Jump to content

Dzīvokļa privatizācija


Lainere
 Share

Recommended Posts

Vēlos privatizēt dzīvokli, pašvaldības, bet par cik tas būs ilgs laiks, atradu "uzpircējus" kas ir gatavi pirkt dzīvokļus ar tā saucamajiem apgrūtinājumiem.

Jautājums sekojoš, cik tas ir reāli, kā tas praksē strādā?

Dzīvokļa cena ir aptuveni 15'000, piedāvājot uzpircējiem par cenu 40'000, jo tādā būtu reālā cena, pēc darījuma, dzīvokli nodot viņiem, tas ir iespējams? Kā tas reāli strādā?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vai tad privatizācijas laiks nav sen beidzies? Mūsdienās tās sauc par izsolēm.

 

Pirms 8 minūtēm , Lainere teica:

Dzīvokļa cena ir aptuveni 15'000, piedāvājot uzpircējiem par cenu 40'000

Izklausās pēc kaut kādas krāpšanas shēmas.

Link to comment
Share on other sites

Izlasīju trīs reizes, un tā arī nesapratu, ko un kā tu īsti taisies apjāt, izmantojot "uzpircējus".

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es nevienu apjāt netaisos 😄

Fakts ka dzīvokļa vērtība ir lielāka par to summu, par kuru es viņu varu atpirkt, mani interesē kā darbojās tie uzpircēji, kas ir gatavi no tevis atpirkt šo īpašumu, un nosegt parādus ja tādi ir? Tur ir jāuzrāda dzīvokļa summa vai kā? Vienkārši info nav nekur nekāda

Link to comment
Share on other sites

Vai tev varētu palūgt konkrēti aprakstīt situāciju? Pagaidām te neviens nesaprot, kāda tā ir...

Tu pirktu dzīvokli, naudas cik saprotams nav, uzpircēji, parādi.. cmon..

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Mezavecis teica:

Vai tad privatizācijas laiks nav sen beidzies? Mūsdienās tās sauc par izsolēm.

 

Izklausās pēc kaut kādas krāpšanas shēmas.

Nē, privatizācija ir iespējama katrai personai, kas šo izdevību nav izmantojuši un īrē pašvaldības dzīvokli.

 

Link to comment
Share on other sites

Es te vienkārši neizpratnē mazliet pati. Protams es varu likt sludinājumu ar konkrētu cenu, bet, tas būs ilgs process līdz es viņu tur notirgošu, meklēju variantu, kur nebūtu jāgaida, un uzgāju "uzpircējus, kuri var to izdarīt dienas laikā. Piem. Kā latio, capitalestate.lv un tt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Just now, Lainere teica:

var to izdarīt dienas laikā

Tas nav iespējams. Darījums ir pabeigts, tikai tad, kad īpašums ir zemes grāmatā. Kādēļ šeit vajadzīgs uzpircējs?Ja interesē konkrētais dzīvoklis, pērc to, samaksā parādus un problēma atrisināta.

Link to comment
Share on other sites

Tātad - tu esi atradusi "uzpircējus", kas izmanto iespēju pa dārgo uzpirkt dzīvokļus, kurus to īpašnieki izpērk ("privatizē") no pašvaldības pa lēto?

Link to comment
Share on other sites

Situācija tāda, īrēju pašvaldības dzīvokli, kura dos iespēju dzīvokli privatizēt, izdevību garām negribas laist, tāpēc OK, akceptēju, jo tie kas to neakceptē un atsakās, pašvaldība tos dzīvokļus tirgo izsolē.

Šo dzīvokli viņi tirgo man par kadastriālo vērtību, kadastriālā vērtība ir aptuveni 8k, bet ņemot vērā visus vērtētājus, summa kopā varētu ietvert 15k +-, jo tur nav nekā. Pat remonta, kuru pēc pirkuma līguma parakstīšanas uzfrišināšu.

Reālā vērtība šim dzīvoklim ir pēc maniem visiem aprēķiniem, un statistikas, vismaz 40k.

