Jump to content

"Viņi" tomēr ir starp mums


raiviic
 Share

Recommended Posts

Pirms 34 minūtēm , Aigars teica:

Kad sabrauks pietiekošā daudzumā dvieļugalvas

Bija jau pie mums. Muceniekos par viņiem rūpējās. Kaut kā nepatika viņiem pie mums. Pamuka uz labāku dzīvi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , alusbundza teica:

kad viņi brauks?

Tu vairāk aitu audzēsi vai patronas iepirksi? Es ikdienā redzu melnus, bet par laimi tie izskatās pēc indiešiem.

Par piemēru čečeni. Desmit gadus karoja. Ļoti daudz cilvēku aizbēga uz ārzemēm. Krievu tur mieru ieviesa tikai uzpērkot vietējos. Kā teica Nevzorojs, kas zaudējis, tas maksā. Pašlaik Čečenijā iedzīvotāju skaits ir lielāks kā pirms kara.Tie daudzi simti tūkstoši, kas aizlaidās uz Eiropu, arī nesēž rokas klēpī salikuši. Nesen viens puišelis fraņču skolotājam galvu nogrieza. Bet kur palikuši pārējie, kas no citām valstīm visu laiku iebrauc? Andris Anglijā par piemēru brašs, gudrs ,labi pelnošs puisis, bet kā pats rakstīja, tad vairoties negrib. Viņam tāpat labi. Daudzi tādi, kas negrib vai nespēj. Toties citām tautām tā nav. Tā ka tas ir tikai laika jautājums. Te ir daudzi globāli procesi, kas notiek paralēli. Globālā sasilšana, dabas piesārņošana, dzīvnieku sugu izzušana, liels iedzīvotāju skaits mazāk attīstītās valstīs un attīstītās valstis iedzīvotāju skaits pieaug uz migrācijas rēķina, mākslīgā intelekta sistēmu ieviešana, kad vairs nepadzēs tik daudz cilvēku. Kā tas viss beigsies, to rādīs tuvāka vai tālāka nākotne.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , alusbundza teica:

patronas būs vairāk jāiepērk ....

Es teiktu ka jātiek pie vismaz pārītis labi audzinātiem, "mīļiem", lieliem suņukiem... :D 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1 stundu atpakaļ, Aigars teica:

Ļoti daudz cilvēku aizbēga uz ārzemēm.

un mafiozi struktūras izveidoja 

 

esmu šajā ziņā neiecītīgs , varat saukt mani par fašistu, bet man patīk tīras tautas, bez visādiem nēģeriem, ķīniešiem un muslimiem,, gan jau ka vācieši, franči , angļi sen jau nožēlo, ka tos vergus no kolonijām ielaida valstī ...., tie iznīcinās pamattautu , tas ir skaidrs , un lai stulbie zaļie tagad sāk cīnīties par tautu tīrību tik pat labi, kā par naktsvioles saglabāšanu ...

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 1 stundas , Aigars teica:

Tu vairāk aitu audzēsi vai patronas iepirksi? Es ikdienā redzu melnus, bet par laimi tie izskatās pēc indiešiem.

Par piemēru čečeni. Desmit gadus karoja. Ļoti daudz cilvēku aizbēga uz ārzemēm. Krievu tur mieru ieviesa tikai uzpērkot vietējos. Kā teica Nevzorojs, kas zaudējis, tas maksā. Pašlaik Čečenijā iedzīvotāju skaits ir lielāks kā pirms kara.Tie daudzi simti tūkstoši, kas aizlaidās uz Eiropu, arī nesēž rokas klēpī salikuši. Nesen viens puišelis fraņču skolotājam galvu nogrieza. Bet kur palikuši pārējie, kas no citām valstīm visu laiku iebrauc? Andris Anglijā par piemēru brašs, gudrs ,labi pelnošs puisis, bet kā pats rakstīja, tad vairoties negrib. Viņam tāpat labi. Daudzi tādi, kas negrib vai nespēj. Toties citām tautām tā nav. Tā ka tas ir tikai laika jautājums. Te ir daudzi globāli procesi, kas notiek paralēli. Globālā sasilšana, dabas piesārņošana, dzīvnieku sugu izzušana, liels iedzīvotāju skaits mazāk attīstītās valstīs un attīstītās valstis iedzīvotāju skaits pieaug uz migrācijas rēķina, mākslīgā intelekta sistēmu ieviešana, kad vairs nepadzēs tik daudz cilvēku. Kā tas viss beigsies, to rādīs tuvāka vai tālāka nākotne.

es tev piekrītu, sūdi būs ........

