Jump to content

Subwoofer regulēšana


edzya
 Share

Recommended Posts

Sveiciens !

 

Mantojumā tiku pie mājas kinozāles 5.1.

AVR - Pioneer VSX 330 un RRR Rigonda 2 frontālām, 1 centra, 2 surrounda un 1 subwoofera ASW-1.

 

Tā kā ar audiotehniku baigi ņēmies neesmu, sīkumos visu nezinu, bet tik daudz cik saslēgt vadus prāts it kā pietiek. Tumbas kā jau vienmēr no resīvera plusa uz tumbas plusu un mīnusiem tas pats. Subim no resīvera uz subwoofer line in. Cik noprotu R vai L nav nozīmes, jo man ir pieejami abi, arī notestēti abi. :) 

 

Tātad sāpe tajā, ka subwooferi nevaru/nemāku dabūt sev vēlajamā skaļumā. Vienīgā opcija, kur kaut kas izveidojas ir, kad subwoofer aizmugurē ar level pogu uzgriež līdz galam. Tad parādās bass ko vēlētos, bet tajā momentā parādās problēma, ka klusumā subwoofers sīc (static noise).

 

Pārbaudīju vadu, kontaktus, viss liekas labi. Atvienojot line in vadu no subwoofera troksnis pazūd, lai arī kāds level subwooferim būtu uzgriezts, līdz ar to subwoofer šaizi domāju, ka varam izslēgt, tātad signāls no resīvera.

 

Resīverī it kā visu esmu saregulējis. Uzstādījumos saliku, ka tagad man pieslēgti 2 fronti, centrs un subwoofers. Ar surroundiem tur kaut kas nav labi, tumbās kaut kas grab, varbūt magnēti atlīmējušies, bet neesmu pētījis, līdz ar to tos klāt neslēdzu.

 

Speaker uzstādījumos pašlaik stāv 2 fronti kā SMALL un arī centrs kā SMALL, subis norādīts kā ieslēgts.

 

Resīverim X. Over pašlaik uzstādīts uz 80 Hz, bet mēģināju visādi, rezultāts viens un tas pats.

 

Vēl man ienāca prātā, varbūt tas, ka subwoofers ir tiks liels, ka viņš tikai kārtīgi sāk darboties noteiktā skaļumā ? Pagaidām esmu provējis palaist kaut kādu YT ar mūziku, kur būtu bass, resīverī skaļuma skalā ap 30, bet nekas dižš no tā traki smagā un lielā subwoofera ārā nenāk + tomēr ir tas static noise visu laiku fonā. Jāsaka, ka krietni mazāki subwooferi un klusākā skaļumā ir devuši ārā daudz lielāku basu. Līdz ar to nesaprotu kā tad tā.

 

Varbūt ir kāds specs, kas var pakonsultēt ? Pilnīgi pieļauju, ka kaut kur esmu nošāvis garām ar resīvera konfigurēšanu, bet pagaidām nenāk prātā kur tieši.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 7 minūtēm , edzya teica:

Subim no resīvera uz subwoofer line in. Cik noprotu R vai L nav nozīmes,

subis ir jāpiesprauž tam paredzētā vietā, uz pastūža ir uzrakstīts, kur jāpiesprauž

tu nepareizi piespraudi

Link to comment
Share on other sites

Ja sīc ..tad meklē labāku signāla vadu. Subim ņem signālu no sub out? Resīverī jābūt iedpējsi regulēt. Saba līmeni atsevišķi.var mēģināt Y tipa kabeli..tas pslielinās skaļumu

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Resīvērī iesprausts tur, kur PRE OUT SUBWOOFER 

Subī - tur, kur LINE LEVEL augšējā pusē, kur IN. Y tulpe uz R un L varētu būt labs variants. Pamēģināšu.

beech-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

resīverī jābūt iespēja saregulēt channel level - tur pagriez SUB cik db vajag +

ja viņš tev dūc - neaizies auto stanbajā -  dūks visu laiku. Skaļuma līmeņi jāsaregulē tā lai ieslēdzas pie neliela sub out...ja būs par zemu - nelielā skaļumā - nepamodīsies.

meklē normālu vadu  - lētie maximas nederēs dēl jau pieminētā fona. Jeb nopērc lemonā normālu ekranēto kabeli un pats salodē.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

OK, jā, tie channel level regulēšanu biju palaidis garām. Frontus un centru nogriezu nost, subi uzgriezu. Ir krietni labāk.

