Jump to content

Tagad neviens nemāk pat naglu sienā iedzīt, a bet kad mēs augām! :D


Stasss
 Share

Recommended Posts

Ar taisījos likt granulnieku. Paskaitīju, ka tā ērtā versija ar visām fīčām kā pelnu presētājs, uc. un normāla izmēra bunkuru plus jauns skurstenis sanāk jau pie 7k bez darba izmaksām. Plus katru gadu rudenī jādzenā tās granulas. Likšu zemes siltumsūkni. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , e = d teica:

Likšu zemes siltumsūkni.

 

Man kolēģis ielika Nibes sistēmu. Ap 15k sākotnējās izmaksas [ar visu darbu]. Izvēle bija starp zemes SS un sašķidrināto gāzi. Salika ekselī ilgtermiņa izmaksas un šķēre par labu zemes SS iestājās 8.gadā. Tiesa granulas viņš neizskatīja, jo nebija iespējams katlu telpu ierīkot.

Link to comment
Share on other sites

Visi kas salika ap 2005 gadu, kad bija lielā mode un lielība, tagad ļoti dziļdomīgi klusē, tas jau kaut ko nozīmē :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

+1 var zemes ss. 

Tik visiem darbiem jāpieseko līdzi. Lai nav tā ka 500m trubas iemestas 50m2 pleķī. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , jema teica:

Visi kas salika ap 2005 gadu, kad bija lielā mode un lielība, tagad ļoti dziļdomīgi klusē, tas jau kaut ko nozīmē :biggrin:

Gan jau ir OK siltumsūkņi. Tik ap 2005. gadu par SS bija par daudz pasaku. Mana klasesbiedrene, piemēram, jaunuzbūvētā mājā ar SS aukstākajos ziemas mēnešos par elektrību maksāja 40 latus, tas ir par visu elektrību, ne SS notērēto, apmēram divas reizes mazāk nekā man elektrība bez nekāda SS. Cits paziņa lielās telpās (ražotne) bija uzlicis SS, konstanti 150 latus mēnesī maksāja, pēc tam, kad latus nomainīja uz eiro, viņš turpināja stāstīt, ka 150 mēnesī maksā, ne vairs latus, bet eiro. :D

Šādu pasaciņu stāstītāju bija daudz.

Link to comment
Share on other sites

2 gadus atpakaļ zemes SS kaimiņam uz 2st. māju (~300+m2) izmaksāja 25K.

Jaunbūve, siltās grīdas, pagājušā gada janvāra (bija diezgan auksts) elektrības izmaksas 110eur.

Link to comment
Share on other sites

Tā ir. Zemes SS ir dārgs pasākums. Sākotnējās izmaksas. Pēc tam neko ievērojami lētāk par granulām vai gāzi arī nesanāk. Tik, ka nekas nav jādara. Bet tas līdz laikam. Neviens aparāts nav mūžīgs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , DeEK teica:

pagājušā gada janvāra (bija diezgan auksts)

Kā uz to skatās, ja tu stāvi pliks ārā, tad -4 ir "diezgan auksts". Bet ja ņem vērā iepriekšējās ziemas, tad tas ir ļoti tālu no "diezgan auksts".

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , dzincha teica:

Fonons pa 3.5 tirgo

 

Gan jau skapis tikai. Tad, kad saskaitīsis visus kolektorus, caurules, rakšanas, savienojumus utt, tad tāpat labi savāsies.

  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

^^^ runa bija par 2019 un naktīs bija - padsmit... Garkalnes nov. Vēl ir tas, ja ārā ir liels mitrums, tad arī relatīvi mazi mīnusi ķeras pie kauliem

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , msp teica:

 

Gan jau skapis tikai. Tad, kad saskaitīsis visus kolektorus, caurules, rakšanas, savienojumus utt, tad tāpat labi savāsies.

O jā savācas labi, it sevišķi ja visu uztic firmačiem. 

Link to comment
Share on other sites

Vēl SS izmaksas ir ļoti atkarīgas no grunts.

