Jump to content

[Gudrā māja] Āra temperatūras sensors


martinno
 Share

Recommended Posts

Labs rīts!

 

Vajadzība - "gudrais" āra temperatūras sensors (termometrs), budžeta cenā (teiksim, līdz 20€).

Ātri pameklēju netā, bet neko prātīgu neatradu - daži izlīdzas ar iekšas termometra izvietošanu ārā, ieliekot to ūdens necaurlaidīgās kastītēs, u.t.t.

 

Kādam tāda lieta ir un var padalīties ar info?

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Arī interesē tāda lieta, esmu izmeklējies, bet īsti neko nemanu. 

Pietiktu pat ar kaut kādu sensoru, kurš izliekas ārā uz baterijām, tad ieksā ir kaut kāda bāzes stacija, kas saņem signālu un komunicē talāk ar wifi, un tad kāds "apps" visu to vizualizē.

Nez kā ir ar kādām vidējas klases laikaapstākļu stacijām?

Link to comment
Share on other sites

Cik sanāca papētīt tās bāzes stacijas, tad divas galējības:

Labas = 3 ciparu skaitlis

Lētas = nav "gudrās mājas" integrācijas.

Link to comment
Share on other sites

man kolēģim ir šāda veida brīnums - semicom.lv/Apkure_un_kondicionēšana/Laika_apstākļu_stacijas/_E0042_Emos_Digitālais_termometrs_ar_āra_temperatūras_raidītāju_3303541_1311.html

Saka, ka tīri neko, vienīgais ja baigi auksts, bačene ātrāk nosēžoties.

 

Pašam ir šitads štrunts ( buvniecibas-abc.lv/lv/veikals/majsaimniecibas-preces/termometri/termometrs-digitalais-istabas-ara-pulkstenis-155033 )

Vadiņš uz āru un viss notiek. Tas viss gan būs ''bez integrācijām''

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

Just now, mafijs teica:

Bet kā es varu zināt

 

To var iespraust, piemēram, Sonoff slēdzī, kurš sensora datus var izmantot trigeriem :)

 

Link to comment
Share on other sites

Net. Tādus štruntus var nopirkt pat lētāk. Nu viņi domāti lokālai temperatūras skatīšanai. Te cilvēks gribēja caur aplikāciju.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads
Pirms 3 minūtēm , xp teica:

 

Nu personīgi pilnīgi ārpus budžeta. 

 

Pirms 2 minūtēm , Net teica:

man kolēģim ir šāda veida brīnums 

 

Tieši pirmais pašam ir, darbojas korekti, bet nu jālien pie sienas lūrēt un nav vēstures. 

 

Pirms 5 minūtēm , martinno teica:

Lētas = nav "gudrās mājas" integrācijas.

 

Vari paskaidrot sīkāk gudrās majas integrāciju?

Var jau uzlikt sonofu th10/16 kuram var pieslēgt to pašu sensoru, aizvilkt līdz ārpusei un "kaut ko" vadīt ar viņu, bet kāda ir pamatdoma?

Link to comment
Share on other sites

Sonoff gadījumā tas sensors attiecas tikai uz konkrēto slēdzi. Es tomēr meklēju kādu risinājumu, kur visas pārējās ierīces arī redz tās temperatūras un, vajadzības gadījumā, var sasetapot automātiskas darbības balstoties uz temperatūru.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

?

Iekštelpu gan izskatās tikai.

Labots - kaut_kaads
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , martinno teica:

Sonoff gadījumā tas sensors attiecas tikai uz konkrēto slēdzi. Es tomēr meklēju kādu risinājumu, kur visas pārējās ierīces arī redz tās temperatūras un, vajadzības gadījumā, var sasetapot automātiskas darbības balstoties uz temperatūru.

NETATMO arī integrējas daudzās gudrās mājās  fibaro u.t.t.

protams cik advancēta ir gudrā māja, ja tur ir knx u.t.t., tad tur jau ir cits levelis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , martinno teica:

Es tomēr meklēju kādu risinājumu, kur visas pārējās ierīces arī redz tās temperatūras un, vajadzības gadījumā, var sasetapot automātiskas darbības balstoties uz temperatūru.

