Jump to content

Dzīvokļa sadales kaste kāpņu telpā


kaut_kaads
 Share

Recommended Posts

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Par TN-C skaidrs. Es par to, ka nav labi tā kategoriski «ja dzeltenzaļais, tad zemējums 110%...».

skatamies saknē - ja tā ir TN-C sistēma tad dzelten/zaļais būs PEN's un pat ne N un ne PE. Aiz ievaduzskaites dzeltenzaļai būs tikai un vienīgi PE. Un besī šitie varianti: a man tikai 3 dzīslas kabelī un vajag lustru ar divām grupām ieslēgt. Veikalā ir miljons kabeļu variantu - var nopirkt īsto. Ja veikalā nav tāds kā vajag tad tas ir sūdīgs veikals

 

Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

Nebūs viegli.

viegli ir tikai divus pirkstus apčurāt, bet arī ne visos gadījumos

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ar lustru nav vienkārši, lustru nomainot, nepiespiedīsi nevienu iekalt jaunu kabeli līdz lustrai.

Amazons, tu tāds gudrs elektrībā. Esmu vaicājis elektriķiem, arī šeit forumā vaicājis. Kā ir ar tām vadiņu krāsām. Vai ir pie mums kāds normatīvs, kurš pieprasa obligāti ievērot vadu marķējumu dzīvokļa elektroinstalācijā, kaut vai tai pašai lustrai, kuru tu piemini.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , kaut_kaads teica:

Nevajag man vairāk kā 16a, pilnīgi pietiek ar tiem ~ 4kw.

Nesaprotu kā mūsdienās var ar to pietikt.

Plīts virsma viena pati ir 7 kW. Protams reti darbina vairāk par 2 riņķiem reizē, bet pat tad tā ir 1/2 no 7kW = 3.5kW. Vēl cepene, mikrovelns, tējkanna, trauķene, vešene (pēdējās 2 pašas ieslēdz sildītāju kkad). Tur jau pat 3 fāzes pa 16A tā knapi vien pietiek.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , vvv teica:

Vai ir pie mums kāds normatīvs

Jā ir IEC60364 (šķiet ka pirmā daļa)

L1 brūns

L2 melns

L3 pelēks

N zils (gaiši zils RAL'u neatceros no galvas)

PE dz/z

un nekad nedrīkst izmantot dz/z vadu jebkādam potenciālam!

Pirms 51 minūtēm , vvv teica:

Ar lustru nav vienkārši, lustru nomainot, nepiespiedīsi nevienu iekalt jaunu kabeli līdz lustrai.

 kuru tas interesē?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Amazons teica:

Jā ir IEC60364

Tas ir standarts. Standarti var būt obligāti, var nebūt obligāti. Ja normatīvā ir pateikts, ka tāds standarts obligāts, tad, jā.

Pirms 10 minūtēm , Jurkins teica:

A bet Tev vajag?

Nevajag. Gribu zināt, vai ir.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , vvv teica:

Standarti var būt obligāti, var nebūt obligāti

 vai varētu no šīs vietas pastāstīt konkrētāk?

Sanāk tā kā pie biedra Kuļibina - kā māku tā maucu

A varbūt kāds var savu AES pie sava piemājas dīķīša uzbūvēt un krāsas likt kā pagājušā naktī nosapņoja?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Amazons teica:

Tāpēc ka nulles vada pārrāvuma/bojājuma gadījumā uz visiem korpusiem būs fāze

 Vai tu esi elektriķis?

Tad jau no elektrības esi tālu.

Ir sadales kastes, kur pie vienas plāksnes ar uzgriezni velk klāt nulli, blakus stāv otra plāksne, pie kuras ar uzgriezni velk klāt zemējumu. Un visas piemerinatas pie korpusa. Drošības pēc vēl resns vads savieno plāksni ar korpusu, ja mēģinājums padodas. Šausmas vai ne!

