Jump to content

VHS uz cieto caur mūsdienu tv


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

Apskatījos telefonā. 1) Jēziņ, mpeg2?

2)Ceru, ka multene bij tikai piemērs, jo tās ir dabonamas viskautkur.

 

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Screenshot_20210205_051205.png.a64c3150ed8187c9ba1099804c4fb4b7.png

 

Priekš pirmā gabala - ir ko vēl pamācīties.

Visupirms: Ķemme baisā.

Otrām kārtām - vaina materiālā, vai iesūkšanā, ka labajā pusē redzami noaapaļoti stūri.

 

Mājas darbi:

  • Saprast kādā standartā ierakstīts materiāls;
  • Izmantot standartus pareizi. NTSC materiālam nepieciešams 29,97 FPS, PAL materiālam ir 25FPS.
  • Ja softs piedāvā bildes apstrādi pie importa - slēdzam to visu ārā. Importa laikā tikai iesūcam materiālu, pēc iespejas labāk. Ar bildes čakarēšanu var nodarboties vēlāk.

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2021 at 5:49 PM, Artanis said:

pie kāda, kas saprot, ko dara.

cenu jau mēs zinām, adresi varu nosūtīt pa kasešnieka uzlauzto frimework.

Link to comment
Share on other sites

Jā, laiki pienākuši, visi baigie video kapčurētāji, bet poņas nav, kas NTSC, kas PAL,  kas MPEG2, kas 50 puskadri, kas 25 kadri, u.t.t. Ja nesajēdz elementāras lietas, tad labāk dot video iedzīt kādam, kas saprot, ko dara.

pirms 3 stundām , spitaligais teica:

Izmantot standartus pareizi. NTSC materiālam nepieciešams 29,97 FPS, PAL materiālam ir 25FPS.

Man  VLC arī uzrādija 25 kadrus,  kur Tev tas softs rāva NTSC grūti pateikt. Visdrīzāk kāds ķeksītis iedzenot nepareizi ielikts, bet iedzinies pareizā formātā. Eiropai visi satelīti raidīja PAL formātā un viģiki arī bija PAL, tā kā orģināls noteikti nebija NTSC. Tagad amerikaņu formāts pārpludinājis Eiropas tirgu un fig iestāstīsi, ka pie mums jāizmanto 50i puskadri vai 25p pilni kadri, lai nerastos, skatoties vai filmējot, interference, ja kautkur ir deg dienasgaismas lampas. Man jau piegriezies elementāras lietas stāstīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neesiet betona klona autori ar saviem "samaksā kādam, kas saprot, ko dara"?

Labots - Tuubijs
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

spitaligais
Pirms 29 minūtēm , Didzis teica:

Man  VLC arī uzrādija 25 kadrus,  kur Tev tas softs rāva NTSC grūti pateikt.

 

Paskaties vēlreiz uz izšķirtspēju.

Sen es nav ar video apstrādi un kodēšanu ņēmies, bet ja pareizi atceros, 720*480  bija NTSC izšķirtspēja.

 

Značit, autoram vēlreiz pārbaudīt -

  • kāda formātā ir materiāls.
  • Kādā formātā digitalizējam;
  • Nejaukt PAL un NTSC draņķības kopā. Pieturēties pie standarta izšķirtspējas un standarta kadru skaita.
Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Formātus piedāvā dažādus, paeksperimentēju ar tiem un standarta PAL D arī rāda vislabāk.. par exportu neiespringu, vēlāk pačekošu :)

image.png.b59a2a07ef6115977c6dac0a19a1cfd5.png

Šeit ieraksta opcijas. (eksports)

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , spitaligais teica:

ja pareizi atceros, 720*480  bija NTSC izšķirtspēja.

Jā, taisnība, bet konkrētajā VHS variantā vairāk par 240 līnijām diez vai bija ierakstā, tā kā bildes kvalitāti tas būtiski neietekmē. Skaidrs, ka standarti ir jāievēro, bet kurš tad mūsdienās ko tādu zin.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Didzis teica:

Tagad amerikaņu formāts pārpludinājis Eiropas tirgu un fig iestāstīsi, ka pie mums jāizmanto 50i puskadri vai 25p pilni kadri, lai nerastos, skatoties vai filmējot, interference, ja kautkur ir deg dienasgaismas lampas. Man jau piegriezies elementāras lietas stāstīt.

Stāstīt, manuprāt, nav jēgas, jo tie kas to zin tie arī zin, un pārējie nemaz negrib to zināt, un ameriķanim neiestāstīsi, ka to viņu 60p standartu lai no Amērikas ārā nestiepj. Tāpat arī ļoti maz ne visi datora monitori spēj normāli parādīt 50 Hz, par telefoniem vispār nerunājot.

Labots - oks
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Didzis said:

Skaidrs, ka standarti ir jāievēro, bet kurš tad mūsdienās ko tādu zin.

Iespējams, ka nezin tāpēc, ka tie kam zināšanas ir - nesaka. Ja ir zināšanas - dalies ar tām. Ja nevēlies ar tām dalīties (kāpēc, tas pašlaik nav būtiski), tad nevajag to pie katras izdevības uzsvērt ;) 

 

Forumi ir domāti lai būtu iespēja dalīties ar savām zināšanām, nevis tekoši uzsvērt, ka "neviens jau nevēlas zināt"... nav nekas slikts arī vairākas reizes dalīties ar vienām un tām pašām zināšanām.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , rubb teica:

Iespējams, ka nezin tāpēc, ka tie kam zināšanas ir - nesaka.