Komplektā ar RPI zero ar wi-fi. Tālāk jau pēc vēlmēm, lai tas RPI stumj tos datus kur nu vajag. Alternatīvi var likt arī ESP-01 platīti datu sūtīšanai. 

Bet nu tas tāds risinājums, ja gribas padarboties pa vakariem. 

Link to comment
Share on other sites

Pēdējo 2 gadu laikā krietni sakarīgs ir palicis Home Assistant softs,it sevišķi ja vajag vairāku gudro ierīču platformu apvienot vienā sistēmā,pēdējos bildos jau vispār daudz integrācijas ir viegli pieslēgt bez čakara,tam pašam sonoff ir normāls atbalsts un attiecīgi var piemēram to temperatūru no sonoff slēdža izmantot kur vien vajag.Pats lietoju pēc Alex Kvazis instrukcijas sasetapotu instalāciju uz cubieboard ar cieto disku un ir stabils-ja tā padomā tad no pagājušā gada pat nav uzkāries ne reizi.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
Pirms 15 minūtēm , Kazarms teica:

Komplektā ar RPI zero ar wi-fi.

Pat Rpi nevajag, ir gatavās plates ar bateriju + esp8266 vai esp32. Tieši tāda šajā gadījumā ir vajadzīga. Ar deep sleep un periodisku temp. nolasīšanu, baterija gadu kalpos.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es sakrāmeju pats . Kas un kā , šeit.

Tālak datus var glabāt dažādos bezmaksas serveros. Nu redzu distance (un grafikos) gan kas māja gan aiz mājas loga, uz balkona. Nu , principā neslikti. Vienīgais , kas man neizdevās. pieslēgt šo. Tas būtu ideālais - uzliec un aizmirst. Noteikti jau var , bet es uz ''jūs'' ar to programmēšanu. Tur ir kaut cik jāsaprot.

Nu , pagaidām, iztieku ar šo devēju.

  

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Vasarnieks teica:

Pat Rpi nevajag, ir gatavās plates ar bateriju + esp8266 vai esp32.

Jā, piekrītu, ka šis risinājums ir labāks. Pats tādu esmu pagaidām idejas līmeni uzsetapojis uz maketplates (iepriekš minētais ESP-01 + DHT11) un piesējis OpenHab. Sakarā ar Universitātes slodzi šis nolikts pagaidām maliņā, bet ir dienas kārtībā piebeigt. 

Āram neder DHT11, jāliek iepriekš minētais DS18B20

Link to comment
Share on other sites

ja neliels DIY ir ok, tad mans priekšlikums:

wifi-iot.com

Wemos d1 mini (esp8266) un ds18b20

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja vajag tik temperatūru, tad tiešam, tik DS18B20. Bet , man, ar DHT 22 iet jau gadiem . Bija viens ķiniešu modelis, kas pēc pus gada ''nojūdzās''. Tagad lietoju šo. Nu pusotra gada nav problēmas. Būtu jau foršāk piejūgt to Bosh BME280, bet ... man tās zināšanas par švakām lai to kopā ar Wifi-iot.com . Pašu sensoru sakrāmēju, strādā, bet... tā arī neesmu piejūdzis .

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Var iešūt ESPeasy(pats vienu brīti izmantoju un datus caur mqtt) un tur jau tos datčikus pievienot nekādu programmēšanu nevajag,pēc tam ja kas var vienkārši firmwari apgreidot arī uz citu sistēmu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vienkāršākais veids priekš ESPxx visdrīzāk ir Python. Pitonam libu vairāk kā saprašanas, vai tas MQTT vai jebkurš cits serviss/protokols.

Vienkārši uzraksti skriptu un copy/paste kā uz flasku. Var turēt scriptus uz viņa cik vien atmiņa atļauj (vienu dienu sūta MQTT, citu pa taisno uz web serveri), tad tik izvēlies kuru lietot.

https://docs.micropython.org/en/latest/esp8266/tutorial/intro.html

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, zynoj teica:

Var iešūt ESPeasy(pats vienu brīti izmantoju un datus caur mqtt) un tur jau tos datčikus pievienot nekādu programmēšanu nevajag,pēc tam ja kas var vienkārši firmwari apgreidot arī uz citu sistēmu.

Jā šis darbojas un nav jāmāk programmēšana.

