Jump to content

Vecāku interneta kontrole Windowā


sss
 Share

Recommended Posts

Vai ir kādas iespējas kontrolēt skolnieces piekļuvi internetam parastajā datorā ar Windowu tādā veidā, ka viņa noteikta laika periodos tiek tikai noteiktās web-vietnēs un nekur citur? Piemēram tikai e-klase.lv, uzdevumi.lv, wikipedia.lv, utt. 

Varbūt veiksmīgi lietojat kādu programmu šādam mērķim un varat padalīties, kāda tā ir? Derētu arī maksas programmatūra, ja jūsu praksē ilgstoši sevi labi pierādījusi. 
Informācijai: telefonam (Samsungam) lietoju Family Link. - dažreiz ok, dažreiz viņa apiet caur Safe Mode (diemžēl šajā ziņā apķērīga..), bet tad viņai kaut ko citu ir neērti lietot, līdz ar to šis risinājums Androidam ir daudz maz ok. Izmēģināti arī citi, bet tur viss bija garām.
Ja lieto I-phone - tur arī mēģināts ierobežot, bet tur viņa apiet vēl vieglāk, nekas ilgtermiņā efektīvs nav atrasts, bet būtu jauki, ja jūs painformētu par ko efektīvu, ko lietojat un pusaudži neapiet.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

vari manipulēt ar hosts file.

 

#whitelist

178.16.21.53 eklase.lv

54.192.97.34 uzdevumi.lv

 

#black list

0.0.0.0 .lv

0.0.0.0 .com

 

>> https://pastebin.com/63hfPx8M rekur pilns saraksts ar 0-les linkiem. 

 

P.S. par laikiem, ja sīčiem vai pubertātes nomocītajiem viss ir nobloķēts, tad viņiem tas dators apriori nav nepieciešams ārpus nodarbībām.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , soks teica:

vari manipulēt ar hosts file

Problēma jau tā, ka vajag tam bērnam piem. arī to Youtube mācībām un tml. tad visu laiku čakarēties ar host failiem un tml.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sss said:

Vai ir kādas iespējas kontrolēt skolnieces piekļuvi internetam parastajā datorā ar Windowu tādā veidā, ka viņa noteikta laika periodos tiek tikai noteiktās web-vietnēs un nekur citur?

 

Jācenšas veidot pusaudzim izprante par lietām! 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

martinno

Paldies! Nezinu, kas vainas Windows Parental control.

Šim konkrētam mērķim veiksmīgi lietojat?

Paskaidrošu detalizētāk: nav nepieciešamības liegt piekļuvi konkrētām web-vietnēm.

Ir nepieciešamība lai ir piekļuve tikai norādītām vietnēm, piemēram, e-klase.lv, uzdevumi.lv, wikipedia.lv (youtube neietilpst).

Varbūt opcija, ka vecāki atnāk mājās ap 18:00 un tad noņem ierobežojumu - no 18:00 var lietot visu pēc kārtas. Ap 22:00 - atkal uzliek ierobežojumu.

Protams, būtu ideāli, ja katru dienu to nav jādara, bet lai process būtu automatizēts.

Ja nav iespējams automatizēt, tad derēs arī katru dienu likt tos ierobežojumus..

Ja šim tad Parental control - veiksmīgi lietojams, varbūt varētu paskaidrot, kas tas par zvēru un kā lietot? :)

 

Vai pareizi sapratu, ka šis:

 vari manipulēt ar hosts file.

šim mērķim lietojams?

Kā to darīt..? (esmu parasts lietotājs, nezinu, kas ir hosts file, bet esmu gatava mācīties :)

 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , Jacob teica:

Jācenšas veidot pusaudzim izprante par lietām!

Tev ir pusaudzis mājās. 

man ir divi. ar vienu viss OK, visu pats izdara, arī atrod laiku spēlītēm un tml. Otram pat tiešsaistes stundā iet youtube video vai kāda spēlīte. 

Parental controli no sava konta nonesa otrā dienā. Man aizdomas, ka bērns elementāri var ielogoties savā ms kontā, un to atslēgt arī no savas puses, tā teikt, atteikties no pakalpojuma. Neesmu gan sīkāk pētījis.

Pirms 9 minūtēm , sss teica:

Ja nav iespējams automatizēt, tad derēs arī katru dienu likt tos ierobežojumus..

Var paskatīties, varbūt rūterī var uzlikt whitelist, to pa dienu ieslēgt, vakarā atslēgt, lai iet viss. Bet te ir risks - norādot konkrētus domēnus, var tomēr kaut kas tajā uzdevumi vai citā lapā neiet, jo tur var tikt izmantoti vēl visādi citi saistīti domēni.

Link to comment
Share on other sites

ju:

Paldies!

Kā to darīt..?

soks:

Paldies!