No transformatora nenāk zeme. Zemi/nulli paņem pie sadales. Ja tālāk vēl ir sadales kastes, tad liek atkārtoto zemējumu

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Amazons teica:

vai varētu no šīs vietas pastāstīt konkrētāk?

Ko tur stāstīt, tā ir vispārzināma lieta.

Standartu var uzrakstīt ik viens, savai lietošanai, darboties pēc šī standarta, visiem pārējiem šis standarts nav saistošs, citiem varbūt savi standarti. Standarts kļūst obligāts, ja kādā normatīvā ir norāde obligāti lietot konkrēto standartu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Amazons teica:

Lai atsijātu pašpasludinātos elektriķus (principā arī citu nozaru "speciālistus" bez atbilstošas profesionālās kvalifikācijas un sauktu pie reālas administratīvās, materiālās un kriminālās atbildības

Jau labu laiku Latvenergo savos puslīdz nopietnos objektos no kantoriem pieprasa apdrošināšanas polisi. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Amazons teica:

A varbūt kāds var savu AES pie sava piemājas dīķīša uzbūvēt un krāsas likt kā pagājušā naktī nosapņoja?

A kāpēc gan nevarētu savu AES pie sava dīķīša ar savām krāsām? Obligāti vajag Gejropas sertifidibenzelliizatorus ar ISO 265900001 un varzu ar savējiem sertifiautorizētiem pārbaudītājiem? Sorry ka šitik ciniski, bet sāk toč zajobivaķ.

 

Nē, nu ok, es pilnīgi saprotu, ka sabiedriskās būvēs visam ir jābūt tādam, lai katrs dolbajobs, kuram dabiskās atlases rezultātā jau sen vajadzēja būt satrūdējušam ar juristu varzu nepierādītu, ka cīrulis ir kamielis savā ziņā drošam.

Labots - Jurkins
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

A kāpēc gan nevarētu savu AES pie sava dīķīša ar savām krāsām?

Ja būtu normatīvā, ka nedrīkst, nedrīkstētu, ja nebūtu normatīvā, ka nedrīkst, drīkstētu.

Kā ir ar vadu krāsām? No likumiskā viedokļa?

Tēmā tika pieminēts standarts un daži biedri iesaucās - nekad.

Zinātāji, lūdzu, atbildiet, lai biedrs Jurkins savas krāsas zina, kā pielietot.

:)

Ļoti labi, ka vadi marķējas, ļoti labi, ka elektriķi pēc viena standarta marķējumu ievēro. Tas viss pareizi. Tik, manuprāt, nav pareizi, ja tiek teikts 100% šī krāsa ir zeme, 100% cita krāsa ir nulle. Nedomāju, ka elektriķis kādā cita «elektriķa» saveidotā instalācijā akli notic vadu krāsām, 100% pārbauda, kas ir kas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , vvv teica:

lai biedrs Jurkins savas krāsas zina, kā pielietot

Ja man mājās būs 10m trīsdzīslu kabelis ar rozā, salātzaļu un violetu vadiem😁 un man vajadzēs pieslēgt lustru un man tā kabeļa pietiks, tad es neiešu uz veikalu pēc pareizajām krāsām, lai kādi normatīvi... Uzsveru - mājās!😁 Un ceru, ka manā mūžā nepienāks tas jaukais brīdis, kad man šim darbam obligāti būs jāizraksta sertificēts elektrifiķis ar zinātņu kandidāta grādu vismaz un pieredzi lielu starptautisku pasākumu rīkošanā, citādi kriminālatbildība un mūža ieslodzījums istabā ar lustru, kura pieslēgta ar pareizas krāsas vadiem.

  • Atbalstu 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , vvv teica:

nulles vads dzeltenzaļš.

Ir PE+N un PEN zemējuma/nulles sistēmas - dzeltenzaļš(zemējums)+zils(nulle) un dzeltenzaļš(zemējums un nulle).

