Jump to content

Indukcijas plīts / cepeškrāsns pieslēgšana


tuklais
 Share

Recommended Posts

Pirms 5 minūtēm , ju teica:

Vispār būtu interesanti - tāda smuka virtuve, un pēkšņi vienā vietā virs virsmas trīsfāzu rozete, ar štepseli tajā, kaut kur no virsmas uz to aiziet vads. Vienkārši super skats.

Tu kaut kur tā esi redzējis, ka tādu lietu piemini? Zem virsmas blakus plīts blokam, vai tālāk, kur viegli piekļūt, parasti zem izlietnes bloka durtiņas, smukas rozetītes (arī trīsfāzu ir smukas), viegli ieštepselēt, izštepselēt, ja plītij kas nobrūk, pat bērns izštepselēt varēs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

IMG.thumb.jpg.b8be7d8c189333d16b7fa27a28cd4c4c.jpg

 

Man ir šādi. Pa labi plīts bloks, rozetēm piekļūšana atverot durtiņas zemvirsmas skapītim. Atvainojos par nekvalitatīvo bildi.

Es zinu, ja pats nebūšu mājās, un tpu, tpu, tpu, kaut kas plītij notiks, ka tā jāatvieno, varēšu nokomandēt, lai izštepselē. Nevis, jāiet līdz drošinātājiem, pēc tam kaut kas jāvieno...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 34 minūtēm , vvv teica:

smukas rozetītes

😁 Tas nozīmē, lai reāli eksistējošā virtuvē, kurā nav paredzēts kapremonts, bet tikai virsmas/cepeškrāsns nomaiņa (ok, mēs nezinām, ko autors dara īsti) ņemam urbi/frēzi/fleksi/kaltu/perforatoru, dzenam sienās rises vadiem un caurumus rozetēm, špaktelējam, gruntējam, krāsojam. 🤣

Link to comment
Share on other sites

Kādu kurš sev komforta līmeni izvēlas, attiecīgi tā arī rīkojas. Ja iepriekš nav bijusi elektriskā plīts, bijusi, piemēram, gāzes plīts, atbilstošs elektrības vads tāpat līdz plīts vietai būs jāatvelk. Vai to pievilks pa sienās izdzītām risēm, kuras pēc tam aizdarīs vai pa griestiem nenoslēptu, kaut iekārtu aukliņās, tas pēc paša ieskatiem.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , vvv teica:

kaut kas plītij notiks, ka tā jāatvieno, varēšu nokomandēt, lai izštepselē.

Iedomājies, blakus svilst plīts, un tu liec bērniem tur blakus kaut kur līst iekšā kaut kādā skapī.

Pie tam raut rozeti pie īsā vai tml. arī nav prāta darbs, ja vēl drošinātājs nav nostrādājis.

Tur jau sen tad drošinātājiem jānostrādā, nevis štepseļi jārauj.

 

Man laikam pietiks.

Link to comment
Share on other sites

Ja īsais, tad drošinātājs nostrādās. Gan jau visādi var ar tām plītīm sanākt, riņķis karst, nevar izslēgt, skārienjūtīgā «poga» nestrādā, kaut kas tāds.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , jacobs teica:

Puiši, ja jums nav pieredzes veidot drošus ''lielstrāvu  vadu savienojumus'' ilgstošai aktīvai slodzei, tad labāk paši negrābstaties.

Jācitē pašam sevi.... Tāda sakritība:

Lūk, dažas stundas atpakaļ pie manis ieradās klients, kurš pašrocigi bija pagarinājis barošanas kabeli 4kW sildelementiem.

Rezultātā viņam zaudējumi ~50,-. Elektroplīti līdzi paņemt gan😃 būtu pagrūtāk...

Link to comment
Share on other sites

Man arī virsma un cepene ar štepseli. Protams katrai savs drošinātājs sadalē. Man no tirgotāja gan virsma, gan cepene nāca ar štepseļiem. No sadales 2.5mm2 kabelis uz štepseļiem.

Vsp tā elektrotehnika, par ko tiek diskutēts atbilst pamatskolas fizikas līmenim (vismaz man 60-jos gados to mācīja) +nedaudz veselīgā saprāta.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Štepselis ir normāli. Interesanti, ko štepseļu noliedzēji ar veļasmašīnu štepseļiem dara, tur līdzīgi, veļasmašīna stāv vienā vietā, var būt arī zem plaukta iebīdīta, tad ko, griežam štepseli nost un vienojam klāt ar skrūvējamām klemmēm?

