Jump to content

Instrumentu kastes/organaizeri


Kitai
 Share

Recommended Posts

Iemērc silikonā, uztaisi matricu un tad izlej jaunu no kautkāda plastikāta.

Izprintē jaunas enģes, nu tādas kuras var kautkā piestiprināt/pielīmēt esošajai kastei.

Link to comment
Share on other sites

paņem vakaros pāris haltūras un pa 100 eur jaunu nopērc , kādu laiku atkal bēdu nezināsi ar to kasti :)

starp citu, cik labs tas ir? kādreiz liekas arī skatījos uz tādu, bet dēļ tā , ka diezgan daudz kas atkārtojas no tām mucām, mainās tikai tarkšķa izmērs, tad nepaņēmu.

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Nu štrumus dubltā nevajag, jo jau principā ir. :D

 

Instrumentu kvalitātei nav ne vainas, tika iegādāts gadus 10 atpakaļ Vācijā. 

Link to comment
Share on other sites

Tai komplektā tiešām daudz lieku mantu. Trīs tirkšķus staipīt līdzi, nu i nafig. Var tak paņemt vienu un pārejas uz attiecīgajām muciņām. Tāpat puse muciņas tikai lieks svars. Es jau nesaku, ka nevajag trīs tarkšķus, bet tad atsevišķos komplektiņos. Uz konkrēto darbu paņem to ko vajag. Es ieteiktu sadalī to komplektu. Gan jau pa lietošanas gadiem izkristalizējies, ko lieto bieži un ko nu ļoti reti, vai pavisam nav vajadzējis izmantot.

Link to comment
Share on other sites

O. K., bet vai ir iespēja nopirkt kasti, kur saorganizēt to pašu? Parastā metāla bundžā samest to visu un pēc tam rakņāties nebūs prāta darbs.

Link to comment
Share on other sites

nu paņem kaut ko tādus boxus saliec pa  izmēriem štrumus, kaut kur ar dremeli kaut ko pagriez ārā, lai tarkšķi ielien un viss.

image.png.e7dfa7c575d6b9a5340d613f808e3690.png

Link to comment
Share on other sites

Muciņām paŗdodas speciāli metāla turētāji. Visus tos mazos uzgalīšus es sametu vienā kastītē. Nu netur man nervi, pēc darba, vēl čakarēties un bakstīt katru sīkumu pa savām vietām.

Link to comment
Share on other sites

Nuu, ja kaut nedaudz nopietnāk ar ko ņemas, tad vieni instrumenti ērti paņemami atrodas pie darbgalda, bet otrs komplekts instrumentu kastē, mobīlai lietošanai. Nu nemaksā viss tik dārgi, lai taupītu uz visvērtīgāko, t.i. paša darbalaiku.

Tas ir par vienu ietaupīto darbastundu jau var nopirkt, piemēram šādu atslēgu:🙂

https://www.tme.eu/lv/en/details/wera.05020208001/spanners-and-combination-spanners/wera/05020208001/

 

Link to comment
Share on other sites

es savam instrumentu komplektam uzliku jaunas eņges un slēdzenes no ķīnas. Eņģes (der no depo) piekniedēju , slēdzenes/klipšus pasūtīju no aliexpress un pieskrūvēju priekšā. Izmaksas +- 4 eiro laikam

 

kaads - laika gaitā visticamāk noderēs visi tirkšķi. Piem. 1/2 nelien motocikla cilindra caurumā, 1/4 lūzt nost - nācas nopirkt arī 3/8. Tapēc es teiktu vajag uzreiz pirkt visus 3 , uzreiz. Un arī tad es vēl gribu piepirkt klāt proxxona "rotary ratchets" :)

Instrumentu , nekad nav par daudz.

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Es, iespējams, uztaisītu kasti (čemodānu) no saplākšņa, tā lai tie plastmasas gabali lien iekšā. Tos tad tur ielīmētu, pieskrūvētu. Saliktu metāla eņģes un aizslēgus. Varbūt skatītos, cik tur var kaut ko vēl tām plastmasām apgriezt, lai tas pasākums sanāk pēc iespējas kompakts.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kādreiz ir remontēta  ''mīļa'' instrumentu kaste. Eņģes- t.s. ''klavieru un tika piekniedētas, paliekot otrā pusē metāla paplāksni , lai kniede netiek izrauta. Tām eņģēm divi plusi: minimāli ārpus gabarītiem un nogriez cik garu vajag. Slēdzene- kaut kāda , Depo , metāla. Ja instrumentu kaste ir laba, tad nafig pirkt jaunu, ja ar minimālu piepūli remonts, kas nodrošinās ka turpmāk, tuvākajos simt gados nekas nelūzīs. Nu ir, tām plastmasas eņģēm un slēdzenēm niķis ar laiku salūzt. Metāla-mūžīgas.

Slēdzene l līdzīga šai.

