Jump to content

PVN maksātāja statuss mazam SIA


JanBe
 Share

Recommended Posts

Vēlos uzsākt nelielu uzņēmējdarbību, taču nav skaidrs, vai ir obligāti jāreģistrējas arī kā PVN maksātājam. Sākotnēji domāju, ka par PVN maksātāju ir jāreģistrējas tikai tad, ja uzņēmums ir gada laikā kaut ko pārdevis vismaz 40 000eur apmērā (PVN likuma 59. panta 1.p.) - https://likumi.lv/ta/id/253451#p59

 

Taču tad uzdūros interesantai niansei, jeb tā paša 59. panta 6. punktam, kurā principā ir pateikts, ka par PVN maksātāju ir obligāti jāreģistrējas arī tad, ja tavs uzņēmums saņem jebkādu pakalpojumu no kāda cita ārzemēs reģistrēta uzņēmuma. Un tad tavs pārdošanas apjoms vairs netiek ņemts vērā, pat ja esi galīgi sīciņš uzņēmums.

 

Piemēram, šeit ir lvportals sniegta konsultācija, kur VID liek sīkai amatniecei reģistrēties par PVN maksātāju tikai tāpēc, ka paredzēts izmantot Facebook reklāmu: https://lvportals.lv/e-konsultacijas/10415-par-registresanos-vid-pvn-maksataju-registra-2016

 

Uz tādas situācijas uzrauties ir ļoti viegli. Piemēram, biju paredzējis preces likt Shopify internetveikalā, norēķinus caur Stripe un reklāmu Facebook. Tie visi ir ārvalstu uzņēmumi, kas man sniedz pakalpojumu, tātad izklausās, ka būtu uzreiz obligāti jāsāk maksāt PVN. Vai arī jāmēģina visam piemeklēt Latvijā reģistrētas alternatīvas. Izkausās diezgan absurdi. 🙂 Kāda atšķirība - lietoju Shopify vai kaut kādu vietējo Mozello...

 

Kā praksē dēļ šī punkta rīkojas mazie uzņēmēji? Tiešām uzreiz reģistrējas par PVN maksātāju, vai arī pastāv kādas citas likuma nianses, kas ļauj apiet šo punktu un tāpat saņemt pakalpojumus no ārvalstīs reģistrētiem uzņēmumiem? Esmu par šo situāciju arī nosūtījis vēstuli VID ar lūgumu sniegt skaidrojumu, bet viņi nemēdz atbildēt ātrāk par 5 dienām.

Link to comment
Share on other sites

Ja tu taisies sniegt tikai pakalpojumus, vari būt PVN nemaksājas, vienkārši tavam pakalpojumam ir jāmaksā par 21% lētāk nekā maksātājam, bet ja klāt nāk tirdzniecība ir ļoti grūti būt nemaksātājam. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, jema said:

Ja tu taisies sniegt tikai pakalpojumus, vari būt PVN nemaksājas, vienkārši tavam pakalpojumam ir jāmaksā par 21% lētāk nekā maksātājam, bet ja klāt nāk tirdzniecība ir ļoti grūti būt nemaksātājam. 

 

Kāpēc tas ir grūti? Ja pārdoto preču daudzums nepārsniedz 40 000eur... Tad neredzu citus šķēršļus kā vien šo nelaimīgo 59. panta 6. punktu par pakalpojumiem, ko tev sniedz ārzemju uzņēmums. No tādiem pakalpojumiem izvairīties ir ļoti grūti.

Vai ir vēl kaut kas papildus, ko es nezinu? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Tev jāpamācas grāmatvedība tad sapratīsi, tagad tev to skaidrot ir bezjēdzīgi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jema said:

Tev jāpamācas grāmatvedība tad sapratīsi, tagad tev to skaidrot ir bezjēdzīgi.

