Jump to content

Klipsch the Fives - pirmie iespaidi


ju
 Share

Recommended Posts

Lai nebūtu lieki jautājumi. Tātad, kādreiz man ir bijusi visāda aparatūra, arī grīdnieces un viss kas cits. Pēdējās bija Yamaha NS-777, kuras kustināja NAD stereo resīveris. Mājās gan sanāca maz to mūziku klausīties. Bet nu jau kopš kāda 2000. gada vienmēr kaut kas ir bijis auto, kaut kas labāks par standartu. Tā arī pamatā tad klausījos mūziku iekš auto, pa ceļam uz/no darba. Tad vēl dēlam priekš mūzikas skolas vajadzēja klavieres. Māja pamaza, vienīgā vieta tām atradās tikai tad, kad tika “likvidētas” grīdinieces.

Tagad “iestājās” vīruss (atkal). Pamatā strādāju no mājām, un kaut kā klusumā ne visai, kā arī datora (portatīvā) skaļruņi arī bija apnikuši.

Sāku štukot, ka vajag kaut ko tomēr kaut cik skanošu iepirkt.

Nez kāpēc aizķērās doma, ka vajadzētu kaut ko tādu tipa paskaļu, lai ir pīkstuļi ar ruporiņiem. Līdz ar to arī iesēdās doma tieši par Klipsch.

Tad vēl tas, ka māja maza, klavieres vēl savā vietā – loģiska izvēle – plaukta skandas. Ar domu arī, ka sliktākā gadījumā pielikšu subi. Tam vieta zem klavierēm vai tml. atrastos. Bija doma par kaut kādām plaukta skandām un kāds kompakts stereo resis.

Mērķis nav baigā kvalitāte, neesmu audiofīls, vairāk tā kā melomāns.

 

Tad nu aizbraucu līdz veikalam kur tādus tirgo.

Kaut kāds mazs stereo resis uz vietas nebija, lai gan teica, ka varētu nākamā dienā atvest, bet nu tagad lieki vizināties arī negribējās.

Uz plaukta stāvēja arī šīs skandas – Klipsch the Fives.

the-fives-cb-7.png

 

Biju jau pat kaut kādus testus manījis, kurā tās slavē.

Paklausījos. Cenā būtu tas pats, kas plauktinieces + resis. Tā kā bija uz vietas, arī ar mēbelēm saderīgajā krāsā, tad vien paņēmu tās pašas. Un te varu sākts stāstīt jau tīri par šīm skandām. Tieši tumšajām ir smukāks audums priekšā. Un ne tikai smukāks, tas tāds vairāk kā siets – ļoti akustiski caurspīdīgs (stiprinās uz magnētiem). Gaišajām tāds vairāk maisa audums. Lai gan pati skandas apdare kaut kā smukāka.

 

Ja jau par konstrukciju. Priekš ~10cm skaļruņa (ražotājs saka, ka 4.5”) , paliels tilpums. Pie tam, vienā pat vajadzētu būt vairāk, jo pastiprinātājs un pārējā elektronika ir tikai vienā. Midbasam nominālā pretestība ap 4 omi.

Skandai nav kājiņu, apakšā, gandrīz pa visu virsmu, ir apmēram 2mm korķa slānis. Skandas standartā prasās pēc tiešām līdzenas pamatnes, kur tās novietot.

Abas skandas savienotas ar speciālu 4m garu, 4 dzīslu vadu, ar skrūvējamiem savienojumiem. Pastiprinātājs ir vienā skandā, otra ir pasīva, bet uz pīkstuli un basinieku signāls tiek padots atsevišķi tātad biampings. Uz katru kanālu esot 60w uz midbasu, 20W uz pīkstuli. Nav gan nekur informācija, kāda tieši jauda.

Skandām ir ļoti daudz savienojuma iespējas – analogā ieeja, kuru var pārslēgt phono režīmā, optiskā ciparu ieeja, HDMI ARC, blūtūts. Ir USB B ieeja, aiz kuras “slēpjas” CAP, tātad ar atbilstošu kabeli (kas ir komplektā) var slēgt pa taisno pie datora USB A porta. Ir arī USB A pieslēgvieta, kas varot arī atskaņot zibatmiņas, var arī ar tās palīdzību atjaunināt programmatūru. Jā, man bija pirmā reize, kad skandas prasa atjaunināt programmatūru – vajadzēja gan vienu daļu caur aplikāciju, kas pieslēdzas ar zilzobi, tad otru vēl vajadzēja caur USB atjaunināt.

