Jump to content

21. gadsimta S90 (Magnat Transpuls 1000)


Malis
 Share

Recommended Posts

Vai šīs ir jaunās S90? :D Varbūt kāds jau ir dzirdējis? Vai arī pazīst kādu no AVEX.LV, varētu sarunāt paklausīties vai arī paņemt kādu laiku pie sevis kā DEMO variantu.

 

https://www.magnat.de/en/hifi-speaker/transpuls/transpuls/transpuls-1000-l?number=D1009420L

 

https://www.avex.lv/lv/magnat-transpuls-1000-gridas-tipa-akustiska-sistema-cena-par-gab

Magnat_Transpuls_1000_standard-oG-L.jpg

Labots - Malis
Link to comment
Share on other sites

Tās ar 15" neko labi neskanēja. Šeit varētu būt labāk, jo viens pīkstulis tikai.

Link to comment
Share on other sites

15 collu milzeņiem tādu baigo vainu nemaz nemanīju, protams, kamēr nenoliku blakus A/B testā kaut ko labāku. Visvairāk starpību tieši varēja dzirdēt augšās.

Link to comment
Share on other sites

Kāds nejauši izbēris skaļruņus uz tās skandas priekšas. Pat dizainers nav blakus stāvējis.

 

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka tas ar nodomu, lai saglabātu retro auru un izskatu. Kādam interjerā varbūt tieši šādas iederas. Domāju, ka šeit speciāli ir iets uz kaut ko citādāku, lai produkts izceltos. Bet piekrītu, šīm vizuālais baudījums īsti nav no plusiem.

Link to comment
Share on other sites

Būtu nolikuši visus pa centrālo asi, pīkstuļa ruporu horizontāli, būtu i aksutiski labāk, i antīkais skats saglabātos, un vispār būtu kāds skats.

Link to comment
Share on other sites

Nu tā taisīja skandas 70-ajos, kad par nekādām virziendarbībām baigi nespringa. Es jau šeit arī domāju, ka tā tumba vairāk trobeles taisīšanai. Pīkstulim arī nez kāpēc viļņvedis tāds, ka plašāk vertikāli mauc, nekā horizontāli. Laikam domā, ka tumbas uz grīdas stāvēs un sānu sienas negrib apstarot.

Link to comment
Share on other sites

70-tajos jau tur vienkārši lika joslas, jo vairāk jo labāk. Bet vismaz kādu simetriju vai tml. ievēroja. Šeit 3 skaļruņi salikti kā pagadās.

Tarnspuls 1500 izvietojums līdzīgs, bet tur kaut kā man tas skaļruņu izvietokjums tā nedūrās acīs. Tur kaut kā harmoniskāk sanācis.

Bet sapratu, kāpēc pīkstulis vertikāli. Tur tomēr kāds dizainers trāpījies, un tas ir izdomājis, ka logo jāuzliek tam ruporam uz šaurās malas. Līdz ar to, tam kuram bija jāskrūvē pīkstuļi, nācās to ruporu skrūvēt vertikāli. 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

daa nee, te izskataas vienkaarshaak..

120 graadu egle horizontaalajaa plaknee augshaas tipveida telpaa nah nav jeedziiga. tikai rada agriinos atstarojumus pret sienaam;

savukaart, vertikaalajaa virzienaa ir probleema - taas kastes ir zemas. tw ir kaadus 55..60cm no zemes. pat seezhot - par zemu.

Staavot, ''dejojot', klausoties shos shedevrus - augshu nebuus vispaar. Tad nu nolika to tw vertikaali - vismaz kaadas augshas.

Uz griidas tepikji un buus gerai.

Vieniigais pluss - shiis kastes taisa simetriskas. Ja kaads nopeerk ''2 kreisaas'' - taa jau ir diagnoze.

Link to comment
Share on other sites

Tu pārāk labi domā par viņiem :)

Viņiem jau pamatne, cik saprotu, ir slīpa, tā ka nedaudz ir domājuši par pīkstuļa virziendarbību.

Link to comment
Share on other sites

Mazliet offtopiks, bet radās doma. Vai tumbu ražotnēs viņas jau pa konveijeru brauc kā pāris, vai arī pēcāk tiek salīdzinātas raksturlīknes un izmeklē divas tumbas ar maksimāli līdzīgiem parametriem? Jo šķiet, ka arī RRR tumbām nebij secīgi sērijas numuri.

Link to comment
Share on other sites

Šīs ir uz vietas viņiem, vari aizbraukt un paklausīties, tik labāk laicīgi sazvanīties un vienoties par laiku, lai var visu uzstādīt, savādāk var būt tā, ka jābrauc vēl reiz :)
Nesen tieši biju un klausījos, mēģināju izdarīt izvēli. Audio daļā esmu pilnīgs iesācējs, tāpēc komentēt pēc parametriem nevaru, bet uz ausi man nepavilka, likās par smagu, zemu skaņas ziņā, nācās citas izvēlēties. Nu un, protams, izmērs ir iespaidīgs, lielākas par S90, ne visur var ielikt.

