Jump to content

Veļas mašīnai nav dzīvības pazīmju - vai ir vērts vest uz remontu?


Anreel
 Share

Recommended Posts

Veļas mašīnai AEG ir ap 10 gadiem un pēkšņi nomira. Mamma saka, ka esot bijusi deguma smaka, bet vai mirstot bija trokšņi nezin, jo nebija klāt tai brīdī.

Displejā pilnīgi nekas nerādās. Noņēmu augšējo un aizmugures paneli un iekšā viss izskatās tīrs un svaigs. Gribēju atrast drošinātāju bet neatradu.

Labots - Anreel
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Ja jau bija deguma smaka, tad viss nevar būt tīrs un svaigs.
Tiec pie durvju slēdža un pārbaudi vadus tur. Vismaz manai veļasmašīnai caur to iet slodzes vadi.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 12 minūtēm , _dunduks_ teica:

Tiec pie durvju slēdža un pārbaudi vadus tur. Vismaz manai veļasmašīnai caur to iet slodzes vadi.

Cik droši un praktiski. Ar kuru galu inženieri domāja..?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Tikpat droši, kā jebkur citur veļasmašīnas iekšpusē.
Zināmas priekšrocības tam ir - viens solenoīds mazāk un strādājoša durvju laika atslēga izraujot veļasmašīnu no kontakta.

Link to comment
Share on other sites

Artanis
pirms 5 stundām , Anreel teica:

Veļas mašīnai [..] ap 10 gadiem

Visdrīzāk nebūs jēga remontēt - transportēšana (+nešana lejā/augšā divas reizes) + detaļas, ja tik vecam modelim vispār būs pieejamas uz vietas, beigās sanāks vismaz puse no jaunas vērtības. Labāk iepriecini māmuļu, piemet drusku naudas, un paņem uz atlaidēm jaunu.

 

Ja tomēr gribi mēģināt pats kaut ko labot - sāc ar to, ka atrodi internetā konkrētā modeļa servisa manuāli, pārbaudi drošinātājus, pārbaudi relejus uz plates, pārbaudi vai pati plate no abām pusēm vizuāli vesela, un apskaties durvju mehānismā @_dunduks_ minēto gala slēdzi. Ja ir bijusi stipra deguma smaka, iespējams ka motors noķīlējis un kirdik, vai vismaz aizsardzība izbliezta.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Artanis teica:

tik vecam modelim

10 gadi nemaz nav tik vecs modelis. Un meistaru var izsaukt uz mājām - nekas nebūs jāstaipa.

Bet izskatās, ka tiešām tur kāds kontakts nosvilis, var jau pats mēģināt skatīties, kur spriegums pienāk un kur nē. Iespējams, ka vaina viegli novēršama.

Link to comment
Share on other sites

Nobira nesen 2006.gadā pirktai AEG trauku mašīnai sildelements. Veikalā bija pieejams uzreiz nopērkams. Nepirku oriģinālo, paņēmu kaut kādu itāli, kas viens pret vienu izskatās kā oriģināls. toties cena daudz reiz labāka. Tā kā 10 gadu vecs aparāts nav nekas briesmīgs.

Link to comment
Share on other sites

Man pat pāķos 20 km atbrauca meistars uz vietas un salaboja. Arī ap 10 gadu aparātam. Tik modeli vajadzēja pirms tam nosaukt.

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Meistari ar prieku brauc 20gadīgas vešenes remontēt. Bet to nevar teikt par jaunajām.

Link to comment
Share on other sites

protams, tāpēc nav jēgas ņemt jaunas, pie tiem pašiem meistariem var dabūt lietotas labu labās..

Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Man vēl joprojām darbojas radiniekam atdota 1996.gadā pirkta Elektrolux veļasmašīna. Nomainīts tikai gultnis. Maksāja 370 latus. Tās vietā nopirku Bosch, kurai salīdzinoši ātri(~5gadi) pārdega tens. Mainīju pats, uz sitiena nebija dabūjams tādas jaudas, uzliku mazāku. Oriģinālais nebija Bosch, bet, ja nemaldos, Indesit. Pie viena varu ieteikt remonta laikā noņemt aukšējos betona mierinātājus. Tā mašīnu būs vieglāk pārvietot.

Link to comment
Share on other sites

Man radiem ziemeļvidzemes pusē veļene no ~ 88-tā rukā. Nesen gultni mainīja, firma nepazīstama. Tenus jaunajām veļenēm esmu mainījis gandrīz pēc pusotra gada, kad meistars to izdarīja garantijas laikā. Barona servisā pārdeva neorģinālos. Jācer, ka tie kalpos , kā vecie labie, nevis kā jaunie, ekoloģiskie.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Kur jūs raujat tās 'vecās labās īstās' vešenes kuras saules mūžu iet? Ap 10 gadi bunduļa amīši un blīves jāmaina, gultņi/gultnis, droši, ka vēl rūsa jāpiekrāso :D

(es te nerunāju par puskomerciāliem aparātiem bet tiem kas pa aļa 300eur uz atlaidēm)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Knaabis
pirms 9 stundām , ggg97 teica:

Tenus jaunajām veļenēm esmu mainījis gandrīz pēc pusotra gada

Nevajag ākstīties un barot elektrības tirgotājus! nafig mazgāt augstā T?