Būšu priecīga, ja paskaidrosiet, kā šo : manipulēt ar hosts file darīt..  :)

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Papildus paskaidrošu par situāciju:

Man nav nepieciešams konkrētas web adreses ierobežot, jo tādas ir tūkstošiem.

Pusaudze ložņa visur, pārsvarā skatās video, ņemās soc.tīklos, spēlē gan online, gan visādās programmās.

Par adult, vardarbību utt. gan viņai nav nekādas intereses.

Ja ierobežot 1000 internet-vietnes, viņa atradīs citas 100000 (velk kā magnēts), kā tik neiet e-klase.lv, uzdevumi.lv, utt.

Man ir nepieciešams, lai ir piekļuve tikai interneta noteiktām adresēm, lai ne pie kā cita dators vienkārši nedod pieeju līdz 18:00.

Internets ir piebāzts ar informāciju par programmatūru, kura tiek piedāvāta vecāku kontrolei.

Par lielāko daļu nesapratu, vai tas šim konkrētam mērķim der. Esmu gatava maksāt, bet ja ir atsauksme, ka kāds konkrēti šim mērķim lieto un viss ir veiksmīgi.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Te ir palīdzība jāmeklē pie IT spečuka vai pašspečuka.

 

Kurš pirmām kārtām sakārtos lietotāja prolfilus - Mamma (admin), tētis(admin), meita(user), dēls(user).

Izveidos scheduled tasks, lai izpildās hosts file(white list) satura aizvietošanu pēc definētajiem laikiem. un iedos risinājuu ->, man apnika, ka Čīksti, ņem un sēdi kaut visu nakti. -> Šodien 4. maijs brīvdiena utt utp.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Droši vien ka ja arī uzliks bloku uz kautkādām weblapām, tad atradīs veidu kā apiet to bloku utt.

Droši vien ka jēdzīgākais ir rūterī ielikt atļautās adreses starp stundām X un Y. Pietam uzlikt arī, lai ielogo kādas lapas tika apmeklētas.

Ja arī kāda no lapām (eklase utt), grib lietot kodu no citām lapām (kautkādi skripti, reklāmas), tad pievieno tās atļautajām adresēm. 

Link to comment
Share on other sites

Likt bloķus ar hosts failus - tak nevajag ieteikt muļķības un ar muļķībām nodarboties! 

 

Windulī priekš tam ir Vecāku kontrole - googlē var atrasts info lai saprastu kas tas ir, šī lieta reāli strādā un tiek pielietota! Jāsāk gan būs ar to, ka tas, kuru ierobežos, vairs nedrīkstēs būt datora admins. 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 22 minūtēm , AndrisBB teica:

Droši vien ka jēdzīgākais ir rūterī ielikt atļautās adreses starp stundām X un Y. Pietam uzlikt arī, lai ielogo kādas lapas tika apmeklētas.

O, jā! Šis tiešām ir piece of cake  un parastā lietotāja ikdiena. It kā rūteri ar konkrētu mac filtriem un schedule, un logošanu ir visiem pieejami par 10 eur gabalā

Link to comment
Share on other sites

Mana

Pirms 24 minūtēm , rubb teica:

Likt bloķus ar hosts failus - tak nevajag ieteikt muļķības un ar muļķībām nodarboties! 

 

 

Mana kļūda, nepainteresējos par padoma lūdzēja prasmēm un iemaņām.

Link to comment
Share on other sites

Iemest kkādu IP white-listē konkrētam dzelzim pat 15 EUR Tp-links māk. Vai to useris korekti pratīs nokonfigurēt, tas jau ir cits jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , _dunduks_ teica:

O, jā! Šis tiešām ir piece of cake  un parastā lietotāja ikdiena. It kā rūteri ar konkrētu mac filtriem un schedule, un logošanu ir visiem pieejami par 10 eur gabalā

Nekur netika minēts cik cilvēks ir gatavs iztērēt vēlamā rezultāta iegūšanai, vienam tie var būt 10 par daudz, citam 200 eiriki nav problēma.

Iespējams ka autors/e ir ar mieru samaksāt kādam kas atnāk, nokonfigurē un parāda kā veikt izmaiņas, vai tas rūterī vai Windows settingos nemaina lietas būtību. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AndrisBB said:

vai tas rūterī vai Windows settingos nemaina lietas būtību. 

Maina būtību. Viens ir ierobežot *tikai* internetu, otrs (Win Vecāku kontrole) ir ierobežot aplikācijas, to pieeju internetam, šedulēt kad, cik daudz var sēdēt aplikācijā, kādiem interneta resursiem tiek klāt utt. 

Link to comment
Share on other sites

Esmu pavērojis kā meita mājasdarbus pilda, bieži kaut ko googlē pameklē, vajadzīgo atrod. Nezinu, vai viņa ar pliku e-klasi iztiktu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , sss teica:

Paldies! Nezinu, kas vainas Windows Parental control.