 

pirms 4 stundām , Amazons teica:

TN-C sistēma

exactly!

 

pirms 4 stundām , uldise teica:

vai šādā gadījumā uzreiz nenostrādās mājas ievades automāts?

Nē. Automāts nostrādā īsslēguma (īssavienojums) vai pārslodzes gadījumā.

 

pirms 3 stundām , vvv teica:

«ja dzeltenzaļais, tad zemējums 110%...».

Zemējums un zemējums ar nulli sanāķ zemējums visos variantos.. (ja nemaldos, rusijā nedrīkst izmantot dzelteno un zaļo krāsu, arī individuāli, fāzu marķēšanai).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Lcs006 teica:

Ir PE+N un PEN zemējuma/nulles sistēmas

Jā, nepareizi izteicos savā komentārā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Murlo teica:

Ir sadales kastes, kur pie vienas plāksnes ar uzgriezni velk klāt nulli, blakus stāv otra plāksne, pie kuras ar uzgriezni velk klāt zemējumu.

Nē, nē un nē.

 

Pirms 40 minūtēm , vvv teica:

Nedomāju, ka elektriķis kādā cita «elektriķa» saveidotā instalācijā akli notic vadu krāsām, 100% pārbauda, kas ir kas.

Šis mēdz būt dzīvības jautājums. Ir pareizi, ka nosaka, kā jāmarķē kabeļi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lcs006 teica:

Ir pareizi, ka nosaka, kā jāmarķē kabeļi.

Piekrītu, ka pareizi.

Standarts nosaka. Vai ir normatīvs, kas standartu padara obligātu? Ja ir, tad labi. Ja nav, tad...

Es par to, lai marķējums atbilstu standartam vienmēr un visur. Tik, diemžēl, tas ir ideāls, līdz kuram tik drīz nenonāksim. Turklāt visas daudzās padomju laikos veidotās instalācijas bez vadu marķējuma turpinās kalpot vēl ilgi.

Marķēti vadi pamatīgi atvieglo elektriķu darbus. Arī drošība. Tik, uzskatu, ka elektriķiem priekš blondīnēm nebūtu jāskaidro tā - zilais vads vienmēr nulle, dzeltenzaļais vienmēr zeme, būtu labi, ja blondīne baidītos arī no dzeltenzaļā...

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, vvv teica:

Kā ir ar vadu krāsām?

Ar vadu krāsām ir bardaks. Sanāk darboties ar elektrostacijām kur iekšdedzes motors griež ģeneratoru. Motoram ir sava vadības elektronika, ģeneratoram sava (ierosmei sinhronizācijai, ģeneratora/tīkla parametru kontrole, aktīvās/reaktīvās jaudas un tādā garā). Motoru elektronikas ražotājiem ir savas tradīcijas vadu krāsu izmantošanā, elektriķiem savas. Piemēram autoelektriķi zina, ka vācu autiņos brūnā krāsa ir masa, pārējiem elektriķiem brūnā krāsa ir fāze. Un sanāk situācija, kad vienā projektā, vai pat vienā skapī brūnā krāsā ir gan motora elektronikas masas vadi, gan spēka elektrības fāzes.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Murlo teica:

Tad jau no elektrības esi tālu.

Ir sadales kastes, kur pie vienas plāksnes ar uzgriezni velk klāt nulli, blakus stāv otra plāksne, pie kuras ar uzgriezni velk klāt zemējumu. Un visas piemerinatas pie korpusa. Drošības pēc vēl resns vads savieno plāksni ar korpusu, ja mēģinājums padodas. Šausmas vai ne!