Situācija spiež un saprotu, ka 5 gadus es nespēšu tā dzīvot 😄 , notirgot ss. Com  pa tām 40 k aizņems cik, mēnesi? Divus? Varbūt gadu? Man tas galīgi neiet pie sirsniņas, tāpēc meklēju veidu, kā to visu paātrināt, ar reālu pircēju, un reālo summu. Uzgāju ne ta mākleri, ne ta starpnieki, ne ta banka, bet cik tas ir reāli, kā tas strādā, nezinu. Bet reālā situācija, dzīvoklis ir uz izpirkuma līgumu, bet es viņu gribu jau pārdot, jo vietā gribu māju 😄 sauciet mani par kosmosu, bet es tā šodien visu izdomāju 😄👏🏽

Pirms 3 minūtēm , Artanis teica:

Tātad - tu esi atradusi "uzpircējus", kas izmanto iespēju pa dārgo uzpirkt dzīvokļus, kurus to īpašnieki izpērk ("privatizē") no pašvaldības pa lēto?

 Es tā gribētu patiešām cerēt un ticēt, tāpēc arī ir diskusija, jo cik zinu ka vismaz mākleri, nav ieinteresēti uzpirkt dārgi, ja vērtība būtu piem. 15k. Viņi piedāvātu 10k. Varbūt kļūdos, vienkārši nav bijusi pieredze ar nevienu no tiem.

Link to comment
Share on other sites

Pag, tu gribi nopirkt to dzīvokli par 8K, un uzreiz nogrūst par 40K? Un pie tam vienas dienas laikā?:biggrin:

Neesi iedomājusies, ka tad mēs visi būtu jau miljonāri?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 7 minūtēm , Lainere teica:

Reālā vērtība šim dzīvoklim ir pēc maniem visiem aprēķiniem, un statistikas, vismaz 40k.

No kurienes tas cipars ir izrauts un pēc kādiem kritērijiem? Sentimentālā vērtība ir 0. Ja vērtētājs pasaka, ka dzīvoklis 15k, tad ap to summu +/- arī izdosies pārdot. Tagad bankas finansē tikai to daļu, ko noteicis vērtētājs, pārējais jāpiemaksā pašam pircējam. Pircēji skaidrā naudā ar koferiem vairs nestāv. Ar kosmosa cipariem ss.lv dažs labs īpašums pat pabijis 10 gadus, jo īpašnieks iedomājies, ka viņš ir ļoti vērtīgs. latio 100% nepirks īpašumu virs īpašuma vērtības.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Mezavecis teica:

Tas nav iespējams. Darījums ir pabeigts, tikai tad, kad īpašums ir zemes grāmatā. Kādēļ šeit vajadzīgs uzpircējs?Ja interesē konkrētais dzīvoklis, pērc to, samaksā parādus un problēma atrisināta.

To es saprotu. Uzpircējs vajadzīgs lai viņš no manis viņu atpirktu ātrāk, nekā es viņu pārdošu lai nosegtu atlikušo daļu, un man paliktu arī kaut kas pāri. Nevis pa tukšo. Pa tukšo neviens nekad neko netirgo, tas sanāk, ej pa ielu un dāvini visiem visu 🤭.

Ja es tik neizprotami visu, izskaidroju. Tad  - piemēram, sieviete paņem dzīvokli hipotēkā, un grib viņu pārdot, atlika piemēram. 10k. Ko nomaksāt, bet mājās vērtība ir 120 k, viņa atrod pircēju, kas reāli viņai tos 120k samaksā,, viņa atdod 10k hipotēku, īpašums tagad ir viņas, bet pārliek visos dokumentos to, kas no viņas viņu nopirka.

Līdzīgi arī šajā gadījumā, tikai, kā to procesu paātrināt.  Ja ņemsim kaut vai tos pašus māklerus, viņi diez vai tādā stratēģijā strādās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

Pag, tu gribi nopirkt to dzīvokli par 8K, un uzreiz nogrūst par 40K? Un pie tam vienas dienas laikā?:biggrin:

Neesi iedomājusies, ka tad mēs visi būtu jau miljonāri?

Vor no šīs atbildes es viss vairāk baidijos😄 gribēju Ameriku atklāt 😄

Just now, Lainere teica:

Vor no šīs atbildes es viss vairāk baidijos😄 gribēju Ameriku atklāt 😄

Jā, gribu atpirkt pa 8k. Bet notirgot pa 40k. Lab, nav teiks ka 1 dienas laikā,  derēs mēnesis, divi, trīs, bet ne ilgāk par 5 ciem.