Mūsdienu veļas mazgāšanas līdzekļi ļoti labi izmazgā pat 30 grādos un teni kalpo ļoti ilgi!

Nu ja, vajag lietot ūdens mīkstinātāju - ciets ūdens arī ir tenu bende.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Daiļais teica:

Man vēl joprojām darbojas radiniekam atdota 1996.gadā pirkta Elektrolux veļasmašīna.

Man joprojām darbojas, šķiet, 95. gadā pirkta Electrolux WH605. 2 reizes mainīts gultnis, 1 reizi tens. Bija sacepies ON/OFF slēdzis. Bet ne bezcerīgi. Izjaucu, kā nu mācēju norestaurēju, bet sapratu, ka lielo strāvu, kam caur viņu pienākas iet, tas neturēs. Tāpēc, lai atslogotu, lielo strāvu palaidu caur releju, atstājot slēdzim tikai releja vadības funkcijas. Nesaprotu, kur jūs raujat tās plīstošās un nesaremontējamās vešenes.

p.s. Veļas mašīnas iegādes vēsture. Tajā laikā strādāju servisā "Rolis". Viens no klientiem bija kāds no Electrolux priekšniekiem. Pajautāju viņam, kādu vešeni izvēlēties. Viņš ieteica šo modeli, pats pieveda klāt.

Labots - M_J
Link to comment
Share on other sites

Plīstošas... nu pēdējo gadu (labi desmita) trends.  Varbūt tas nav spēkā ne pašam dārgākajam galam. Nu ražotāji mēģina ekonomēt uz visu. Tā pati Elektrolux- bija kaut kāda atvesta no Zviedrijas tā ap 94gada ražojums. Nu nomainiju tik trīs gadus atpakaļ, jo sāka šķīst ārā vadības kloķu plastmasa un atkal bija jāmaina gultņi . Biju jau vienreiz mainījis. Atceros , kad bija nobeidzies oriģinālais tens ( neba kaļķu dēļ , bet bija sakrājusies draza no mazgāšanas un par maz ūdens), gāju uz Barona ielas servisu , bet šiem acis ''apaļas'', jo tādu tenu šie nebija redzējuši. Nu emaljēts ar kaut kādu zaļu emalju, kaļķi absolūti nepielipuši, korozija absolūti negrauž kā parastajiem, neemaljētajiem. Skaidrs ka dārgs-jaunākos kā visi , pa lēto , parastie...

   Neremontējams... arī no tās pašas ''operas'' . Piedevām , ja agrāk automātika bija prasta ar soļu dzinēju/kontaktiem, tad tur ''nosprāgst'' faktiski nebija kam. Tagad... ja kas uz vadības plates, jāmeklē jauna visa plate. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nu cik tā biedriem ir līdz 10 gadu vecas un noplīsušas tā, ka neremontējamas? 
Man jaunākā 5 gadi LG ar NFC pat. Nav vēl nekas noplīsis. Lai gan saka, ka ar iebūvētu žāvētāju esot ļoti plīstošas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Vešenei mūžs ir ļoti atkarīgs no ekspluatācijas. Ja dubļainus ribaka zābakus ik nedēļu iesviedīs as it is un mazgās ar rūsainu ūdeni, tad nekas labs nebūs. Bet ja apietās akurāti, iztīra filtriņus, tad rūks viņa saules mūžu.

Link to comment
Share on other sites

Par ''saules mūžu'' es nebūtu tik pārliecināts ja lētais gals. Lētā plastmasa, lētās gumijas. Plastmasa sāk šķist, gumija sasprēgāt ( arī blīvslēgam) . Piedevām lētajām sūkņu asītes no melnā metāla. Domāju ka nav jāstāsta  kas  notiek ar melno/mitrumu/gumijas blīvslēgs uz šis sūkņa asītes. Bet, no otras puses... ja pērc lēto vai dārgo, garantija 2 gadi. Nu tipa 200eur lētā un kalpo divi gadi (un ja noveiksies, tad varbūt vēl +2) vai ''Miele'' 1200eur un .. beigās apniks pēc desmit gadiem. Dārgajam galam ir viena nelaime: nedod dievs kam salūzt, tad detaļa var būt kosmosa cenā. Parasti jau lūzt maz, bet... pat kosmosa kuģi gāžas brāķa dēļ.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Absolūta budžeta veļmašīna Beko jau septīto gadu griežas, nekas vēl nav mainīts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Knaabis teica:

ļoti labi izmazgā pat 30 grādos

Precīzi. Man vešene tiek lietota tikai uz 30 un 40 grādiem, vairāk nekad

Link to comment
Share on other sites

Šodien aizvedu uz remontu, meistars seniors teica, ka esot laba mašīnīte, tagad gaidu spriedumu 😆

Link to comment
Share on other sites

Par aizgājēju jau tikai labu vien saka.😃

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , oxygen teica:

... ja pērc lēto vai dārgo, garantija 2 gadi. Nu tipa 200eur lētā un kalpo divi gadi (un ja noveiksies, tad varbūt vēl +2) vai ''Miele'' 1200eur un .. beigās apniks pēc desmit gadiem.

