Jump to content

Zūd kāposts no konta


Stasss
 Share

Recommended Posts

_dunduks_
Pirms 15 minūtēm , Stasss teica:

Proti?

Tā bija ironija uz Cap atklājumu, ka problēma ir sebā nevis swedā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Stasss teica:

5cas dienas bez kartes

tev tik viena karte, viens konts?

Pirms 2 minūtēm , _dunduks_ teica:

atklājumu, ka problēma ir

es gan nezinu, no kurienes tu ko šādu esi atklājis, bet ok.. lai jau.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

Man visčakarīgākais šajā visā liekas tā kartes maiņa.. 5cas dienas bez kartes.. atkal jāmaina visas accountu detaļas iekš maksājumiem, utt..

Bez tā neiztiksi. Man nepiedāvāja variantu nemainīt karti. Nezinu, kā būtu, ja būtu ietiepies, varbūt arī nemainītu. Droši es nejustos ar nenomainītu karti.

 

Tagad svētki priekšā, nav izslēgts, ka jauno karti dabūsi tik pēc Jaungada.

Ja vienīgā karte, jāizņem nauda no bankomāta, tad jāļauj bloķēt karte.

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Stasss teica:

Ziņoju bankai, noslēdzu interneta darījumus, šie teica ka jābloķē nost karte lai varētu apstrīdēt darījumus.

Kāds nav ar ko tādu saskāries?

Pirms  nepilna gada arī bija līdzīgs gadījums. Man gan uzreiz īsziņa telefonā, līdzko kāds pagrābstās gar kontu. Nobloķēju, pasūtīju jaunu karti un banka savukārt tūlīt atcēla darījumu un prasīja tiem, kas par lietu. Izrādījās, pie vainas "antivīrusa" ražotāji, kas patvarīgi centās pagarināt antivīrusa licenci. Mazliet dīvaini tikai bija tas, ka viņi nočekoja arī "komandas " došanas vietu, kas esot ~ 1 km no Talsiem, bet antivīruss tad no Īrijas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , CAP teica:

tev tik viena karte, viens konts?

Nē, ir Revolut un tā nav tā lielākā sāpe.

Bet man bišķi besij, ka pie katra kasjaka tagad jāmaina karte, jo savādāk redz es nevaru apstrīdēt summu..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Tārps teica:

"antivīrusa"

Tie antivīrusa softi paši jau sen par vīrusiem palikuši - viens neuzmanīgi neizņemts ķeksis pie kāda softa instalācijas un skat - Avasts atkal uz kompja uzlicies ar visām izrietošajām sekām

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , CAP teica:

paypal ir ļoti drošs veids kā aizsargāt savas maksājumu kartes datus.. kas nezina, paypal EU principā ir banka.

Man paypay ir pa taisno piesaistīts pie konta, nav pat karte vajadzīga.

 

Kautkad jau pirms gadiem 5 man no Google Play diezgan ilgu laiku sūca naudu, nebiju ievērojis vairākus mēnešus. Jau neatceros kādas tieši bij summas, bet sāka pa mazam - tur 10 - 15 nedēļā, beigās jau sāka vilk ik pa laikam kautkādus 50 utt. Kautkāds ķīniešu serviss.

Pats ganjau nebūtu ievērojis, ja banka nebūtu zvanījusi un jautājusi, ganjau kāds pirms tam bij ziņojis.

Uzrakstiju Google supportam un viņi naudu atgrieza. Vēl pēc laika arī banka atgrieza :D Beigās kautkādi 300gbp na haļavu.

 

Vainoju lēto ķīniešu Android tableti, kuru tieši tad biju nopircis un lietoju, ganjau nāca kopā ar kādu "bonusu", jo pirkumi tika izdarīti ar manu Google accountu.

 

1 stundu atpakaļ, CAP teica:

tev tik viena karte, viens konts?

Kam normālam cilvēkam vairākas kartes? Man ar tik viena. Konti gan vairāki, bet tie vairāk visādiem ietaupījumiem. Karte tik algas kontam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

normālam cilvēkam vairākas kartes?

Hmm, es laikam neesmu normāls, man kādas 5 gab. Swed 2 gab., tad pa vienai Luminor, N26 un Revolut. Pēdējās 2 gan paķēru tīri ziņkārei un izmantoju ļoti maz

Link to comment
Share on other sites

Katra lieka karte ir papildus izmaksas. Ja ir vajadzība pēc vairākām kartēm, tad, jā. Vēl, varbūt, bankās komplekti kaut kādi ar divām kartēm... Citādi, priekš kam.

Link to comment
Share on other sites

Tad jau tev tur vesela finanšu sistēma :D 

Naudu pārskaitīt no vienas kartes/konta uz otru jau vien ir ņemšanās un to visu menedžet.

