Jump to content

Ieslēdzot stacionāro WiFi nav izmantojams


Bumbss
 Share

Recommended Posts

Es laikam esmu pieticīgs uz šo, bet nu man drīzāk jautājums - cik bieži standarta neta lietotājam ir būtiska nepieciešamība pēc 15+ M/bit, ja dīzeļa esamība liek vēnas griezt?

Kā vienīgā atmaska varētu būt HD kanāli.

Man mājā gadiem ir optika, bet izmantojis tās potenciālu esmu uz pirkstiem skaitāmas reizes.

Link to comment
Share on other sites

Man pašam ir DSL.  Stabils pieslēgums. Daudz stabilāks un prognozējamāks nekā mobilie neti.

Palūgšu paklusēt tos, kas kladzina - optika ir way to go. Ja nejēdzat kas ir optika un kas DSL, tad paklusējiet! Tam nav sakara ar to pa kādu fizisko datu nesēju dati skrien! Galvenais ir, ka tavs pieslēgums/truba ir iedalīts tev un tikai tev - līdz pašam ISP, nevis uz vienas pieslēguma trubas sēž daudzi, kā tas ir mobilo sakaru operartoru neta gadījumos.

Arī pa radiolinku, tālruņa līnuju utt var uztaisīt līdzīgi - iedalīt trubu. Tieši izdalītā truba arī nodrošina stabilitāti, kas ir pats būtiskākais, vismaz man. Labāk lēns, kaut vai 10mbit, bet stabils un ar nelielu ping. 

Un, starp citu, arī pa DSL var izspiest lielākus ātrumus nekā 10, 30 mbit/s. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Man lēkā no 10 līdz 15 Mbit/s. Ja esi mājas viens, HD filma iet bez raustīšanās. Par UHD gan jāaizmirst.

Link to comment
Share on other sites

Cik skatos HD tērē 4-5Mbit/sec. Es tikai nezinu, vai tas noēd dīzeļa jaudu, vai iet paralēli.

4K prasās ~20Mbit/sec.

P.S. Pirms pārliku visu iedzīvi uz WIFI pleciem (PC, mediabox, 2xTV, mobzis, tjapļaps) izspiedu caur vadu 1.1Gbps :) Bet tas tā, dīzelistiem palaizīties. 

Labā ziņa, nav iespējams optiku noslogot :)

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, M@R$$ teica:

Es tikai nezinu, vai tas noēd dīzeļa jaudu, vai iet paralēli.

Noēd.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

uldii12345
pirms 22 stundām , martinno teica:

TET nolicēji - man nesen nomainīja gala iekārtu (modemu/rūteri) uz Nokia G-240W-C un mans Mikrotik bezvadnieks pārtapa par pārcenotu switchu, jo konkurēt ar Nokiu nekādi nevar.

Jā, TET'am iepriekšējie aparāti ir mēsli, to visi zin, bet tā Nokia ir kaut kas gaužām savādāks.

Kaut kāds dīvains salīdzinājums. Mikrotikam ar nav tikai viens modelis. Kas tad nokia ir labāks, wi fi ātrums? Tas jau atkarīgs no konfigurācijas mikrotikā. Ātrums viena lieta, stabilitāte cita. Ko darīt, ja ar tet nokijas pārklājumu nepietiek, vajag redzēt, kas notiek lan, ierobežot kādas ierīces, vpn, utt. Ja prasību nav, tad jau var sēdēt uz operatoru dotajām iekārtām. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ar to stabilitāti tam dīzelim ar kā kurā vietā. Čoms dzīvo Meņģelē un ar to ātrumu bij tā, ka brīžiem vispār nekā, apmēram, kā pirmie neta pieslēgumi kbit/s, kas tajos laikos vēl bija ēdami. Pārgāja uz mobilo un nu ir happy. Varbūt ātrums arī lēkā, bet nu nenolaižas līdz absurdiem kilobitiem. Un pofig, ka tam gan jau ir savi iemesli, kas pie noteiktiem apstākļiem būtu labojami, tik tetam solis pa labi solis pa kreisi jau maksā veselu kapitālu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , romajo teica:

pofig, ka tam gan jau ir savi iemesli

Ja vecie vadi un kilometriem no centrāles - tas ir normāli :biggrin:. Nu jau krietnus gadus atpakaļ draudzene (dzīvo pierīgā, daudzstāvenē),nopirkusi tajos laikos populāro komplektu, kuru pats varēja uzlikt. Nu aizeju, saslēdzu visu kā vajag - skuju, vienas problēmas. Zvanu tolaik vēl Lattelekom. Blondīne maigā balstiņā - vai izdarīji to un to, vai restartēji u.t.t. Kad pateicu pāris viņai nesaprotamas lietas, savienoja ar kādu tehnisko, šis no savas puses paskatījās - jā jums tur veci vadi, vecs skapis pie mājas. Nākošajā dienā draudzene saka - brigāde atbraukusi, rakušies pa skapi, kaut ko nomainījuši un viss notiek.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Lapais teica:

Meņģelē nekad DSL nav bijis... kauč ko putro

Iespējams, nets nāca pa telefona drāti, tik laikam diezgan patālu no centra, cik saprotu tas pašsaliekamais komplekts, ko raivīc pieminēja. Nu nez, iezvana iespēja tā toč nebija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , raiviic teica:

brigāde atbraukusi, rakušies pa skapi, kaut ko nomainījuši un viss notiek.

Notīrīja savienojumus un ....

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, romajo teica:

Iespējams, nets nāca pa telefona drāti

Iespējams tā nebija Meņģele... varbūt Taurupe, kur DSL kvalitāte ir grīdas līmenī, jo visam miestam uplinks pa gaisu daži megabiti. Meņģelē pie ciparizācijas esošos telefonus izlaida caur blīvēšanu, a tur iezvans max 9,6 kbit, vēlāk pat to novāca. Vienīgais telekoma pieslēgums bija Meņģeles bibliotēkā 2Mbit izlaists caur savienošanas kabeļiem no Taurupes caur 3 reģeneratoriem. Nu jau kādi 2 gadi kā pārslēgts uz 4G (Tele2).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Lapais teica:

Vienīgais telekoma pieslēgums bija Meņģeles bibliotēkā 2Mbit

 

Heh, atceros, ka tur vēl bija gaisa vada līnīja ar ntajiem vadiem un iezvani skolā. Bet nu tas bija sen un vairs nav taisnība, jo vēlāk balss sakarus uzturēja Triatel (iespējams arī metu), pēc kā aiziešanas pa reni to tagad dara mobīlais operators.

Taurupē vēl bija DSL, bet arī no tā izmaksu dārdzības dēļ pašvaldība atteicās.

pirms 1 stundas , Lapais teica:

Vienīgais telekoma pieslēgums bija Meņģeles bibliotēkā 2Mbit

 

Dēļ 3TD?

Link to comment
Share on other sites

man tas pats. TET optika, pie tās 3 parasti interaktīvie tv pieslēgti, kas perfekti rāda, bet wifi ir ..... kad ar vadu pieslēdzu speedtest rāda 100mbs minimums a caur wifi pat ja metru no ltc rūtera stāvi ir 20mbps maximums?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...