Pirms 1 minūtes , Lainere teica:

Vor no šīs atbildes es viss vairāk baidijos😄 gribēju Ameriku atklāt 😄

Jā, gribu atpirkt pa 8k. Bet notirgot pa 40k. Lab, nav teiks ka 1 dienas laikā,  derēs mēnesis, divi, trīs, bet ne ilgāk par 5 ciem.

Taču protams, ātrāk  vienmēr labāk labāk

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 1 minūtes , Lainere teica:

Uzpircējs vajadzīgs lai viņš no manis viņu atpirktu ātrāk

Nekas tur ātrāk nesanāks, jo ierakstīšana zemes grāmatā var vilkties līdz pat mēnesim. Tā nav desa veikalā vai automašīna, ko var vienas dienas laikā realizēt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja tu tiešām domā, ka pārpircēji "vienas dienas laikā" (vispār dzīvokļa pārrakstīšana vien aizņem no nedēļas līdz mēnesim, kur tu dzirdēji pasakas par vienu dienu...) tev piedāvās summu, kas ir kaut vai puse no tās, kāda ir tirgus vērtība konkrētajam īpašumam, tad iesaku aizvērt acis, pirms sapņot. :D 

 

Reālistisks scenārijs būtu tāds - pašvaldība grib tikt vaļā no tās miskastes, un novērtē to uz 15k, un iedod tev pirmpirkuma tiesības. Pārpircējs (mākleris) nopirks to dzīvokli par 15k, iedos tev 2k par starpniecību, un paši nogrūdīs ātrajā tirgū par 25k. Tu ar savu 2k komisiju diez vai māju nopirksi...

Labots - Artanis
  • Patīk 1
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , snukurins teica:

Ja vari privatizēt par 8k un tirgus vērtība ir ap 40k tad noteikti ir kādi kas gatavi būtu atpirkt par 15k uzreiz,paņemot visas darīšanas uz sevi.Ja jau Latio ko tādu dara vai kāds cits pazīstams uzņēmums tad uz priekšu.Tas ja summa apmierina.Ar darījumiem no SS ar onkuļiem uz ielas gan nav jāielaižas.

Nu vot, beidzot arī krasti parādās.

Vienkārši man nav bijusi saskarsme ar latio un tādiem visādiem frīkiem, tāpēc jau ir tā diskusija, kā tas viss strādā.  Ja cena ir 8k, kā  "panākt", ja tas būtu īstais vārds, ka viņi pērk pa 15k, ja vērtība ir 40k., un kāpēc  15k, ne 30k? Vienkārši, kā tas viss tur īsti strādā? Viņi skatās reālo cenu par ko nopirki, vai  kāds ir kredīts, vai  to cenu ko nosaukusi to, vao reālo tirgus cenu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ieleja teica:

viss tiešām var notikt, kā topika uzsācēja stāsta

Noteikti ne par tādām summām, kā topika autore stāsta. Parādi man vienu cilvēku Latvijā, kas būtu savu pašvaldības pirmpirkuma ūķi pārdevis māklerim, un par nopelnīto nopircis māju... :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Artanis teica:

Ja tu tiešām domā, ka pārpircēji "vienas dienas laikā" (vispār dzīvokļa pārrakstīšana vien aizņem no nedēļas līdz mēnesim, kur tu dzirdēji pasakas par vienu dienu...) tev piedāvās summu, kas ir kaut vai puse no tās, kāda ir tirgus vērtība konkrētajam īpašumam, tad iesaku aizvērt acis, pirms sapņot. :D 

 

Reālistisks scenārijs būtu tāds - pašvaldība grib tikt vaļā no tās miskastes, un novērtē to uz 15k, un iedod tev pirmpirkuma tiesības. Pārpircējs (mākleris) nopirks to dzīvokli par 15k, iedos tev 2k par starpniecību, un paši nogrūdīs ātrajā tirgū par 25k. Tu ar savu 2k komisiju diez vai māju nopirksi...