Ir arī sabvūfera izeja. Man pat doma, ka es to varētu izmantot, t.i. portus ciet, un klāt kādu muzikālu subi. Bet kas to zina.

Ir arī slēdzītis, ar kuru var pārslēgt to, kurā ir labā, kura kreisā skanda.

Ir arī tālvadības pults skaņas avotu pārslēgšanai, pašu skandu un sabvūfera līmeņa regulēšanai.

 

Kā skan?

Pirmais, kas krīt ausīs, ir izceltais bass. Te pamatīgs pienesums ir fāzu invertoriem. Pie tam, esmu spiests tos likt tuvu pie sienas (kas basu vēl “pavairo”), nevaru atļauties tās panest kārtīgi nost no sienas. Ja pareizi nolasu pretestības līkni, tad FI regulējums ir nedaudz virs 60Hz, kaut kas ap 64Hz. Aizbāžot portu, uz AFR, kas mērīta ar telefonu un kaut kādu aplikāciju, pazūd kādi 9dB. Un to tiešām jūt uz ausi, kā arī nedaudz pat uz miesu :) Ražotājs sola, ka kaut kad varēšot aplikācijā pieregulēt ekvalaizeri vai tml.

Kā jau teicu, manā istabā, it sevišķu uz zemākiem skaļumiem, bass ir par daudz, nu vismaz tajā joslā ko tās skandas atskaņo. It kā pat esot kaut kāda toņkompensācija tām skandām, kuru varot atslēgt. Mēģināju atslēgt, kaut kā neizdevās. Atslēdzu gan, bet brutālā veidā – aizbāžot portus. Sistēmas frekvence gan uzkāpj uz kādiem 95Hz. Šādā režīmā skanējums kļūst ievērojami muzikālāks, bez uzmācīga basa. Bet man istabā tāpat izklausās pietiekoši.

Pīkstuļi titāna, un rupora noformējumā. Priekš manis skan labi, neitrāli. Nav asuma. Pīkstulim Fs ap 1.5kHz. Nominālā pretestība ap 8 omi.

Ne visai patīk skatuve, kaut kā šķiet, ka viss pa vidam ir izplūdis, nav izteikta centra. Bet tur pie vainas var būt skandu un klausītāja savstarpējais novietojums. Uzliku arī speciālu ierakstu, kur mainās fāze. It kā galīgi fāzes nav sajaukuši. Nebija tā, ka pretfāzē pēkšņi parādītos centrs.

Ja nepieciešams, skandas var skanēt arī tiešām skaļi, saglabājot tīru skanējumu. Bass tad gan manāmi izlīdzinās pret pārējo diapazonu. Bez maz vai tiešām tāda sajūta, ka uz kādu pus skaļumu bass jau ir uz maksimumu, pēc tam jau tik pārējai joslai tiek celts skaļums.

 

Nē, šis nav reklāmas raksts. Man par šo nekas neatlec (diemžēl).

 

Jēga jau maza, bet daži "mērījumi" 

 

AFR ar telefonu ar kaut kādu aplikāciju metra attālumā, rozā troksnis

thumb_show.php?i=xmbsz5fx&view

 

AFR ar portiem ciet

thumb_show.php?i=ydqcunvh&view

 

Z līkne

thumb_show.php?i=fpgngwgt&view

Z līkne ar portu ciet

thumb_show.php?i=2372pmpj&view

Pīkstuļa Z līkne

thumb_show.php?i=4p88xvq6&view

 

 

Labots - ju
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Toņkompensāciju varot atslēgt, nospiežot un turot pults pogu sub reset.

"Ir USB B ieeja, aiz kuras “slēpjas” CAP" - nē, CAP tur nav, signāls tiek apstrādāts digitāli.

"uz kādu pus skaļumu bass jau ir uz maksimumu, pēc tam jau tik pārējai joslai tiek celts skaļums" - apmēram tā arī ir. Pie maza skaļuma (kamēr var) tiek celtas frekvences zem 60Hz.

Ja jāiejaucas "brutālā veidā", tad esi nopircis nepareizās skandas.

Labots - Klusu
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Neprot uploadot bildes uz forumu, liek saites uz savu google kontu. Vismaz epastu un paroli tad būtu ielicis.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , Malis teica:

Man bildes diemžēl nerāda, kā pārējiem?

