Jump to content

"Viņi" tomēr ir starp mums


raiviic
 Share

Recommended Posts

Mezavecis
Pirms 4 minūtēm , Artanis teica:

Viens labs mans draugs, ko pazīstu jau 15+ gadu - zelta cilvēks

Var būt jebkāds cilvēks, bet neko nejēgt no cilvēku psiholoģijas, neko nesaprast bērnu audzināšanā un salasīties tādus fufeļus kā šeit apspriež vai arī strādāt 5 darbos un par bērnu nelikties ne zinis. Es arī šādas paraugģimenes esmu redzējis, kur galvenā vērtība ir ierobežot, atturēt, mācīt, jābūt par izcilnieku. Siltumnīcas dārzenis nekad ārā neaugs. 

 

 

 

Pirms 6 minūtēm , Artanis teica:

Piestaigāji uz jaunajām ģimenēm pasēdēt stūrītī paskatīties, kā notiek audzināšana, pirms taisīji savējo?

Tev, kurš bļauj pa visu pasauli, ka bērnus negrib, to absolūti nesaprast. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Feini, ka Tev ir kristāla bumba, un nezinot faktisko situāciju, var nākt klajā ar detalizētu problēmu aprakstu! Manējā salūza, kā rezultātā es necenšos pieņemt savu patiesību kā vienīho pareizo, un augstprātīgi nievāt citus.

 

Kas ar Tevi noticis, Mārtiņ? Bērni un/vai dzīve? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Artanis teica:

sīko uz maiņām (un periodus pat kopā) sēdēja mājās un aktīvi darbojās visus gadus līdz skolas laikam

Pārdarbojās. Neļāva pašam iepazīt reālo pasauli. Paši vainīgi. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Mezavecis teica:

Tev, kurš bļauj pa visu pasauli, ka bērnus negrib, to absolūti nesaprast. 

Esmu to pieminējis šeit forumā tēmā, kur par to tiek runāts, divas reizes 15 gadu laikā. :D O, jā - pa visu pasauli bļauju. Pārspīlējam much?

 

Un Tev savukārt šķiet, ka bērnu _gribēšana_ nozīmē, ka tava pieredzes ‘apgrābstīšana’ ir labāka par citu centieniem? Vai ka Tavs rezultāts ir labāks par citu rezultātiem? Nokāp ka no sava augstā zirga.. Tavs viedoklis vai minējums ne ar ko nav labāks par manējo, vai kāda cita.

Link to comment
Share on other sites

Man prieks par Tevi - tik tiešām. Bet lūdzu nekļūsti par vienu no tiem, kam ir tikai “viņa viedoklis”, un “nepareizais viedoklis”. Peace.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 4 minūtēm , Artanis teica:

Vai ka Tavs rezultāts ir labāks par citu rezultātiem?

Jā, ir labāks, jo man ir bērni un es uz savas ādas izbaudu, ko nozīmē bērnu audzināšana. Tas ir tālu no tiem idealizētiem stāstiem.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Diezgan saturīga diskusija.

Pretēji viedokļi.

Un savstarpējā apcelšanās un epiteti arī gandrīz vai normas robežās.

Dīvaini. Par tādu tēmu.

--------------------------

Ja nu par tēmu - liela daļa "konservatīvo" pilsoņu sašutuma jau nav par citādo tiesībām, bet gan par visādām demonstratīvām, jauna veida mākslinieciski-pedagoģiski-izglītojošām un divkosīgām aktivitātēm un argumentiem.

https://calis.delfi.lv/forums/tema/18415083-jauna-danu-multenite-ka-jums/3/

https://www.dr.dk/drtv/se/john- dillermand_-john-lufter-hunde_227288

multenīte bērniem par Jāni P...vīru.

https://boot.ritakafija.lv/forums/index.php?/topic/178947-viņi-tomēr-ir-starp-mums/page/7/&tab=comments#comment-2284911

https://www.la.lv/vija-beinerte-gada-necilveks-un-vel-dazi-zveri

mēģinam ne par autores personību, bet par principiem

https://boot.ritakafija.lv/forums/index.php?/topic/149751-grāmatiņa-bērnudārzam/&tab=comments#comment-1555161

grāmatiņa bērnudārzam par Kārlīti un Karlīnīti

https://boot.ritakafija.lv/forums/index.php?/topic/149751-grāmatiņa-bērnudārzam/&tab=comments#comment-1555334

metodika bērnudārzam, bija Labklājības ministrijas mājas lapā

lm.gov.lv/upload/dzimumu_lidztiesiba/%5B4023%5D_lr_lm_metodiska.pdf

 

Iedvesma turpmākajam darbam

• Kāpēc Januss nesaņem uzslavu par savu Lūcijas dienas kleitu?

