Jump to content

Kaitinoša problēma ar wifi


AcId
 Share

Recommended Posts

Sveiciens, biedri. Ir kāda ķibele, kura mani šodien ir pamatīgi nokaitinājusi - centīšos aprakstīt problēmu pēc iespējas detalizētāk: 

 

Ik pa laikam pazūd WiFi laptopā.  Intervāls ir apmēram 10-15min. Pakalpojuma sniedzējs ir TET, optika.  Telefonā viss strādā kā nākas un caur kabeli arī viss ir ok pie stacionārā datora. Mēģināju palaist Win iebūvēto troubleshooting pie problēmas parādīšanās - 80% gadījumu izmet, ka "default gateway is not available" un tad automātiski šo problēmu atrisina. Citos gadījumos nekādu problēmu nedetektē.  It kā jau nav mirstamā vaina, bet reāli kaitinoši, ka ik pa laikam vai nu jāveic troubleshooting's, vai arī jāatslēdzas no WiFi un jāpieslēdzās pa jaunu..Ko es esmu mēģinājis darīt? Pārinstalēju network adapter draiverus - rezultāts nemainīgs. Noresetoju rūteri - rezultāts nemainīgs. Pēc ieteikuma caur cmd veicu ping komandas, tracert -d un ipconfig/all - rezultāti pievienotajās bildēs. Iegooglēju problēmu, bet īsti saprašanas, ko iesākt, nav. No šī visa saprotu tikpat daudz, cik no kvantu fizikas. Kur, ko un kā darīt, lai šo problēmu atrisinātu uz visiem laikiem? 

 

Zemāk pievienotas foto no cmd logiem...

tracertd3.jpg

ping1.jpg

ping ss.jpg

network adapters.jpg

ipconfig.jpg

Link to comment
Share on other sites

Es caur USB palaistu kādu linuxu live un ja caur to nepazūd internets pa tam 15min, tad nafig to windows visu pārinstalētu 😁 Kā zini, ka telefonā nepazū wifi arī un pa jaunam nepievienojas ik pa 15min, neviens netaisa telefonos 15min testus parasti.

Labots - Lameriz
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 4 minūtēm , Lameriz teica:

Es caur USB palaistu kādu linuxu live un ja caur to nepazūd internets pa tam 15min, tad nafig to windows visu pārinstalētu 😁

 

Ja godīgi, tad negribas ķēpāties. Bez tam ticu, ka šo problēmu var atrisināt nesāpīgākā ceļā. 🙃

Konkrētajā zuduma brīdī paņemu telefonu un pārbaudu - tur viss darbojās...

Labots - AcId
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , AcId teica:

Pārinstalēju network adapter draiverus - rezultāts nemainīgs.

Draiveris MS? Pamēģini uzinstalēt laptopa ražotāja draiverus.

vēl var paskatīt power manegement, lai ir maximum performance, bandwidth 40-20Mhz, un neatļaut pc šo devaisu likt standby. 
pie cita wifi viss ok šim laptopam?

2.4 vai 5ghz ir mēģināts pārslēgt?

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es teiktu, ka wifi kartei nepatik frekvence vai nu kanals.

Iespejams karte atsledzas pie neaktivitates.

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000005879/wireless/legacy-intel-wireless-products.html

Seit bus tuvak mans domu gajiens, kas varetu palidzet.

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Wireless-and-Networking/Issues-with-the-Realtek-rtl8822be-network-card/m-p/7500354/highlight/true#M172972

 

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1) Vai pings zūd arī uz 192.168.0.1 adresi? Ja jā, tad vai tuvumā pie TET kastes arī zūd?

2) Cik apdzīvotā vietā esi? Deviņstāvene vai privātmāja? Cik citus tīklus redzi?

3) Cik strīpas rāda savienojumam?

4) Kāds ir TET kastes modelis?

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Boņs teica:

1) Vai pings zūd arī uz 192.168.0.1 adresi? Ja jā, tad vai tuvumā pie TET kastes arī zūd?

2) Cik apdzīvotā vietā esi? Deviņstāvene vai privātmāja? Cik citus tīklus redzi?

3) Cik strīpas rāda savienojumam?

4) Kāds ir TET kastes modelis?

 

1) šo pingot nemēģināju

2) Klusais centrs, netālu no Kongresu nama...Tīklus redzu kādus 4-5. Pat pāri ielai bērnudārza tīklu redzu

3) strīpas ir visas pilnas...