Labi, mazliet pārprati mani. Loģiski ka nekas 1 dienas laikā nenotiek, līgums uz pirkumu jau vien kā tu saki, aizņems gandrīz mēnesi, bet līdz tam, vēl ir virkne pakāpienu.

Pirms 3 minūtēm , Artanis teica:

Noteikti ne par tādām summām, kā topika autore stāsta. Parādi man vienu cilvēku Latvijā, kas būtu savu pašvaldības pirmpirkuma ūķi pārdevis māklerim, un par nopelnīto nopircis māju... :D

Pag pag, māja jā izklausās ekskluzīvi, bet ne  tik ļoti šajā gadījumā, tā ir maza mājiņa ar maximums 50kv m.

Pašvaldība, vismaz šī, vienkārši grib visiem veidiem atbrīvoties no visiem dzīvokļiem kas viņai pieder, tāpēc atdod par kadastriālo vērtību, lai arī patiesā vērtība viņam nav 8k bet 40k.

Link to comment
Share on other sites

Lai diskusijai būtu kaut kāds pamats, mēs varam salikt faktus stabiņā, lai visiem skaidrs, par ko runa?

  • Dzīvokļa kadastrālā vērtība esot 8k (!).
  • Remonta, kā saprotu, tajā dzīvoklī nemaz nav, jo tu minēji, ka taisītu to, ja to pirktu.
  • Tu saki, ka pat ar visu remontu tā dzīvokļa faktiskais novērtējums varētu būt 15k.
  • Tajā pat laikā tu esi kaut kā mākoņos izzīlējusi, ka dzīvoklim tavuprāt vērtība ir vismaz 40k.
     

Vai uz to visu paskatoties pašai jautājumi par jebkādu loģiku un veselo saprātu nerodās...? Ņemot vērā, ka caurmērā LV, atkarībā no pilsētas vai ciema, dzīvokļu kadastrālā vērtība parasti ir 30-60% no to faktiskās vērtības, varbūt vajadzētu pieregulēt savas cerības tuvāk realitātei?

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Ja tu tiešām uzskati, ka dzīvoklis ir tā vērts, varbūt tad padalies ar tā atrašanās vietu, kvadratūru, mājas stāvokli, kaut kādām bildēm? Ja dzīvoklis tiešām ir tā vērts, tad es domāju ka pat te forumā varētu atrasties tam pircējs. Ja ne, tad vismaz cilvēki, kam šeit ir pieredze ar nekustamajiem ņemoties, varētu tev pateikt uz aci aptuvenu tirgus cenu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Artanis teica:

Lai diskusijai būtu kaut kāds pamats, mēs varam salikt faktus stabiņā, lai visiem skaidrs, par ko runa?

  • Dzīvokļa kadastrālā vērtība esot 8k (!).
  • Remonta, kā saprotu, tajā dzīvoklī nemaz nav, jo tu minēji, ka taisītu to, ja to pirktu.
  • Tu saki, ka pat ar visu remontu tā dzīvokļa faktiskais novērtējums varētu būt 15k.
  • Tajā pat laikā tu esi kaut kā mākoņos izzīlējusi, ka dzīvoklim tavuprāt vērtība ir vismaz 40k.
     

Vai uz to visu paskatoties pašai jautājumi par jebkādu loģiku un veselo saprātu nerodās...? Ņemot vērā, ka caurmērā LV, atkarībā no pilsētas vai ciema, dzīvokļu kadastrālā vērtība parasti ir 30-60% no to faktiskās vērtības, varbūt vajadzētu pieregulēt savas cerības tuvāk realitātei?

Kūrorta pilsēta, kurā dzīvokļu tiegus cena ir diezgan ļoti augsta, jo tā ir pieskaitāma pie dārgākajām pilsētām.

Tas ir viens

Otrs, cena par kv. M 800-1000€, kas ir respektīvi minimums 37.5k, līdz vidēji 47.k.

Tirgus analīzi taisot, tirgojas dzīvoklis kas ir briesmīgā paskatā, uz pusi mazāks un jau pa 30k. Bet ne tas ie tas noteicošais.

