Jump to content

Boilera izvēle?


Ivars.d
 Share

Recommended Posts

VebKamera

Vai tas būtu reklāmas mēģinājums - pierakstīties datorforumā un pirmo jautājumu uzdot par boileriem?

Link to comment
Share on other sites

Nav tā reklāma. Iesaki labāku Ja nopirkšu čeku parādīšu. Labi ir arī Drazice. Tik nezinu kādu firmu ņemt

 

Labots - Ivars.d
Link to comment
Share on other sites

Nu ja jau ir skaidrs, ka abi ir labi un būs viens vai otrs, tad uzmet kapeiku un lieta darīta. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Lai kaut ko ieteiktu, vajag vairāk informācijas. Būtiskākais ir ūdens kvalitāte un ekspluatācija. Ja dzelžains ūdens, tad ātri aizaugs ciet tens un vajadzēs tādu, kuram to var izdarīt vienkāršāk un ērtāk.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

bet lai varu izpētīt kas šim vēderā.

tur nav ko pētīt, visi viņi vienādi, labāki ir tie, kam izolācijas materiāls biezāks

Link to comment
Share on other sites

katram jau savs redzējums ir, vienam vajag smuku, vienam kompaktu jo vietas mazs, vienam lai gaismiņas midžinās,  citam pajāt kāds ir utt.

Link to comment
Share on other sites

Nu vienīgais , kas varbūt atšķir dažus no citiem, ir ka nerūsējošā tērauda. Ar tādu ir cerības ka ''būs arī mazbērniem'' . Lai gan, ja ir parastais ar magnija anodu un to anodu savlaicīgi nomaina, tad vienīgais kas var ''noplīst'' ir sildelements. Ja nav kāda eksotika tas sildelements, tad arī kalpos ilgi. Ja pērk , tad vajag papētīt ko ražotājs raksta par siltuma zudumiem. Ja neko, tad... visticamākais ka kaunējas par savu lētuci. Reku piemērs, kad ieraksta konkrētus ciparus, nevis ''super-puper izolācija''

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau, ja privātmājai vajag risinājumu, tad nopērk šādu(https://www.ss.lv/msg/lv/production-work/production-work-orders/storage-packaging-accounting/vessels-for-liquids-keeping/ndkhg.html), kuram 1'' ligzdā jau parasti labs 2kW sildelements +termostats ir ieskrūvēts un arī Ali pa lēto tos var piepirkt rezervē. Izvadi, ievadi arī ir, bet ja vēl pašam pastāv tehniskās iespējas iemetināt kādu tīrīšanas lūku(https://www.aliexpress.com/item/4000597774321.html)... Tad ne tikai suņa mūžam pietiks .🙂

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tāda doma - saslēdz 2 gab 3kW sildelementus virknē.

P = U x I   

I = P / U = 3000 / 240 = 12.5 Ampēri

U = I x R 

R = U / I  = 240 / 12.5 = 19. 2 omi

Virknē būs 38.4 omi  I = U / R = 240 / 38.4  = 6.25 Ampēri

Jauda 240 x 6.25 = 1.5 kW  Tu vēl termiskais koeficients pretestībai, kādi 1.6-1.8 kW būs

 

Tad nu uz tādu sildelementu virsmas tas kaļķis izgulsnētos mazāk?

 

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nē, Raimond, darbosies ''ķaļķu nezūdamības likums''  un tie izkritīs tāpat boilerī, varbūt tikai tā nepiecepoties  sildelelementa virsmai. Kas gan  arī atkarīgs no ūdens ķīmiskā sastāva

Pirms 22 minūtēm , Raimonds1 teica:

Tad nu uz tādu sildelementu virsmas tas kaļķis izgulsnētos mazāk?

. Manā piemērā 2kW sildelements maksā < 10,- un nav tur ko iespringt. Lai gan vienmēr, lielāka tā virsma ir labāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , kaads teica:

tavi tirgotie

Tu jau varēji nojaust, ka mans galvenais talants ir piešķirt jebkurai lietai, jo lielāku pievienoto vērtību.

Bet pircis tos izstrādājumus esmu ne mazums. Pašam arī 3 kubiku siltumakumulatorā arī viens tāds ir 200l ievietots.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , snukurins teica:

Ja der arī pārtikai

SS304

Tad jau der visam ... I mīzt virsū var, i pienu glabāt..😀

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , snukurins teica:

Negribu pirkt boileri kuram pēc tam sildelementu nevar dabūt.