Tā ir, pēdējā desmitgadē lielā sadzīves tehnika ir kļuvusi krietni neuzticamāka - garantiju nokalpo un tad sākas loterija.

Savulaik paņēmu LG Direct Drive ar 1400 apgriezieniem un nu jau padsmit gadi iet kā pulkstenis, vien gultnis paliek skaļāks. Sāku štukot par gultņa maiņu, kaut arī visa mašīna ir jāizjauc 🤔

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boņs said:

lielā sadzīves tehnika ir kļuvusi krietni neuzticamāka

Garantiju nokalpo un izbeidzas... gultņos, detaļās taimeri iešūti? Kārtējā sazvērestības teorija?

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 6 minūtēm , rubb teica:

Garantiju nokalpo un izbeidzas... gultņos, detaļās taimeri iešūti? Kārtējā sazvērestības teorija?

Nē, novērojumi reālajā dzīvē.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 9 minūtēm , rubb teica:

Garantiju nokalpo un izbeidzas... gultņos, detaļās taimeri iešūti? Kārtējā sazvērestības teorija?

Stāsts iz dzīves, nobeidzas LG Direct Drive veļas mašīnai elektronika. Nu neko nopērkam hoover gudro ar wifi, nu tur māk dozēt mazgāšanas līdzekli utt.. nobeidzas pēc pāris reizēm solenoīdi kādas divas reizes, samaina mašīnu, nākamā ar nobeidzas ar kautkādiem sensoru gļukiem, tikmēr vecajam padsmitgadniekam  LG atradu ebay to plati ebajā un sataisu. Palūdzu lai maina nost veļas mašinu uz žāvētāju. Tad nu vecais padsmitgadīgais  LG vēl joprojām darbojas un ir atsevišķs žāvētājs.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , rubb teica:

Garantiju nokalpo un izbeidzas... gultņos, detaļās taimeri iešūti? Kārtējā sazvērestības teorija?

Pietiek ietaupīt uz materiālu vai konstrukciju ... bez tam detaļas vairs nevar dabūt jaunajiem modeļiem. Ja nu vien kādu donoru atrod.

Link to comment
Share on other sites

Detaļas netirgo enduseriem un līdz ar to tādas nav pieejamas kaktu meistariem. Autorizētajiem servisiem praktiski jebkura detaļa ir pieejama

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
pirms 1 stundas , rubb teica:

detaļās taimeri iešūti?

Es jau rakstīju, kā radiniekam televizors nonīka pēc 5 gadiem, bez maz vai dienu dienā

Link to comment
Share on other sites

ezis666

Sūda indezit un elektrolux bundulis sametināts un gultņus nomainīt nav paredzēts. Jāzāģē vaļā un jālīmē pēc tam ciet

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , ezis666 teica:

Sūda indezit un elektrolux bundulis sametināts

Man senčiem arī Indesit`s mauca kamēr caurums bundulī izpuva..:biggrin: Nemirstīgs maita..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis

A mana vecmutere berza veļu pret akmeni Cirmas ezera krastā, mļa... Laikam tikai boot'ā topiks no autora problēmas risināšanas var pārvērsties par ačgārni apgriezto mērīšanos ar to, kurš negrib nopirkt jaunu vešeni reizi dekādē. 😩

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Tagad plates, gultņi, bunduļi - un pēc dažiem gadiem kirdik. Bet senos laikos prata taisīt kārtīgas veļasmašīnas,  kurām nekas nebojājas :biggrin:.

w.thumb.jpg.e02872257a397eb7cc8688a0be3fd49f.jpg

Labots - raiviic
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Knaabis
pirms 2 stundām , rubb teica:

Arī es pērku vienkāršas, funkcionālas lietas bez liekiem pribambasiem - darbojas, ilgi. 

Visnotaļ piekrītu šim viedoklim un pats arī tā rīkojos.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 11 stundām , Artanis teica:

A mana vecmutere berza veļu pret akmeni Cirmas ezera krastā, mļa... Laikam tikai boot'ā topiks no autora problēmas risināšanas var pārvērsties par ačgārni apgriezto mērīšanos ar to, kurš negrib nopirkt jaunu vešeni reizi dekādē. 😩

Nu bet bija jau arī cita drānas kvalitāte. Mūsdienu lupatiņu ja patrīsi gar akmeni, nekas pāri nepaliks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...