Jump to content

no kā uzmanīties, pērkot lietotu fotoaparātu?


Tomazz
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

apsveru jauna vai lietota nedārga fotoaparāta iegādi. Interesē kompakti, kabatas izmēra fotoaparāti ar iespējami labāko bilžu kvalitāti auto/gandrīz auto režīmā (vismaz sākumā). Viena no opcijām - Sony Rx100 m2/m3/m4.

 

Lietota fotoaparāta gadījumā kas ir tās lietas, uz kurām skatīties, lai nenopirktu neremontājumu vai dārgi remontējamu dzelzi? korpusa stāvoklis, lcd ekrāna stāvoklis, objektīva strādāšana/nestrādāšana, kas vēl?

 

ja kādam ir šāds foto, ko piedāvāt, esmu atvērts.

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Dažbrīd paštukoju par sava NEX-3 nomaiņu uz RX100 kompaktuma dēļ, bet vienmēr tā doma kaut kur nozūd.

Sensora tīrību ir vērts pārbaudīt - paver ciet diafragmu un nobildē debesis. Uzreiz redzēsi - tīrs/netīrs.

Ja gadās problēmas ar ilgu vai neveiksmīgu bildes saglabāšanu - var gadīties, ka karte bojāta. Braucot čolēt aparātu ir vērts savu labu karti paķert līdzi.

Noteikti vajag pārbaudīt arī baterijas fiksāciju - vai atsperes un mazie klipsīši strādā. Maigi pakratīt aparātu - vai kontakts baterijai nezūd.

Protams, arī noskrējienam jāpievērš uzmanība - cik kadri nobildēti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 51 minūtēm , raivix95 teica:

Protams, arī noskrējienam jāpievērš uzmanība - cik kadri nobildēti.

Uz kompakta ne nu baigi pārbaudīsi, ne nu spraugslēdzim tendence nomirt. Lai nu ko, bet ziepī jebkam citam ir lielāka iespēja nobeigties, pirms to izdarīs slēdzis.

Pirms 51 minūtēm , raivix95 teica:

Dažbrīd paštukoju par sava NEX-3 nomaiņu uz RX100 kompaktuma dēļ, bet vienmēr tā doma kaut kur nozūd.

Nav vērts. Nopirku ar domu par ņemšanu līdzi ceļojumos, bija uz Parīzi, sapratu, ka nu nevar nobildēt to pašu tā pat kā ar lielo, sevišķi sliktā gaismā.

 

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 2 minūtēm , martinno teica:

Mūsdienās "sūdīgi" var nofočēt arī ar telefonu, nav obligāti vajadzīgs fotoaparāts.

Nuuu, nosacīti. Kopš telefoniem ir platās un zūmkameras - jā. Bet, ja telefons nav tur kāds 11pro/12pro aipons vai s10/s20 samsūds un kas nu tur hujovajam, tad ceļojumā kompaktkamera dod dažas priekšrocības.

Link to comment
Share on other sites

Es kā galveno priekšrocību jebkurai kamerai uzskatu "vienmēr gatavs" faktoru. Telefons nodziest, aizbloķējas, jāvada pin kodi, jāmeklē kameras apps utt. Kāds vēl wacapā nebrīdī uzraksta un tavs kadrs aiziet gar degunu. Tās visas telefona papildfunkcijas bildējot konkrēti tracina. Ar kameru bilde ir pogas spiediena attālumā.

  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , raivix95 teica:

Es kā galveno priekšrocību jebkurai kamerai uzskatu "vienmēr gatavs" faktoru.

Tieši manas domas. Šovasar TET motopiedzīvojumos ar retrotehniku, kur bagāžas svars ir būtisks (bezceļš+ne visai jaudīgs mocis), paņēmu līdzi spoguleni, kaut varēju izlīdzīties mierīgi ar telefonu "atmiņām". Tomēr telefons būtu jāņem nost no statīva, jāpārslēdzas no kartes uz kameru un pa to laiku aiziet daudz kas gar degunu vai būtu slinkums bildēt. A ar kameru, mugurene ar chest-strap ātri pārbrauc uz vēderu, izvelk kameru un bliež.
Ideālais variants: kamera ar labu kvalitāti, kuru var iebāzt moto jakas kabatā vai bākas somā. Spoguleni negribas bākas somā likt.

Gan jau šāda bilde ar telefonu nekad netaptu, ja vien vienu nelieto kartei, otru bildēšanai un visam pārējam.

 

DSC_0004.thumb.jpg.36d14dad0d3069668e81aec2b4a4810d.jpg

Link to comment
Share on other sites

A ja pa bedrēm kratās ārā, ko citu darīt? :D

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , raivix95 teica:

Telefons nodziest, aizbloķējas, jāvada pin kodi, jāmeklē kameras apps utt.