 

P.S. drīz būs mazāka versija tām skandām.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

RRR tumbām

Vismaz PSRS laikos tumbas nebija pāris. Kādas kopā trāpījās tādas arī bija. Studentu laikos kaut kāda no pirmajām praksēm biju par  tumbu pakotājs RRR, kas nāca pa konveijeru to bāze kastēs, visiem viss vienalga bija.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , raivix95 teica:

Mazliet offtopiks, bet radās doma. Vai tumbu ražotnēs viņas jau pa konveijeru brauc kā pāris, vai arī pēcāk tiek salīdzinātas raksturlīknes un izmeklē divas tumbas ar maksimāli līdzīgiem parametriem? Jo šķiet, ka arī RRR tumbām nebij secīgi sērijas numuri.

To var darīt divējādi. Visādas hājendiskās kompānijas bieži vien tur rūpnīcā "references" paraugu, pēc kura salīdzina katru gatavo skandu, zinu, ka KEF tā dara. Neumann piemēram vienkārši max stingri taisa QA detaļu līmenī un tad pieņem, ka tas translēsies gana labi uz beigu produktu. Ideālajā gadījumā abas pieejas strādās labi.

 

Savulaik biju lasījis interviju ar vienu inženieri, kurš sāka strādāt vienā skandu rūpnīcā. Šķiet, ka JBL. Tur cirks bija tāds, ka vienkārši ņēma dienas pirmo skandu un pēc tās piedzina pārējas. Nu un tad bija visādi pigori, atkarībā, kāds tas pirmais rīta metiens gadījies. Var jau arī vienkārši skatīties pēc elektroniskā mērījuma, bet tad jābūt temperatūras/mitruma/spiediena kontrolei. Ar references tumbu tas lielā mērā kompensējas, tikai jāseko, vai tā nesāk novecot.

 

Ar širpotrebu neko no šī visa neveic. Max ir elektriskā pārbaude, vai viss kontaktē, kā nākas. Akustisko pārbaudi veic pats klients sev mājās un, ja baigi besī, tad iesniedz kļauzu. Jāsaprot, ka visi QA procesi maksā mega naudu. Tumbas cenā viss šis laiks summējas tāpat kā summējas atmestie brāķi.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Man šīs Magnat Transpuls 1000 arī iekrita acī ar pievilcīgo cenu, kas šobrīd pārī ir 600 eur. Kompaktākiem izmēriem kā Magnat Transpuls 1500 un to, ka beidzot ir left un right korpusi. Magnat Transpuls 1500 bija fail, ko tagad novērsa.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , nezinu teica:

Nesen tieši biju un klausījos, mēģināju izdarīt izvēli. Audio daļā esmu pilnīgs iesācējs, tāpēc komentēt pēc parametriem nevaru, bet uz ausi man nepavilka, likās par smagu, zemu skaņas ziņā, nācās citas izvēlēties. Nu un, protams, izmērs ir iespaidīgs, lielākas par S90, ne visur var ielikt.

 Tu šeit gadījumā nerunā par Transpuls 1500?

 

1500 man uz laiku bija, izskatījās jau labi, tik tas, ka abas bija vienādas un nebija labā vai kreisā. Visiem ciemiņiem patika 15 collu basinieki :D

 

pirms 5 stundām , Iesacejs69 teica:

tw ir kaadus 55..60cm no zemes. pat seezhot - par zemu.

 

Viņām pamatne ir leņķī, tā kā vajadzētu sēžot būt kādām augšām. Bet no audio Tu saproti vairāk kā es. Ir varbūt kāds labs raksts par waveguide ko vari rekomendēt vai arī @ju un @RudeWolf, varētu palasīt par to kamēr sēžu mājās ar Covidnieku un nevaru uz AVEX aizbraukt paklausīties.

 

Dīvaini, ka šiem arī atstātas abas trubas apakšā, domāju, ka tās nākamajos modeļos būs aizvāktas, jo Transpuls 1500 abi porti bija aizlīmēti. Viņiem mājas lapā ir aprakstīts, ka tas tiek darīts ar nodomu, bet šaubos, ka tam ir kāds zinātnisks pamatojums, jo šķiet, ka ražošanas cikla beigās tikai tika nolemts, ka porti jāver ciet un tika atrasts ātrākais risinājums :D

 

Deep and precise bass reproduction by a 38 cm woofer in a special CRA (Controlled Reflex Alignment) bass cabinet: Bass reflex cabinet with acoustic flow resistance

 

 

Labots - Malis
Link to comment
Share on other sites

Neesmu stāvējis blakus tiem transpuls, iespējams tiem portiem priekšā ir kāds "caurspīdīgs" porolons vai tml. Aizlīmēja, lai peles nelien iekšā :)

Citādi, pie tādiem portu izmēriem baigā vajadzība tur kaut ko plūsmai ierobežot.

