Jump to content

MS Word izmainīt mērogu?


Jurkins
 Share

Recommended Posts

Sveiciens visiem!

Teikšu uzreiz. Words man nepatīk un naher jau sen nav bijis vajadzīgs. Ja vajag kaut kādu papīru, ērtāk ir uzrakstīt ekselī 😁.

Bet šodien kolēģim radās vajadzība tekstu, kas ir uz 2 A4 lapām, saprintēt uz vienas pagriežot lapu  "landscape". Nu tak elementāri 😁.

Skuju ziepes! Peidž setapā izrādās (pārsteigums man😁) nav tādas jaukas lietiņas "adjust to xx% of normal size" kā ekselī. Izmēģināju  "2 page per sheet" un pagriežot lapu "landscape". Skuju ziepes. Tas kretīns visādi jaukā aplikācija neizmaina vis mērogu un nesaliek smuki abas lapas uz vienas. I ko tagad darīt?😁

 

Link to comment
Share on other sites

vordā tā nevar..vēl var kādu PDF printeri izmantot ar scale..jo save as PDF nevarēs tā samazināt cik atceros

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Ok, paldies! To arī vēlējos dzirdēt. Negatīvs rezultāts arī ir rezultāts.😁

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jūs ko?

 

print - "mērogošana" - iestati cik lapas vajag uz vienas.

 

atkarībā no office/printera/win var jau kautkā pamainīties tas skats

 

 

Labots - Usins
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Īsti nesapratu kur problēma. Darot kā raksti - nomainot lapu uz Landscape, drukā uz print 2 pages per sheet viss ir OK. Protams, ja ielikti page break, tad tā arī būs. 

Mēģināju drukājot kā PDF un uz printera. It tieši tas ko uzstāda. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ko tur var ņemties, drukājot izvēlies 2 page per sheet un viss :biggrin:, jokupēteris

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

jautājums cik tas būs salasāmi...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

jautājums cik tas būs salasāmi...

Protams, ka viss būs divas reizes mazāks. Ja divas lapas iespiež vienā. Kā tad savādāk!

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Atkarīgs no fonta lieluma.

Ja visu raksta ar 32, tad būs salasāms arī printējot 2 lapas uz vienas :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , rubb teica:

Darot kā raksti - nomainot lapu uz Landscape, drukā uz print 2 pages per sheet viss ir OK. Protams, ja ielikti page break, tad tā arī būs.

Drukājot izvēlies 2 lappuses vienā loksnē un drukā, nav jāmaina neko no portreta uz ainavu un lappuses pārtraukums nav nepieciešams.

Link to comment
Share on other sites

Lai teksts nesamazinātos - worda doķī atstāj kā ir.

image.png

 

Izdrukā:

image.png

 

Viss ir OK. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es seit isti neizprotu, vai priteris tev neatbalsta duplex?

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vvv said:

Drukājot izvēlies 2 lappuses vienā loksnē un drukā, nav jāmaina neko no portreta uz ainavu un lappuses pārtraukums nav nepieciešams.

Ja sagriež pašu doķa lapu Landscape, tad loģiski ka arī būs tā, ka Landscape tiek drukāts. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Es seit isti neizprotu, vai priteris tev neatbalsta duplex?

Tēmas autors par duplex printeriem neko nevaicāja. Viņš gribēja izdrukāt divas lapas vienā lapaspusē. Biedri atbildēja, kā to izdarīt.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

😁 Bļin, mēģināšu vēlreiz. Iepriekšējo reizi wordu atvēru kaut kad... nezinu kad 😁. Pierasts ekselī - paņem, ko vajag, saprocento, cik vajag un drukā laukā.

Velns, nav datorā neviena word dokumenta 😁.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Neprast Wordu tas ir kruta?

Nu kas tad atkal? 😁

Nē, tas ir izbrīns (neviltots), ka var bez worda izdzīvot 😁. Patiešām nebiju iedomājies, ka nav datorā neviena paša.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
1 stundu atpakaļ, rubb teica:

tad loģiski ka arī būs tā, ka Landscape tiek drukāts

Nu jā, laikam jau tupa doma, ka šis tad saliks tās divas lapas blakus. Bet, man šķiet, ka loģiski tā būtu.

Just now, vvv teica:

Paņem internetā.

Ai, nu tagad citas lietas, ko darīt. Gan jau aizmirsīsies līdz kādam 2028. gadam, kad atkal kāds paprasīs kaut ko par wordu.

Link to comment
Share on other sites

Artanis
pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Ja vajag kaut kādu papīru, ērtāk ir uzrakstīt ekselī

Nešaubos, ka arī zobus var caur di*su iztīrīt, bet vai vajag?

 

Par tēmu - skatīt @Usins atbildi. Vispār nesaprotu, kur problēma.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Nu man ir ērtāk un ātrāk uzrakstīt ekselī. Droši vien, ka dzeju, esejas un visu citu stulbo liriku kādam ir ērtāk rakstīt wordā.

Problēma ir bija vienkāršajā apstāklī, ka neatradās, manuprāt (uzsveru - manuprāt), ļoti ērts instruments - tāds, kāds ekselī.

Vairs problēmas nav. Atslābstiet!😁

Link to comment
Share on other sites

itanium
pirms 1 stundas , vvv teica:

Neprast Wordu tas ir kruta?