 

Es pats vasaras beigās iegādājos 5klases 20Kw granulu katlu(katls, 250Lbunkurs, rotējošais deglis, šneks, Plum automātika ar bezvadu istabas sensoriem), jo tasīšu šim esošajam risinājumam modernizāciju. Plānoju iekļauties līdz 4,5K eur. Māja ir 2st., 200m2, čuguna sekciju radiatori.

Pārtaisīt tagad visu uz apsildāmo grīdu laikam gan nē 😬 +negribas bojāt dēļu parketu lielākajā istabā.

Bija ieplānots tagad ķerties klāt, bet saķērām kovidu, sanāk pārcelt uz dec. vidu, vai pat vēlāk. Bet vismaz būs izkurināti vecie krājumi un atbrīvota granulām vieta. Granulas arī sarunātas- 135e/t

 

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

Ir dzirdēts, ka 6kw ir uz 180m2.

Man ir 9kw uz 140m2.

Mierīgi pietiktu ar 7 vai pat 6. 

Bet fononam tač ir 13, ja 10 pa īsu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , DeEK teica:

Granulas arī sarunātas- 135e/t

 

Aizpagājušogad bija 210e/t un bija jālūdzas, lai atved...

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , msp teica:

 

Šis ir 128. vienādais pēc kārtas jautājums, kas man tiek uzdots par šo tēmu. No sākuma ironizēju, bet atbildot nopietni - tā ir zaļā domāšana. Ja siltumnesējs atrodas 4 metrus no ēkas pamatiem, tad kāda hu.. pēc piedrazot telpu ar grabošiem granulniekiem vai Gaso debilajām prasībām un neizmantot siltumnesēju. Tik jārēķinās ar seksu grupveidā un uz ilgu laiku.

 

Kas attiecas uz laupītājiem, tad regulators noteicis, ka Mwh maksā 39.77eur + pvn (drīz gan palielināšot par padsmit %). Skaitītājs ir ēkas pagrabā, ēka vidēji labi siltināta. Piegādātie džouli ir tik, cik viņi tiek ievadīti telpās ar nelielu nelietderību dēļ siltummezgla. Uzreiz arī tiek risināts siltā ūdens jautājums. Esmu gatavs ar statistiku [pēc pāris gadiem] pierādīt, ka tas ilgtermiņā ir lētāks risinājums nekā gāze un ērtāks (iespējams - lētāks) risinājums, nekā granulas.

 

Es neesmu klients priekš RS, es esmu sāpe viņiem pakaļā. Objekts ar 150m2 siltinātu platību ir apgrūtinājums priekš RS. Cita lieta paneļu 5-stāvene vai 9-stāvene, kur neviena caurule nav pakota, dzelzsbetona sienas 25cm biezumā un kolekti samet daudzgalvains pūlis. No šī es arī saprotu, kāpēc viņi var atļauties murgus ar n-padsmit "speciālistiem" objektu izbūvēs / pieņemšanās.

Rīgas gadījumā privātmājai patreiz ar RS ir krietni lētāk, nekā taisīt augšā savu katlu māju. Vienīgi ķebļa sanāk ar projektiem un apkures sezonas uzsākšanu

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Man pašam ir divi paziņas, kuri 2005.-2007. liktus SS nomainīja uz granulām. Papētījām situāciju. Izrādās tajos laikos SS jaudas aprēķinā pie ražotāja deklarētajām jaudām pārdevēji bliezuši klāt teņu jaudas. Ja pirki it kā 10kw siltumsūkni, tas bija 4-5kw un pārējais ar teņiem. Protams, ka tādā izpildījumā realitāte ziemā izrādījās skarba un cipari graujoši rēķinos par elektrību.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, e = d teica:

Protams, ka tādā izpildījumā realitāte ziemā izrādījās skarba un cipari graujoši rēķinos par elektrību.

Tas vēl nav īstais skarbums. Darba kolēģei dēlam bija to laiku SS, ziemas vidū nobruka, krīzes laika ziema, SS uzstādītājfirma, kas arī vienīgie tās firmas SS izplatītāji, izbeigušies, dabūja kaut kādus SS spečukus, tie apskatīja to no ierindas izgājušo aparātu, novērtēja remontu uz 5000 latiem, a kolēģes dēliņam arī krīze, naudas nav, neko, to ziemu pie kamīna nosēdējuši.