No transformatora nenāk zeme. Zemi/nulli paņem pie sadales. Ja tālāk vēl ir sadales kastes, tad liek atkārtoto zemējumu

Tu vecīt labāk turies tālāk no elektrības - to nevar redzēt, tā nesmaržo un visdrīzāk tevi nositīs pirms tu paspēsi to apjēgt. Tādu savārstījumu uzrakstīji ka droši vien pats neko nejēdz

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaut kad meklēju un man neizdevās atrast likumu, kas nosaka kaut ko par krāsām. Šķiet, ka likums par elektroinstalācijām ir šis un tajā nekā par krāsām nav. Tur ir vis kaut kas par īpašnieku marķēšanām, kā jāvelk kabeļi, kādus jāizmanto utt. bet par krāsiņām ne vārda.

https://likumi.lv/ta/id/274991#piel1

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , vvv teica:

Ko tur stāstīt, tā ir vispārzināma lieta.

Mums ir virkne MK noteikumu un LBN un tie visi atsaucas uz IEC standartiem. Mums nav savs ПУЭ kā tas ir Krievijā. Un pat Krievijā šie noteikumi ir +/- pievilkti IEC (dažos gadījumos tie ir pat ar augstākām prasībām)

Par standartiem kā tādiem tu un vairums kļūdaties - tie ir saistoši visiem ja vien nav izstrādāti valsts iekšienē savi normatīvie akti kuri stāv pāri standartiem. Katrai lietai ko ražo ir standarti, jeb tu iedomājies ka katrs ražotājs var maukt kā grib?

Pirms 27 minūtēm , vvv teica:

Marķēti vadi pamatīgi atvieglo elektriķu darbus. Arī drošība. Tik, uzskatu, ka elektriķiem priekš blondīnēm nebūtu jāskaidro tā - zilais vads vienmēr nulle, dzeltenzaļais vienmēr zeme, būtu labi, ja blondīne baidītos arī no dzeltenzaļā...

Runa ir par to ka šajā lauciņā darbojas elektriķis, ne?!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Kazarms teica:

bet par krāsiņām ne vārda

Tad biedrs Jurkins glābts, dēļ rozā vadiņa uz lustru viņu nesašņorēs.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , vvv teica:

Es par to, lai marķējums atbilstu standartam vienmēr un visur. Tik, diemžēl, tas ir ideāls, līdz kuram tik drīz nenonāksim.

Tāpēc nevajag nodarboties ar pašdarbību. un arī tu pats noliedz to ka jāpieturas pie standarta

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Kazarms teica:

Kaut kad meklēju un man neizdevās atrast likumu

Jāsāk ar šo: LBN261-15 un tur skaidri minēts:

 

31. Ikvienai atsevišķai elektroiekārtai, ko izmanto elektroietaisēs, jāatbilst attiecīgo piemērojamo standartu prasībām. Ja atsevišķai iekārtai nav noteikti piemērojamie standarti, šo iekārtu izvēlas, vienojoties pasūtītājam un uzstādītājam.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Lcs006 teica:

Nē. Automāts nostrādā īsslēguma (īssavienojums) vai pārslodzes gadījumā.

tas tā kā ir skaidrs - bet paturpināšu un piedodiet, ja jautājums ne tāds - ja uz sadalnes korpusa parādās fāze, vai tad momentā nav īsais, pieņemot, ka tā sadalne nav pakarināta gaisā, bet ir iebūvēta kāpņutelpā betona sienā? es kaut kā saprotu, ka te būs īsais, un būtu jānostrādā automātam, no kura šī fāze pienāk. jeb tomēr tas "sazemējums" būs pārāk švaks lai automātam iestātos īsslēgums? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Amazons teica:

Par standartiem kā tādiem tu un vairums kļūdaties - tie ir saistoši visiem ja vien nav izstrādāti valsts iekšienē savi normatīvie akti kuri stāv pāri standartiem. Katrai lietai ko ražo ir standarti, jeb tu iedomājies ka katrs ražotājs var maukt kā grib?

Par standartiem, normatīviem, likumiem zinu labi, savā nozarē.