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Un tas, vai tur 1 fāzes vai 3 fāžu pieslēgums, nevienu neinteresē. Uzzīmēts kaut kāds Eifeļa tornis un visiem viss ir skaidrs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis
pirms 4 stundām , laikamTak teica:

Un tas, vai tur 1 fāzes vai 3 fāžu pieslēgums, nevienu neinteresē. Uzzīmēts kaut kāds Eifeļa tornis un visiem viss ir skaidrs.

image.png.d4ff87969646c21a45315505498c9800.png

 

Tev tas izskatās pēc vienfāzes pieslēguma ar pieciem vadiem un atbilstošu krāsu kodējumu prikola pēc?...

Labots - Artanis
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es varbūt šauju greizi, bet vai pareizi šo būtu saukt par 3f pieslēgumu?

Es ar 3f pieslēgum un saprotu zvaigzni vai trīsstūri, un nezinu nevienu plīti ar tādu pieslēgumu.

Man arī ir elektriskā virsma un es tur varu slēgt gan 1f, gan '2f', gan '3f'

Es to gan gribētu saukt par trīskārtīgu 1f pieslēgumu.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Jāiet pēc popkorna un jāgaida, kamēr nonāksiet līdz audi80 ar gāzi.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Artanis teica:

un atbilstošu krāsu kodējumu

Kaut kad tepat forumā bija, par vadu krāsām. Ir kāds normatīvs, kurš prasa lietot vadu krāsas tā kā parasti tās vienojam? Ir standarti, bet vai tie ir obligāti? Elektriķi, pakomentējiet.

Ja pareizi saprotu, nav tā - ieraugi zilu vadu, značit nulle.

pirms 2 stundām , _dunduks_ teica:

zvaigzni vai trīsstūri

Vēl ir zigzags. :mrgreen2:

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
pirms 8 stundām , Artanis teica:

Tev tas izskatās

elektrikis_dziivee_kljuudaas_diureiz.thumb.jpg.6e3067b0e3893cfa1f9fcfb04f6afba0.jpg

 

Rokam dziļāk. Šādi drīkst, nedrīkst?

Link to comment
Share on other sites

Ja labs pieslēgums, pietiekoši resns kabelis līdz tai vietai, kur sadalās, tad kāpēc ne.

Tik tie atsevišķie automāti praktiski lieki, ja nu vienīgi atsevišķi virsmai un krāsnij.

Principā, amurikāņim pat diezgan standarts, jo tur uz māju bieži vienir tikai 1f, bet nu tāda labi jaudīga.

Link to comment
Share on other sites

Protams, katrā pasaules stūrī ir savs pieņemtais krāsu kods. Taču cerēt, ka visur tas tiek ievērots + vēl fāžu secība, ir naivi. Tā kā vienmēr ''doverjai, no proverjaij''. Vēl jau ir tikai dzīslu ciparu marķēšana, ne tikai kontrolkabeļiem, bet tie kontrolkabeļi, savukārt var būt, teiksim 24 dažādās krāsās.

Teikšu, ka dzīvē vislielākos sūdus vāra dažādi pārgudri ''vājstrāvnieki'', pārliecināti iebrienot spēka elektrības lauciņā.

''Durakam parastajam'' vismaz kāds respekts ir un arī vairāk par diviem pievienojamiem vadu galiem, tiem ir nopietns smadzeņu stress.

Vēl jau ir patiesība, ka tikai elektromontāžnieks, attiecīgo iekārtu ekspluatācijā pats ir nejēga.

Tā tas ir, nu jau, skatoties no malas....

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 14 minūtēm , ju teica:

Principā, amurikāņim pat diezgan standarts, jo tur uz māju bieži vienir tikai 1f, bet nu tāda labi jaudīga

Cik ir skatīts Youtube, esmu ievērojis, ka viņiem bieži vien mājā ir 2f pat vienā kontaktā. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , Kazarms teica:

Cik ir skatīts Youtube, esmu ievērojis, ka viņiem bieži vien mājā ir 2f pat vienā kontaktā. 

Lai darbinātu 220V iekārtas?

 

Link to comment
Share on other sites

ASV starp fāzi un 0 pamatā vēsturiski ir 120V (vai 127? pats jau piemirsu). It kā jaunajos objektos esot 240V, tieši vairāk priekš dažādām jaudīgām iekārtām.