• Vai kleitu var pārdēvēt par kreklu?

• Kāpēc meitenes nesaņem uzslavu par to, ka viņām kājās stilīgi zābaki?

• Vai jūs ļautu zēnam būt par Lūciju?

• Vai Januss ir mazāk nozīmīgs Lūcijas dienas gājiena dalībnieks tāpēc, ka viņa kleita nav grezna? Kā pedagoģiski

pareizi risināt šo situāciju, ja gadās būt tajā klāt?

• Vai jūsu bērnudārzā pastāv atšķirība tajā, kā bērnu dzimumpiederība iezīmējas ikdienā un svētkos?

• Kādā mērā bērnudārza praktiskie apstākļi ietekmē to, vai bērni var signalizēt savu dzimumpiederību ar apģērbu un līdzņemtām mantām?

-----------------------------

 

 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=sasha+laxton

2012.gads

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Artanis teica:

Man prieks par Tevi - tik tiešām. Bet lūdzu nekļūsti par vienu no tiem, kam ir tikai “viņa viedoklis”, un “nepareizais viedoklis”. Peace.

Paga, paga. @Mezavecis pateica savu viedokli (kuram piekrītu par visiem 100%), atbildot uz Tavu samērā kategorisko, ka bērnus nevajag, jo Sistēma jamos sačakarēs. Bērnu audzināšana ir samērā komplicētā padarīšana un darbs. Katrā darbā, lai to paveiktu savu iespēju robežās ir jāmācās un jāsaprot ko dari. Nepietiek ar to, ka esi "labs cilvēks". Zinu gana piemērus ar līdzīgu stāstu, bet tur nav ļaunā Sabiedrība vai Skola, bet nav pilnvērtīgi sagatavots Mājasdarbs Ģimenē. Ir, protams, Valdorfa un tml. bērnudārzi un skolas, kur ir savi plusi, bet mīnuss ir tāds, ka bieži bērni vēl vēlāk saskarās ar dzīvi, kur ir arī daudz slikto personāžu. Ja ir normāla savstarpējā komunikācija un uzticēšanās ar bērnu un vēlāk pusaudzi, tad lielākoties ar visu var tikt galā - galvenais lai bērns stāsta un tad jau var risināt - mainīt vidi utt. Nav tik briesmīgi - man pašām ir pusaudzis mājās un ir lietas, kuras apspriež ar vecāku nr1 un ar vecāku nr2 (vispār jau ar mammu un tēti, bet toleranti, ne? :D ). Jo vecāks paliksi, jo vairāk būs bail i precēties, i bērnus radīt. Visos laikos ir daudziem līdzīgas pārdomas bijušas kā Tev... ;) 

P.S. Neapstrīdu, ka ir izņēmumi ar psihiskām niansēm (negribētu saukt par slimībām vienmēr), bet kopumā nav tik traki.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 2 minūtēm , Raimonds1 teica:

Kādā mērā bērnudārza praktiskie apstākļi ietekmē to, vai bērni var signalizēt savu dzimumpiederību ar apģērbu un līdzņemtām mantām?

Šitā visa ņemšanās ap dzimuma piederību ir viens liels farss, it sevišķi bērnu dārza līmenī. Mantas neko nenozīmē, jo ir periodi, kad puikas spēlējas ar māsas lellēm, un meitenes ar mašīnām. Tas ir izzināšanu process. Bērndārznieks pats sevi neapģērbj un nepērk apģērbu un to dara vecāki.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ja nav bērnu, ir slikti - nav, kas tēvu mūža nogalē aizvelk ar ragaviņām uz mežu. Ne velti Rīgas rāte 18. gs. Covid epidēmijas laikā uzrakstīja rīkojumu iedzīvotājiem - labāk pametiet pilsētu un ejiet uz laukiem. Mazākos bērnus atstājiet mājās, jo tie tāpat nomirs, lielākos bērnus ņemiet līdzi, būs, kas aprok vecākus. Ja ir bērni, arī slikti, jo ir liels risks nenodzīvot līdz vecumdienām, jo bērni mēdz cilvēkam noēst visus nervus.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Saistībā ar ģimenes dibināšanu darbojas aksioma - ja līdz 30 gadu vecumam neapprecas, pēc tam ir par agru precēties.

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis, es tevi ļoti labi saprotu. Par bērnu negribēšanu. Pats izdomāji teoriju, ka bērnus tev nevajag, ieraugi neveiksmīgus gadījumus pazīstamo ģimenēs, ar tiem attaisno savu pārliecību.