 

Bet vēl jautājums par to fonu. Subim man level poga ir pagriezta tagad kādi 30 grādi no centra (skat. iepriekš subja bildi) un fonu troksni jau dzirdu. Pēc jūsu teiktā saprotu, ka problēma sanāk kabeļa ekranējumā? It kā neizskatās nekāds lētais kabelis, diezgan pabieza izolācija, apzeltīti gali, un kontakti atskrūvējami uz vītnītes - biju izjaucis pētīt lodējumus, bet neko sliktu nemanīju.

Link to comment
Share on other sites

ja vads nav sabvūferī iesprausts? sīc?

ja bez vada nesīc - tad 2 varianti - vads vai resīveris

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , osscar teica:

ja vads nav sabvūferī iesprausts? sīc?

ja bez vada nesīc - tad 2 varianti - vads vai resīveris

 

To jau notestēju, bez vada viss ok. 

Jāsāk ar lētāko. :D Mainīsim vadu tādā gadījumā.

 

Paldies visiem par ieguldījumu!

Link to comment
Share on other sites

vada resnums neko nenozīmē, vajag lai būtu labi ekranēts, jo saba vads ir garš.

ir speciāli 3-5 m gari Y tipa vadi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , edzya teica:

It kā neizskatās nekāds lētais kabelis

"Nekādi lētie kabeļi"  izskatās šādi . :)

8e4744581d02d9d4dc19937e2afaa509.jpg

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Es nebrīnītos, ka tam RRR subim vienkārši ir kaut kāds standarta fons. Kā iesprauž līniju, tā tas subis vienkārši ieslēdzas, un sāk fonēt.

Link to comment
Share on other sites

Viņš tak raksta ka nefonē bez vada . Tā nemēdz būt ka ar vienu kanālu zemes cilpa būtu 🙈

 

 

Viņš ir kādu laiku aktīvs - viņš uzreiz neaizmieg - tur kādas 5 min vajag +-

Link to comment
Share on other sites

Kur LV cenas ziņā varētu būt draudzīgākais veikals šādām lietām ? lemonā kaut kā pagaidām nevaru atrast.

Link to comment
Share on other sites

Jā netā būs lielāka izvēle..bet ir kas gan jsu euronics, rdelectronic..elkor...

Link to comment
Share on other sites

Atvainojos, es par fiziskajiem veikaliem nemaz nebiju iedomājies, par cik tagad viss tāpat ir slēgts vairāk vai mazāk. :D 

 

Biju domājis varbūt kāds akustikas veikals ir arī LV, kur tādas draudzīgākas cenas, līdz ar to piegāde būtu ātrāka, bet amazone man arī der. :) 

Link to comment
Share on other sites

Tajos audio nekas draudzigāks nebūs..viņiem mērķis ieskspēt vēl dārgus vadus līdzi tehnikai 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , raiviic teica:

Drīzāk jau pameklē Amazonē, piemēram šo - parasti manta atnāk nedēļas laikā.

Nopietni? Par parastu ekranētu 2m vadu ar normālas kvalitātes RCA spraudņiem maksāt 30 eiro? Atmetam audiofīliju un dalām ar 2 noteikti. Nu lab, ja arguments ir ka te nevar saprast/atrast, tad vēl tā, bet nu jokaini - man visi vadi ir pa pāris eiro un nekas nefonē. Video ar RCA  jā, tur koaksiāli vajag, bet zemfrekvences lineārajiem - kreizī cena.

Link to comment
Share on other sites

Sabam vajag kvalirativu vadu un ar 2m ir par īsu...3-5m vajag parasti+-.

Es laikam pirktu lemonā to tasker vai kā viņšt tur pa  2eur m un pats puelodētu banānus.

Neredzot iekšas tik garu no name čaina nepirktu.uz 1m nekers fonu..uz 5 ķers+ bieži iet paralēli tīkla vadiem..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...