4) tet kastes modelis ir baisi antīks - stāv jau no pirmssākumiem, man šķiet - TP-LINK ar antenu...

 

Nupat izslēdzu/ieslēdzu rūteri, kādas 30min viss darbojas nevainojami 😀 bet zinu, ka problēma uzradīsies atkal...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Es teiktu, ka wifi kartei nepatik frekvence vai nu kanals.

Iespejams karte atsledzas pie neaktivitates.

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000005879/wireless/legacy-intel-wireless-products.html

Seit bus tuvak mans domu gajiens, kas varetu palidzet.

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Wireless-and-Networking/Issues-with-the-Realtek-rtl8822be-network-card/m-p/7500354/highlight/true#M172972

 

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

 

 

 

 

Paldies, paskatīšos :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AcId teica:

1) šo pingot nemēģināju

4) tet kastes modelis ir baisi antīks - stāv jau no pirmssākumiem, man šķiet - TP-LINK ar antenu...

Nupat izslēdzu/ieslēdzu rūteri, kādas 30min viss darbojas nevainojami 😀 bet zinu, ka problēma uzradīsies atkal...

1) Tā ir adrese TET kastē, tā var saprast, ka problēma nav tālāk.

4) Šķiet ka Tu pats saprati problēmu - vajag pie katra restarta izstrādāt ieradumu "pazvani TETam", tā var tikt pie jaunas kastes :)

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boņs teica:

1) Tā ir adrese TET kastē, tā var saprast, ka problēma nav tālāk.

 

 

Skaidrs, paldies - pie zuduma pamēģināšu nopingot

 

Pirms 1 minūtes , Boņs teica:

 

4) Šķiet ka Tu pats saprati problēmu - vajag pie katra restarta izstrādāt ieradumu "pazvani TETam", tā var tikt pie jaunas kastes :)

 

 

Laikam tā būs jāizdara. Pirms rūtera vēl stāv aizvēsturisks Alcatel Lucent modems...

Link to comment
Share on other sites

Tas ir aizvēsturisks? Man ar tāds stāv! Zvaniju Tet sudzejos, ka man 100mbps nevis 200mbps, kaut ar visiem tagad jabut 200, ķipa mana vaina pateica un sjo.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AcId teica:

Laikam tā būs jāizdara. Pirms rūtera vēl stāv aizvēsturisks Alcatel Lucent modems...

Ā, redz ka vēl viena iekārta (rūteris) pa vidu. Vai tas Alcatel Lucent nebija tāds balts un caurumiņi pa riņķīšiem? Tam pašam bija savs WiFi, cik atceros.

 

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 31 minūtēm , dzincha teica:

Draiveris MS? Pamēģini uzinstalēt laptopa ražotāja draiverus.

vēl var paskatīt power manegement, lai ir maximum performance, bandwidth 40-20Mhz, un neatļaut pc šo devaisu likt standby. 
pie cita wifi viss ok šim laptopam?

2.4 vai 5ghz ir mēģināts pārslēgt?

Draiveris ir paņemtais automātiski jaunākais, ko Win piedāvā. 

Pie cita WiFi ilgtermiņā viss bija ok - mājās man jau iepriekšējam laptopam bija šāda šaize, ka pazuda WiFi ik pa laikam...

Neesmu mēģinājis pārslēgt frekvences. 

 

 

Nupat atkal pazuda 🤦‍♂️...paspēju nopingot tet kasti

Screenshot 2021-04-02 155215.jpg

Pirms 8 minūtēm , Boņs teica:

Ā, redz ka vēl viena iekārta (rūteris) pa vidu. Vai tas Alcatel Lucent nebija tāds balts un caurumiņi pa riņķīšiem? Tam pašam bija savs WiFi, cik atceros.

 

 

 

Kaut kas līdzīgs šim...man viņš tādā neparocīgā vietā pielikts un netiek normāli klāt

Alcatel-Lucent-I-240G-U-Fiber-Optic-Modem-Gateway-Router-Pots.jpg

Labots - AcId
Link to comment
Share on other sites

Kā Boņs teica paskaidro, tev ir vēl viens rūteris vai pa taisno pie Alcatel WIFI slēdzies ar laptop?

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 14 minūtēm , Lameriz teica:

Tas ir aizvēsturisks? Man ar tāds stāv! Zvaniju Tet sudzejos, ka man 100mbps nevis 200mbps, kaut ar visiem tagad jabut 200, ķipa mana vaina pateica un sjo.