Link to comment
Share on other sites

Kā man stāstīja kāds pazīstam komerciālās infrastruktūras būvdarbu vadītājs, ne ar siltumsūkņiem saistīts. Viņam divi paziņas uzlikuši siltumsūkņus. Pilnībā vienādus. Gan jau, ka gruntī ieraktā daļa mazliet atšķīrās. Viens priecīgs, starā, otrs bēdīgs, viņam dārga elektrības apkure sanākusi. Tas kurš priecīgs, tam siltās grīdas, kurš bēdīgs - tam radiatori. Kā man skaidroja minētais cilvēks, siltumsūkņa efektivitāte esot atkarīga no siltumnesēja temperatūras (tas, kurš silda māju), jo augstāka, jo zemāka efektifitāte. Radiatoru apkurei vajag kastāku siltumnesēja temperatūru, silto grīdu apkurei - vēsāku. Man nav silto grīdu. Kā ir patiesībā, nezinu, pie piektdienas vienkāršā valodā atstāstu sadarbības partnera stāstīto.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , ggg97 teica:

Radiatoru apkurei vajag kastāku siltumnesēja temperatūru, silto grīdu apkurei - vēsāku.

protams, ka būs taisnība, bet tas risinās ar lielāka laukuma radiatoru. Pašam ir Gaiss-ūdens SS, radiatoru apkure, šobrīd aiz loga nulle grādu, sistēmā 35C. ja vēl kādi jautājumi, droši, labāk gan citā tēmā, te pilnīgs offtopic jau sen :D

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Te tāda tēma, ka visu drīkst. Bet Windows 10 tēmā visu laiku par Linux, tas tikai Boot ir iespējams. 😁

Labots - Aigars
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , uldise teica:

bet tas risinās ar lielāka laukuma radiatoru.

Tagad ir pieejami lielie stāvie radiatori, īpaši labi priekš SS apkures. Kā saprotu, tieši tādus jāizvēlas, ja plāno SS.

Link to comment
Share on other sites

Ja ss ar radžiem, tad vajag tos likt pēc aprēķina 35 turpgaita, nevis 60 kā ar malkas katlu. 

Man ar radžiem,ir ok. Ar grīdām būtu labāk, bet ....

Pie +5, setpoint 26.5, pie 0 ->28.5, -20->32.5

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , vvv teica:

Tagad ir pieejami lielie stāvie radiatori, īpaši labi priekš SS apkures

man ir vienkārši 33 tipa radiatori parastie. protams attiecīgi aprēķināti. tik maz kā @dzincha gan nekurinu, nav man pasīvā māja :)

FERROLI Compact radiators 22-300x1000 – Santehnikasveikals.lv santehnika,  podi, vannas, dušas, izlietnes

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , e = d teica:

. Ja pirki it kā 10kw siltumsūkni, tas bija 4-5kw un pārējais ar teņiem

SS palielam tas Ten, avārijas režīmam ja nu kkas ar kompresoru, freonu vai ko citu. Dažiem ir pēc loģikas kontrolierī iešūts, ja ilgi strādā ar kompresoru, tad uz beigām palīdz ar teniem. 
Manējam ss, teni nav vispār. Es tad labāk iekurinu kamīnu nevis kurinu tenus. 

Link to comment
Share on other sites

Kā ir ar gaiss-ūdens SS, tagad jaunā mode, cena jau paliela, bet siltās grīdas vajag?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , dzincha teica:

Dažiem ir pēc loģikas kontrolierī iešūts, ja ilgi strādā ar kompresoru, tad uz beigām palīdz ar teniem. 

tas varētu būt kaut kas aizvēsturisks. manējam smuki var iestatīt, pie kādas āra temp SS drīkst teņus sākt izmantot. ja arā ir kādi -2 un aukstāk, SS man strādā nonstopā. viss jau atkarīgs no SS jaudas. ja jauda ir par lielu, tad SS visu laiku slēdzas iekšā/ārā.