 

Man pa vienkāršo, algu ieskaita kontā, no turienes arī tērēju ar vienu karti. Nu 2 vēl saprotams, ja nu viena pazūd vai kas cits notiek, tad ir rezerve, lai var izņemt bankomātā un nav jāvelkas uz banku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , vvv teica:

Katra lieka karte ir papildus izmaksas.

Revolut nav pagaidām komisijas par valūtas maiņu, pirkums Aliexpress izmaksās 1% lētāk. Xsmart maksā % par konta atlikumu un xrewards. Citām ir cashback.

 

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Man paypay ir pa taisno piesaistīts pie konta, nav pat karte vajadzīga.

Cik tas ir droši? LV kontus nevar pa taisno piesaistīt. 

Link to comment
Share on other sites

UK priekš tādiem mērķiem izmanto sistēmu, kas saucas Direct Debit, pa lielam visi rēķini tā apmaksājas, automātiski noņemas no konta. Paypals izmanto to pašu sistēmu.

Ibankā var redzēt aktīvos, ja baigi gribas, tad var kādu apturēt utt, tad pakalpojuma sniedzējs nevarēs vairs iekasēt naudu.

 

Pa lielam tur ir tāda pati sistēma kā jebkuriem citiem maksājumiem, ka krāpnieciskos maksājumus banka atgriezīs.

Bet nu algas kontā neturu tik daudz naudas (tik cik apmēram mēnesī es esu sev uzlicis limitu ko atļauts tērēt, pārējais algas dienā automātiski aiziet uz citiem iekrājumu kontiem). Tik ļoti tas mani neuztrauc, lai pa naktīm nevarētu gulēt - ja nu kāds uzlauž manu Paypal un mēģina ko nopirkt, tas pats var notikt arī ar parastu karti. Citreiz tur iekrājas vairāk, kad nepērk visādus štruntus, citreiz aiziet diezgan zemu, kad nopērk ko dārgāku.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, hehe said:

Cik tas ir droši? LV kontus nevar pa taisno piesaistīt. 

Paypal ļauj pa tiešo kontu piesaistīt - pats to darīju vēl pavisam nesen. Konkrēti runa ir par kontu Citadelē. 

Link to comment
Share on other sites

Tu domā pievienot kontu, nevis piesaistīt. Kur saņemt. Bet vai PayPal var noņemt naudu no Citadeles konta? No LV36PARX54xxxxxxxx...?

Link to comment
Share on other sites

Jā, darbojas abos virzienos - vari gan saņemt uz citadeli, gan samaksāt ar citadeli. Apskaties PayPal helpu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Stasss teica:

besij

a kā tu reāli domā? tad kāda jēga, ko apstrīdēt? :D ja jau kāds ir izmantojis tavas kartes datus.. manā ieskatā obligāti un visai loģiski ir mainīt karti.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , CAP teica:

loģiski

Loģiski būtu neļaut norēķināties par pakalpojumu tikai ar cipariņiem uz kartes, bet tikai ar jau minēto 3D secure.

Šķiet, ka šādu akmens laikmeta norēķināšanās veidu, kur galvenā drošība balstās uz 3 cipariem kartes aizmugurē, būtu jāaizmirst 21gs..

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 3 stundām , Stasss teica:

Loģiski būtu neļaut norēķināties par pakalpojumu tikai ar cipariņiem uz kartes, bet tikai ar jau minēto 3D secure.

Luminor bankai tas jau darbojas

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Tārps teica:

 

Luminor bankai tas jau darbojas

Da labi, tas visur darbojas. Tikai pastāv vēl servisi, kur bez tā iztiek.

Link to comment
Share on other sites

2020.12.21. , 21:11, Insekc teica:

Tāpēc i-pirkumiem lietoju Revolut karti, kurā neko daudz neturu.

Nav jau svarīgi, kāda karte. Var arī "vietējā" bankā uz kartes konta neko daudz neturēt.

 

2020.12.21. , 22:49, kaads teica:

lietoju divus kontus (divas kartes). Viens tikai darījumiem netā un tajā ielieku naudu, kad kaut ko pērku. Labi, tā abonēšanas nauda otram kontam jau ir niecīga, bet toties pakāst lielāku summu gandrīz neiespējami. 

Nezinu, kā citur, bet SEB pat ar "pamata komplektu" var taisīt neierobežotu skaitu kontu bez papildus maksas.

 

Man pa lielam ir divi konti, abi vienā bankā - viens algai, otrs kartei.

Algas kontam nekādas kartes nav piesaistītas, to izmantoju ienākošajām naudām, rēķinu apmaksai un tur, kur var maksāt ar internetbanku (it kā dorši, bez kodu kalkulatora nekas nesanāks).

Kartes konts - visur, kur vajag karti (veikali, bankomāti, paypal, aliexpresi un tml).

Līdz ko algas kontam piesaista karti, tā parādās teorētiski riski - nekad nevar būt drošs, ka veikalā vai bankomātā kāds to karti "nenokopēs" :D

 

Par kartes drošību - SEB var kartei aizliegt "Darījumi internetā". Tad arī pietiek ar "norakstāmajiem" kartes datiem, lai veiktu pirkumu?