Nu man šķiet, ka ir aizvēsturisks 😁

 

 

Pirms 5 minūtēm , Lameriz teica:

Kā Boņs teica paskaidro, tev ir vēl viens rūteris vai pa taisno pie Alcatel WIFI slēdzies ar laptop?

 

Man ir modems, no kura ir ar vadu pieslēgts stacionārais pc + rūteris, kurš savienots ar modemu. WIFi ņemu no rūtera. 

Labots - AcId
Link to comment
Share on other sites

Man vizuāli līdzigs Alcatel, bet ar 2 wifi antenām, tad tev tiešam aizvēsturisks, bet nu nokačā kaut kādu wifi ilgtermiņa analyzer programmu telefonā un lai viņa visu laiku pārbauda fonā vai pazūd tas nets un tad vari salīdzināt vai tai mirkli, kad laptops zaudeja wifi arī telefona bija uz pāris sekundēm trūkums.

Jasaprot rūtera vai windows problema.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Interesantākais tas, ka man paralēli iet viens liela apjoma download no Battle.net - kad pazūd WiFi, tur nekas neapstājas...Chrome, Edge lapas vaļā never, bet lejupielāde turpinās...

 

Pameklēšu kaut kādu WiFi analizētāju...

Labots - AcId
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Modemam kas seit nedarbojas ka wifi raiditajs, nav seit nekada sakara. Ir divi varianti, datora izdarit ko ieteica, vai router parkonfiguret. Otrs variants ir turpinat muljkjoties par modema vecumu u.c. izvirtibam. Un ja tev lejuplade turpinas taja pasha datora izmantojot wifi, tad sadali QOS.

 

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 30 minūtēm , AcId teica:

download no Battle.net - kad pazūd WiFi, tur nekas neapstājas...Chrome, Edge lapas vaļā never

Kautkā izklausas ka hostu nevar atvtrast. Google vietā pamēģini rakstīt 142.250.68.14, tad lapu atver?

pirms 1 stundas , AcId teica:

ka "default gateway is not available"

Ja jau downloads iet ar jau aktīvu pieslēgumu (no battle.net), tad jau pieslēgums ir.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

 Google vietā pamēģini rakstīt 142.250.68.14, tad lapu atver?

 

Nē, neatver..

Link to comment
Share on other sites

Tie TP -link rūterīši, ko savā laikā telekoms lika komplektā ar augstākminētajiem modēmiem, jau uzstādīšanas brīdī bija lēti mēsli, tagad pēc n-gadu darbības pirmā lieta - tie jāmet miskastē, jāuzliek kaut kas normāls. Un nav vērts gaidīt/prasīt lai Tet-s uzliek modēmu ar Wi-fi, ar jaunajiem dual band tagad problēmas ar sagādi (covid), un iepriekšējie arī nekas labs nav, sevišķi, kur visapkārt citi tīkli.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Lapais teica:

Tie TP -link rūterīši, ko savā laikā telekoms lika komplektā ar augstākminētajiem modēmiem, jau uzstādīšanas brīdī bija lēti mēsli, tagad pēc n-gadu darbības pirmā lieta - tie jāmet miskastē, jāuzliek kaut kas normāls. Un nav vērts gaidīt/prasīt lai Tet-s uzliek modēmu ar Wi-fi, ar jaunajiem dual band tagad problēmas ar sagādi (covid), un iepriekšējie arī nekas labs nav, sevišķi, kur visapkārt citi tīkli.

 

Neņemos spriest par jaunumu/vecumu/kvalitāti, jo neesmu advancēts šajā jomā. Bet zinu, ka tieši tāds pats rūteris bija man mammai, kad viņai pirmo reizi uzstādīja internetu Lattelecom's Ogrē...😁 Tas bija 2000' gadu sākumā, ja atmiņa neviļ...

 

Ja izlemju mainīt - mainīt tikai rūteri, vai modemu arī? Un kādu labāk ņemt... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AcId teica:

vai modemu arī?

nesanāks - to tikai Tev TETs var iedot citu.

parūpējies, lai tam modemam ir vismaz kaut kāda gaisa apmaiņa apkārt. viņi silst labi, un pie noteiktas robežas sāk vienkārši kārties..

Link to comment
Share on other sites

modēmu var atstāt. Par rūteriem te jau diskusijas bijušas, neņemos teikt, kurš pareizāks... Vienam māte, otram meita...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , AndrisBB teica:

 

Ja jau downloads iet ar jau aktīvu pieslēgumu (no battle.net), tad jau pieslēgums ir.