 

Pirms 2 minūtēm , jema teica:

Kā ir ar gaiss-ūdens SS, tagad jaunā mode, cena jau paliela, bet siltās grīdas vajag?

nav obligāti siltā grīda, kā jau rakstiju, man ir ar 33 tipa radiatoriem visa 200kvm. māja. protams, ka ar silto grīdu sanāks efektīvāk. bet gaisa SS lielākā bēda ir tā aizsalšana. tikko temp ir zemāk par +4 un mitrums ir 95% un vairāk, tā salst ciet. vismaz manējam katra atkausēšanas reize prasa apaļu 1kwh elektrības.

ja ir iespēja, un maciņš atļauj, tad jāliek zemes SS.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , uldise teica:

man ir vienkārši 33 tipa radiatori parastie.

Skaidrs. Tie biezāki. Vispopulārākie, laikam, ir 22 tipa.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , uldise teica:

ja arā ir kādi -2 un aukstāk, SS man strādā nonstopā. viss jau atkarīgs

Hmm...cik jauda ss?

Cik m2 un cik kw mēnesī aiziet? Tagad jau ziema tāda šļura. Pie mīnuss grādiem vēl biežāk atkausējas?

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz pielietoja aprēķinu 100W=1m2, tagad jau mājas labāk siltina, bet vienalga vajag ar rezervi ņemt, man apkurināmā daļa ir vairāk par 250m2, granulnieks stāv 25kW, bet kad ārā -25, tad šis mauc labi ja ar 1 minutes pārtraukumu un dienā kurināja 12Ls, sen jau tādas ziemas nav bijušās, tad siltumsukņu īpašnieki bļāva par 500-600Ls mēnesī patēriņu.

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , dzincha teica:

Hmm...cik jauda ss?

man ir 9kw. Panasonic SXC09H3E8/UX09HE8, šis http://gaiss-udens.lv/lv/sxc09h3e8-ux09he8-un-adc0916h9e8-ux09he8

Pirms 37 minūtēm , dzincha teica:

Cik m2 un cik kw mēnesī aiziet?

jau rakstiju, ka 200kvm. ņemam par piemēru pagājušo ziemu - janvāris(vidēji +2.7c), februāris(+1.7c), abus mēnešus apmēram 750kwh, kas sastāda apmēra, 56centi/kvm. speciāli izvēlējos šos mēnešus, jo šie apstākļi SS ir paši grūtākie dēļ minētās atkausēšanās, jo mitrums šādos plus grādos ir noturīgi liels.

 

Pirms 47 minūtēm , dzincha teica:

Pie mīnuss grādiem vēl biežāk atkausējas?

tieši otrādi - pie lielākiem mīnusiem principā atkausējas reti, jo mitrums tad ir krietni mazāks un ciet nesalst. piemēram 2018 gada decembris, vidēji ārā -1.8c, iztērēts 670kwh.

Link to comment
Share on other sites

Tajos kw iekšā ir arī siltais ūdens un pārējā sadzīves tehnika?

Uz 200m2 izklausas viss ok. 

Āra moduļa darbību var dzirdēt iekšā? Un iekšas modulis ir pilnībā kluss?

Strādā jau viņš ar invertoru(bez pauzēm,pieregulējot jaudu) un nav kā zemes on/off,pauze,on/off. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , uldise teica:

jau rakstiju, ka 200kvm. ņemam par piemēru pagājušo ziemu - janvāris(vidēji +2.7c),

TAd jau tev tie rādītāji ir ahūni kruti, man elektrībā vien ziemā ir 500 kWh, plus granula janvāri 2019

    maisi         Dienā KG
06.janv.20 pirmdiena 16 15   240 7 34.29
13.janv.20 pirmdiena 16 15   240 7 34.29
20.janv.20 pirmdiena 16 15   240 7 34.29
27.janv.20 pirmdiena 14 15   210 7 30.00
               
    62          
  Maiss 2.82 eur        
    174.84          

 

Nu labi tur nedaudz pārsit mēneša robežas

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , dzincha teica:

Tajos kw iekšā ir arī siltais ūdens un pārējā sadzīves tehnika?

nē, tas ir tikai SS. es speciāli vēl uzliku parasti 3F mehānisko skaitītāju pirms viņa.

