Jump to content

Esmu COVID pozitīvs


Malis
 Share

Recommended Posts

@Malis spēki jau atgriežas? Tu jau tagad psiholoģiski mierīgāk vari dzīvot. Ne vecākiem, ne vecvecākiem vari ko aizvazāt. Nu tas teorētiski! :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Neliels Update.

 

Šodien parādījās garša, bet smaržas vēl aizvien nav.

 

Tā kā ir daži laimīgie, kam šie simptomi ievelkas. :D

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Jūs temperatūru sitat nost ar paracatemolu vai līdzīgām zālēm? Kāpēc domā , ka dēls no skolas atnesa, nevis paši bērnu aplipinājāt un viņš uz skolu aiznesa? :) 

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc jāsit nost temperatūra? Tā taču organisma aizsagfunkcija. Īpaši pirmajās dienās. Vēlāk jau ārsts pateiks kā rīkoties 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Man Tev sliktas ziņas @DeEK . Izslimosiet visi. Bet noteikti bez paliekošiem simptomiem. ;)

 

Iesaku sagatavot visiem kontaktpersonu sarakstu, lai varat raitāk nodot info. Pierakstiet visi, kad parādījās simptomi, kādi tie ir, to vismaz man prasīja, bet tajā laikā nebija ap 400 slimajiem dienā. Redzēsim kā situācija ir mainījusies slimo datu apstrādē. 

 

Veriet vaļā B lapas pie ģimenes ārsta, tagad jau maksā sākot ar pirmo dienu.

 

Un gaidām tālāko aprakstu, un slimības gaitu. Cerams, ka Jums nebūs tāds maratons kā man. Veiksmi! :)

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Temperatūru sit nost nedrīkst! Tas traucē organismam cīnīties un vīruss replicējas uz velna paraušanu. FB ir stāts par cilvēku kurš rija paraceptamolu kamēr līdz slimnīcai nonāca... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Ronalds teica:

Temperatūru sit nost nedrīkst!

Tik traki melot arī nedrīkst. Ir robeža, pie kuras temperatūra jāsāk sist nost. Un ārsts to parasti zina labāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 40 minūtēm , e = d teica:

Un ārsts to parasti zina labāk.

Es par to nebūtu tik pārliecināts. Speciālisti jā, bet mans ģimenes "ārsts" antibiotikas grib izrakstīt profilaksei pat pie parastām kakla sāpēm.

Labots - _dunduks_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, _dunduks_ teica:

Es par to nebūtu tik pārliecināts. Speciālisti jā, bet mans ģimenes "ārsts" antibiotikas grib izrakstīt profilaksei pat pie parastām kakla sāpēm.

Tieši šādu iemeslu dēļ man mūžā ir bijuši laikam septiņi ģimenes ārsti, līdz noenkurojos pie ārstes, kuru tiešām tā var arī dēvēt. Pašreiz esošā ārste pārzina manu slimības vēsturi, atgādina par nepieciešamajām vakcīnām, kas jāveic un nu jau vairāku gadu garumā nav ne reizi izrakstītas antibiotikas, kas ir absolūti pretēji pārējiem ārstiem.

Labots - Malis
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , DeEK teica:

37,4, otrdien jau uzleca uz 38, tad arī pierakstījām testam, uz kuru bija jāgaida 2 dienas - uz ceturtdienas vakaru. Par simptomiem - sīkais sūdzējās par kaulu laušanu, bija tāds nekāds. Savukārt jau trešdien temperatūra bija jau norm

Izklausās pēc tā kas man bij. Arī temperatūra vienu dienu 37+, tad nākamajā uzleca uz 38 un tad aiznākamajā jau vesels.

 

pirms 6 stundām , Maris77 teica:

Jūs temperatūru sitat nost ar paracatemolu vai līdzīgām zālēm?

Es iedzeru paracetamolu un miers. Parasti palīdz galvassāpēm un citām sāpēm. 38 nav tik liela temperatūra, lai speciāli būtu jaādzen nost.

Citi dzer visus Fervexus un citus saaukstēšanās pulverus, bet tur jau paracetamols vien ir, tik izdzer dzēriena veidā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , DeEK teica:

Garša un ņuhs - par tiem nav sūdzību

Man ar nekādas izmaiņas garšas ziņā nebij.

 

PS, šodien beidzās pašizolācija, jāiet ārā pastaigāties :D

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Man galva tik bieži sāp, no stīva kakla (tagad gan retāk, sāku iet uz masāžām un speliālus vingrinājumus veikt) ka to paracetamolu dzeru gandrīz katru dienu.

