Jump to content

DNS servera maiņa TET rūterim?


MartinsL
 Share

Recommended Posts

Labvakar!

 

Vēlējos jautāt vai kādam ir pieredze ar DNS servera maiņu TET rūterim (kas vienlaicīgi ir arī optiskā tīkla modems)?

 

Iegādājos NordVPN abonomentu un gribēju apiet reģionālo ierobežojumu Netflixam TV aplikācijā, bet izskatās, ka to var izdarīt tikai rūtera līmenī. NordVPN piedāvā pakalpojumu, kas saucas SmartDNS. Ja nomaina DNS serveri, tad var apiet šos reģionālos ierobežojumus, bet problēma ir tāda, ka TET rūterī DNS servera settingi nav maināmi (vismaz ne ar parasto user loginu).

 

Vai kādam ir pieredze kā uzstādīt VPN visam mājas tīklam, ja tiek lietots TET internets? Vai to var apiet, iegādājoties otru rūteri un tajā nomainot DNS serveri/ieslēdzot VPN vai arī tas tomēr nedos vēlamo rezultātu?

 

P.S. Televizors ir LG ar WebOS. Ja būtu Android TV, tad varētu uzstādīt televizorā NordVPN aplikāciju, bet šajā gadījumā tas nav iespējams.

Labots - MartinsL
  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , MartinsL teica:

Vai to var apiet, iegādājoties otru rūteri un tajā nomainot DNS serveri/ bla bla bla

Var.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ieleja said:

sarakstīji veselu palagu, bet nokautrējies atklāt savu TET iekārtu/pieslēguma veidu/iespēju kaut ko mainīt tai iekārtā, kā kas saslēgts u.t.t.

 

 

TET iekārta ir Nokia G-240W-A modems/Wi-Fi rūteris. Pieslēgums ir optika, dinamiskā IP. TV ir pieslēgts pa tiešo pie tā Nokia modema caur Ethernetu, bet var, protams, arī Wi-Fi izmantot. Nokia modemam settingos reāli var mainīt tikai pāris lietas: ieslēgt/izslēgt IPv6 (un neesmu pārliecināts, ka tas tiešām izslēdz), nomainīt Wi-Fi nosaukumu un Wi-Fi paroli. Principā viss pārējais ir pelēks.

 

TV var nomainīt DNS serveri, bet tur defaultie settingi ir, ka DNS serveris ir rūteris (iekšējā 192.168.1.254 IP). Nomainot tur DNS serveri, protams, nestrādā vairs savienojums.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Akvaimandieniņ said:

Ja tu nesaproti pat tīkla pamatus, priekš kam "iegādājies NordVPN abonementu"?

Varēji pajautāt vispirms.

Kā to NetFlixu skatīsies? telefonā/kompī/kaukādāAndroibTVboxā?

 

Tā nu gan gluži nav. Pats gan Ethernet vadiem uzgaļus esmu taisījis, gan rēķinājis manuāli IP adreses, subnetus utt. Tas viss gan bija sen atpakaļ.

 

Šajā gadījumā vienīgā problēma ir tāda, ka neiedomājos par TET ierobežojumu modemā/rūterī (tā ir 2-in-1 iekārta). Citādi jau sen būtu pats visu salicis. Tur nav raķešu zinātne nekāda.

 

Un VPN datorā lietoju regulāri, lai pieslēgtos darbam, bet šajā gadījumā izaicinājums ir cits - jau augstāk rakstīju, ka plāns ir to VPN lietot, lai skatītos televizorā Netflix aplikācijā. Datorā un telefonā nav problēmu un tur ir attiecīgas aplikācijas, kas to padara vēl vienkāršāku, televizorā ir cits stāsts. Tur risinājums ir tieši DNS servera maiņa rūtera līmenī, ko esošajā rūterī nevar izdarīt ar manām pieejām.

 

Bet pagaidām izskatās, ka tieši atsevišķs rūteris varētu šo ierobežojumu apiet. Mani tikai mulsināja, ka pēc tam gala iekārta tomēr ir tā Nokia, kurā ir defaultie DNS settingi. Tādēļ vispirms vēlējos jautāt vai kādam ir jau līdzīga pieredze.

1 hour ago, e = d said:

Var.

 

Paldies!

Labots - MartinsL
  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Akvaimandieniņ said:

Tu tur būtu uzinstalējis OpenVPN klientu? Vai taisijies to, kā sauca, WireGuard instalēt? :D

 

Izklausās pēc kārtējā RTU absolventa. Tur nav ko "rēķināt manuāli", 1kārši jāizprot.