Tālāk, vieta kur tas atrodas, vai pareizāk, kas atrodas tuvumā, arī ceļ dzīvokļa cenu

Un trešais, pats galvenais, katra lieta kas ir iekšā dzīvoklī, cenu palielina, t. I - radiatori, sienas, atdalītās telpas un tt.  600€ par kv. M sastāda tikai plikas baltas sienas ar logiem un bez radiatoriem.

Es gan nedomāju ka esmu tālu no realitātes, taču paldies ka esi veltījis savu laiku.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , ieleja teica:

bet citādi, zinu pašvaldības mājas centrā Ģertrūdes un Lāčplēša ielās, visādi cilvēkiem paveicas

Ja man pagalma otrā pusē, uz Ģertrūdes ielas dzīvojot, viena tāda pašvaldības māja nebūtu, un es katru nedēļu neredzētu tos "veiksiminiekus" kas tur dzīvo, tad es Tev ticētu... :D 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Domāju, ka kaut kas tāpat netiek pateikts līdz galam.

Es personīgi neticu, ka pašvaldība dzīvokli atdos par 8k, ja var izpiest 40k.

Tāpat arī nepārliecina "vērtējums" tikai uz 15k, ja ir pircējs, kas gatavs ņemt pa 40k. Tiem cipariem baigās atšķirības un latio veidīgie vērtējumi tomēr nav tālu no reālās cenas.

Un man šķiet, pašvaldība neļauj privatizēt dzīvokli kādam citam (kam esi to "pārdevusi"), izņemot tikai tev kā pirmpirkuma tiesību īpašniecei.

Ģenerālpilnvars, protams, ir cits stāsts ar visiem izrietošajiem riskiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@Lainere  Paga, Tu savus tirgus pētījumus balsti uz vienu sludinājumu? Kā nākas, ka tavam dzīvoklim ir 8k kadastrālā vērtība - ja jau viss ir tik labi, kā tu stāsti (normāla renovēta māja, laba lokācija, dzīvoklī jauni radiatori utt., tad kadastrālajai bija jābūt vismaz x3, ne? Nu saki ko gribi, bet kaut kā nelīmējas līdz galam kopā tas, ko tu stāsti. Protams, varbūt es kļūdos, un tu esi 1 no 100 000 tāda laimīgā, kurai pašvaldība gatava uzdāvināt premium īpašumu par sviestmaizi, bet mana līdzšinējā pieredze pašam pērkot, remontējot un tirgojot savus īpašumus, kā arī iepriekšējās reizes, kad kopā ar paziņām ir risināta viņu pašvaldības īpašumu izpirkšana, kaut kā neiet kopā ar to, ko dzirdu no tevis...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kadastra vērtība šobrīd vispār ir ļoti izplūdusi un neatbilst realitātei. Vērtējumu var pateikt neatkarīgs vērtētājs. Varbūt tie 8k arī izrādīsies tirgus vērtība. Daudz redzētas nolaistas koka barakas, kurām mājas vērtība ir grausts ar mīnusa zīmi (nojaukšana, satīrīšana) un tikai zeme kompensē kaut kā izdevumus.

 

Ir daudz un dažādi faktori, kas ietekmē mājas vērtību. Mūsdienās remonts un veiktie ieguldījumi var būtiski paaugstināt mājas vērtību, jo darba un materiāla izmaksas būtiski augušas.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 1 stundas , Lainere teica:

gatavi no tevis atpirkt šo īpašumu

Tu nevari pārdot to, kas Tev nepieder!

Viss pārējais ir kaut kāda shēmošana, kas var beigties visādi.....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atbilde par tēmu 🙂 Nē. Tas nav iespējams.

 

Visi "uzpircēji dzīvokļiem ar apgŗutinājumiem" ir tendēti uz bomžu un alkoholiķu meklēšanu, un attiecīgi - parādu nosegšanu + pāris euro pa virsu uzmešanu polšam. Vai arī - "apgrieztā izpirkuma līgumi" utt - faktiski apčakarēšana. Bet autores gadījumā šis tāpat neietu cauri, jo kā jau Stepelis minēja - autore nevar pārdot dzīvokli, kurš nav viņas īpašumā. 