 

Tas nav konstruktīvi... Tu noteikti spētu vismaz 2-3 īsos teikumos pamatot, kāpēc ir grūti būt par PVN ne-maksātāju tirdzniecībā? Ja nepārsniedzam to 40k eur slieksni. Citādi "bezjēdzīgi" bija Tev rakstīt tos savus pirmos komentārus. It kā kaut kas ir uzrakstīts, bet tajā pašā laikā nekas. 🙂

Labots - JanBe
Link to comment
Share on other sites

Labi, PVN maksātājs pērkot preci, no maksātāja var iekļaut samaksāto PVN atvieglojumos, tas nozīmē samaksājot par preci 121, tas samaksā tikai 100 un par 21, viņam tiek samazināts aprēķinātais PVN maksājums. Līdz ar to nevienam maksātajam nav izdevīgi samaksāt 121, nemaksātājam. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jema said:

Labi, PVN maksātājs pērkot preci, no maksātāja var iekļaut samaksāto PVN atvieglojumos, tas nozīmē samaksājot par preci 121, tas samaksā tikai 100 un par 21, viņam tiek samazināts aprēķinātais PVN maksājums. Līdz ar to nevienam maksātajam nav izdevīgi samaksāt 121, nemaksātājam. 

 

Priekšnodokļa atskaitīšanai ir aktuāla tikai tādiem uzņēmumiem, kas pārdos savu preci citiem uzņēmumiem (B2B). Konkrēti man un citiem, kas plāno tirgot tikai pa taisno gala patērētajam, tas nekādas problēmas nerada. Ne tā?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ieleja said:

ja tirgo PVN nemaksātājiem (arī fiziskām personām), tad tava prece būs lētāka

 

 

Jā, tieši tā.

Bet ne par to stāsts.

Stāsts joprojām ir par to absurdu, ka, saņemot pakalpojumu no kāda uzņēmuma, kas nav reģistrēts Latvijā, uzreiz tevi piespiež reģistrēties par PVN maksātāju. Un gala klientam prece pēkšņi kļūst dārgāka. Nesaprotu loģiku šajā likumā. Kāpēc tas tā ir izdomāts?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Piebildīšu, ka mazajiem ir grūti dabūt PVN statusu pat ja vēlas. VID uz jūsu iesniegumu atbildēs ar 100 jautājumiem un lūgumiem precizēt/pierādīt, ka jums ir pietiekama materiāltehniskā bāze un finanšu līdzekļi uzņēmējdarbības nodrošināšanai. Piemēram, tā tante lvportals konsultācijā, kas gribēja rotaslietas gatavot, vai arī kāds mazkapitāla SIA ar 100eur pamatkapitālu. Nu tādiem paies kāds mēnesis točna, kamēr iedos PVN statusu. Vai arī beigās pateiks, ka nedos.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Rob Vuu teica:

Piebildīšu, ka mazajiem ir grūti dabūt PVN statusu pat ja vēlas. VID uz jūsu iesniegumu atbildēs ar 100 jautājumiem un lūgumiem precizēt/pierādīt, ka jums ir pietiekama materiāltehniskā bāze un finanšu līdzekļi uzņēmējdarbības nodrošināšanai. Piemēram, tā tante lvportals konsultācijā, kas gribēja rotaslietas gatavot, vai arī kāds mazkapitāla SIA ar 100eur pamatkapitālu. Nu tādiem paies kāds mēnesis točna, kamēr iedos PVN statusu. Vai arī beigās pateiks, ka nedos.

Ou jā, šobrīd tam ejam cauri. 

Pirmais pieteikums pēc jautājumiem atteikts, tagad pietācām otreiz, atkal jautājumi, gaidam...

 

Nav brīnums, ka mazie uzņēmēji negrib reģistrēties vispār un tāds naids pret VID. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Rob Vuu teica:

Piebildīšu, ka mazajiem ir grūti dabūt PVN statusu pat ja vēlas. VID uz jūsu iesniegumu atbildēs ar 100 jautājumiem un lūgumiem precizēt/pierādīt, ka jums ir pietiekama materiāltehniskā bāze un finanšu līdzekļi uzņēmējdarbības nodrošināšanai.

Es tieši tagad saskaros ar šo. Pieteicos EDS PVN statusam un piektdien saņēmu vēstuli par papildus informācijas sniegšanu. Tieši tagad rakstu atbildes vēstuli. Prasa par pamatlīdzekļiem saimnieciskās darbības veikšanai, informāciju par darījuma partneriem, ar tiem noslēgtajiem līgumiem (pievienot līgumu kopijas), informāciju kā tiks kārtota grāmatvedība, jāiesniedz līgums ja saņem grāmatvedības  pakalpojumu no ārpuses, informāciju par darbaspēku, par kontiem ārvalstīs, jāsniedz pašāks skaidrojums par saimnieciskās darbības organizāciju.