 

Es tiešām  nesaprotu, kur problēma...Katru reizi, kad pārlūks neatver lapu, palaižu troubleshoot'u - katru reizi viņš noreseto WiFi 2 adapteri un viss aiziet...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Un ja tu apskaties uz wifi interfeica, tad geitweys ir iestatīts, vai arī viņš pēc kāda laika pazūd?

Link to comment
Share on other sites

1) atbrīvo vietu TET modēmam, lai tas nepārkarst

2) ja tev aiz TET modema ir šāds rūteris, ko agrāk deva tet kā bez maz bonusu - tet.lv/veikals/tp-link-tl-wr740n.html

3) ja ir tāds kā linkā, tad izmet viņu

4) vēl ir variants pamēģini piespraust citu rūteīti aiz ši TET modema ( uzprasi varbūt kādam čomam,kaimiņam utt., lai iedod uz nelielu brīdi testam). Ir bijuši līdzīgi gadījumi, palīdzēja..

 

Protams paliek arī atklāts jautājums par to, vai datorā nedzīvo zoo dārzs..

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , Net teica:

3) ja ir tāds kā linkā, tad izmet viņu

 

Domājams ka tur nekas nav jāizmet, tik jāsaprot kur ir problēma un jāsalabo. Izmest var katrs muļķis.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Domājams ka tur nekas nav jāizmet,

ir bijusi pieredze...centos sataisīt! Upgradoju FW, nomainīju cable un ko tik nedarīju. Konkrēti šie modeļi ir default sūdīgi.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Un kapēc tu domā ka problēma ir FW un tās upgreidošana ir "sataisīšana". Izklausās pēc ārstēšanas ar maputēšanas metodēm, bez saprašanas ka īsti ir par vainu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Un ja tu apskaties uz wifi interfeica, tad geitweys ir iestatīts, vai arī viņš pēc kāda laika pazūd?

 

Rādās, ka ir, ja es pareeiz esmu apskatījies...Zem WiFi status -> Details...

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AcId teica:

WiFi ilgtermiņā viss bija ok - mājās man jau iepriekšējam laptopam bija šāda šaize, ka pazuda WiFi ik pa laikam.

Tad jau laptops ok, vaina tajā alkatelī vai otrā rūterī.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Un kapēc tu domā ka problēma ir FW

neredzot situāciju, 100% apgalvot nav iespējams, ka pie vainas ir tieši rūteris. Varbūt kompim tikla kartes draiveris taisa ziepes, varbūt pats kompja Wifi modulis ir norāvis klepu. Tikpat labi var gadīties arī kāda riktīgi riebīga draza ievazāta kompī, kas čakarē servisus, tai skaitā LAN service.

Autors nepateica, kāds ir rūtera modelis, bet tīri no pieredzes varu teikt, ka tp-links, ko norādīju linkā, ir riktīgs mēsls. Es viņus esmu spaiņiem nomainījis..... Cik klientu nav sūdzējušies par Wifi stabilitāti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , dzincha teica:

Tad jau laptops ok, vaina tajā alkatelī vai otrā rūterī.

 

Zin, es vairs nezinu...Bet jā - iepriekšējam laptopam arī bija šāda ķibele, ka ik pa laikam pazuda wifi...Ne tik bieži, bet gadījās...Šodien vispār krešo nemitīgi...Uzliku laptopa ražotāja piedāvāto draiveri, nez, varbūt kas mainīsies...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Net teica:

 

Autors nepateica, kāds ir rūtera modelis,

 

Tas pats Tp-Link, kāds bija norādīts Tavā linkā

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Draiveris jau visdrīzāk ir tikai daļa no problēmas un dara to ko viņam liek, tikpat labi problēma var būt kādā Windows servisiem vai kamā citā.

Bet nu maz es zinu kā tas Windowsā darbojas. Es tiešām paņemtu Linuksu un paskatītos vai problēma ir laptopā kā tādā. Ja zem Linuksa tās problēmas nav vai arī ja ir tad vismaz vairāk tūļi arsenālā, lai debugotu un atrastu kas pie vainas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AcId teica:

Tas pats Tp-Link, kāds bija norādīts Tavā linkā

ok, skaidrs. JA tev ir iespēja, tad paņem testam no kāda piespraud citu un ļoti iespējams, ka problēma pazudīs. Došu pat 99%

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Net teica:

ok, skaidrs. JA tev ir iespēja, tad paņem testam no kāda piespraud citu un ļoti iespējams, ka problēma pazudīs. Došu pat 99%

 

Pamēģināšu

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...