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja par tēmu, es nopirktu muciņu turētājus un visu komplektu ieliktu kādā nelielā, parastā instrumentu kastē, ja ikurāt negribas labot esošo kasti.

 

pirms 7 stundām , zeds teica:

laika gaitā visticamāk noderēs visi tirkšķi. Piem. 1/2 nelien motocikla cilindra caurumā, 1/4 lūzt nost - nācas nopirkt arī 3/8.

Vot jā, pirms gadiem nopirku diezgan plašu 1/4  komplektu un parasto 1/2 komplektu, kur tikai mucas un tirkšķene, jo tā šķita visizdevīgāk tobrīd. Pie auto apmēram tā arī pietiek, bet tagad pārlasot motociklu saprotu, ka laikam vajadzēs arī 3/8 komplektu nopirkt. Priekš Japāņu moča piepirkt klāt hex un priekš VW torx uzgaļus uz 1/4 un 1/2. Beigā tapat piepērkot varatokus, pagarinātājus, kardānus utt, kas 1/2 nebija komplektā, būs saskrējusi krietni lielāka summa, kas nopērkot jau pilnu komplektu vienā kastē, kur gandrīz viss nepieciešamais jau ir.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Viss jau atkarīgs, ar ko nodarbojas. Ja jābrauc pie klienta , tāpat visu ko līdzi nepaņemsi, tad tādu komplektu līdzi staipīt grūti un bezjēdzīgi. Mājā uz darbagalda atkal tāds ''koferis'' daudz vietas aizņem.Ērtāk izmantot muciņu un atslēgu turētājus pie sienas, pa rokai. Skaidrs, ka komplekts sanāk lētāk, kā pirkt pa vienai muciņai. No otras puses, nopērk tiki to, kas tiešām nepieciešams. Katram jau savs, bet no plastmasas kastēm gan izvairos. Ir gadījies, ka ručka nolūst un viss pa grīdu jālasa. Metāls tomēr drošāks

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Didzis teica:

Skaidrs, ka komplekts sanāk lētāk, kā pirkt pa vienai muciņai. No otras puses, nopērk tiki to, kas tiešām nepieciešams.

Ar šito var pamatīgi aplauzties, īpaši amatniecības sākuma fāzē, kad vēl nav uzkrāta pieredze un īpašumā esošais instrumentu klāsts diezgan trūcīgs.

Piemēram, sāc kaut ko jaukt un saproti, ka trūkst kāds izmērs muciņai vai bez kardāna netiec klāt. Īpaši jau iepriekš lietotai tehnikai. It kā esi instrumentus pēc manuāļa sarūpējis, bet konstatē, ka kāda skrūve nomainīta uz citu, kurai par nelaimi ir kaut kāds neriktīgs izmērs vai arī tev nav dublējošā atslēga, ar kuru pieturēt otru pusi.

Kad ir pieredze un zināms instrumentu apjoms uzkrāts, tad protams pa vienam nopērk to ko tiešām vajag, bet iesākumā standartkomplekts ir, es gribētu teikt, obligāts.

P.S. - skrūvēties nopietni sāku vidusskolā ar dažām izjātām krievu atslēgām un skrūvgriežiem kuru dēļ bieži  tika kaut kas salauzts. Par kabatas naudu lēnu garu pirku ne tikai aliņu, bet arī pa kādam nepieciešamam instrumentam, augstāk minētajam tirkšķeņu komplektam atvēzējos vien universitātē un tajā mirklī mana skrūvēšanas pieredze izmainījās par 180 grādiem labā virzienā. Pašlaik, piepērkot trūkstošos tirkšķeņu aksesuārus, bišku nožēloju, ka uzreiz nepaņēmu pilno 3 tirkšķeņu komplektu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jā, labi instrumenti ir manta...

Kad gadus 30 atpakaļ ilgāk pabiju ārzemēs, atceros, no LUNA v-la Zviedrijā mani kolēģi 3h nevarēja arā dabūt.☺️

Bet kad redzēja nopirkto PZ0 skrūvgriezīti par , šodien it kā 100-200 eirikiem, nosauca par jukušu.

Bet jau, diezgan drīz, tā gan vairāk nerunāja.☺️

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Didzis teica:

Metāls tomēr drošāks

Instrumenti metāla instrumentu kastē nejēdzīgi grab, braucot pa zemes ceļu. Ja auto ir sedans, tad nekas, bet, ja universālis, tad tā grabēšana ir lieliski dzirdama.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , jacobs teica:

Jā, labi instrumenti ir manta...

Kad gadus 30 atpakaļ ilgāk pabiju ārzemēs, atceros, no LUNA v-la Zviedrijā mani kolēģi 3h nevarēja arā dabūt.☺️

Bet kad redzēja nopirkto PZ0 skrūvgriezīti par , šodien it kā 100-200 eirikiem, nosauca par jukušu.