Ja nu vienīgi tos portus arī tīri vizuālajam efektam atstāja. Tāpat kā lieli izpūtēju uzgaļi, pie tam viltoti, iestrādāti aizmugurējā bamperī.

Link to comment
Share on other sites

Transpuls 1500 gaisa cirkulācija vispār nebija sajūtama pie liela skaļuma. Porolons portu iekšpusē bija apmēram 6 cm - 7 cm biezumā un pielīmēts.

 

Ticamākais tiešām ir tas salīdzinājums par izpūtējiem :D

Labots - Malis
Link to comment
Share on other sites

Ir jau arī vēsturiski visādi veidi bijuši, kā portam plūsmu regulēt vai ierobežot. Es gan reāli šaubos, ka tur tik sarežģīti viss. Moš tiešām ražošanas vidū izlēma apdeitu ieviest.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , Malis teica:

 Tu šeit gadījumā nerunā par Transpuls 1500?

 

1500 man uz laiku bija, izskatījās jau labi, tik tas, ka abas bija vienādas un nebija labā vai kreisā. Visiem ciemiņiem patika 15 collu basinieki :D

 

 

Taisnība, sajaucu modeļus, es klausījos 1500. 1000 neesmu klausījies, jo nav vēl nemaz pieejami uz vietas. Tikai tika pieminēti, ka kaut kad būs un var pasūtīt par labu cenu.
Ja pareizi atceros, bija arī runa, ka pašas tumbas stāv slīpi, "skatās uz augšu".

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

afftar, mani 5 centi par teemu.

ja es/tu esam gana turiigi vilveki, kuriem jau ir sisteema dziivojamaa telpaa, kabinetaa, un nu vajag pirtij - ideaalas kastes.

jaunieshu blicei meegjinaajumiem - super.

kaadaa kafejniicaa 80to gadu stilam, fona skanjai - super.

 

bet, kaa primaaraa sisteema - nu, sore. ja tev ir 500 naudas, neteeree shaadi. nopeerc nojaataakaas S90 pa 100, atlikushos 400 noteeree leetaa smigaa.

 

Skanju, ko uztver receptori, apstraadaa SMADZENES. ja tu taam baro iekshaa suudu, taas neapmaacaas. peec laika tu neatskjirsi nianses arii uz labas sisteemas. jo smadzenes buus atrofeejushaas.

 

ja gribi ko basiigaaku, aizej uz to AVEX, paluudz kaadas basiigaakas no korekti skanoshaam.

 

Kaa jau mineeju vienaa citaa teemaa - basu truukumu risina Loudness funkcionaals ampaa. Tad nu saac ar 2 kanaalu AB klases ampu ar shaadu funkcionaalu!

Link to comment
Share on other sites

Man arī šķiet, ka par to piķi ir labāki varianti. vienkārši Transpuls sērija lielā mērā ir mārketinga gājiens, kas spēlē uz nostaļģotāju jūtām, kam šķiet, ka vecajām skandām mūsdienās ekvivalentu vienkārši nava un mūsdienās mārketologi mums ir nozaguši labo skaņu. 

Link to comment
Share on other sites

Es šo iemeslu dēļ arī atteicos no Transpuls 1500, tā vietā lietoju Quantum 1009, jo noliekot blakus A/B testā skaņas starpība bija ļoti izšķirama.

 

Un piekrītu, ka tas noteikti ir mārketinga komandas nopelns, ka šādas tumbas eksistē un arī šeit tās apspriežam, jo Vintage stilā un 80. vai 70. gados mūzika skanēja labāk. :D Tā teikt tumbas priekš audiofīliem ar nostaļģiju.

 

JBL ar savu Classic līniju dara to pašu, un skatoties review visi tās slavē, jo tumbas esot muzikālas, dzidri dudina, piesātina telpu utt. :D Tad nu vācieši nāk ar Transpulsiem uz kauju.

 

Man jau vēl jāsaprot, kas man patīk, tāpēc arī ar šmorētu gaļu būs jāiet ciemos pie Rūda, lai iegūtu pieredzi, jo pagaidām mani Quantum 1009 ir mans etalons.

Labots - Malis
Link to comment
Share on other sites

nēz kādēļ man ieraugot to Transplus 1500 bildi nāk prātā.... nav uzbrauciena :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spriežot pēc basinieka magnēta izmēra, šīm tumbām lielāko daļu cenas sastāda transportēšanas izmaksas lai tik lielas kastes no rūpnīcas aizvestu uz veikalu. Pa 600 eur tad jau labāk paņemt 6 pārus s90

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...