 Bezcerīgi ko stāstīt. Neticu, ka 21 gadsimtā kāds, kurš nav fizikas stundās gulējis, nezina kur lieto 50, kur 60Hz elektrību un ko tas ietekmē. Tāpat kā par vertikālo telefona filmēšanu. Ilgi esmu lamājis radus un draugus, ka ir idiotisma kalngals  filmēt vertikāli - nu un rezultāts? Kad esmu tuvumā, pagriež normāli, kad paskatos, ko atkal feisbukā ielikuši ...  Vēl trakāk - normālas firmas pakļaujas masu stulbumam un sāk pat ražot šo to šādām vajadzībām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , oks teica:

Tāpat arī ļoti maz datora monitoru spēj normāli parādīt 50 Hz,

Ko?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , raiviic teica:

Tāpat kā par vertikālo telefona filmēšanu. I

Šis gan nav viennozīmīgi. Ja tas saturs tiek skatīts uz telefoniem, tad vertikāli filmēts ir ērtāks. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, rubb teica:

Forumi ir domāti lai būtu iespēja dalīties ar savām zināšanām

Vienkārši mazliet piegriežās vienu un to pašu rakstīt. Paskaties tēmās, es pirms daudziem gadiem esmu samērā detalizēti aprakstījis gana daudz par video apstrādes lietām arī pamācību veidā. Un ne tikai es. ;)

Link to comment
Share on other sites

kur? Ieliec linkus. Vai arī rītdien paskatīsies?

Pirms 19 minūtēm , e = d teica:

Ja tas saturs tiek skatīts uz telefoniem, tad vertikāli filmēts ir ērtāks. 

1:1 tagad ir ērtāk. Var skatīties video un lasīt komentārus, klačoties zem video.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Ja jau viss ir uzrakstīts, tad ielikt linku uz topiku nevajadzētu aizņemt vairāk par 5 sekundēm.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , ieleja teica:

kā mastā iekārt rūteri plastmasas kuļķenē

Atkāpies, Sātan, par šādām izvirtībām pie @Ronalds, esmu principiāls pretinieks! :D

 

Nu lab, domu sapratu, jāpaskatās. ;)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Racer said:

Vienkārši mazliet piegriežās vienu un to pašu rakstīt. Paskaties tēmās, es pirms daudziem gadiem esmu samērā detalizēti aprakstījis gana daudz par video apstrādes lietām arī pamācību veidā. Un ne tikai es. ;)

Uztaisi apkopojuma tekstu, tādu kā FAQ(jeb BUJ), ieliksim (jebkurš moders to var izdarīt) kādā sadaļā kā piespraustu tekstu :) Tad turpmāk tas dos iespēju vienkārši norādīt - ej ka zini kur, tur! :D 

Vai arī var izveidot tēmu kurā ir pirmajā postā apraksts kas un kā jādara. Atbilstoši veidojot nosaukumus. Šīs tēmas piespraudīsim. Būs arī tekts - pirms prasīt, izlasi to un to...

Īsumā - ir visas iespējas izveidot saturu, to īpaši izcelt, nevis pazaudēt vēstures mēslainē un fleimos...

Link to comment
Share on other sites

Ja māk (dadomājas līdz tam) meklēt, tad var atrast topikus. Vienīgais šeit meklētājs ar pliku vienu vārdu "VHS" neko neatrod (par šo gan jāprasa administrācijai, kāpēc tā). Google iemetot "VHS forumi" BOOT izlec jau ar tēmu vajadzīgo, kas jau pirms šīs izveidota..

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
Pirms 53 minūtēm , ieleja teica:

nu loģiski, ka, ja tu gribi atrast kā digitalizēt savus senos video, tad meklē pēc “VHS forumi”

 

sevišķi šī topika autoram, kuram likās, ka pietiks ar viņa rīcībā esošajām advancētajām iekārtām

 

Jap, pietika ar :) Krājumā mētājās lētais usb adapteris :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , rubb teica:

Uztaisi apkopojuma tekstu

Īsti neredzu jēgu, jo daudzas lietas pa 10 un vairāk gadiem :D ir nedaudz mainījušās. Otrkārt - man nav vairs iedvesmas kaut ko baigi apgaismot un nevēlos sevi pasniegt kā Guru... ;)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Rekur mazliet uznāca luste un izklaidējos. Vēl ir jāpiestrādā, bet principā ir jēga šādus tādus filtrus uzlikt vecajiem VHS. :) 

 

Tipiskais variants:

 

 

Un mazliet advancētais variants:

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Racer teica:

filtrus uzlikt vecajiem VHS.

Interesanti! Skatoties pa kadriem, var redzēt atšķirību, bet nevar īsti nosaukt par labāku kvalitāti. Kad skatās video, tad efekts jūtams. Laikam mākslīgi frami salikti starpās?

 

P.S.

image.png.a5a19100c36bf884401cb3463172f1dd.png

Izskatās, ka maska uz zoda :D

Labots - TOoMoOT
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , TOoMoOT teica:

Laikam mākslīgi frami salikti starpās?

Nē, es saprotu ko Tu domā - tur nav interpolācijas. Puskadri ir par kadriem uztaisīti. VHS ir 50 puskadri sekundē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...