Jump to content

Viss par un ap zobu implantiem.


base7
 Share

Recommended Posts

Stasss

Man arī ir tāda doma. Vajadzētu vienu iemontēt. Varbūt youtubē ir kāda pamācība? Un kur var nopirkt zobu pēc izmēriem? Kāda vītne, kreisā, labā?

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)

Nu un ko te ceri uzzināt? Pats arī apsveru šādu domu, bet ne visiem var likt (var jau, bet pēc tam var arī neturēties u.t.t.), atkarīgs no žokļa kaula, smaganu, blakus zobu stāvokļa. Man pārītis būtu jāliek, bet pirms tam jātaisa pilna žokļa skanēšana (var tikai Stomatoloģijas institūtā, bet sakarā ar Covid pašlaik nebraucu, nav steidzīgi), lai redzētu kas ar žokļakaulu (to var pieaudzēt, ja nepieciešams). Ja ir paradontoze vai kāda cita, ar zobiem saistīta kaite - jāizārstē - bet vispār - jo pašam vairāk gadu, jo lielāks čakars var sanākt, tas žokļakauls, maita, atkāpjas.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gribēju uzzināt vai kāds jau ir veicis šo procedūru un vai apmierināts ar rezultātu.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Esmu, ir 3 implanti, jau 5 gadus, esmu ļoti apmierināts. Par pilno skanēšanu (3D rentgenu vai kā nu kurš zobārsts to nosauc) - atkarīgs no pacienta vecuma, cik ķirurgs man paskaidroja pēc 50+ gadiem vēlams veikt pilno skanēšanu. Bet pārsvarā normālam zobārstniecības kabinetam ar mūsdienīgu rentgena aprīkojumu pietiek ar rentgenu uz vietas, bez pilnās skanēšanas. 

Par pašu implantu ieurbšanu - stomatoloģijas institūts ir mežonīgi dārgs, lielākā daļa turienes ķirurgu piestrādā privātpraksēs pāris dienas nedēļā - tur būs lētāk :) (pietiek paskatīties stomatoloģijas ķirurgu vārdus un iemest googlē, atrast kurā privātklīnikā kurš piestrādā un attiecīgi pieteikties uz konsultāciju tur)

 

Par pašu procesu - ļoti viegls, nesāpīgs - drīzāk nedaudz nepatīkams (nevar salīdzināt ar kanālu skalošanu/gudrības zobu raušanu utt.)

Labots - LPC
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Vēl ir tāda problēma, ja ir hroniskas slimības, piemēram, ja ir cukura diabēts, zobārsts brīdinās, ka implantu ievietošana ir visai riskants pasākums. Var ieaugt labi implants, bet pēc pāris gadiem sākas visādas slimības, kaut kādu granulozi zobārste minēja.

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Droši vien, ja to slimību tā padaudz, tad der padomāt par pašu implantu jēgu vēl šajā dzīvē..? 😀

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ko tur domāt, ieliet vajag!

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pāris gadus atpakaļ priekšzobu rajona sānu zoba vietā ieliku Merilenda tiltu (porcelāna/metāla zobs, izskatās identisks īstajam) izmaksāja tikai 120 Eur pretstatā titāna implantam ~1000 eur. Šis tilts gan tiek nevis ieskrūvēts, bet salīmēts, tāpēc nav garantijas, ka neizkritīs pēc gada, bet var salīmēt pa jaunu. Pašam pagaidām turās jau 3 gadus, nekādu problēmu. Vislabāko konsultāciju individuāli sniegs  ortodonts.

Labots - Tengo
Link to comment
Share on other sites

ja sanāk nodauzīt un paliek vesela sakne, tad liek kronīti. līdzīgi kā @Tengo raksta.

bet vispār izdauzītos zobus var sastādīt atpakaļ. RSU stomatoloģijas ēkā ir sejas traumpunkts, kur to visu taisa kā neatliekamo palīdzību

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tas tā kā visādos video, kur iesaka izdauzīto zobu uzreiz iespraust atpakaļ, tad ir cerība ka viņš "izdzīvos" un zobārtsts varēs viņu iesikt atpakaļ (ja pa taisno dodas pie zobārsta). Nu vismaz lielāka cerība nekā, ja ieradīsies pie zobārtsta ar zobiem maisiņā.

 

Man ar vajag 2 implantus ielikt, bet te viņi diezgan dārgi, kā minumums 3 - 3.5k par katru(ja rēķina eirikos). Parasti eju te pie kāda no latviešu zobārstiem (te viņu diezgan daudz) un tad mūžīgā runāšana vai labāk to izdarīt UK vai mēģināt "iesipt kapeiku" un braukt uz LV. Parastais ieteikums ir būt uzmanīgam, jo lai vai arī lētāk, bet LV parasti izmantojot lētākus materiālus (tur acīmredzot ar tas ietaupījums). Tā arī domāju jau pāris gadus, ka itkā vajadzētu.

Link to comment
Share on other sites

Zin...
pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

tur acīmredzot ar tas ietaupījums)

Algas, telpa, izglītības izmaksas 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Tas tā kā visādos video, kur iesaka izdauzīto zobu uzreiz iespraust atpakaļ...

atpakaļ liek zobārsts pēc rentgena. vai nu zobs jātur aiz vaiga vai ielikt govs pienā, ja nevar "nemt aiz vaiga" :D

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Hokejisti droši vien ir zinošāki zobu implantu jautājumos.