Man arī viena tāda sensoru stacija ir uztaisīta, sūta visus datus no BMP280 un MH-Z19 uz thingspeak.com

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es tos meteodatus sūtu uz narodmon.ru . Nu tiem tie grafiki labāki kā thingspeak.com. Ir arī mobīlā androīd versija, kad jebkurā brīdī varu palūrēt kas darās ar mājas (un vēl šo-to) un, pie reizes var arī apskatīt citu, kas ir nošarējuši savus. Dažreiz noder, kad kur taisījos braukt. Nu arī tīri interesei ka kurā pasaules vietā (nu kur ir kāds nošārējis) ir mainījusies temperatūra pa diennakti, nedēļu, mēnesi...

Lai gan, lai redzētu kur kas (gan temperatūra, gan webkameras laikam vislabākais https://www.windy.com   Tik tur, nav vēstures

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , martinno teica:

Un kur tādu iespraust?

imho sonof 220v relejs vai kas tamlīdzīgs bija ar 3,5mm ligzdu priekš DS18B20

 

edit: saskaņā ar @martinno rakstītot, šis mērījums derot tikai paša releja vadībai.  

Labots - Usins
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
pirms 5 stundām , Kazarms teica:

Āram neder DHT11, jāliek iepriekš minētais DS18B20

Pēc manas pieredzes DHT11, DHT22  nekam neder, mērijumi tik pat precīzi kā pats minētu :D 

Temp. DS18B20 ir ideāls, precīzi mērijumi, izturīgi. 

Link to comment
Share on other sites

DS18B20 es darbā switch telpās sakrāmēju, lai zinātu kad kondiška izrubījusies. Par precizitāti nevaru sūdzēties, jā.

Iespējams, ka nav super precīzi tie DHT, bet cik uz galda stāvēja DS un DHT abi rādīja +/- vienu un to pašu, nu tur 0,5 grādi staigāja šurpu turpu, kas nav nekas kritisks vietās, kur galvenais ir, ka tu zini cik apmēram silts/auksts un vari kādu nebūt statistiku pavākt. Kāpēc vēl DHT, ne DS - jo ir mitruma mērīšanas fīča. Atkal jau, tīri lai saprastu uz kuru pusi tas mitrums iet, neko vairāk. Dabistiski, ka tas nav laboratorijas precizitātes sensors, kāds ir DS. 

Te ar DS samērītais pa pēdējo dienu, datus no RPI pieprasa icinga un zīmē grafikus kopējā monitoringa sistēmā. 

image.thumb.png.83c060bad87d20bef2f42e114069f365.png

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , zynoj teica:

Var iešūt ESPeasy(pats vienu brīti izmantoju un datus caur mqtt)

Man arī caur ESPeasy viens griežas un uz Thingspeak. Vajadzētu pamēģināt to Oxygen narodmon.ru. No programmēšanas protu copy/paste un vēl kautko pavisam nedaudz tāpēc, ka ar angleni švaki. Zostes ir šeit.

 

Savienojumi.jpg.6621612bc4ded799a9a68144f75ff884.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Lai jūs neteiktu, ka autors lohs un pazudis...

Šodien tika iegādāts šāds te:

15866-300x300.jpg

Un pasūtīts Sonoff TH10 + DS18B20. Notestēs un tad jau manīs vai ir kāda iespēja integrēt kopējā mājas ekosistēmā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ir vairāki temperatūras,mitruma,slēdži un citi sensori tad tāpat agrāk vai vēlāk nonāksiet pie tā ka gribēsies visu vienuviet lai var apskatīt,arī automatizāciju kādu sagribēsies,piemēram man ir xiaomi ierīces,sonoff,vēl šis tas uz esphome gan jau vēl kas ko neatceros kas viss ir salikts vienā sistēmā-Home Assistant,uz telefona vispār ērti iečekot kas notiek dzīvoklī kamēr manis nav.Ir arī citas sistēmas kā domoticz,openhab,majordomo,bet šīs man nelikās tik draudzīgas parastam userim kas ar programmēšanu ir uz Jūs un ja arī vajag māk tikai copy/paste ar nelieliem labojumiem,man vislabāk patīk HA un kopš tur ir supervisor ar saviem pluginiem vispār viss ir ļoti vienkāršojies.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kaut_kaads

Nevēlos taisīt jaunu tēmu, un autors cerams neapvainosies, ja pajautāšu šeit.