Gandrīz vai jāpajautā bijušajam kolēgim, kurš ir pārcēlies uz ASV, un arī strādā vietējā "elektrotīklā".

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
pirms 2 stundām , ju teica:

Ja labs pieslēgums

Nu, pieņemsim, ka 16A

pirms 2 stundām , ju teica:

pietiekoši resns kabelis līdz tai vietai, kur sadalās

Cik resns skaitās pietiekoši?

pirms 2 stundām , ju teica:

tie atsevišķie automāti praktiski lieki

Jo?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Arnis2002 teica:

šķērsgriezums

Ok, ok :)

pirms 2 stundām , laikamTak teica:

Nu, pieņemsim, ka 16A

Pats minums kaut kam.

Sen nebiju skatījies, bet pilnā jaudā indukcijas virsma var patērēt 8+ kW.

Tā ļoti rupji rēķinot, katram kW vajag nedaudz virs 4A, ja labs spriegums.

Man ir ievadā 3x25A, līdz šim no slodzes nav bijis izsists, jo ne jau uz max jaudu tiek slēgta tāda virsma, ja nu vienīgi sākumā, lai kādu ūdeni katliņā uzsildītu.

pirms 2 stundām , laikamTak teica:

Cik resns skaitās pietiekoši?

Uz 16A standarts ir 2.5mm2 vads. Ja īsa līnija, var ar ar 1,5mm2 iztikt.

Ja pagara "līnija", var nākties arī likt kaut ko resnāku, lai nav pārāk liels sprieguma kritums.

Uz plīts virsmu un krāsni man pienāk kādi 6m garš vara 5x4mm2 kabelis no sadales . Varēja jau ar 2.5mm2 likt, bet nu bija tāds mājās, un tad kāpēc pirkt kaut ko papildus. Rozetes atsevišķi.

 

pirms 2 stundām , laikamTak teica:

Jo?

Plīts virsmas gadījumā, labāk tad lai tā visa uzreiz atslēdzas, ja tur kas notiek. Tāpēc arī ja ta ir divas "fāzes", tad labāk lai tās ir caur vienu automātu. Man virsma un krāsns ir caur vienu trīsfāzu automātu. Pie tam, tie automāti, gan jau būs ar tuviem nomināliem, līdz ar to selektivitāte tāpat īsti nekāda. Un tad priekš kam katram riņķu pāriem atvišķu komutāciju sadalē? Un, gan jau vadība tādai virsmai tāpat pie vienas no tām "fāzēm".

 

Ja tev ir 1f 16A ievadā, tad tā uzmanīgi ar visu. Vienu riņķi un krāsni, apgaismojumu un kādus sīkumus vienlaicīgi varēs. Tējkannu vēl ieslēgt vienlaicīgi, varētu būt riskanti.

Ja 3f 16A, sadalot korekti noslodzi pa fāzēm, jau var dzīvot :)

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ir parastā vienfāzes indukcijas plītiņa ar maksimālo jaudu 1800 W.

Kartupeļu un gaļas cepšanai, sautēšanai 800 W - 1200 W

Zupas vārīšanai - 1000 W - 1200 W 5 litru kastrolī.

Ievārījumam - 600 W - 800 W.

 

Kam vajag 8 kilovatus uz 3 vai 4 riņķiem?

Link to comment
Share on other sites

steiku uzcept ? uz indukcijas neesmu  mēģinājis, bet elektriskajai par īsu  smago pannu uzkarsēt....gāziniecei lielais ala 4kW riņķis var.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , osscar teica:

steiku uzcept ?

Buržuji te neprasa kā plīti pieslēgt, tie samaksā meistaram un miers.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Raimonds1 teica:

Kam vajag 8 kilovatus uz 3 vai 4 riņķiem?

Paskatoties specifikācijas, tad mazākais "riņķis" sākas no 1200W. Normaāli ir 2300, lielie standartā ap 2800W. Electrolux vienai virmsmai lielais bija 3700W. Jā, tās ir maksimālās. Kā jau rakstīju, nekurinās jau visu laiku uz pilnu klapi. Tā ka nav jau tik traki. Es vienreiz uz 3, laikam,vienlaicīgi esmu gatavojis. Un arī, protams, katrs uz kādu pus jaudu.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
pirms 6 stundām , ju teica:

Ja tev ir 1f 16A ievadā, tad tā uzmanīgi ar visu

Par mani neuztraucies :D, es tik tā - just for fun, lai@Jurkins popkornu tā kārtīgi var paēst.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...