Link to comment
Share on other sites

Nolīgstiet normālu ārpakalpojumu grāmatvedību, kas to visu sakārto... Vai arī štata grāmatvedi! @hristo, @mickys, @JanBe viss tas ko jūs rakstiet, ko VIDs prasa, ir normāla prakse un nekas neierasts... Vienkārši jāsakārto dokumenti normāli. Un arī tālākā grāmatvedība. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@Regisss piekrītu, tev. Var jau gribēt darīt visu pašam, bet tas tev nav līki naglu sienā iesist un pēc tam ap to ņemties, te tava pašdarbība var izmaksāt ļoti dārgi. Tak samaksā naudu kam tas ir maizes darbs un iespējams, tīri iespējams, ka beigās sanāks pat biznesu uzsākt un izdzīvot starp visiem kam arī bez tevis gribas nopelnīt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Regisss teica:

Nolīgstiet normālu ārpakalpojumu grāmatvedību, kas to visu sakārto... Vai arī štata grāmatvedi! @hristo, @mickys, @JanBe viss tas ko jūs rakstiet, ko VIDs prasa, ir normāla prakse un nekas neierasts... Vienkārši jāsakārto dokumenti normāli. Un arī tālākā grāmatvedība. 

Nepateicu, ka grāmatvedība ir ārpakalpojums, bet laikam jau ne tas labākais...

Ja varat ieteikt ko no savas pieredzes, gaidu ziņu!

Link to comment
Share on other sites

Mana grāmatvede jaunus klientus neņem jo saprotu, kā arī grāmatvežiem uzlikts pienākums stukačot un tad nu tur arī sodus ne mazos liek, ja kaut kas nē tā VIDa prāt un tad nu vai nu pierādi pretējo vai maksā (tu esi vainīgs līdz kamēr neesi pierādījis, ka esi nevainīgs). 

@Mielestapa tava bargā kundze gadījumā nav grāmatvede? Tā kas tevi nodarbina un ar slotu pa muguru masē? Visu laiku viņu reklamē 😁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā.

Par citām valstīm vēl varētu pastrīdēties - šur tur šis tas ir vienkāršāk (sevišķi limiti, kad vispār kas jāsāk administrēt un maksāt), bet pa lielam visur ir samudrīts.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Regisss said:

Nolīgstiet normālu ārpakalpojumu grāmatvedību, kas to visu sakārto... Vai arī štata grāmatvedi! @hristo, @mickys, @JanBe viss tas ko jūs rakstiet, ko VIDs prasa, ir normāla prakse un nekas neierasts... Vienkārši jāsakārto dokumenti normāli. Un arī tālākā grāmatvedība. 

 

Man, protams, jau ir noslēgts līgums ar ārpakalpojuma gramatvedi. Iekšējo štata grāmatvedi nevaru atļauties. Diemžēl situācija ir tāda, ka acīmredzot arī ārpakalpojuma grāmatvedis visu nezina, jo sākumā teica, ka varam droši būt PVN ne-maksātājs. Tas nesaskanēja ar to, ko pats biju izpētījis, tāpēc sāku sīkāk skaidroties un beigās nolēmām, ka ir jākonsultējas pa taisno ar VID, jo arī grāmatvedis vairs nebija pārliecināts par savu taisnību. Tā kā tas nav nekāds "silver bullet" - samaksāsi grāmatvedim un aizmirsīsi par visiem papīriem... Tā diemžēl nenotiek.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , JanBe teica:

Tā kā tas nav nekāds "silver bullet" - samaksāsi grāmatvedim un aizmirsīsi par visiem papīriem... Tā diemžēl nenotiek.

Dīvains grāmatvedis. Praktikants?

Pēc būtības jau kā reiz būtu jābūt tā - nogrūd čupu ar dokumentiem grāmatvedim un aizmirsti. Protams, paturot prātā, ka par vsje dokumenti v porjadke ir atbildīgs uzņēmuma vadītājs.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, marrtins said:

Dīvains grāmatvedis. Praktikants?

Pēc būtības jau kā reiz būtu jābūt tā - nogrūd čupu ar dokumentiem grāmatvedim un aizmirsti. Protams, paturot prātā, ka par vsje dokumenti v porjadke ir atbildīgs uzņēmuma vadītājs.

 

Labu grāmatvedi, kas spētu visus savus lēmumus arī pamatot ar konkrētiem likuma punktiem un pantiem, ir ļoti grūti atrast. Piemēram, ja meklēsiet googlē "ārpakalpojuma grāmatvedība" un pārbaudīsiet vienu no pirmajām firmām Lursoftā, tad ieraudzīsiet 60 000eur nodokļu parādu. 🤣 Paši spriediet, vai jūs gribat tādiem nodot savu grāmatvedību. Vārdā nesaukšu, ja gribēsiet, paši atradīsiet.