Bet jau, diezgan drīz, tā gan vairāk nerunāja.☺️

Tad viss ciems gāja pie tevis skrūvēt ar pz0.

Jucis biji, ka pirki priekš visa ciema 

Link to comment
Share on other sites

Domāju daudzi padomijā , tāpat kā tu, toreiz tādu skrūvgriezi nemaz rokās nebija turējuši..?

Bet tādas skrūves ar āmuru sita..😀

Link to comment
Share on other sites

Gribētos redzēt to PZ0 skrūvgriezi pa 100 - 200 Eiriki (varbūt pārrakstijās un vienu ekstra nulli ielika, kam negadās), nav sanācis tādu sastapt. Nu varbūt, ja kāds speciālais japāņu kalēja iztrādājums ar rokturi no bonzai koka un vaļa peņa ādiņas.

Bet nu top brendu skrūvgrieži ir tak robežās no 5 - 20 Eiriki. Parsti pērku visādus Wera utt, jo te man te veikalā netālu no mājas plašā izvēlē. Un arī tad, pērkot pa vienam maksā ap 5 - 10 GBP babalā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tā iet kad ''jaunatne'' cenšas izprast tos laikus, nezinot cik toreiz bija algas un cik rubļus dolārs melnajā tirgu maksāja.😃

1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

it kā 100-200 eirikiem

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Arī neesmu redzējis tik dārgus skrūvgriežus.

Labi skrūvgrieži maksā vairāk, pašam ir viens pirms gadiem nopirkts bacho skrūvgriezis, parastais plakanais, bija dārgāks par citiem toreiz veikalā, ir vērts, priekš manām skrūvēšanas vajadzībām nenokaujams.

Link to comment
Share on other sites

😃Tevi arī Andris aplipināja..?

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , jacobs teica:

Tā iet kad ''jaunatne'' cenšas izprast tos laikus, nezinot cik toreiz bija algas un cik rubļus dolārs melnajā tirgu maksāja.😃

 

Nu, jā, ja tā laika padomju rubļus piemēro, tad bija tādas cenas, kad pie mums sāka tirgot instrumentus «no turienes», cenas šķita šokējošas.

Neatceros gadu, pirmās skrūvītes (kapitālistu) kad pirku, tādas vienkāršās, tipa tagadējās riģipsietes, kuras kastēm visi pērk, toreiz ieraudzīju, savajadzējās :D, viena mazā skrūvīte, cik tur koka rubļu...

Pirms 5 minūtēm , jacobs teica:

😃Tevi arī Andris aplipināja..?

Nē, nē... Sapratu, kad tu izcēli «it kā».

Link to comment
Share on other sites

lieks kaut ko neredzētu sāka vest tajos laikos Biltema , un vēl daži kantori. Bija speciāls veikals uz Čakenes, īsti neatceros precīzi bet starp Stabu un Matīsa ielu. nopirku baigi labo energonomisko seškantu turētāju skrūvgriezni. Dārgs bija, bet nu ne jau tik  kosmiski kā PZ0,

Link to comment
Share on other sites

Pierādījumi studijā dažiem ''fuflometiem''...😏

Tolaiku FLUKE blakus >30gadu vecs BAHCO skrūvgriezis un WERA šodien...

29812320_INSTRUMENT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ko tur tieši jāredz? Man ar tādi skrūvgrieži vesela kaste, bet nejau 100 eirikus viņi maksā :D

Un ārī kādreiz viņi tik dauz nemaksāja, lai vai kādā valūtā, visdrīzāk bij pat lētāki nekā tagad.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Un kāda eirikiem saistība ar rubļa kursu

1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

Tā iet kad ''jaunatne'' cenšas izprast tos laikus, nezinot cik toreiz bija algas un cik rubļus dolārs melnajā tirgu maksāja.😃

pirms 2 stundām , jacobs teica:

it kā 100-200 eirikiem

 

Link to comment
Share on other sites

Tiem ''kuri tankā'' vēlreiz atkārtoju, ka tas bija centiens tā laika cenas, kad viģiku pret žiguli mainīja, padomijā salīdzināt ar rietumiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

nejau 100 eirikus viņi maksā

Uzraksti jaunu programu, vecā ir uzkārusies.😃

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tu dzīvo savā pasaulē un tevi Latvija, tās pagātne ne interesē, ne tu ko daudz no tās izproti, bet viedoklis gan ir.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vairāk gan izklausās pēc pensionāru stāstiem no sērijas "bet manā laikā bij zāle zaļāka".

Labi vienalga :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , AndrisBB teica:

izklausās pēc pensionāru stāstiem

Lai nu visi pensionāri dzīvotu šodien tik aktīvu dzīvi un sekotu līdzi laikam tājās daudzajās jomās, kā es.😃

Izglītotam cilvēkam jau nevajadzētu tik neargumentēti muldēt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...