Tu kaut ko dari nepareizi. Man pēdējiem 2 vai 3 telefoniem var uzlikt, ka kameras lietotne tiek palaista, 2x nospiežot skaļuma regulēšanas pogu - nevajag neko vilkt, ne pin kodus vadīt. Kā Whatsapp notifikācijas augšā var traucēt uzņemt bildi es arī nesaprotu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kad atsūta vacap ziņu, tevi tā ieinteresē, tu atver to, izlasi, a pēc tam čohnī, ka skaistais skats palika nenofočēts. :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, itanium said:

Tu kaut ko dari nepareizi. Man pēdējiem 2 vai 3 telefoniem var uzlikt, ka kameras lietotne tiek palaista, 2x nospiežot skaļuma regulēšanas pogu - nevajag neko vilkt, ne pin kodus vadīt. Kā Whatsapp notifikācijas augšā var traucēt uzņemt bildi es arī nesaprotu.

 

Iespējams es arī kaut ko daru nepareizi, taču pat ar ātro palaišanu telefona kamera piešķiļās krietni lēnāk kā mani 15-17 gadus senie ziepjutrauki. Un es nemaz nesākšu par ergonomiku, laizāmo ekrānu kurš vienmēr dzīvo savu dzīvi un fokusa fiksēšanas fīčām...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kameras lietotne ar ātro palaišanu atveras lēnāk nekā Tu paspēj ieslēgt ziepi un tas ir gatavs darbam?
Protams, nezinu, kas Tev par telefonu, bet ar manu Mi 9 tas aizņem <2 sekundes. Izklausās, ka Tu vēl joprojām kaut ko dari nepareizi.

Protams, vari arī apgalvot, ka ceļojuma laikā ziepis vislaik ir ieslēgts - es gan neticēšu :D

 

P.S. Katram ir savs.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Dažādi veci vidusgala telefoni. Un ziepi es varu vēsi lietot ar vienu roku un tajā pašā laikā vēsi nofokusēt uz man vajadzīgo punktu, un ar vienu podziņas spiedienu pārslēgt uz man vajadzīgo režīmu, bez laizāmā ekrāna untumiem (protams, protams, ja trubu tur portretā, tad kaut kā šo visu var paveikt arī ar labo roku, bet cik bieži ir vajadzīgs portrets?). Un jā, ir gadījumi kad turu kameru ieslēgtu, lai noķertu To kadru.

Link to comment
Share on other sites

@noname ir taisnība. Mans bezspogulis ir gatavs darbam daudz ātrāk nekā telefons. Tiesa gan neesmu piešāvies daudz bildēt ar telefonu, bet patiesībā nemaz arī negribu. Piekļūšana Pro režīmiem un manipulēšana ar tiem joprojām telefoniem nav pārdomāta. Esmu gan ievērojis, ka mani ar manu NEXu kaklā tautieši jau uzlūko kā nedaudz ķertu un dīvainu, bet nu tā jau vairs nav mana problēma.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Mans piedāvājums varbūt ir nedaudz izmēros lielāks par Sony RX-100, bet būtiski kvalitatīvāks- Panasonic Lumix LX-100 

Džinsu kabatā nelien, bet virsjakā- droši..:)

 

Esmu nelabojams gadžetomāns un nekādīgi nevaru atturēties no aparātu pirkšanas un mainīšanas.🙂 Bet ar vecumu tomēr nāk slinkums. Pašlaik ir 3 aparāti, padomāju, ka vienu no tiem man sanāk lietot krietni retāk, jo vecajām slinkajām kājām zūms pa īsu...🙂 . Un tas ir tiešām brīnišķīgs aparāts - kompaktkamera Panasonic Lumix LX-100- ar relatīvi lielu m4/3 sensoru (kā Olympus un Panasonic bezspoguļu aparātiem) un iebūvētu  izcilu gaišu Leica zūmu 24-75/1,7-1,8, un kvalitatīvu iebūvētu elektronisko skatu meklētāju. Pirku mazlietotu vācu Ebay, vēl piepirku automātisko vāciņu un 3 rezerves akumulatorus. Kopā viss izmaksāja ap 300 Eur. Kādus pārdesmit Eur no šī cipara vēl varētu atlaist...:)  Aparāts pilnā komplektā un ideālā stāvoklī.

 

 Sīkāk info šeit un plašajā Internetā: https://www.panasonic.com/.../aparaty.../dmc-lx100.html

https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-lx100

 

 

LX100_31.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2020.10.30. , 14:39, versatile teica:

2. vai spiežamās pogas spaidās, grozāmās grozās.