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

iegāji pēc kebaba?

Tu esi baigais optimists, vai vienkārši tici Brīnumam, ja riskē ņemt kebabu pie čurkām, ņemot vērā to, ko jamie uzskata par higiēnu ēdienu gatavošanā. Visu cieņu ticībai!. :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es nesaprotu ,par ko jūs uztraucaties nedomāju ,ka viņi veido vairāk par 10% uz visiem iedzīvotākiem.

Aigars ,nedomāju ,jo Latvija jau nav noteikti no tām zemēm  kur visi vēlas pārcelties....

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , rooyar teica:

jo Latvija jau nav noteikti no tām zemēm  kur visi vēlas pārcelties....

pēc 20 gadiem būs cita situācija, dēļ klimata, dēļ zilajiem, korona vīrusiem, un citiem apstākļiem, un mēs to vēl piedzīvosim ......

Link to comment
Share on other sites

Par klimatu runājot. Savulaik šeit Rīgā manas rotas biedri no visas Krievijas, kad stāvējām ārā ierindā viegli ģērbti uz pusdienām, drebinājās un lamāja mūsu klimatu, ka pie dažiem grādiem ir sliktāk kā Sibīrijā pie lieliem mīnusiem. Kad manas māsīcas meita apprecējās ar indieti, prasīju kā viņš izturēs mūsu klimatu. Atbilde bija, ka viņu klimats apmierina. Nevar gan īsti saprast ,vai tas indietis tā īsti dzīvo ar viņu vai nē. Reizēm kaut kur uz ilgu laiku pazūd.

Vienreiz pavasarī redzēju jaunus melnīgsnējus puišus, kas bija ļoti viegli ģērbti, gandrīz krekliņos, kamēr mūsējie siltās kurktās. Nākas dažreiz dzirdēt par latvietēm, kuras Anglijā vai citur apprecējušas dvieļugalvas. Tagad nedot naudu vai bērnus ņem nost, vai vēl kādas problēmas.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

2021.01.19. , 10:15, Jurkins teica:

automātiski es esmu homofobs. Nu ok, lai tā būtu, esmu homofobs, tikai atsipies no manis. Kur nu. Homofobs ir slikti, tā nevar, jābūt tolerastam.

 

Tas nav tik naivi vienkārši. Vēsturiski homofobija asociējas ar dažādām izpausmēm.
Vai tu esi tāds homofobs, kas gejus:

 

a) nomētātu publiski ar akmeņiem
b) domubiedru grupā tumšā sānielā mazliet pārmācītu (atspārdītu)
c) kriminalizētu gejismu, liktu viņus aiz restēm, ierobežotu kautkādas viņu tiesības utml.
d) būtu par geju publisku diskriminēšanu, noniecināšanu, sabiedrisku izolēšanu, pazemošanu kā tādus kas ir nenormāli, nepilnvērtīgi, amorāli, grēcīgi, slimi
e) skat. d) tikai privāti vai anonīmi kautkādos forumos
f) bubinātu zem segas, ka geji nezin savu vietu

g) geji tev nekā netraucē, mierīgi vari sadzīvot ar viņiem, kā ar jebkuru citu "normālu" cilvēku

 

Pieņemu, ka tu nebūtu tas kas pirmais met akmeni, bet ar bubināšanu zem segas tev būtu par maz, varbūt tava homofibija ir dažreiz publiski izspļaut kādu rupjāku, pazemojošu epitetu viņu virzienā, vai tikai ķeksīts savā autobiogrājijā - homofobs.

 

 

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

@camel, nu kāpēc Tu izrauj no konteksta?

2021.01.19. , 10:15, Jurkins teica:

Ja es neesmu gatavs pateikt, ka stumdīt kaku ir normāli (bet, piedodiet, man tas nav normāli 😁)

Es toreiz rakstīju šādi un varu atkārtot - priekš manis tas nav normāli un es nekad neteikšu, ka tas ir normāli. Tāpēc es automātiski esmu homofobs, lai gan man nospļauties uz visiem gejiem, transvestītiem un citiem..

 

Link to comment
Share on other sites

Tu tagad argumentē ka esi vai neesi homofobs? Nevari izlemt?

Vairāk izskatās pēc vienkārši netoleranta cilvēka (kurš modernā darba vidē diezvai izdzīvotu), kam nepatīk nekas, kas savādāks, vai tie geji, vai afrikāņi, vai mūziķi kas dziedz citā stilā.