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Seb bankai var uzlikt notifikāciju par izejošajiem sākot ar 1 centu. Samaksā ar karti, uzreiz dzirdi kabatā pikstienu. Ja parādās negaidīti paziņojums, tad vari atvērt apskatīties

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 34 minūtēm , Murlo teica:

Seb bankai var uzlikt notifikāciju par izejošajiem sākot ar 1 centu.

Īsziņas jau sen ir pagātne un katra īsziņa maksā naudu. Vismaz swedbank mobilā aplikācija ziņo par katru kustību. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Stasss teica:

Šķiet, ka šādu akmens laikmeta norēķināšanās veidu, kur galvenā drošība balstās uz 3 cipariem kartes aizmugurē, būtu jāaizmirst 21gs..

Tak sen jau izdiskutēts ka tie 3 cipariņi kartes otrā pusē neko nemaina, var samaksāt arī bez tiem. Tas ir vairāk veikala drošibai, lai pārliecinātos ka tev karte ir "uz rokas" nevis tikai numurs nokopēts.

Tak pietiekoši veikalu kas nemaz neprasa tos 3 ciparus, ieskaitot Amazonu. (varbūt tagad prasa, bet kādreiz neprasija).

 

 

Kas ir tas 3D secure par ko visi te tā runā? 

Link to comment
Share on other sites

ievadot datus, tev beigās pārmet uz internetbanku, kur jāievada savs ID un kods no kalkulatora/smart id autorizācija

Link to comment
Share on other sites

3D vai tad nebija tā fīča, kad uz ekrāna parādās Tavs internetbankā izvēlēts un iestatīts vārds?

Link to comment
Share on other sites

Kāds tad tas kalkulators izskatās, atkal kautkāda karte ar 100 kodiem no abām pusēm, vai kautkas elektronisks?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Mezavecis teica:

Īsziņas jau sen ir pagātne un katra īsziņa maksā naudu. Vismaz swedbank mobilā aplikācija ziņo par katru kustību. 

Nu nav īsziņas nekāda pagātne, nav.

Tikko uzinstalēju SEB aplikāciju, būs jāpaskatās, kritīs uz nerviem vai nē. Uzstādījumos var uzlikt notifikācijas gan ienākošajiem, gan izejošajiem maksājumiem par jebkādu summu (defaultā 1.00, bet var norādīt arī 0.01).

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Kāds tad tas kalkulators izskatās, atkal kautkāda karte ar 100 kodiem no abām pusēm, vai kautkas elektronisks?

Nejauc kalkulatoru ar karti ;)

image.jpeg.7ee64721aa9fe1a205588060b2e2661e.jpeg

image.jpeg.d25dc44c6bfb0cfea8d45a153d70579b.jpeg

 

Agrāk sebam vēl bija "digipass nano" kodu kalkulators, tas līmējās uz SIM kartes. Bija ērti, krietni ērtāk par tiem "standalone" kalkulatoriem.

 

image.jpeg.ebe8d4814f3025364fd51189b7d5b88f.jpeg

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

 

Kas ir tas 3D secure par ko visi te tā runā? 

Tu LV bankas kontu neesi redzējis kā savas ausis, tāpēc labāk neiedziļinies..😉

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Un ko ar to kalkulatoru dara?

Ieslēdz kalkulatoru, ievadi PIN kodu, nospied "1" vai "2" (atkarībā no tā, ko vajag), ieraksti internetbankas iedoto kodu (6 vai kaut kādi padsmit cipari), tad kalkulators uzģenerē 6 ciparu kodu, kuru jāievada internetbankā.

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Un ko ar to kalkulatoru dara?

pēc kaut kāda algoritma ģenerē kodu, ko ievadi internetbankā. internetbanka atpazīs, ka pretī ir AndrisBB, nevis Stasss.

Pašam kodu kalkulatoram vajag savu PIN kodu līdzīgi kā bankas kartei, kuru pats izdomā un maini kad vajag

Link to comment
Share on other sites

Tad jau tas pats kas kādreiz bij tās kodu kartes, tik bez PIN koda.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Un ko ar to kalkulatoru dara?

nevis ko ar kalkulatoru dara, bet ko kalkulators dara...

ģenerē 2fa kodu

Link to comment
Share on other sites

Tad kapēc vajadzīgs speciāls kalkulators, kapēc nevar kautkādu mobilo applikāciju uztaisīt? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , binary teica:

Nejauc kalkulatoru ar

Kāpēc šos par kalkulatoriem sauc! Nekāda sakara ar kalkulatoru. Kalkulatoram pat cipari otrādāk. :D

Link to comment
Share on other sites

Ir tak Smart-ID , bet ir arī bariņš redneku ar vecām nokijām. Tiem vajag kalkulatorus.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...