 

Mana pieredze rāda, ka, jā, grāmatvedim var uzgrūst daudz ko, bet uzņēmuma vadītājam ir jāseko līdzi. Piemēram, ir zināms gadījums, kur 2017.g. vidū tika reģistrēts uzņēmums, grāmatvedis ieteica izmantot mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu, jo "tā varot". Nākamajā gadā VIDs sarēķināja, ka tomēr nevarēja viss. Sarēķināja, ka budžetā jāiemaksā papildus ap 4000eur un škic fiksi pāriet uz pilno maksāšanas režīmu.

Tā kā - sekojiet līdzi. 

Labots - Rob Vuu
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, hristo said:

Es tieši tagad saskaros ar šo. Pieteicos EDS PVN statusam un piektdien saņēmu vēstuli par papildus informācijas sniegšanu. Tieši tagad rakstu atbildes vēstuli. Prasa par pamatlīdzekļiem saimnieciskās darbības veikšanai, informāciju par darījuma partneriem, ar tiem noslēgtajiem līgumiem (pievienot līgumu kopijas), informāciju kā tiks kārtota grāmatvedība, jāiesniedz līgums ja saņem grāmatvedības  pakalpojumu no ārpuses, informāciju par darbaspēku, par kontiem ārvalstīs, jāsniedz pašāks skaidrojums par saimnieciskās darbības organizāciju.

 

Vēlu izdošanos. Diemžēl te ir iespējams arī apburtais loks, ka kaut kāda iemesla pēc uzņēmumam ir obligāti vajadzīgs PVN maksātāja statuss jau pašā sākumā, lai vispār uzsāktu darbību, bet VID atbild, ka "nedosim PVN maksātāja statusu, jo jūs vēl neesat uzsākuši darbību". Cirks. 😀

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ieleja said:

ja topika uzsācējs var noformulēt savu jautājumu precīzi un īsi, varu kādiem zinošiem cilvēkiem pajautāt

 

Precīzs un īss jautājums skan "Vai tiešām uzņēmumam ir nekavējoties jāreģistrējas par PVN maksātāju tiklīdz tas saņem jebkādu sīku pakalpojumu no ārvalstu uzņēmuma (Facebook reklāma, Shopify internetveikals, Stripe karšu maksājumi un tml.). Atbilstoši PVN likuma 59. panta 6. punktam."

 

Paldies.

Labots - JanBe
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

grāmatvedim ir jābūt ''supermenim'', lai izsekotu līdzi visiem valdības biežajiem likuma grozījumiem par nodokļiem

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ieleja said:

 

Gribētos uz īsi un precīzi formulētu jautājumu saņemt īsu un precīzu atbildi, bet laikam jau pasaule tā nestrādā. Visi atsūta pretī linku atpakaļ uz to pašu PVN likumu, sak, tur viss rakstīts, izlasi no A-Z un visu zināsi. Ok, ko gan citu darīt. 🙂

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , JanBe teica:

Man, protams, jau ir noslēgts līgums ar ārpakalpojuma gramatvedi. Iekšējo štata grāmatvedi nevaru atļauties. Diemžēl situācija ir tāda, ka acīmredzot arī ārpakalpojuma grāmatvedis visu nezina, jo sākumā teica, ka varam droši būt PVN ne-maksātājs

Ar steigu maini grāmatvedi! Ar steigu!

pirms 16 stundām , mickys teica:

Nepateicu, ka grāmatvedība ir ārpakalpojums, bet laikam jau ne tas labākais...

Ja varat ieteikt ko no savas pieredzes, gaidu ziņu!

Vari man privāti uzrakstīt. Mans ģimenes bizness ir - ārpakalpojumu grāmatvedība un finanšu vadība! ;)

pirms 12 stundām , ieleja teica:

un VID visur publiski uzsver, ka konsultanti izsaka savu viedokli, nevis ka stāsta visu pareizi

Tieši šī iemesla dēļ ir jāgatavo un jāprasa VIDam oficiāla uzziņa!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Regisss teica:

Tieši šī iemesla dēļ ir jāgatavo un jāprasa VIDam oficiāla uzziņa!