Cik bieži esi mainījis sildelementus?

Es tikko nomainīju 17 gadus vecu boileri (Fagor), jo tvertne kaut kur pārgāja pušu. Sildelementu nebiju mainījis, arī anodu, jo neprasījās. Ūdens tikai pēdējos 4 gadus ir no pilsētas, pirms tam no spices ar visiem labumiem.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Runājot par boileriem, kādam nav dražice uz 2,2kw, 125l ar sauso tenu, manā variantā horizontālais.

Cik Jums elektrību ņammā?

Es skatos, ka tad kad mēs dzīvojamies pa "atpūtas māju", un ik pa laikam kāds patecina ūdeni un vakarā 3 cilvēki nomazgājas, man sanāk ap 10kwh diennaktī, tatad 300+ Kwh menesī tikai boileris.

Ja mēs tur dzīvotu patstāvīgi, tas būtu "normāls" ikmeneša ieguldījums elektrībā :mrgreen: 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mājās ir Dražice 200L kombinētais horizontālais un nekādas problēmas nav novērotas.

 

Vispār jau tenam pievadītā enerģijas vairāk kā siltumā nevar pārvērsties. Vai nu silda, vai nesilda.  Ja pārāk daudz aiziet elektrība, tad jāskatās, vai boilers vēl kaut ko nesilda, piemēram, apkārtējo gaisu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Arī ir kombinētais, jo vēl var uzsildīt no pirts krāsns, bet tur dēļ līkas cauruļu konfigurācijas paštece nedarbojās, un tika uzlikts sūknis, kurš gan ļoti cītīgi tiek izslēgts, tad kad krāsns klusa, lai tā netiek sildīta, un rezultātā tas apsildes "loks" ir silts tikai nedaudz pie izvada, tākā tur nevajadzētu pazust siltumam. Varbūt pa karstu uzgriezsts? Kautgan kāda tur atsķirība, mainās tikai sajaukšanas proporcijas?

Mezavecis, cik Tev sanāk, ja nav noslēpums elektrībā?

Pats gan zinu precīzi, jo iet caur sonofu pow..

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja godīgi es nezinu, elektrību izmantoju ļoti reti, jo izdevīgāk ar granulām sildīt vasarā ūdeni. 

 

Lai arī sūknis nedarbojas, konvekcija minimāli, bet eksistē. Parasti, vasarā elektrību slēdzot iekšā, vienmēr aizgriežu visus krānus, lai nekāda cirkulācija apkurē nenotiktu.  Cik temperatūra uzlikta?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kaut_kaads teica:

sanāk ap 10kwh diennaktī

Normāli. Tā viš i.

Mēs 4 cilvēku ģimene, kur katrs neiet katru dienu mazgāties, ir tikai duša - 6.5kW vidēji diennaktī.

Link to comment
Share on other sites

nē nu var katru dienu nemazgāties...:D bet mums parasti sanāk x2  dienā - no rīta pirms darba un vakarā ...nē nu ir cilvēki, kuri tipa neiesvīst ut.t...ok mājsēdes laikā sīkie no rīta neiet dušā...

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , kaut_kaads teica:

Arī ir kombinētais, jo vēl var uzsildīt no pirts krāsns, bet tur dēļ līkas cauruļu konfigurācijas paštece nedarbojās, un tika uzlikts sūknis, kurš gan ļoti cītīgi tiek izslēgts, tad kad krāsns klusa, lai tā netiek sildīta, un rezultātā tas apsildes "loks" ir silts tikai nedaudz pie izvada, tākā tur nevajadzētu pazust siltumam. Varbūt pa karstu uzgriezsts? Kautgan kāda tur atsķirība, mainās tikai sajaukšanas proporcijas?

Mezavecis, cik Tev sanāk, ja nav noslēpums elektrībā?

Pats gan zinu precīzi, jo iet caur sonofu pow..

nav gadījumā uz aukstā ūdens aizmirsts uzlikt pretplūsmas vārstu? var jau sanākt ka paštecē boileris silda krāsni. 