Novēlu tev satikt sievieti, kura paņems tavu sirdi ar vienas savas acs skatu.

Link to comment
Share on other sites

Paga, paga - bet sieviete taču man jau ir, pavisam laba un jau daudzus gadus. Bērnus vienkārši negribam, un tas arī viss. 
 

Un, veči - lūdzu beidzam likt vārdus man mutē. Nekur un nekā es kategoriski neesmu teicis, ka bērnus nevajag - jūs kur tādas muļķības izdomājāt?! Es skaidri un gaiši rakstīju, kādi ir iemesli, kādēļ ES savā ģimenē nevēlos bērnu - un turpat arī rakstīju, ka citiem noteikti ar bērniem sanāktu labāk, un lai viņiem karogs rokās un uz priekšu. Nevajag izdomāt muļķības un siet bumbas klāt.

Link to comment
Share on other sites

Tikai paudu un aizstāvēju savu viedokli un pieredzi, un paskaidroju, ka ir vairāki skumji piemēri apkārt, un ka man neliekas, ka man sanāktu kaut kas labāks.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 1 minūtes , Artanis teica:

Tikai paudu un aizstāvēju savu viedokli un pieredzi, un paskaidroju, ka ir vairāki skumji piemēri apkārt,

Ne gluži. Tu aprakstīji skumjus piemērus, tādi ir un būs. Mūsdienās interneta laikmetā ar vegāniem, antivakseriem sačakarēt bērnus ir vieglāk par vieglu. Arī alkoholiķu radītās sekas pilnīgi nekur nav pazudušas.  Jārunā par cēloņiem, kāpēc tā sanāca un ko darīt lai neatkārtotos. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Patiesība ir kaut kur pa vidu. Mani sačakarēja gan skola, gan vecāki.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , ieleja teica:

sievieti ar divām acīm

Nebija man pārteikšanās vai neveikls teikums. Tas ir no ļoti veca teksta.

Citēt

Tu esi paņēmusi man manu sirdi, mana māsa, mana mīļā līgava, ar vienas savas acs skatu un ar vienu sava kakla viju!

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 35 minūtēm , Artanis teica:

bet sieviete taču man jau ir, pavisam laba un jau daudzus gadus. Bērnus vienkārši negribam, un tas arī viss. 

novēlu tev cauru prezi ...., 

un neesi tik pārliecināts par savas sievietes nevēlēšanos dzemdēt bērnu, neesi taču kopā ar Merkeli

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

pirms 18 stundām , AndrisBB teica:

Bet nu lai jau paliek, ja kādam liekas ka joki par melno šaušanu darbā ir piemēroti un ir īpaši gudri tādus izspļaut, tad lai jau veicas :D

Varen interesanti. Es ierakstīju vēsturisku faktu kontekstā ar Olimpiskajām spēlēm par to, ka melnādainie ir labāki skrējēji - tā arī ir - apskatieties rezultātus (ir izņēmumi, bet tie ir izņēmumi - no mūsējiem Olijars barjerās). Papildus arī, piemēram, NBA pārsvarā ir melnādainie, jo viņi ir savādāki fizioloģiski. Par šaušanu - arī vēsturiski baltādainajiem ir labāki rezultāti, mūsējiem, piemēram, Kuzmins bij utt. Uzreiz te piesauc rasismu un jokus par melno šaušanu. Kas nu kuram galvā - FUI! :( 

Link to comment
Share on other sites

Tak @ieleja jau uzrakstīja kāds ir zemteksts tiem jokiem un ar kādu mērķi viņi tiek rakstīti. To pat skolnieki sapratīs. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Racer,tur jau ir tā nelaime, ka bieži; tikai konstatēt vien faktu, apkopot statistiku, nosaukt lietas to īstajos vārdos, jau ir rasisms vai kāds cits -isms. Visapkārt izlikšanās, dubultmorāle, kur vislabāk jūtas tieši tie ''mūžam abižotie'' ar lielu baudu, d iršot  visai sabiedrībai uz galvas.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tāda jau droši vien tā doma arī jokam bija, lai te būtu par ko cepties. Kad topiks pieklusa, tad izdomāja atgādināt.

 

Link to comment
Share on other sites

"droši vien" - tas ir 100% tā

"kad pieklusa" - tad tikai un vienīgi tāpēc atgādināja

 

Jap!

Link to comment
Share on other sites

Nu jāatzīst, ka tā bija mazliet provokācija/eksperiments, kas skaidri pierāda stereotipus. Nebija manā sākotnējā postā nekā naidu kurinoša - apzināti tā uzmanīgi rakstīju un nogaidīju, bet tolerances stereotipi nostrādāja... :) 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Racer teica:

apzināti tā uzmanīgi rakstīju un nogaidīju, bet tolerances stereotipi nostrādāja...