Man liekas, ka pavisam jaunajiem (pamatskola/vidusskola) tā arī varētu būt. Gan ar pirmo darbu kaudzei no viņiem tā varētu būt visai liela problēma.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , vvv teica:

Avot neatslābsim.

Kamēr topiks nav nonācis līdz "atlajst sajmu", tikmēr bazars te nav beidzies..

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kāda škirba vai tas ir Word,Notepad, vi, nano vai Emacs. Tekstu rakstīt ērtāk teksta redaktoros, elektroniskā tabulas rēķināt tam paredzētos softos un zobus lai labo tā kā parasti to dara.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arī Audi 80 ar gāzi jābūt.

Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

Kamēr topiks nav nonācis līdz

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 13 minūtēm , itanium teica:

ka pavisam jaunajiem (pamatskola/vidusskola) tā arī varētu būt

Veči, saprotiet, man pašam bija pārsteigums, ka man nav mājas datorā neviena word dokumenta un man tas words reāli nav vajadzīgs.  Kā izrādās.

Personīgi man, ja vēl tajā kaut kādā nepieciešamajā veidlapā  ir kāda tabula, tad man ir ātrāk un ērtāk uztaisīt šamo ekselī. Nu sāksim tagad, kā ir pareizi. 😁 Bet man po...j, kā ir pareizi, man galvenais ir ērtāk. Ja būtu ikdienā jāpārraksta kaut kādi maģistru/ bakalauru darbi, nošautos gan jau ietrītos wordā vai libres wordā vai vai... , bet tagad pilnīgi poh...j.

Jā, pamēģināju... mļaķ, izrādās, ka preview neparādās, ka tās n lappuses ir vienā lapā,  "nodrukāju" pēdēefņiku... ir ok.

 

p.s. vispār jau nesaprotu, kas jums pret audi80 ar gāzi. 😁

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 9 minūtēm , Jurkins teica:

tas words reāli nav vajadzīgs.

Ja netaisa visādus dokumentus, kur nepieciešami dažādu sīkumu, tabulu un satura rādītāju ģenerēšana un updeitošana, automātiski headeri/footeri, referenču ģenerēšana un formatēšana visādos standartos (Oksforda, Kembridža utt), tad nav javajdzīgs. Visu to protams var izdarīt pats, bet aizņem daudz laika.

Es gan parasti iztieku ar Google Doks, izdara visu kas man vajadzīgs. Satura rādītāju gan ne pārāk labi uztaisa.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Jurkins said:

Jā, pamēģināju... mļaķ, izrādās, ka preview neparādās, ka tās n lappuses ir vienā lapā,  "nodrukāju" pēdēefņiku... ir ok.

Aha, tāpēc jau nebija skaidrs kas par problēmu :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Jurkins teica:

Personīgi man, ja vēl tajā kaut kādā nepieciešamajā veidlapā  ir kāda tabula, tad man ir ātrāk un ērtāk uztaisīt šamo ekselī.

Wordā tabulas ērti taisīt. Ja kas, var arī kaut ko vienkāršu sarēķināt Wordā.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 21 minūtēm , vvv teica:

Wordā tabulas ērti taisīt.

Neapstrīdu. Var jau būt, ka 10 gadu griezumā man ietaupītos kādas 5 min. 😁

Pirms 33 minūtēm , AndrisBB teica:

tabulu un satura rādītāju ģenerēšana un updeitošana, automātiski headeri/footeri, referenču ģenerēšana un formatēšana visādos standartos (Oksforda, Kembridža utt)

Labāk nošaujos 🤣

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Labāk nošaujos 🤣

Ko darīt kad tas viss tiek prasīts, nākas čakarēties. Kamēr vēl iemācās pielietot to visu paiet laiks :D

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis

Man liekas, ka lielīties ar to, ka nejēdz izmantot to vai citu aplikāciju, ir muļķīgi. Nu ja nevajag, nelieto - priekš kam par to taisīt desmit postus forumā, man nav saprotams. Tēma tika atbildēta un izsmelta pēc ceturtā raksta šajā topikā.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Tu jau pats par zobu labošanu...

 

Es nelielos. Vēlreiz varu atkārtot, man tiešām bija pārsteigums, ka neviena word dokumenta. Un arī gandarījums.😁 Jo wordu parasti lieto, lai izdrukātu pēc iespējas vairāk visādu nederīgu😁 papīru. Izdomā visādas  "zemes stundas". Labāk būtu mazāk lieku papīru drukājuši.

Labots - Jurkins
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

Jo wordu parasti lieto, lai izdrukātu pēc iespējas vairāk visādu nederīgu😁 papīru.

Atvaino, bet pēc šī teikuma Tava kompetence izteikties šajā tēmā kind of arī beidzās. Skumji, ka Tavuprāt wordu izmanto tikai lai rakstītu drukājamus papīru kalnus. Par PDF ģenerēšanu laikam dzirdējis neesi. Par Microsoft Equation laikam arī. Nu tad paliekam katrs pie sava priekšstata, lai uzvar draudzība.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Artanis teica:

Par PDF ģenerēšanu laikam dzirdējis neesi.

Arī docx var ģenerēt.

Tas bija joks.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...