 

Īsais rezumē - ja naudas nav - atliek tikai kredīts bankā, dzīvokļa privatizācija, formalitāšu nokārtošana, jauna pircēja meklēšana utt. Ja banka hipotēku nedod (uz šādām summām parasti bankas hipotekāro kredītu nepiedāvā/autorei nav atbilstoši ienākumu patēriņa kredīta noformēšanai bankā) - varu ieteikt vērsties Lateko līzingā. Viņiem arī ir nosacīti hipotekārās kreditēšanas piedāvājumi. Procenti būs salīdzinoši "zvērīgi" salīdzinot ar banku hipotekāro piedāvājumu, bet šādās summās īsti citas izvēles nav + komisija par hipotēkas uzlikšanu/noņemšanu pāŗdodot tālāk - bet vismaz procenti būs mazāki kā standarta patēriņa kredītam + kantoris nav tendēts uz īpašuma atņemšanas shēmām, ja kredīta maksājumi tiek veikti laicīgi. Ar līkumu ieteiku iet Latvijas hipotēkai un tamlīdzīgiem kantoriem.

 

Mazliet garākas pārdomas. Ļoti ieteiku autorei pārskatīt reālo situāciju, dzīvokļa reālo vērtību, pārdošanas iespējas un ātrās realizācijas reālo tirgus cenu. Čomu, kuri pelna profesionāli iztiku ar dzīvokļu uzpirkšanu, renovēšanu, tālākpārdošanu - ja gala peļņa uz dzīvokli sastāda ap 20% tas jau ir super izdevīgs un izdevies projekts (dzīvokļa iegāde + renovācijas izmaksas - atgādināšu, ka viņi to dara profesionālā līmenī, maksimāli nositot zemē remonta izmaksas + process aizņem kopā 4-6 mēnešus). Reālākais veids, kā "neprofesionālim" noteikt dzīvokļa patieso pašreizējo tirgus vērtību, ir pasūtīt vērtētāja pakalpojumu. Vērtējums arī +/- atbildīs reālajai tirgus situācijai, ss.com pārsvarā ir atrodami īpašnieku slapjie sapnīši.

Labots - LPC
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , snukurins teica:

Īsai rezumē ir tāds ka ja var atrast cienījamu kantori kas par šo dzīvokli gatavs nolocīt 15k ar domu vēlāk realizēt pa 40k tad neredzu problēmu.

Tālāk atliek noskaidrot vai kas tāds notiek ,,dabā,,.Un tas noteikti nav darāms šā foruma ietvaros.

Varbūt, ka kļūdos, bet šķiet - cienījamā topika uzsācēja cer atrast cienījamu, kantori, kurš nolocīs 15K pašvaldībai un vēl 25K topika autorei, par dzīvokli, kurš pēc tam tiks privatizēts. Es teiktu, ka šādu kantori vislabāk ir meklēt no otra gala, caur ss.com sludinājumu auto sadaļu - visdrīzāk, mācītājs, kurš tirgo  Audi 80 ar 110 000km noskrējienu, un ir braucis ar to tikai svētdienās uz baznīcu, piestrādā šādā kantorī par mākleri.

 

Izsakoties nopietnāk - dzīvoklim ir kadastrālā vērtība, tirgus vērtība un ātrās realizācijas vērtība. Uzpircēji/pārpircēji dzīvokli BEZ apgrūtinājumiem vēlēsies iegādāties zem ātrās realizācijas vērtības. Ņemot vērā konkrēto situāciju, iespējamos juridiskos/finansiālos riskus - pat, ja izdodas atrast pārpircēju ar "tīru sirdsapziņu" - pārpircējs būtu ieinteresēts šādu īpašumu iegādāties stingri zem ātrās realizācijas vērtības.

 

Reālajā pasaulē "iegādāsimies dzīvokli ar apgrūtinājumiem" diemžēl 95% gadījumu ir zemākais punkts, tulkojams kā "iedzīvosimies uz svešas nelaimes rēķina"

Labots - LPC
  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu LPC. "Riska pircēji" nekad (NEKAD!) nemaksās kaut tuvu tirgus cenai bez garantijām. Vienīgā garantija ir ieraksts ZG. Pat ja pārslēgs īres līgumu ar pašvaldību, nav nekādas garantijas, ka varēs to dzīvokli izpirkt. Varētu padomāt, ka attiecīgie pašvaldības darboņi nav shēmotāji, kuri nejēdz tirgus cenas. Vienīgais ceļš, ko es redzu, ir garā dziesma, ja reiz pašvaldība ļauj privatizēt pa 8k + kukulis, kopā sastādot 15k. Dabū uz sava vārda un tad varēsi likt ss-ā pa tirgus cenu. 