Katrs ražotājs var maukt kā grib, tik jāievēro visi likumi, normatīvi, arī saistošie standarti jāievēro. Standarti kā tādi, ja tā var izteikties, atvieglo dzīvi, to ir nenormāli daudz, bet nav tā, ka viss, kas ir standarts, tā uzreiz obligāti.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Amazons teica:

Jāsāk ar šo: LBN261-15 un tur skaidri minēts:

Šis izskatās pēc diezgan saistoša, jā.

Nu labi, es tāpat maucu pēc standarta, tā kā sūdus neesmu savārījis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

A kāpēc gan nevarētu savu AES pie sava dīķīša ar savām krāsām?

Tāpēc ka tu ar savu rīcību apdraudi pārējo sabiedrību. Ņemot vērā izteikumus - tev būtu jāpiemēro piespiedu izolācija

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Katrs ražotājs var maukt kā grib

Iebildīšu - pa lielam nevar. Kaut kādas mazas lietas var apiet, bet ja kādu nositīs ar elektrību jo kāds ambālis domā ka var fāzi laist pa dzeltenzaļo - kurš atbildēs?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, pieņemsim, dzīve bez standartiem:

Arhitekts uzzīmē 4 verikālus stabiņus 2 cm resnumā un 50cm biezu pīrāgu 30m3

Būvnieks paņem 4 bambusa nūjiņas un uzliek tur betona plāceni ar augstāk minētajiem parametriem

Kāds izdomā savā garažā būvēt superautiņus ar ūdeņraža dzinēju, bik tek ārā bet tas nekas - standarti ir priekš muļķiem

 

Šādi var turpināt bezgalīgi un jebkurā jomā

Principā, kamēr mūsu sabiedrība neiemācīsies dzīvot pēc noteikumiem tikmēr mēs būsim sūdu bedrē kur esam. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Amazons, neputrojies, es nesaku, ka saistošie standarti nav jāievēro, es saku, ka nav tā, ka pilnīgi visi standarti ir saistoši.

Paliekam malā elektrību, paņemam skrūves, ntie standarti, bet tas nenozīmē, ka ražotājs drīkst ražot tikai un vienīgi tādas skrūves, kādas ir pastāvošajos standartos. Drīkst ražot arī savas pašizgudrotas skrūves, protams, tām jābūt atbilstošām visām spēkā esošajām obligātajām prasībām, kas attiecas uz skrūvēm, bet, teiksim, skrūvju vītne nebūs metriskā, collīgā, būs kaut kas cits, ne kā standartā... Vai no viņa tādas skrūves kāds pirks? Diez vai. Jo uzgriežņu nebūs, ko uz tām skrūvēm uzskrūvēt... Kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Amazons teica:

Tāpēc ka tu ar savu rīcību apdraudi pārējo sabiedrību.

Pieslēdzot savu lustru ar nepareizas krāsas vadiem?

Ņemot vērā Tavus izteikumus, Tev patiktu, lai urīna krāsa arī būtu standartizēta un galu turētu sertificēts gala turētājs. Nekā personīga 😉.

 

Un nē, es arī neesmu par to, lai apkārt klīstu elektriķi "vasjas" un piedāvātu savus pakalpojumus, bet jūs standartizētāji jau uz to neapstāsieties. Jūs ar laiku panāksiet, ka istabā spuldzīti nomainīt vajadzēs vismaz piecus sertificētus speciālistus vienu pēc otra - pirmais novērtēs apstākļus, otrais ierobežos darba vietu... un beigās būs jāparaksta tāme par 499,99. Paldies par jūsu labajiem nodomiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Amazons teica:

31. Ikvienai atsevišķai elektroiekārtai, ko izmanto elektroietaisēs, jāatbilst attiecīgo piemērojamo standartu prasībām. Ja atsevišķai iekārtai nav noteikti piemērojamie standarti, šo iekārtu izvēlas, vienojoties pasūtītājam un uzstādītājam.