Nu ārkārtīgi viltīgs ūpis :D

 

Link to comment
Share on other sites

No wiki - Cilvēkus iedalīšana atšķirīgās grupās parasti notiek, izmantojot par kritēriju kādu viegli konstatējamu ārēju pazīmi, piemēram, ādas krāsu. Tomēr šāda iedalīšana vēl nav uzskatāma par rasismu. Par rasismu tiek dēvēti uzskati, ka viena cilvēku grupa ir labāka par kādu citu un šo zemāk vērtēto grupu diskriminācija.  

Es fanoju par Useinu Boltu un Maiklu Džordanu, man nepatīk Taigers Vudss un Donalds Tramps. Kur tur ir rasisms? 

 

Cilvēkiem ir jāļauj just nepatiku pret kaut ko/ kādu, pretējā gadījumā būs bailes pret sankcijām un tēlota patika, bet nepatika krāsies un beigās var izvērsties arī vardarbībā. Privātajā dzīvē katrs pats var izvēlēties ar ko komunicēt, darbā ir vienkārši - ja ir nepatika - pielāgojies, vai maini darbu - jāņem vērā tolerantie noteikumi, par to nestrīdos. 

 

Ikdienas sadzīvē jebkuram ir tiesības vienkārši nekomunicēt ar kādu kas nepatīk - neatkarīgi no jamā reliģiskās pārliecības (vai tās neesamības), ādas krāsas vai seksuālās orientācijas - respektīvi - nav korekti kādam piešūt nepatiku kā rasismu, homofobiju, vai dajebko citu. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Racer teica:

Par rasismu tiek dēvēti uzskati, ka viena cilvēku grupa ir labāka par kādu citu un šo zemāk vērtēto grupu diskriminācija.  

Nu tad kā sanāk, ja viena tipa ģimenes padara par labākām par visām pārējām, kuras līdz ar to tiek ierobežotas? Ir vai nav diskriminācija?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , e = d teica:

Šajā te vien jau ir pieci ģimeņu tipi

Nepareizi. Tur ir definēti jēdzieni, kāds ģimenes modelis tiek aprakstīts adopcijas likumā. Visas šīs ģimenes joprojām atbils likumā aprakstītajam ģimenes jēdzienam.

 

Latvijā ģimenes tiesības kā cilvēktiesības atzīst Satversmes 110. pants, kas nosaka: “Valsts aizsargā un atbalsta laulību – savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības.” Ģimenes tiesības regulē Civillikuma pirmā daļa “Ģimenes tiesības”, kā arī citi normatīvie akti, kas attiecas uz ģimenes tiesībām vai ir saistīti ar šīm tiesībām.
Ar ģimeni saprot laulības, radniecības (it sevišķi starp vecākiem un bērniem), svainības, kā arī adopcijas un aizbildniecības attiecības, kā arī vecvecāku un mazbērnu attiecības.

 

Kapēc Tu šodien visos topikos paud nepareizu informāciju?

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, jā.

Tu gribi teikt, ka Bērnu tiesību aizsardzības likumā pieminētās audžuģimenes, specializētās audžuģimenes, atbalsta ģimenes utt. tiek ierobežotas un diskriminētas?

Kaut izlasot tur pat audžuģimenes definīciju, tas nav kaut kāds ģimenes tips, tā ir ģimene vai persona, kas nodrošina aprūpi bērnam, kuram uz laiku vai pastāvīgi atņemta viņa ģimeniskā vide vai kura interesēs nav pieļaujama palikšana savā ģimenē... Ģimenē pieņemot audžu bērnu, ģimene tāpat paliek ģimene, nevis maina tipu, tā teikt, audžu ģimene ir ģimene ar papildus funkcijām.

Link to comment
Share on other sites

@vvv  Viņš šoreiz nepareizi traktē likumu, lai tas šķietami atbilstu viņa naratīvam. Augstāk paskaidroju viņa kļūdu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Artanis teica:

lai tas šķietami atbilstu viņa naratīvam.

Nu Tu ar paņēmi pusi no rindkopas, lai tas šķietami atbilstu tavam naratīvam. Pirms tās bija jurista skaidrojums:

Ģimene nav juridiska konstrukcija. Tā netiek izveidota ar likumu. Ģimene ir sociālā realitāte neatkarīgi no tiesību normām, ko izstrādā un nosaka valsts.  Ar tiesībām vienīgi tiek apstiprināta šī sociālā realitāte, tā tiek atzīta un tiesiski regulēta.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...