Jump to content

IMEI bloķēšana


PircejsKurshIegrabas
 Share

Recommended Posts

PircejsKurshIegrabas

Sveiki visiem!

Pirms aptuveni gada nopirku ssā iPhone, pilnīgi jaunu - rūpnīcas plēvēs. Attiecīgi biju pirmais, kurš viņu aktivizē un no pirmā aktivizācijas brīža arī vienīgais lietotājs. Pie pirkšanas pārbaudīju vai nav bloķēts, vai ir tīrs utt. Atgriežoties šodienā, pēkšņi pazuda zona un vairs noslēdzas klāt zonai, izmisuma mēģinot tikt galā ar problēmu telefonā, netīšām uzdūros uz IMEI pārbaudi un atklāju, ka šobrīd iekārta rādās kā bloķēta. Zvani uz operatoriem ir bezjēdzīgi, viņi datu aizsardzības dēļ nevar neko izpaust ne kāpēc bloķēts, ne kas noticis - neko.

Telefonu pārbaudīju visas citas valstis, nekur nav bloķēts - tikai pie mums.

Attiecigi radās jautājums, tā kā visdrīzāk tas ir noticis tāpēc, ka cilvēks iekārtu bija iegādājies nomaksā un par viņu nemaksāja, nevis atvedis no Vācijas kā teica. Tātad, vai nemaksāšanas dēļ operators vispār ir tiesīgs bloķēt telefona IMEI? Vai nav tā, ka viņiem jāpiedzen ir nauda nevis jabloķē ierīce. Otrs jautājums, vai ir iespējams šādā situācija kaut kā atbloķēt iekārtu? (Ir saglabājies pārdevēja numurs, sarakste - bet numurs ir izslēgts)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Gan jau ir tiesības, imei bloķēšana arī ir viena no naudas piedzīšanas metodēm.

 

Es biju aizmirsis divus mēnešus samaksāt rēķinu bitē. Nobloķēja imei ierīcei.

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

constrig

Pieļauju ka nomaksa ar izpirkuma tiesībām. Īpašnieks ar ierīci var darīt ko vēlas, t.sk. arī bloķēt. Gribēji lētāk, esi gatavs uz risku! Man šķita, ja jau esi līdz ābolam izaudzis, naudai būtu jābūt, un pa kaktiem nevajadzētu tos meklēt. 
 

Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)
Pirms 25 minūtēm , PircejsKurshIegrabas teica:

vai ir iespējams šādā situācija kaut kā atbloķēt iekārtu?

Legāli visticamāk, tikai pierādot, ka esi "labticīgais pircējs" un nomaksājot  iekrāto parādu, bet ja nav pirkšanas dokumenti - nu nez.

Savukārt ar "kreisajiem risinājumiem" var tikt pie nopietnām nepatikšanām, vai tikai par IMEI viltošanu nebija krimināls.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , PircejsKurshIegrabas teica:

Ir saglabājies pārdevēja numurs, sarakste - bet numurs ir izslēgts

Iesniegums policijā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
pirms 2 stundām , raiviic teica:

par IMEI viltošanu nebija krimināls.

Izfantazē vēl kautko :D

Varbūt arī ir.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Izskatās ka US un UK tas ir nelegāli, plus esot dažās EU valstīs, tik netiek minēts kurās. Pameklējot iekš likumi.lv neko saistošu nevar atrast.  

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Izskatās ka tas jautājums no tās pašas sērijas kā te bij par to maksājumu karšu došanu citiem vai citu personu maksājumu karšu lietošana. Neviens likums to neaizliedz, ir kautkādi maksājumu karšu lietošanas noteikumi no banku puses, bet te apgalvo ka tas ir aizliegts vai nelegāli. Šinī gadījumā izsaktās ka tas tāds operātoru izdomāts "likums".

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

itanium

Nesapratu, likums ir.

