Jump to content

tiesības remontēt savu aparatūru katram


Recommended Posts

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Diez vai. Prece kļūs vienkārši dārgāka, jo vairāk resursu būs jāiegulda, lai mantu varētu fiziski salabot, līmi ar speciālām gumijām aizvietot utt. Ja mantas kļūs vairāk remontējamas, tad detaļu tirgoņu bodes zels un plauks + youtuberi ar pamācībām pelnīs. Nekad tukša vieta nepaliks. Arī lielākā daļa tāpat kā līdz šim ir aizņemti ar savām lietām un nekad neko paši neremontēs. Tur darba lauks servisiem. 

 

Jēga no pasākuma tāda, ka mazāk nopelnīs ķīnieši, bet gala patērētājs vairāk maksās, tajā pat laikā lielākā daļa līdzekļu sildīs vietējo ekonomiku lai visu to remontēšanas procesu uzturēs, jo superkvalitatīvas preces diez vai jebkad kāds masveidā ražos, jo tas prasa dārgu kvalitātes procesu. 

  • Atbalstu 1
Link to post
Share on other sites

ja prece jāražo tā, ka tā ilgāk kalpo, tad objektīvi maksās vairāk

 

bet nu dzīvosim redzēsim, monstri kā Apple pretosies kā zuši uz karstas pannas, jo remonti ienes milzu naudas

 

Link to post
Share on other sites
AndrisBB

Āboli jau no esošās sistēmas izspež maksimumu. Kad iepērk komponentes no ražotājiem, tad pieprasa speciālas modifikācijas un aizliedz ražotājam to daļu vispār tirgot kādam citam.

Paši savā servisā pēctam prasa $1000 par pus laptopa detaļu nomaiņu, kautkan reāli tik viens čips jānomaina, kuru reizēm "melnajā tirgū" var nopirkt pa $20.

 

Link to post
Share on other sites

Baigi neiedziļinājos, bet šī iniciatīva man izraisa negatīvas emocijas. No sērijas "Ceļs uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem".  Domāju, ka tirgus pieprasījums un piedāvājums jau tāpat turēja pietiekami labi balansu reālajai situācijai, kur ražotāji balansēja ar kvalitāti, cenu un zīmola reputāciju. Savukārt pircēji to vērtēja ar savu izvēli par labu vienam vai citam produktam. Ja reāli, labošanas iespējas, būtu tik nozīmīgs kritērijs pircējiem, tad vadošie ražotāji to arī ņemtu vairāk vērā. 

Ja paskatās uz laptopu tirgu, tad jau labu laiku ir bijis redzams, kā atšķirās cenas biznesa klases laptopiem, kur tehniskā apkope un detālu maiņa ir pārdomāta. Turpretī budžeta laptopiem, lai nomainītu termopastu, ir jāizjauc viss dators, bet vismaz cena ir panesama vidējam Latvijas pilsonim. 

 

Kaut kā liekas, ka ES sačakarēs situāciju vairāk nekā uzlabos. Besī tie aktīvisti, kuri primāri rāda ar pirkstu uz citiem, kā vaininīgajiem, bet pašiem trūkst komptenece, lai redzētu savu nekompteneci kā galveno problēmu, ko nespēs atrisināt neviena regula.

 

Atgādina Datu aizsardzības regulu, kuras dēļ visiem cilvēkiem tagad it jāapstiprina Cookies pop-up atverot jebkuru mājaslapu (par citiem birokrātiskiem slogiem nerunāsim), bet praktiskais labums ir minimāls.

  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites
AndrisBB

Ābols tak izdomaja kā apiet Cookies ieviešot speciālu info ko var nolasīt no čipa, nesaglabājot Cookijus. Tagad gan sākta iniciatīva iekš ES, lai arī to apkarotu.

 

https://techcrunch.com/2020/11/16/apples-idfa-gets-targeted-in-strategic-eu-privacy-complaints/

Edited by AndrisBB
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...