Ir mēģināts. Atbilde bija uz četrām lapām, kuros kaudze ar atsaucēm uz likumu pantiem un noteikumu punktiem. Beigās neko nevarēja saprast. Nebija atbilde cilvēku valodā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tādēļ uzziņās ir ļoti precīzi jāapraksta situācija un jāformulē precīzi interesējošie jautājumi, situācijas un jāpaseko līdzi lai ir nosacīti "vēlamā atbilde". Lielajam četriniekam ir baigi piešauta roka šai lietai... ;) viss atkarīgs no jautājuma un no summas kāda tiks ietekmēta šajā jautājumā... ;) Mazākiem uzņēmumiem, lai dabūtu vēlamo atbildi, darbojas grāmatvedis + jurists. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , Regisss teica:

Vari man privāti uzrakstīt. Mans ģimenes bizness ir - ārpakalpojumu grāmatvedība un finanšu vadība!

Nu tad vairs nebrīnos, kapēc ieliki man mīnusu par to, ka pateicu, ka nav normāla nodokļu sistēma, kas mazajam mājas amatniekam vai omītei puķu tirgotājai liek algot grāmatvežus, jo ierindas cilvēks nav spējīgs veltīt tik daudz laika, lai spētu aizpildīt kaut ko, kam vispār nakuj nevajadzētu eksistēt. Ja valstī būtu normāla, loģiska un skaidri saprotami aprakstīta nodokļu sistēma, tad absolūtajam vairumam visu mazo uzņēmumu un oašnodarbināto būtu jāspēj savas ceturkšņa atskaites iesniegt pašiem, bet finansista algošanas!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@Artanis Katram ir jādara tas ko prot, ne jālamā valsts un tās nodokļu kārtība, politika... Vai Tu lamā arī auto ražotājus jo vismaz pēdējo 10 gadus ražotos auto vairs nespēj pats salabot mājas garāžā? Vai lamā audio, video tehnikas ražotājus jo pats nerubī saremontēt? Vai Tu pats sev zobus labo vai to uztici zobārstam? Vai pats ražo visu pārtiku sev un savai ģimenei, vai tomēr iepērcies lielveikalā? Ceru ka domu saprati! ;) 

Link to comment
Share on other sites

Es tev pateikšu kāds bija jautājums. Jautājums vienkāršs, vajadzēja atbildi no VID «jā» vai «nē». Tika piešķirta prēmija, no valsts, valsts iestādes vai kas tur bija... Jautājums, ko uzdeva VIDam apmēram tāds - vai no konkrētās prēmijas jāmaksā nodoklis, kā tur tas nodoklis saucas. VID atbildēja, kā augstāk minēju, uz četrām lapām, saprast nevarēja, kas ir atbildēts, «jā» vai «nē».

Link to comment
Share on other sites

@Artanis Kuras valsts nodokļu politiku Tu vēl pārzini lai varētu šādi filozofēt? Kurā valstī var mierīgi iztikt bez grāmatvežiem? 

Link to comment
Share on other sites

@vvv kādēļ vajag par katru sīkumu būvprojektā skrien skaņot pie konkrētiem sertificētiem speciālistiem? Kādēļ pats nevaru nonest/pārnest nesošo konstrukciju savā mājā/dzīvoklī? "Es tak māku"... kādēļ ir tā jāsarežģī visādi būvdarbi? Man tak uzgāzīsies uz galvas... Būtu labi - pats sazīmēju, pats saskaņoju, pats uzbūvēju un pats dzīvoju... kādēļ jāsarežģī tas viss? Pašam tak man tas viss sagāzīsies uz galvas... bet ja izdzīvošu, tad būs krimināls?! Par ko??? :D  :D  :D Es domāju ka VVV uztvēri manu ironiju!

 

Link to comment
Share on other sites

@Regisss   Nav daudz ar ko salīdzināt, bet pāris patīkami piemēri no atmiņas - paziņa Karalistē pirms pieciem gadiem atvēra nelielu apdares materiālu ražošanas uzņēmumu, pie desmit darbiniekiem. Stāstīja, ka pašmācības ceļā Corporate Tax nodokļu atskaites iemācījies taisīt pa divām nedēļas nogalēm. Pirmo atskaiti iesniedzot esot kļūdījies - esot zvanījuši no nodokļu dienesta, ļoti laipni 15 minūtes pavadījuši uz telefona smalki skaidrojot kur un kā viņš nokļūdījies, un kopš tās reizes pats visus papīrus kārto. Latvijā viņam sniedzot pārskatus gandrīz katru reizi esot par kaut ko piejājušies. Teica, ka tur esot kudiš vienkāršāk (nemaz pat nepieminot to, ka tur viņam pašvaldība visādi nāca pretī ar nodokļu atvieglojumiem un citu palīdzību pirmajos gados pēc biznesa uzsākšanas).