Bērnībā neredzēja multenes par Dūpiju, nācās skatīties kas bija un tolerance gāja secen, tapēc tāds izaugi.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu tad tagad pastāsti, kā ir "modernā darba vidē"? Kāpēc man darba vidē vispār jāzina, kurš ir gejs? Starp citu, viens no maniem padotajiem darbiniekiem ir čigāns, kurš slikti prot skaitīt un rakstīt - viņš ir vislabākais darbinieks, man pilnīgi vienalga, kas viņš ir pēc tautības. Ja būtu afrikānis man būtu tikpat po. Bet tie inženieri un skolotāji, ka te peld pāri jūrai pēc haļavas (Tu tūlīt teiksi, ka tā nav) - jā, labprāt ziņās lasītu, ka šie ir nogremdēti.
 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ik pa laikam te pavīd komentāri, kas ne tikai darbā, bet jebkurā sociālā situācijā nebūtu pieņemami. Normalī cilvēki izvēlēties vienkārši distancēties.

Kautvai tas pats piemērs par to skriešanu un šaušanu. Ja kads kautko tādu uzrakstītu darba čatā vai vienkārši izspļautu darba vietā, tur tak būtu kādas 5 minūtes klusuma un tad visi pa vienam pazustu. Nu ja kas tāds atkārtotos bieži, tad protams tāda persona vairs nestrādātu. Gaterī protams neviens jau īpaši nepievērstu uzmanību un varbūt pat piebalsotu. Ja nepaveiktos patrāpīties uz kāda, kuru tas aizskar, tad protams dabūtu bietē. Tur citas metodes :D

 

Tapēc es brīnos, cilvēki ko tādu raksta tikai te un ikdienā nav tik aptaurēti, vai vienkārši uzturas sabiedrībā/darbā kur tas ir akceptēts. Nav bailes ka kāds nejauši izlasīs?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Heh, izrādās dažiem visu nosaka bailes no dažādiem pasaules skatījumiem. Pseidoliberāļi. :D

Link to comment
Share on other sites

  

Pirms 3 minūtēm , marrtins teica:

Tas ir tajā pašā darba vietā kur mēdz jaukt bailes ar cieņu? :sarkasms:

 

Nejauc tagad kautkādus jokus un figņu ar reālu jautājumu.

Tu tiešām varētu ko tādu uzrakstīt darba čatā, pieņemsim kautkādā IT uzņēmumā kas strādā ar dažādiem klientiem utt.

Un ja tu uzrakstītu, tad cik ilgi tu tur noturētos?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , AndrisBB teica:

Tu tiešām varētu ko tādu uzrakstīt darba čatā, pieņemsim kautkādā IT uzņēmumā kas strādā ar dažādiem klientiem utt.

Tu tagad runā par tiem SJW kantoriem kuros ar darbiniekiem norit regulāri semināri par genderismu, tiek izdalītas darbinieku karšu lentes varavīksnes krāsās, u.c. šits, par ko darbinieki rēc, bet vadība ieliek ķeksīti, ka komandas no mātes uzņēmuma Zviedrijā/Dānijā ir izpildītas? Ir, ir mums te viens tāds VEF teritorijā arī - savējie jau zina.. :D 

Link to comment
Share on other sites

Nē, es nerunāju par nekādiem uzņēmumiem, kur ir nepieciešami semināri par šim tēmām, tam tākā vajadzētu būt pašsaprotamam. Parati jau ja kautkas tamlidzīgs parādītos, tad situācija jau ir ļoti slikta.

Es par parastu uzņēmumu, kurš diendienā strādā ar cilvēkiem no jebkurienes, piemēram pie projekta kur viens darbinieks no Francijas, cits no Vācijas. Pat ārējus klientus nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Artanis teica:

neviens vēl pēdējos desmit gados nav apvainojies

Esi pārlicināts?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Esi pārlicināts?

Ņemot vērā, ka regulāri smejamies par triggered cilvēciņiem? Jā, esmu absolūti drošs. Melnādainais čalis ik pa laikam joko, ka overtime ofisā tomēr ir labāks par darbu kokvilnas laukos, un stāsta prikolus par savu bērnību "hood'ā". Apaļīgie džeki komandā postē mīmus par workout un pizza. Visi māk pasmieties par sevi un par citiem, un neviens neapvainojas uz līdzenas vietas kā pajolis.

Link to comment
Share on other sites

Nu lūk man savukārt tas, kāda ir Tava darba vide, izklausās pēc šausmu filmas. Nespēju pat iedomāties, kā ir strādāt tādā vājprātīgā vidē, kur jāpiedomā pie katra joka, ko sper ārā, kurā nevar normāli runāt par visām tēmām neuztraucoties, ka kāds nerakstīs zajavu HR departamentam, vai hvz ko vēl. Un ceru, ka nekad dzīvē nesanāks ar tādiem sastrādāties...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man nav nekāda īpašā vide, pa lielam tas pats kas visur citur, neesu arī manījis ka citur būtu OK, kādi homofobiski vai rasistiski izteicieni.