Labots - Murlo
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , snukurins teica:

Katru reizi kad tīru boileri no kaļķa,jeb reizi kādos 2 gados

Man līdzīgi. Ūdens kaļķains, silto ūdeni tērējam daudz. Kombinētais boileris, ziemā no apkures katla silst, kaut kas no elektrības arī, neštepselēju pa ziemu ārā, vasarā nekurinu, tad tikai no elektrības.

Link to comment
Share on other sites

Tagad ziemā, strādājot no mājas, toč neredzu nepieciešamību 2x dienā mazgāties.

Ja visi 2x dienā ietu mazgāties, tas nozīmētu ūdens patēriņu un boilerim elektrība vismaz 2x. Visticamāk kāds arī kaut ko kavētu no rīta, tagad jau pat uz on-line skolu reizēm grūti paspēt.

Bet nu katram savs. Kolēģi it kā līdz šim no manis nav mukuši vai tml. :)

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

no rīta pirms darba

es līdz šim biju pārliecināts, ka tikai amīšu filmās visi pirms darba iet dušā un lēnām brokasto. Man parasti no pamošanās brīža līdz brīdim, kad jādodas ārā no mājas ir 10-15 min laika. Tieši tik, lai pačurātu un fiksi apēstu kādu sviestmaizi ar kafiju.

Link to comment
Share on other sites

man vienkārši mati izpūruši/spuratini  ja neizmazgāju no rīta :D nekādi viņus nesavākt nogulētus

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , osscar teica:

mati izpūruši

es frizierei parasti saku tā - man mājās nav ķemmes, griez tā, lai nav jāķemmē. Kad jāsāk ķemmēt, eju atkal pie frizieres.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

:D tad man nullīte jāgriež, jo pat jau ezītis izpūris uz savēlies :D  pa nakti..tur  ar ķemmi neko nevar izdarīt..tikai mazgāšana palīdz...tapēc arī cepures ziemā tik uz copi velku..jo ja uzliek cepuri piem. uz darbu braucot- tad atkal viss izpūris 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , osscar teica:

man vienkārši mati izpūruši/spuratini  ja neizmazgāju no rīta :D nekādi viņus nesavākt nogulētus

njā, šitas ir psc, tāda pati herņa man arī

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , osscar teica:

cepures ziemā tik uz copi velku.

skaties, lai nav kā tajā aņukā - blakus sēdētājs iedzert piedāvāja, bet cepure uz ausīm, nedzirdēju. Tagad bļitkoju bez cepures :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , kaut_kaads teica:

tatad 300+ Kwh menesī tikai boileris.

Jā, man ļoti līdzīgs rezultāts vasarā!

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , vvv teica:

Kombinētais boileris, ziemā no apkures katla silst, kaut kas no elektrības arī, neštepselēju pa ziemu ārā

Skaties vai boilera uzregulētā t nav augstāka kā apkures t, tad Tev būs daļēja elektriskā apkure!

Link to comment
Share on other sites

Man nekas nav jāskatās. Viss saslēgts pareizi. Čūska no apkures, kas caur boileri iet, veras ciet, ja temperatūra apkures caurulēs, kas uz boileri, nokrīt zem 60 grādiem, ir pretvārsts, kas izslēdz pretēju plūsmu čūskā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Prime teica:

regulējams pēc laikiem.

Tikko paņēmu Ariston Lydos kaut kādu. It kā kaut ko arī var programmēt. Tik tā arī neesmu vēl paskatījies, ko un kā. Neizskatījās gan, ka varētu ielikt kaut ko savādāk nedēļas nogalēm (tad gan visi mazgājamies intensīvi :) ).

Skatījos, ka bija arī kāds ar wi-fi. Bet nu ņēmu ko varēju sarunāt "caur sētu" kuršos uz sitiena. Nebija laika gaidīt, ja boileris pil (starp ārējo apvalgu, kaut kur pa izolāciju.

Man gan jau pāris gadus ir viedā rozete uz to boileri. Ieslēdzu uz stundu, pārējais naktī. Tā kā ir biržas tarifs, tad kurās, kad zemākais tarifs. Tā kā boileris rada pusi no patēriņa, tad kaut kāda jēga ir.

Bija jau doma, ka tad, kad ņemšu jaunu boileri, tad ņemšu kombinēto, lai var slēgt klāt saules kolektoru. Nekā, epidēmija izjauca plānu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...