 

pirms 10 stundām , dzincha teica:

Āra moduļa darbību var dzirdēt iekšā? Un iekšas modulis ir pilnībā kluss?

āra moduli es iekšā nedzirdu vispār. iekšas modulis nav pilnībā kluss, man viņš ir pieliekamajā, izejot no pieliekamā nedzird neko.

 

pirms 10 stundām , dzincha teica:

Strādā jau viņš ar invertoru(bez pauzēm,pieregulējot jaudu) un nav kā zemes on/off,pauze,on/off.

nezinu kā ir zemes, pašam nav tāds bijis, bet manējais tieši tā arī strādā - viņam ir minimālā jauda, un ja ārā ir pārāk silts, tad jau nekas cits neatliek kā slēgties ārā. manējais visu laiku darbojas tad, ja ārā ir apmēram -2 un vēsāk. jo lielākas jaudas SS, jo vairāk tas slēgsies in/off - tāpēc jau ir svarīgi izvēlēties priekš platības attiecīgu jaudu.

 

pirms 10 stundām , jema teica:

TAd jau tev tie rādītāji ir ahūni kruti

nezinu vai nu mega kruti, bet ir kā ir. katrā ziņā ražotāja solītos efektivitātes rādītājus galīgi nesasniedz. SS pašam ir iekšā eletrības skaitītājs, un var nolasīt tā datus. tikai nu tie ir tālu no realitātes(seviški tajā maza patēriņa galā - man SS neko nedarot tērē ~70w). bet es skaitu iekšā arī papildus cirkulācijas sūkni visai sistēmai, kas elektriski ir pieslēgts pašā SS.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , vvv teica:

Visu izšķir mājas siltinājums.

pilnībā piekrītu. man nav pasīvā māja - sena guļbūve, papildus no ārpuses nosiltināta 100mm akmens vate, iekšpusē ~5cm akmens vate, lai iztaisnotu sienas :) pārsegumā/mansardā ~30cm ekovate. grīdas ir vājā vieta - oriģinālās koka, pūtu pagrīdē putuplasta bumbas - bija vietas, kur ļoti daudz sagāja, bija, kur vispār nekā, jo grunts pārāk tuvu.. logu sistēma vecā koku, kur uz ziemu ieliek iekšējo rāmi.  

Link to comment
Share on other sites

Es arī, kad apkuri vilku domāju par gaiss-ūdens siltumsūkni. Ražotājs cēla debesīs. Forumos arī cilvēki slavēja. Beigās tomēr uzliku granulu apkuri. Kāpēc tāda izvēle  -par granulu apkuri ir pieejama daudz vairāk (un dažāda) infa.

Vēl jau tas, ka tomēr tā efektivitāte ir, ka ir siltināta māja un ir siltās grīdas (šo aspektu ražotājs neminēja). Man ir padomju laika māja, nesiltināta - un lai ierīkotu siltās grīdas ir pamatīgs čakars (visa māja jāizvāc un pašam kaut kur uz to laiku ir jāpaliek).

Apgrūtinājums granulām ir tikai tas, ka x nedēļā ir tās jāpieber un protams x gadā tās ir jāiegādājas un kaut kur jāglabā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , xp teica:

Apgrūtinājums granulām ir tikai tas, ka x nedēļā ir tās jāpieber un protams x gadā tās ir jāiegādājas un kaut kur jāglabā.

un kā tad ar kurtuvi? to var ir viegli ierīkot jebkur? man SS iekšas bloks plus apsaiste aizņem pieliekamā vienu stūri (1-2m2), un pārējo pieliekamo es varu izmantot jebkam citam - nekādu drazu/netīrumu vai tml nav.

protams, ka es arī skatiju granulu apkures variantu - un tieši kurtuves neesamība/tās izbūves izmaksas bija tas, ka nosliecos par labu SS. uzstādītājs man arī teica, ka, lai brīnumus negaidot un protams, ka nesolija tos ciparus, ko ražotājs, bet teica, ka izmaksām jābūt līdzīgām kā ar granulu apkuri(šis uzstāda gan granulas, gan SS). gan jau ka dabā SS izmaksas ir augstākas, bet nu SS gadījumā ikdienā jādara nav pilnīgi nekas.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...