Link to comment
Share on other sites

2-3 gadus atpakaļ paziņa uz BY brauca implantus likt. kaut kādā spicākā klīnikā.  Pus muti nomainīja.  Cena ar visu ceļu sanāca lēta. Laimīgs bez gala līdz šim brīdim.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , kaads teica:

uz BY brauca implantus likt

Paziņa (bet ne bonis) arī teica, ka tur 70% lētāk nekā LV. Rudenī arī taisās uz turieni...

Link to comment
Share on other sites

Tuubijs

Turcijā ar esot krietni lētāk zobus labot nekā lv, un? 

Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)
pirms 6 stundām , Aigus teica:

Rudenī arī taisās uz turieni...

Tagad tur, ja nepaveicas un trāpies uz ielas ne tajā vietā, ne tajā laikā , var nokļūt pavisam citā iestādē, labāk neriskēt :biggrin:.

Braļukas jau arī nesen cītīgi reklamējās, nu tiesa, ne tik lēti.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Mja, nesaprotu tik labi leišu valodu, lai saprastu cik tad uz 1 zobu sanāk. Man arī šis pasākums būtu aktuāls.

Cik tad tiem Baltkrieviem maksā? Ir kādas ziņas. LV esmu sapratis, ka ap 1000/gab. ir tas, ar ko jārēķinās kā minimums.

Nav jau nekāda slēpjamā info -  varētu ka zinošie forumā padalīties ar cenām/ vietām.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)
1 stundu atpakaļ, VebKamera teica:

Cik tad tiem Baltkrieviem maksā?

Slinkums pētīt, cik tas viņu rublis ir eur, bet izskatās interesanti :biggrin:.

Untitled.jpg.6fcfa49952bf0331a4434313cec9c946.jpg

 

Leišiem gan jau līdzīgi kā mums - atkarīgs jau arī no implanta ražotāja/materiāla. Nez vai šis ir gadījums, kad meklēt lētāko.

Citēt
Danties implantas 550–1000€

 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , VebKamera teica:

LV esmu sapratis, ka ap 1000/gab. ir tas, ar ko jārēķinās kā minimums.

Tas ir ļoti optimistiski. Vidēji 1200-1500/gab. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , VebKamera teica:

LV esmu sapratis, ka ap 1000/gab. ir tas, ar ko jārēķinās kā minimums.

 

1300 maksāja 4 gadus atpakaļ. Man šķiet, ka tas titāna dībelis vien ap 500 naudām grozās. Man personīgi viss labi pieaugās, gan funkcionāli, gan vizuāli kā īstais dzeroklis. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

^%$#&$^&&

Maz nav. Ja vēl tik vienu vajadzētu...

 

Ar kādām neērtībām pie procedūras jārēķinās? Cik ilgi tā dzīšana? Un kā tur ir, to zobu takš tupina uz tās skrūves virsū vēlāk, vai kā? Jebvai 5 min un nāk ārā no klīnikas Holivudas smaids?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Mana saprašana ir ka kroni uzliks vēlāk, kad jau implants ieaudzis un var noņet formu. Tāpat kā parastam kronim - pievīlē zobu, tad noņem formu, ko aizsūta zobu protēzistam, kurš uztaisa kroni. 

Kad atnāks kronis, tad uzlīmēs uz implanta.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir ilgs un mokošs process+ vēl ne visiem var implantus likt - kaut kas atkarīgs no žokļa kaula u.t.t.

Man arī šis drīz būs aktuāls jautājums

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Es 2021. gada 8. novembrī liku 2 Straumann implantus augšžoklī. Vajadzēja arī tajā pašā laikā veikt kaula pieaudzēšanu. Process ir smags, reklāmām neticiet, 3 mēneši pagājusi, vēl joprojām neesmu atveseļojusies, sportot, piemēram, nevaru, kroņus plāno likt maijā, tātad gaidīšanas laiks pusgads un neticiet reklāmām, ka 8 nedēļas. Taču plānoju veikt vēl 2 implantācijas, jo man 50 gados tomēr nav laba prognoze endodontiski pārārstēt, implanti esot ilgtermiņa risinājums. Tos otrus plānoju likt Stomatoloģijas institūtā un pofig, ka tur dārgāk. Visur dārgi, jo taisa 3 D rentgenu, taisa ķirurģisko gidu (200 eiro), jāpieaudzē kauls utt. Taču variantu nav.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ir cilvēki ar hroniskām slimībām, piemēram, cukura diabētu, kuriem implanti neiedzīvojas, tiem vienīgais risinājums ir iet pie kalēja, lai izkaļ kārtīgas protēzes.

Link to comment
Share on other sites

šonedēļ ieskrūvēja dībeli, drošībai jādzer antibiotikas, jo, piemēram, pēc ekstrakcijām man slikti un sāpīgi dzīst, tādēļ drošībai lika izdzert. pagaidām nekādu sāpju nav. pati procedūra skan un izskatās baisi, bet neko nejutu. ar skrūvi jāstaigā esot 3 mēneši.

Labots - Kitai
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...