Jump to content

Mac OS nepalaižas BOOT izvēlne


Oskars_D
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Maniem bagātajiem draugiem kastē mētājās 2010.gada Macbook Air. Es to paņēmu sev, lai izmantotu kā rezerves laptopu. Dizains man patīk, bet MacOS krīt uz nerviem, tāpēc esmu nolēmis instalēt Linux.

Problēma: es to nevaru izdarīt, jo šis kompis pie startup ignorē visas iespējamās taustiņu kombinācijas. Startup Manager nepalaižas, kad spiežu Option key. Tāpat, nepalaižas Recovery, kad startējot spiežu Command+R.

Principā, no šajā sarakstā (https://support.apple.com/en-au/HT201255) minētajām kombinācijām man strādā tikai divas : verbose mode un safe mode. Pārējās kombinācijas kompis gluži vienkārši ignorē.

 

Vai kādam ir idejas, ko darīt?

 

Ko es pats esmu darījis?

a)esmu mēģinājis reset NVRAM un PRAM. Neveiksmīgi. Arī šīs kombinācijas kompis ignorē.

b)esmu meklējis info visādos forumos. Pārsvarā, nekā noderīga konkrētajā situācijā.

c)esmu izņēmis aķi cerībā, ka tas kaut ko mainīs. Nemainīja.

d)esmu mēģinājis pieslēgt citu klaviatūru. Bez rezultātiem.

e)esmu mēģinājis palaist savu Linux instalāciju caur MacOS iebūvēto Startup Disk programmu. Neveiksmīgi jo, šķiet, šī programma kā leģitīmu OS atzīst vienīgi citu MacOS, tāpēc manu Linux nemaz "neredz".

Tad man beidzās idejas, tāpēc nolēmu pajautāt padomu šeit.

 

*par firmware password. To, vai tāds ir uzlikts, neviens nezina. Tiesa, es spriežu, ka nav gan, jo teorētiski firmware password pieprasījumam būtu jāparādās, ja startē Recovery partīciju, ne? (man šī ir pirmā saskarsme ar Mac kā tādu, tāpēc sorry).

 

Paldies, ka izlasījāt. Ceru uz kādu padomu.

 

Lai izdevusies diena.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Oskars_D teica:

draugiem kastē mētājās 2010.gada Macbook Air. Es to paņēmu sev

Baigais jau nu draugs, ja aptīri draugus 😅

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , e = d teica:

Filevault nav ieslēgta disk encryption?

Ok, apskatīšos.Paldies.

 

Pirms 5 minūtēm , itanium teica:

Baigais jau nu draugs, ja aptīri draugus

Bagātnieku ekspropriācija. :)

Link to comment
Share on other sites

Neatminos, ka FileVault diseiblotu boot izvēlni. Autora sarakstā nemanīju, ka būtu SMC resetot mēģinājis. 

 

Ja vari iebūtoties tajā mašīnā, tad iespraud USB ar savu Linux imidžu, tad izmanto System Preferences > Startup Disk, un izvēlies, lai pie nākamā restarta boot'ojas no tā USB. Nebūs nekāds Option jāspiež.

Labots - Artanis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Oskars_D teica:

Filevault nav ieslēgta disk encryption?

Bija izslēgts.

 

Pirms 5 minūtēm , Artanis teica:

a vari iebūtoties tajā mašīnā, tad iespraud USB ar savu Linux imidžu, tad izmanto System Preferences > Startup Disk, un izvēlies, lai pie nākamā restarta boot'ojas no tā USB. Nebūs nekāds Option jāspiež.

 

Man tas ienāca prātā, un es to mēģināju izdarīt, bet Startup Disk neredz manu Linux imidžu. Vai tas varētu būt tāpēc, ka Startup Disk redz tikai MacOS?

Pirms 7 minūtēm , Artanis teica:

SMC resetot mēģinājis

Paskatīšos, kas tas par zvēru. Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Papildus Option pogas problēmai man tā izklausās, ka arī linux puļķis iespējams līki sagatavots. Kaut kādu tutoriāli izmantoji, vai uz savu galvu cepi?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Artanis teica:

būtu SMC resetot mēģinājis

Izskatās, ka nedaudz palīdzēja. Tagad varu tikt iekš recovery.

Paldies.

Pirms 8 minūtēm , Artanis teica:

linux puļķis iespējams līki sagatavots. Kaut kādu tutoriāli izmantoji, vai uz savu galvu cepi?

Izmantoju standarta "dd" komandu.

Saki, ka tam Startup Disk būtu mans Linux jāpazīst? Hmm. Labi. Pamēģināšu citu puļķi / veidu, kā sagatavot.

Link to comment
Share on other sites

Kādu distro Tu centies uzinstalēt? Ubuntu/Debian/Mint/hvz..?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Artanis teica:

Kādu distro Tu centies uzinstalēt? Ubuntu/Debian/Mint/hvz..?

Arch. Manuprāt, labākais, ko var uzlikt uz paveciem dzelžiem.

Link to comment
Share on other sites

Iesaku paskatīties gūglē, vai priekš Arch arī nav jātaisa kaut kādas eksotiskas dejas ar tamburīnu, lai to piedabūtu korekti boot'oties uz pre-retina Mac'iem, kā tas ir piemēram ar Ubuntu.

 

Kas attiecas uz pašu imidža sagatavošanu - sāc ar to, ka drošības pēc iecep to ar Balena Etcher vai kādu citu GUI tūli, nevis CLI dd. Es nesaku, ka Tev ir līkas rokas, bet tādu iespēju arī nedrīkst izslēgt, vai ne? :) Tāpat arī pārlasi vēlreiz oficiālo dokumentāciju, vai nēesi ko palaidis garām sagatavošanas procesā - https://wiki.archlinux.org/index.php/Mac 

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Artanis teica:

Tāpat arī pārlasi vēlreiz oficiālo dokumentāciju, vai nēesi ko palaidis garām sagatavošanas procesā

Visticamāk, kaut kādas dejas ar tamburīnu būs jādejo. Man iepriekš ienāca prātā, ka uzlikt Linux uz Mac būs sarežģīti.

 

 

Paldies par atbildēm un padomiem. Ar labu nakti. :)

Link to comment
Share on other sites

Nekādas dejas nav jādejo - uz Mac dzelža var palaist praktiski jebkuru Linux distru, ja vien uzcep pareizu instalācijas avotu. Atslēgas vārds - balenaEtcher 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...