Nu pastāsti lūdzu, kā DNS nomaiņa rādīs NetFlixam ka tu esi citā valstī? Vai arī līdz kapa malai apsoli nestāstīt cilvēkiem ka tu kautko proti.

 

Ok, es saprotu, ka izklausās šķībi par DNS. Mani arī mulsināja tā DNS sadaļa, jo zinu, ka DNS ir protokols, kas hostnames matcho pret reālām IP adresēm. Bet nu tā ir pamācībā norādīts. Praksē tas tiešām, kā jau ieleja teica, izklausās pēc proxy.

 

 

12 minutes ago, ieleja said:

domāju, ka 'DNS' ir tikai nosaukumā, kopumā tas ir 'proxy' pakalpojums :

 

https://www.smartdnsproxy.com/Services

 

ja TV to var izmantot, tad var mēģināt, bet es domātu par rūteri, kam var ērti izmantot VPN servisus, daļai kuru ir pat bezmaksas iespēja ar vienu valsti vai vismaz bezmaksas trial

 

bet!

 

https://www.tet.lv/images/tet/instrukcijas/tv-un-interneta-pieslegsanas-paka-lv.pdf

 

tavs TV to Netflix natīvi prot?

 

Jā, Netflix aplikācija ir built-in televizorā.

Link to comment
Share on other sites

Ja lieto to DNS proxy, tad VPN sasodīts nav vajadzīgs un otrādi. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ieleja said:

padodos, vēl viens "kolēģis", kas citē visu postu, bet spēj izlasīt tikai pēdējo teikumu

 

 

Piedod. Izlasīju visu, bet pārējais vairāk bija komentārs, nevis jautājums, tādēļ atbildēju tieši uz jautājumu.

 

Un jau pirms tam augstāk arī rakstīju, ka piekritu, ka tā SmartDNS funkcija vairāk izklausās pēc Proxy tiešām. Tā proxy fīča gan ir domāta tieši TV un līdzīgām iekārtām. Tāpēc domāju, ka tieši TV varētu caur atsevišķu rūteri izlaist un datoru defaultā atstāt bez tā proxy. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jainit said:

Pag pag, apskaties pašam TV tīkla iestatījumos vai nav DNS adreses opcijas.

LG TV Setup for Smart DNS Proxy

 

 

Par šo jau augstāk rakstīju. Tāda iespēja ir, bet mans televizors tur rāda nevis reālo DNS serveri, kas ir redzams rūterī, bet gan paša rūtera iekšējo IP adresi (192.168.1.254).

 

Mēģināju tur ievadīt to norādīto DNS serveri, tomēr parādījās no connection to Internet.

 

Bet paldies par variantu! :)

 

Tiesa gan manam TV bija nedaudz citāds tas Menu. Man tas bija pie esošā savienojuma advanced settingiem, kur ir arī gateway un citi settingi. 

Labots - MartinsL
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , MartinsL teica:

Mēģināju tur ievadīt to norādīto DNS serveri, tomēr parādījās no connection to Internet.

Un ja pamēģini piemēram 8.8.8.8 ?

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Pirms šito dns likšanas virsū, pakalpojums ir jāieslēdz konkrētajai ip adresei no vpn provaidera kontroles paneļa vai aplikācijas. Un pie ip adreses maiņas atkal būs "man neiet".. vel šito problemu labi risina vpn supports, kas spej pa rindiņai lasit un kopet ieksa support logā

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ieleja said:

TV saņem rūtera DHCP adresi un pārējos uzstādījumus, ka tīklā DNS serveris ir tavs rūteris, jeb 192.168.1.254, kam savukārt DNS serveris ir TET piešķirtais

 

tev TV būtu jāliek kaut kāds (no SE saraksta)

 

46.246.29.69

 

ja vien tas pieejams bez maksas

pārējie tīkla uzstādījumi TV bez izmaiņām

 

 

Šis arī strādā. 

1 minute ago, Jainit said:

 

It kā jā, bet es vēl uztaisīšu double checku. Izskatās, ka tieši ārējā IP varētu būt pie vainas. Pārbaudīšu vēlreiz pašam TV. 

Link to comment
Share on other sites

Viss strādā tagad. Visam pamatā bija tas, ka man sakrita dinamiskās IP adreses maiņa tieši ar brīdi, kad reģistrēju savu IP un 20 minūtes vēlāk mēģināju TV uzlikt.

 

Zināju, ka pēc dinamiskās IP adreses maiņas atkal būs jāaktivizē, bet neienāca prātā, ka tieši šajā īsajā intervālā man tika nomainīta IP adrese. Redzot, ka kā DNS serveris ir norādīts pats rūteris, domāju, ka varbūt tas ir iemesls.

 

Paldies visiem par palīdzību! 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...