 

Otrs pazīstamais Holandē inženieris turienes pašnodarbinātā kontraktora statusā. Nodokļu un atmaksu noformēšana viņam vispār aizņemot pāris klikšķus mēnesī, jo viss automatizēts. Protams, nešaubos, ka lielākiem kantoriem tajās valstīs arī viss ir sarežģītāk, bet tieši mazajiem, par ko es arī te runāju, izskatās ka ir daudz vieglāk kā mums, un - kas vēl svarīgāk - nodokļu departamenti ieinteresētāki palīdzēt samaksāt, nevis uzreiz sodīt.

 

Vēl arī gribēju Tev vēlreiz norādīt, ka es nesūdzos tikai par Latviju kā tādu - nodokļu sistēma ir apzināti samudrīta gandrīz visur pasaulē. Līdz šim vienīgā kaut cik adekvātā mazo privāto pakalpjumu sniedzēju uzņēmējdarbības forma pie mums bija MUN ar fiksēto nodokli - nekādas jebļas. Tagad protams arī to noraka.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Artanis teica:

Tagad protams arī to noraka.

MUN noraka paši MUNisti... visādi muhļījot un lavierējot... Paskaties kas bija galvenie, lielākie MUNisti... tā bija tāda nodokļu optimizācija no daudziem uzņēmējiem, ka šo jau sen vajadzēja aizklapēt! Šis postpadomju muhļītāju gēns izzudīs tikai pāris paudzēs...

Par UK nodokļu sistēmu... :D  :D  :D Tu kaut ko parunāji par saucamo UIN... Bet kopējo sistēmu gan ieteiktu papētīt... redzēsi "cik tā ir vienkārša" :D Par Nīderlandi gan neko nezinu, nevaru komentēt.  

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Regisss teica:

kādēļ vajag par katru sīkumu būvprojektā skrien skaņot pie konkrētiem sertificētiem speciālistiem?

Ir lietas, kuras vajag skaņot un daudzas vienkāršās lietas, kuras neko skaņot nevajag. Nav tev jāpasūta būvprojekts, ja gribi sev naglu sienā iedzīt, uz tās gleznu pakarināt.

Tieši tāpat ar nodokļiem, ir gadījumi, kad grāmatveži vajadzīgi, obligāti, un vienkāršāki gadījumi, kad nevajag.

No tava teiktā var saprast (varbūt es nepareizi saprotu), ka nav ko nespeciālistiem tur neko skatīties, visi dodamies pie grāmatvežiem, juristiem utt.

  • Atbalstu 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, vvv teica:

No tava teiktā var saprast (varbūt es nepareizi saprotu), ka nav ko nespeciālistiem tur neko skatīties, visi dodamies pie grāmatvežiem, juristiem utt.

Jap! Es gribu teikt ka specializācijā attiecīgi arī efektivitātes celšanā ir nākotne... tur ir visa lielā peļņa... kamēr tas uzņēmējs "jājas" ar sev nesaprotamu, stulbu grāmatvedību, tikmēr viņš varētu bīdīt bizīti un nopelnīt vairāk. Ārpakalpojumu grāmatvedībai cenas ir smieklīgas... Protams lielas un komplicētas lietas maksā jau nopietnāk!

Katram ir jādara tas, kur var sasniegt lielāko iespējamo pievienoto vērtību. Mēģinot darīt visu un uzreiz sanāks vien čiks... 

Link to comment
Share on other sites

@Regisss   Tev vajadzētu padzīvot Holandē - tur uz tevi dīvaini skatās un stučī vietējam ugunsdrošības inspektoram, ja Tu sev mājās pats nomaini elektrības rozeti... :D Tev patiktu. Pat pirkstu nevar pakustināt kaut ko ar kādu dienestu nesaskaņojot. Atšķirībā no tevis piesauktajiem Latvijas “būvekspertiem” gan tur tas eksperta apciemojuma lielākoties ir vai nu par velti vai simbolisku samaksu, un tur, atšķirībā no post-padomju valstīm, eksperti nedzīvo no kukuļiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...