 

Ja spēsi dabūt 15k un izpirkt dzīvokli, tad ieteiktu netaisīt nekādu remontu. Pircējs, vienalga labāk gribēs noplēst visu līdz asakai, un taisīt pa savam. Lēts un nekvalitatīvs remonts nepalielina īpašuma vērtību. Drīzāk otrādi. Tas, kas ir svarīgi - sakārtot visas iespējamās komunikācijas. Tas gan iespaido īpašuma cenu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šis man atgādina keisu no RD mājokļu departamanta izsoles ar zemāk ejošu soli. Nolikumā ir īpašs punkts par slepeno cenu, zem kuras izsole tiek pārtraukta. 

 

It kā viss ok, bet ir arī punkts, ka drošības nauda 10%, gadījumā, ja neesi izsoles uzvarētājs, NETIEK atgriezta. 

 

Rezultātā izsolē ir iespējams piedalīties tikai kādam, kas ir saistīts ar departamentu, un līdz ar to ir iespēja uzzināt slepeno cenu, un tādējādi nezaudēt drošības naudu. Tikai jādalās ar nolikuma "izstrādātāju". 

 

Un es nedomāju, ka šīs shēmas zīmēja nils ar andri. Tie ir departamenta pusvadītāji un direktors, kas būtu būrī bāžami par šādiem nolikumiem (pašvaldības mantas izšķērdēšana). Bet viss notiek, un maz ticams, ka jaunajai domei kaut ko izdosies mainīt, ja nenomainīs visu atslēgas darbinieku ešalonu. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es gan vēl joprojām nesaprotu, kā topika autore taisās nopirkt savu izsapņoto māju par 15, 25, vai kaut visiem 40k... :) Vai viņai neliekas, ka ja visi Latvijā varētu pārdot savus 40m2 dzīvoklīšus un par to naudu uzreiz pārvākties uz privātmājām, tad vispār pilsētas būtu tukšas?

 

Tāpat arī es tā saprotu, ka autorei nav pat to 8 tūkstošu, kas nepieciešami lai izpirktu to ūķi. Tad kā viņa cer dabūt iemaksu mājai? 8k nav nereāli savākt - akurāti krājot un pareizi menedžējot savus tēriņus, to ir iespējams divu gadu laikā iekrāt bez īpašas iespringšanas. Ja viņa pat to nevar, kāda vispār jēga sapņot par privātmāju, kur izmaksas par kredītu + uzturēšanu būs vēl uz pusi lielākas? 
 

Kur ir problēma ar pašvaldību tagad noslēgt izpirkuma līgumu, īres vietā sākt maksāt kredītu, un pēc diviem gadiem jau tirgot par to summu, kādu autore ir iedomājusies? Vai tiešām viņai pa īstam liekas, ka pa nedēļu/mēnesi var apčakarēt sistēmu un no īrēta dzīvokļa uz privātmāju pārcelties, neko tā labā nedarot, tikai atrodot pārpircēju? :)

Labots - Artanis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nekas no tā, ko tu tikko uzrakstīji, nekādā veidā neatspēko vai nekonfliktē ar to, ko iepriekšējā rakstā teicu es.

 

Fakts ir tāds, ka autore cer uz easy money, un viņa ir sasapņojusies, ka, notirgojot pašvaldības dzīvokli bez remonta, pa taisno tiks pie lepnas privātmājas. Kā es rakstīju, brīnumi nenotiek. Pat ideālākajā iznākumā, ja visas laimīgās zvaigznes sakrīt - ja pašvaldības vērtētāji izrādās muļķi, ja uzpircējs izrādās labdaris, un ja dzīvoklis tiešām ir slepenais zelta tīrradnis, par neticami zemu kadastrālo vērtību - tad pat tādā gadījumā viņai ar nopelnīto naudu knapi pietiks pirmajai iemaksai par māju, kur nu vēl pozitīvam kredīta atzinumam lai to faktiski nopirktu.