Man arī nerāda...  tikai pēdējās 2

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

100 punkti bass ir saforsēts ar eq. Varbūt tā ka to nemaz nevar atslēgt.

Link to comment
Share on other sites

Stulbā google, kādreiz elementāri varēja salikt bilde. Nez, failiem ir sakarīgāks. Saliku tur.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Klusu teica:

Toņkompensāciju varot atslēgt, nospiežot un turot pults pogu sub reset.

To jau ispaidījos, rakstīju, ka kaut kā nemanīju atšķirību.

pirms 13 stundām , Klusu teica:

"Ir USB B ieeja, aiz kuras “slēpjas” CAP" - nē, CAP tur nav, signāls tiek apstrādāts digitāli.

Gribi teikt, ka šim ir kaut kas līdzīgs kā tam kas Clarionam full digital sistēma, vai kas? Bet nu nezinu, neesmu vēl jaucis vaļā :) Paši jau raksta, ka ir 192kHz/24bit decoding, kas tas pats CAP jau viens ir. Skaidrs, ka tas notiek kaut kur "galā", jo filtrējas jau joslas aktīvi, cik saprotu.

pirms 13 stundām , Klusu teica:

"uz kādu pus skaļumu bass jau ir uz maksimumu, pēc tam jau tik pārējai joslai tiek celts skaļums" - apmēram tā arī ir. Pie maza skaļuma (kamēr var) tiek celtas frekvences zem 60Hz.

Aprakstā atradu ka pat zemāk, uz 46Hz

pirms 13 stundām , Klusu teica:

Ja jāiejaucas "brutālā veidā", tad esi nopircis nepareizās skandas.

Iespējams. Te gan pierādās tas, ka klausīties salonā ir viens, cita lieta nolikt tās skandas to pastāvīgajā vietā. Bet, ja labojums ir tik elementārs, tad jau ir OK.


pirms 12 stundām , osscar teica:

100 punkti bass ir saforsēts ar eq. Varbūt tā ka to nemaz nevar atslēgt.

Jā, ir forsēts, viņi paši to raksta, DYNAMIC BASS EXTENSION 46Hz @ 35% Volume

It kā varot atslēgt. Mēģināju, man kaut kā nekas nemainās. A moš tikko izdevās :), vakar vairākas reizes spaidīju, neizdevās.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 34 minūtēm , ju teica:

Jā, ir forsēts, viņi paši to raksta, DYNAMIC BASS EXTENSION 46Hz @ 35% Volume

Izskatās, ka šie dinamiski rubī nost apakšējo joslu pie lielākiem skaļumiem. Laikam jau ar tādiem "vūferiem" savādāk grūti.

Link to comment
Share on other sites

Ja tā ir, tad jau tas pat ir tiešām labi. Ļoti prātīgs piegājiens no ražotāja puses. 

Jā, tā bass boost fīča tiešām ir. Izdevās atslēgt. Tagad pat portus nevajag bāzt ciet. Kāpēc vakar neizdevās, nezinu.

 

Šodien arī skatuvei saldo punktu izdevās atrast. Pie esošā izvietojuma tāda vieta uz dīvāna tiešām ir ļoti precīzi jānotrāpa, tur tiešām ir punkts, kurā ir sakarīga skatuve. Labi ja 10cm robežās. Man būs jauna iecienītāka vieta uz dīvāna.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 2 minūtēm , ju teica:

Labi ja 10cm robežās.

Tas gan nav forši. Nozīmē, ka Klipsch neprot optimizēt skandu virziendarbību.

Link to comment
Share on other sites

Man aizdomas, ka es pa tuvu sēžu. Lai gan it kā starp skandām ir 2m, un es sēžu 2m attālumā. Varbūt vēl jāpagroza kaut kā. Tad vēl istabā akustika nez vai ir tā labākā.

Kaut ko atceros, ka ar ruporiem arī tieši situācijai vajadzēja uzlaboties.

Bet šie, kā jau teicu, pirmie iespaidi. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Joprojām lieto, pie skaņas pierasts? hdmi klāt ir slēgts, var iztikt tikai ar tv pulti tikai? "Soundstage" gan izklausās švaks, pareizi saprotu? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jā, lietoju. To bass boostu atslēdzu, tgada ir labi.

Ar labāku ierakstu skatuve arī ir laba.

HDMI ir slēgts klāt. Bet pāris reizes, tad jāskatās kā tur ar to pulti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...