Punkts ir par elektroiekārtām. Vai Jurkina rozā vadiņš arī ir elektroiekārta?

Pirms 12 minūtēm , Amazons teica:

Principā, kamēr mūsu sabiedrība neiemācīsies dzīvot pēc noteikumiem tikmēr mēs būsim sūdu bedrē kur esam.

Neviens nesaka, ka jādzīvo ne pēc noteikumiem. Noteikumi jāievēro.

Tu mums tagad mēģini stāstīt, ka jādzīvo pēc standartiem. Pats rakstīji, ka tie ir saistoši visiem...

Link to comment
Share on other sites

Dāmas, mierīgi! :D

Ir tāda lieta kā būvnormatīvs. 

Domāju, ka ikviens, kurš ir nodevis ekspluatācijā kādu jaunbūvi, te smejas vēderu turēdams. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , vvv teica:

M_J, tu varbūt zini elektriķu normatīvus? Ir tur norāde uz standartu par vadu marķējumu kā obligātu?

Nezinu normatīvus, bet, spriežot pēc tā, kas redzēts tajās elektrostacijās, ja kādi normatīvi arī ir, tad neviens tos neievēro. Katram ražotājam vadības skapju iekšpusē ir savs marķēšanas stils un vadu krāsu gamma. Deutz/MWM genseti sabūvēti vienā stilā, MTU - citā, MAN - vēl citā. Spēka vadi, kas iet uz āru - tie visi ir vienā krāsā - 400V sistēmās melni, 11kV sistēmās sarkani, nezinu vai 4000A strāvai vai 11kV spriegumam, vadiem ir diža krāsu izvēle. Fāzes, nulle un zeme, protams, ir marķēti ar attiecīgajiem apzīmējumiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Corey teica:

jaunbūvi

Kur tēmā ir par jaunbūvi?😁

 

Bet, lūk, tas jau ir tas, ko es teicu. Davai vēl MK noteikumos varētu noprecizēt, kādas krāsas čībām jābūt priekšnamā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Jurkins teica:

Pieslēdzot savu lustru ar nepareizas krāsas vadiem?

Ok, skaidroju

Pienāk tā tava liktenīgā diena kad jāveic mērījumi (un tici man tā diena pienāks) saskņā ar MK. noteikumiem nr. 238 un tava instalācija, ja tā to var nosaukt, pārbaudi neizies un spriežot pēc taviem tekstiem tur vēl daudz interesantas lietas varētu atrast.

 

Ja tu dzīvo koplietošanas ēkā Tu apdraudi citus iemītniekus

Ja tu dzīvo privātmājā tu esi tas kas izšķērdē nodokļu maksātāju naudu. Paskaidrošu kāpēc - jo pie tevis atbrauks ugunsdzēsēji, ātrā palīdzība u.c. dienesti

Secinot pēc pārbaudēm 90% dzīvojamā fonda ir būvējuši kuļibini, vasjas, špaktelētāji no kaimiņu sādžas utt.. Šobrīd šis jautājums tiek sakārtots caur apdrošinātājiem, jo kā gan citādi var ietekmēt ietiepīgus ļautiņus - pareizi - ar naudu jeb neizmaksātām kompensācijām. Es šos objektus, ja tā tos var nosaukt, redzu katru dienu

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , M_J teica:

nezinu vai 4000A strāvai vai 11kV spriegumam

Mēs runājam par spriegumu līdz 1kV 😀 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 6 minūtēm , Amazons teica:

Pienāk tā tava liktenīgā diena kad jāveic mērījumi (un tici man tā diena pienāks) saskņā ar MK.

Vot es gribētu, lai atnāk, pārbauda un sakārto. Tā, lai korekti un papīri kārtībā. Civilizētās valstīs ir kantori, kas šādus pakalpojumus sniedz. Pie mums neprotu atrast. Kur vērsties?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...