Ir šobrīd sienas sonoffs ar 3 slēdžiem, no kuriem 2 slēdz ēkas sānos apgaismojumu katru dienu, bet šobrīd tiek pieregulēts laiks "ar roku", kad tas viss tiek ieslēgts un izslēgts.

Tākā sāku saprast, ka tas viss ir diezgan neērti un laikietilpīgi vēlētos šos slēdžus vadīt ar krēslas sensoru kurš ieslēgtu apgaismojumu un pats tā teikt ietu laikam līdzi. 

Ir kāds vienkārš tehnisks risinājums kā to dabūt gatavu paturot konkrētu šo pašu sonofu vadību?

Ja galīgi variantu nav, vilkšu jaunu vadu, likšu parastu krēslas sensoru un ņemšu šo apgaismojumu nost no sonofiem :dntknw:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , kaut_kaads teica:

dabūt gatavu paturot konkrētu šo pašu sonofu vadību

 

Kāda paliek vajadzība pēc Sonoff vadības? Tipa, ja nu gribās arī dienā ieslēgt, kamēr nav krēsla?

 

Nezinu cik ļoti šis noderēs, bet - Googles Asistents māk veikt darbības balstoties uz saulrieta/saullēkta laikiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , kaut_kaads teica:

Tākā sāku saprast, ka tas viss ir diezgan neērti un laikietilpīgi vēlētos šos slēdžus vadīt ar krēslas sensoru kurš ieslēgtu apgaismojumu un pats tā teikt ietu laikam līdzi. 

Kādu softu izmanto? Ja eWeLink , tad vismaz Sonoff relejiem var taisīt Scene, kā trigeru izvēloties Saullēktu/Saulrietu. Tik neatceros vairs , kurā vietā tika norādīta lokācija, kuras Saullēkta/Saulrieta laikus izmantotu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , martinno teica:

Tipa, ja nu gribās arī dienā ieslēgt, kamēr nav krēsla?

Šis būtu ļoti noderīgi Saules aptumsumu laikā.

Link to comment
Share on other sites

Ā, tiešām. Nekad nebiju spēlējies ar eWeLink :)

 

Lokāciju turpat veidojot Scene var izvēlēties:

Screenshot_20210222-140408.thumb.png.047735c14b363ed54b2697c404ae5a9c.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads
Pirms 10 minūtēm , martinno teica:

Kāda paliek vajadzība pēc Sonoff vadības? Tipa, ja nu gribās arī dienā ieslēgt, kamēr nav krēsla?

 

Es pat teiktu otrādi, lai naktī var izslēgt lai ir pilnīga tumsa, jo tie pāris led moduļi dažbrīd liekas, ka pat ir par spožu, bet tas tā.

Par saulrietu/saullēktu arī biju iedomājies, bet konkrētajā ēkā "google home" nav, kautgan viss ir vienā katlā, tas varētu darboties, ja tiešām tāda "fīča" ir..

 

Pie reizes pajautāšu par situāciju kas atgadījās nesen, kuru jau biju pamanījis, bet tagad apstiprinājās.

Ir sonoff pow uz boileri, negribās laist laukā 120l, tāpēc ūdeni atstāju iekšā un ieslēdzu un uzlieku stundu uz taimera lai nedaudz apsildās, BET pēc divām stundām ieeju un skatos, ka ierīce vēl ieslēgta un turpina sildīties. Tad atkal sapratu, ka tur varētu būt kaut kas ne tā ar ierīces laiku/vasaras laiku?

Tad teorētiski vai nu ierīce izslēgtos pēc 2 stundām vai pēc 25 jo ierīcei ir savs laiks, bet taimeris uzliekas pēc telefona laika :dntknw:

Kāds varbūt var pakomentēt. 

 

Par saullēktiem, saulrietiem atradu, un uzlikšu, it kā neko, vienīgi dažreiz saullēkta laikā vēl labu laiciņu ir diezgan gaišs..

Link to comment
Share on other sites

Ja Tev der saullēkts/saulriets, tad problēma atrisināta.

Ja tomēr vajag saglabāt funkcionalitāti un vajag krēslas slēdzi, tad slēdz to klāt kā parastā gadījumā un ar sonoffu varēsi naktī piegriezt strāvu :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...