Mūsējam RX100 IV tā grozāmā poga, kur spiežas "uz leju" - spiežas bez "klikšķa" (uz augšu, pa labi, pa kreisi ir ar "klikšķiem"), bet nu strādāt strādā. Nemācēšu teikt, tā ir kaut kāda "slimība" konkrētajiem aparātiem vai mums vienkārši nepaveicās.

 

Šim konkrētajam aparātam es ieteiktu pievērst pastiprinātu uzmanību micro USB ligzdai (nav ne jausmas, kā to izdarīt :D). Iepriekš Canon bildes kopēju datorā pa taisno no SD kartes, bateriju lādēju, izņemot to un ieliekot lādētājā. Šim aparātam diemžēl nācās mainīt ieradumus - bildes uz SD kartes saorganizētas "caur vienu vietu", savukārt caur USB vadu normāli, tāpēc nākas regulāri likt pie tā kabeļa. Lādēju arī caur USB. Portam priekšā vārīgs plastmasas vāciņš.

 

2020.10.30. , 15:13, raivix95 teica:

Ja gadās problēmas ar ilgu vai neveiksmīgu bildes saglabāšanu - var gadīties, ka karte bojāta. Braucot čolēt aparātu ir vērts savu labu karti paķert līdzi.

Nezinu, kā citiem, bet RX100 IV ir vēl prikols - ne visu ļauj uz visām kartēm glabāt. Ir kaut kādi režīmi, kur ir noteikts kaut kādas "minimālais standarts" kartei - ja karte neatbilst tam standartam, tad parāda kļūdu. Bet tas, šķiet, kaut kādiem krutā gala video formātiem, kurus nelietoju.

Link to comment
Share on other sites

@binaryvarbūt varētu palūgt negaru review par aparātu? Vairāk gan interesē vecākas paaudzes, bet nu tomēr būtu pateicīgs par viedokli, ja nav slinkums ko uzrakstīt - bilžu kvalitāte (īpaši low-light apstākļos), formfaktors, baterijas laiks, menu interfeiss.

Link to comment
Share on other sites

Grūti kaut ko tur reviewot, neesmu specs, lietoju ļoti, ļoti reti un "gandrīz auto" režīmu (shutter speed priority, lai bildes nebūtu izplūdušas). Parasti fotografē/filmē sieva, bet viņa no fotoaparātiem saprot vēl mazāk nekā es :D Savulaik man bija vēlme apgūt ko vairāk par fotografēšanu, bet tālāk par vēlmi tā arī netiku.

 

Ja atmiņa neviļ, tad bilde sānos mēdz būt "deformēta" - tas tā dīvaini šķita. Nemācēšu tagad teikt, kādos gadījumos tās deformācijas novērojamas. Parasti gan ir OK. Dikti patīk video kvalitāte - viņa 1920x1080 50fps (var likt arī 60fps) ir kā diena pret nakti, salīdzinot ar iepriekšējā aparāta (Canon G9) video.

 

Ir viņam "slow motion" režīms, var uzfilmēt laikam 2 sekundes ar kaut kādu 1000fps vai 960fps - nu tur vajag gaišus apstākļus, lai kvalitāte būtu laba. Telpā kvalitāte nu tāda, "var saprast", bet nekā izcila.

 

Baterijas laiks - skaties speceni. Es parasti pie bilžu kopēšanas paskatos - ja baterija neuzrādās pilna, tad atstāju pie USB vada, lai palādējas. Mums nevajag simtiem bilžu vienā piegājienā, tāpēc pietiek. Bet nu neviens jau neliedz nopirkt papildus bateriju. Varu kļūdīties, bet šķiet, ka viņam lādētājs arī bija komplektā.

Link to comment
Share on other sites

Ak jā, kas man vēl bez video kvalitātes tajā RX100 IV patīk - tas, ka zibspuldzi vajadzības gadījumā var pavērst pret griestiem. Daru to reti, bet kad to vajag, tad ir forši, ka ir tāda iespēja.

 

"Burst mode" mazliet nepatīk. Iepriekšējam fotoaparātam varēja uzlikt, ka fotografē N bildes ik pēc M sekundēm, šim - tās bildes faktiski visas tiek sablieztas sekundes laikā. Tātad pēc "kopbildēm" nevar piemeklēt to, kurā pozas būtu visveiksmīgākās (bet var mēģināt piemeklēt, kurā acis visiem vaļā). Viņam gan kaut kā šādos gadījumos varēja "pogu piespiest" no telefona (caur wifi un softu), bet to neizmantoju.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...