 

Es nevēlu autorei sliktu, gluži otrādi - vienkārši domāju, ka cilvēkiem vajadzētu savus sapņus drusku pieskaņot realitātei, lai nesanāk smagi aplauzties pēc tam.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , snukurins teica:

Man ir labāks piedāvājums par 28k 

Garām iet vidsprieguma gaisvadu līnija. Tas var izrādīties apgrūtinājums.

Link to comment
Share on other sites

eeem, riktīgs saldais ēdiens kurš šitā troļļo. 

Par tēmu:

1) Latvijas tiesību sistēmā pie valsts nekustamā īpašuma par naudiņu var tikt divās formās - privatizācijā un atsavināšanā.
2) Privatizācija ir īpašuma pārveides forma no sociālisma uz privātīpašumu un pa lielam ir saistīta ar 90-ajiem, privatizācijas sertifikātiem un tā jo projām. Lielākā daļa šobrīd ir kaut kāda privatizācijas darījuma pabeigšanas stadijā (tur ieraksts ZG / utml), uzsākt privatizāciju var tie, kuriem bijis kaut kāds juridisks strīds ar privatizācijas tiesībām. Pirms pāris gadiem situācija uz visu valsti bija mazpadsmit gadījumi, tagad hz - vajadzētu būt mazāk. Privatizācijas dzīvokļa vērtību rēķina VZD pēc speciālas formulas, vēl var maksāt sertifikātos. Ja pareizi atceros, klasiskais divistabu dzīvoklis padomju laiku mājās 3 000 - 4 000 EUR.  Privatizācijai bija termiņi un visas pašvaldības / valsts dzīvojamo māju komisijas pa lielam visiem piedāvāja nopirkt. Tie, kas termiņu nokavēja privatizācijas tiesības zaudēja un palika parastie īrnieki . 

3) Savukārt, ja nu īrnieks ir nokavējis privatizācijas termiņu vai arī dzīvoklī pietiekami nesen ievācies, viņam pienākās dzīvokļa atsavināšana. Par spīti draudīgajam nosaukumam pēc būtības parasta pirkšana. Dzīvokli pārdod par tirgus cenu, ko nosaka sertificēts vērtētājs. Nu tur protams tas vērtējums nosacīts, principā cenu līmenis ~ tas pats kas ZTI izsolēs. Īrniekam ir pirmpirkuma tiesības un arī tiesības ierosināt atsavināšanu. 

Rezumējot: privatizācijas gadījumā ir afigennā gešefte, nu tur vienkārši krēslus var lauzt, ja vien dzīvoklis nav zažopinskā nevienam nevajadzīgā vietā. atsavināšana normāls darījums, bet tur tā ka pārāk daudz uzvārīsies nebūs, ja nu vienīgi uz to, ka sūdīgu dzīvokli iepērc, pats izremontē un dragā. 
Autoram: šādi pārpircēji parasti strādā pa izsolēm, biznesu arī zin. Aizej uz konkrēto pašvaldību, pajautā vai nevar iedot aktīvāko pircēju kontaktus un rullē. 


 

 

Link to comment
Share on other sites

Tās visas ir atsavināšanas izsoles, 99% īpašumi laukos sliktā stāvoklī. Īres līgums atsavināšanas gadījumā dod pirmpirkuma tiesības par sākumcenu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izlasīt sludinājumus vajag, tie dzīvokļi ir izīrēti. Man izskatās, ka valstij tie dzīvokļi nav vajadzīgi, pārdod ar visiem īrniekiem 😆

Tiem, kam vērtējums klāt - bildes arī ir. Es tur neko vairāk par tādu graustu tādā vietā nemaksātu. Max var kontrabandas preces glabāt

 

Labots - DjUbuntu
Link to comment
Share on other sites

 Protams, ka nevienam tie dzīvokļi nav vajadzīgi. A par to Jūrmalas īpašumu - no Jūrmalas tur ir tikai vārds, tā ir Sloka, sūdīga koka māja, nav remonta. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...