Šim konkrētam mērķim veiksmīgi lietojat?

 

Nē, nelietoju.

Bet tad ir vērts noskaidrot, kāda ir vaina tam Parental control, lai saprastu kas ir tas kas neapmierina.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Autorore, šķiet, nav precizējusi, vai skuķis darbojas ar savu limited user kontu, vai ar admina kontu. Ja ar admina, tad varēs visu uzlikto noplēst nost.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, problēma ir pašā saknē - audzināšanā ar dažādiem liegumiem, kas nekad pie laba gala nenovedīs.

Mana jaunākā meita sadomāja, ka 20 grādu salā brauks uz bērnudārzu princešu kleitā, nevilks siltās drēbes un viss. Ilgi nestrīdējos, ok braucam. Izgājām sētā, kamēr tikām līdz garāžai, es vēl tur drusku sniegu patīrīju, papu, davai ejam saģērbties, man ir auksti :)

Varbūt ne tā pareizākā pieeja, bet tagad arī ar mazbērniem labi saprotos, viņi pat lepojas ar mani, ka ir tāds opis, kam var paprasīt, ja kas nesanāk internetā vai datorā :D

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

soksAndrisBBrubb_dunduks_Kazarmsggg97e = d

Liels paldies!!💖 

Sapratu vienu - bez IT speciālista galā ar problēmu netikšu. 

Varbūt kāds no jums varētu palīdzēt? Vai varat ieteikt pie kā griezties?

Esmu gatava maksāt par reālo rezultātu, sakiet savu cenu.

Man paziņu ar atbilstošām iemaņām nav.

Papildus informācijai: mums katram ir savs dators (meitai - laptop Lenovo, man - stacionārais).

Meita admin darīšanās diez vai ko saprot.

Ja vien bakstot nav iespējams apriet - diez vai apies.

Viņa nav no tiem, kas sāks iedziļināties lietas būtībā, bet bakstīties, mēģinot apiet - to noteikti darīs un cītīgi un viņai bieži labi izdodas.

 

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Vienmēr esmu izturējies pret bērniem, kā pret līdzvērtīgiem, nevis, tu vēl neko nesaproti, tas tev vēl nav jāzina, kad izaugsi, sapratīsi utt.

Varbūt tāpēc bērni un mazbērni mani arī ciena.

  • Atbalstu 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

@aoma, nevajag jaukt dažādas lietas un sākt audzināt kā būtu jādara pareizi, kā pareizi jāaudzina ;)  Ir vajadzība pēc tehniskā risinājuma, par to arī vajadzētu runāt. Nezinam mēs te visus sīkumus kas un kāpēc. Nedomāju, ka tehniskā forumā nāca diskutēt par lietām par kurām diskutē calis lv u.c. :) 

Parent control līdz arī kaut vai lai atsekotu kur bērns tusē. Un tusēt bērni mēdz arī neapzinoties, ka attiecīgās vietnes var būt bīstamas gan drošībai gan bērnam kā tādam. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ok, būšu rātns, alus tāpat tūlīt beigsies, rīt agri jābrauc :)

  • Haha 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu īsti foruma garā...


A Windows "Parental control" var ieteikt tikai tāds kas pats viņu nav mēģinājis lietot.

 

Autorei nevajag nekādu IT specu. Atbilde ir "Kaspersky Safe Kids". Liec virsu un uzspļauj tiem kas tulīt bļaus, ka "to krievijas spiegošanas programmu nedrīkst lietot". Ja tiki galā ar Family Link, tad tiksi arī ar šo. Mēnesis izmēģināšanai, pēc tam nelielas naudiņas. Pats lietoju bērnu datoriem un arī telefoniem, jo Family Links vecākiem androīdiem ir stipri apgraizīts. Vienmēr var atrast kur piesieties, bet šitas no visiem izmēģinātajiem ir sakarīgākais un darīs visu ko tev vajag. Ja vajag arī kādu specifisku saiti mācībām, tad var veikt pieprasijumu un tu vari uzreiz apstiprināt mākonī.

Labots - Pukinens
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Pukinens said:

A Windows "Parental control" var ieteikt tikai tāds kas pats viņu nav mēģinājis lietot.

 

Personīgi es to esmu izmantojis un arī izmantoju, tā ka nevajag uzskatīt sevi par gudrāko pagastā :) 

Link to comment
Share on other sites

Windows "parental controle" strādā ļoti pat labi. Man izdevās savam trīspatsmitgadniekam  ierobežot visu lieko ar tās palīdzību. Uzstādījumos var ielikt lai var apmeklēt tikai atļautās adreses. Tā ka tēmas autoram vajadzētu pietikt ar šo.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...