244.1 pants. Datu, programmatūras un iekārtu iegūšana, izgatavošana, izmainīšana, glabāšana un izplatīšana nelikumīgām darbībām ar elektronisko sakaru tīklu galiekārtām

Citēt

Par elektronisko sakaru tīklu galiekārtu identificēšanai elektronisko sakaru tīklā nepieciešamo datu izmainīšanu vai par šādam nolūkam paredzētu datu iegūšanu, glabāšanu vai izplatīšanu, kā arī par šādam nolūkam paredzētas programmatūras vai iekārtas iegūšanu, izgatavošanu, glabāšanu vai izplatīšanu bez ražotāja vai tā pilnvarotas personas piekrišanas, ja šādas darbības izdarītas mantkārīgā nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 5 minūtēm , itanium teica:

gabāšana un izplatīšana nelikumīgām darbībām

Nu tad japierāda ka tas tika darīts ar nodomu veikt nelikumīgu darbību. Piemēram viltot IME lai izliktos par kādu citu.

Ja kāds maina IME un nav nekādu nelikumīgu darbību, tad nav pārkāpuma.

 

Ja es nopērku telefonu tad es varu mainīt viņam IME cik vien vēlos, nekāda nelikumīgas darbības ar viņu neveicu.

Link to comment
Share on other sites

constrig

Ja nav pieķerts tad nav zaglis? Nu nav tādas loģikas likuma izpratnē!

 

Link to comment
Share on other sites

itanium

Es nesaku, ka autors ir zaglis vai arī izdarījis kaut ko nelikumīgu, bet, lai cik nepatīkami tas nebūtu, pareizais risinājums ir vērsties pie policijas.
Nepaveicās.

Link to comment
Share on other sites

martinno

@AndrisBB - Tu taču esi programmētājs, kāpēc lien ar "gudrībām" sev svešā lauciņā - likumdošanā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja es nopērku telefonu, tad es tak nezinu ir vai nav viņš zagts. Uz telefona tak nav rakstīts.

IMEI numuru mainīt nav aizliegs. Aizliegsts ir manīt numuru ar nodomu, kādu apkrāpt vai veikt kādas citas nelikumīgas darbības.

 

Pirms 1 minūtes , martinno teica:

Tu taču esi programmētājs

Starpcitu man ir arī juridiska izglītība :D

Pirmā līmeņa, bet ir.

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Mantkārīgs nolūks != nelikumīga darbība.

Man liekas, ka šeit ir jāatceras tikai viens: pirkt kaut ko bez pirkuma dokumentiem ir risks.

 

P.S. Autors tika pie padārga iPod touch wi-fi modeļa :D 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 9 minūtēm , itanium teica:

P.S. Autors tika pie padārga iPod touch wi-fi modeļa :D 

Ganjau nav tik traki un var kautko darīt lietas labā. 

 

pirms 3 stundām , PircejsKurshIegrabas teica:

Telefonu pārbaudīju visas citas valstis, nekur nav bloķēts - tikai pie mums.

 

Atsūti man, pārbaudīšu vai pie manis nav bloķēts.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

šitie viltnieki jau parasti īpaši lētāk kā bodē nepārdod. Nolaiž mazliet zemāk, ja sāk kaulēties, tad saka ka ja gribi pērc gribi nepērc, jo citi pircēji jau rindā. Tjipa atšuj. Tad ieslēdzas satraukums un domas ka palaidīs garām lielo iespēju, jo iphonu tad gribas un samaksā īpaši nedomājot.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Manā pieredzē man arī tā ir gadījies. Biju no rokām pircis lietotu telefonu ar garantijas talonu (pirkts pie operatora it kā par pilnu summu, parādija veikala čeku, bet čeku neatdeva, jo tur personas kods iedrukāts). Bet pēc 1/2 gada telefons vairs nereģistrējās tīklā un parādijās kā bloķēta iekārta. Garantijas talons nekādu piederību nepierāda un operators mani pasūta.

Kādu brīdi čakarējos ar citas firmware un developer tools meklēšanu, līdz vienā dienā (apmēram pēc nedēļas) ieslēdzu, un lai cik tas būti dīvaini, bet telefons atkal sāka reģistrēties un strādāt visos tīklos. Un iekārta vairs neparādās bloķētajā sarakstā.

Tā arī nesapratu, kā tas viss atkal sāka strādāt, bet pieļauju, kā kāds netīšām bija bloķējis nepareizo imei, līdz kādā brīdī saprata savu kļūdu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...