Pa lielam jau ja kautkas tāds izspruktu vienreiz, tad "zajavas" jau neviens nerakstīs, vienkārši kādu laiku skatīsies mazliet šķībi. Vis jau protams atkarīgs no joka "līmeņa". Ja kas tāds notiek regulāri, tad jau protams būs problēmas.

 

Domāju ka arī daudzi uzņēmumi, kas algo apakšniekus kautkur aeiropā utt, mazliet piever uz to visu acis un var tikt cauri ar lietām ar kurām uz vietas netiktu. Bet tas jau nemaina ko viņi domā. 

Link to comment
Share on other sites

Paspēlē spēli GTA5, daudz dzirdēsi :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

neesu arī manījis ka citur būtu OK, kādi homofobiski vai rasistiski izteicieni

Tu tagad mēģini vienā katlā ielikt apzinātu diskrimināciju (no sērijas - "melnajam projvadam nedosim šito projektu, jo viņš tāds aizdomīgs izskatās") ar jokošanu un pasmiešanos par stereotipiem?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jautājums jau bij diezgan konkrēts. Vai kāds tādu joku par to skriešanu un šaušanu varētu atļauties uzrakstīt darba čatā, it īpaši ja strādā ar starptautiskiem klientiem. Tas nav vienkārši rasu stereotips.

Tu saki ka tu to varētu mierīgi darīt un ka neviens neapvainojas un nepievērš uzmanību.

 

Ja nē, tad kapēc tas ir OK te bet ne citur. Kapēc jāslēpjas? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tas ka tu to joku saprati perversi, tā ir tava personīgā problēma, labākie skrēji ir melnie, netici paskaties kādu olimpiādi, un šaušanas disciplīnā baltie ir priekšā, tad kurš te ir perverss?

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu. Šeit jau arī nav diez ko toleranta sabiedrība par tiem stereotipu jokiem. Iemet kādu par vietējiem pāķiem, rednekiem un pendžām, tā sāk mīnusus likt.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nav jau starpība kā es to saprotu. Starpība kā to var saprast kāds citas, ja es ko tādu izspļautu.

Link to comment
Share on other sites

Redz tu savējos tā gribi apzākāt, lai tik tevi uzskatītu par to lielo pilsētnieku, kad gadiem par tevi smiekli nāca!:biggrin:

Tas bija domāts e=d

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Vai tas ir rasisms, ja mani ebreju izcelsmes draugi regulāri mani saukā par "žīdu", lai gan pēc izcelsmes esmu parastais latvietis? 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , jema teica:

...labākie skrēji ir melnie....

Ja jums nāktos skriet no Āfrikas  lielā piecinieka, jūs arī būtu labi skrējēji. Viņiem (melnādainajiem cilvekiem) tas ir gēnos. 

Baltie cilvēki māk tikai piegrūst māgu un gudri runāt.

Saku no savas pieredzes.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , AndrisBB teica:

Jautājums jau bij diezgan konkrēts. Vai kāds tādu joku par to skriešanu un šaušanu varētu atļauties uzrakstīt darba čatā

Jokus, jā. Mierīgi. Negluži starptautiskajā čatā, bet tepat ar LV kolēģiem tiek plēsta tāda "čerņa", ka meitenēm sejas krāsa mainās no krīta-bālas uz tomāt-sarkanu vairākas reizes pārdesmit sekunžu laikā. Un tas ir OK, kamēr vien notiek starp kolēģiem un kamēr tie nav personīgi apvainojumi. 

Ar ārzemju kolēģiem tiek ievērota lietišķa valoda, šad tad pasprūk kaut kāds jociņš, bet, lai cik neticami tas nebūtu, parasti no Somu puses, ne no Baltijas valstīm. 

Ar klientiem tikai strikti formāla valoda, ja kāds nevar savākties, tad viņa dienas uzņēmumā principā ir skaitītas (līdz šim tikai viens tāds, man zināms, precedents ir bijis).  

Pirms 27 minūtēm , Mielestapa teica:

Vai tas ir rasisms, ja mani ebreju izcelsmes draugi regulāri mani saukā par "žīdu"

Tā drīzāk ir uzslava. Tāpat kā dižie džedaji savus mācekļus sauc par padavaniem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...