Starpcitu tai Covida temperatūrai neko nedeva, kā bij 38 tā bij, ar visu paracetamolu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Internetā ir šausmīgi daudz gripas (influence) speciālistu - influenceri, bet Covid speciālistu ir krietni mazāk. Saprotams, ka ārstēties ir labāk nevis ar ārsta norādījumiem, bet ar internetā atrodamajiem padomiem.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Mielestapa teica:

ir šausmīgi daudz gripas (influence) speciālistu - influenceri, bet Covid speciālistu ir krietni mazāk

Ir daudz, tikai tiem cits nosaukums - "covidioti" (feisbukā, arī Delfos biezā slānī, reiz vienam paoponēju - uzzināju, ka esmu Sorosa stipendiāts :biggrin::biggrin::devil:).

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Mums darbā visas dāmas jau aiztrenca pārbaudīties uz Covid, vīriešus gan liek mierā, jo priekšniece ir vecā kaluma kundze, kurai ir stingrs princips - īsts vīrietis pie ārsta neiet, ja iet, tātad - mīkstais!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Bij problēmas ar sprandu no ilgas sēdēšanas pie datora ne pārāk pareizā veidā.

Sākās faktiski ar to, kad sāku strādāt no mājām, bij lēts krēsls, kuru tagad samainiju pret labu, sporta zāle ciet utt.

No sākuma spranda stīva, pēctam jau aiziet tālāk un dzļāk un vienkārši sāp galva, tagad izskatās ka problēma atrisināta, pārsvarā ar pareiziem vingrinājumiem un uzlabotu darbavietas erganomiku.

Link to comment
Share on other sites

@AndrisBB tu zini, ka ir darba drošība un sēdošajiem ir speciāli vingrinājumi ik pēc 45min. Tu, godīgi, viņus izpildīji?

No darba aizsardzības speciālista mutes- Vislabākais programmētājs ir tas, kurš daudz dzer tēju un visu laiku dīdās

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Kādas vēl tev darba drošibas? Tas ir kautkādās fantāziju perfektajās pasaulēs?

 

Problēma jau vairāk vai mazāk zināma. Kad sāk pārāk koncentrēties, tad lēnām sāk liekties uz priekšu un sasprindzina muskuļus. Kad ilgāku laiku tā notiek, tas noved jau pie problēmām. Bez masāžas vai ilgāka laika prom no datora bij neiespējami tik no tā vaļā.

 

 

body-posture-1024x539.jpg

Pa lielam sporta trenneris palīdzēja ar vingrinājumiem, kurus iekļaut jau esošajos trenniņos, kas būtībā palīdzēja visvairāk. 

Link to comment
Share on other sites

Nu nez..es ekrānā nelienu, bet fakts ka augstums regulējas mazā diapazonā..man ar 1.90m..tāpat jālieknpapīra paka apakšā..ja nevar galdu pacelt augšā..

Link to comment
Share on other sites

 

Starpcitu ņemu savus vārdus atpakaļ par to gan nav garšas zuduma. Nopirku Sensations Thai Chilli čipsus, kuri ir diezgan asi, parasti kādu pus paku varu tik izēst. "sodien ēdu un tādi galīgi bezgaršīgi, kautkāda garša jau ir, bet noteikti ka ne asa.

Pirms 6 minūtēm , osscar teica:

Nu nez..es ekrānā nelienu

Man tas izpaužās tikai tad kad kādas 3 - 4 stundas no vietas mēģina ieburties kādā sarežģītā kodā. Pats sevi ik pa laikam pieķēru, vai nu vienkārši no sasprindzinājuma spranda pati liek manīt, tad jāatgriežas jau normālā pozīcijā, jo savādāk nevar nosēdēt.

 

Monitors man regulējas diezgan labi visos virzienos, galdu gan es pacēlu mazliek augstāk paliekot ķēģeļus guļus zem kājām. Jāpamēģina laikam kautkad būs pacelt vēl augstāk.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu vecīt, tad Tevi tā zaraza ir konkrēti paķērusi. 

Man bija/ir vēl viens jocīgs simptoms. Jau pašā sākumā, kad vēl ne prātā nenāca, ka esmu kovidnieks, kāpu pa pieslienamajām trepēm un likās, ka elkoņu locītavas raujas no vietas ārā. Pēc izslimošanas pamēģināju pievilkties. Pieķēros pie stieņa un momentā biju lejā. Protams, ka nekas nenotika, bet sajūta un izbīlis, ka rokas izraušu ārā. 😁 Tagad tā lēnām mēģinu pārvarēt šo nejaukumu.

Link to comment
Share on other sites

Par atlētiskumu īsti nevaru spriest, jo kā atveseļojos, tā sporta zāles ciet, tik cik mājās pastaipīties un papumpēties, bet nu fiziskā izturība ir stipri cietusi.

 

Bija man problēmas ar muguru (nekad nekas nav sāpējis), bet tas no ilgās gulēšanas, kad slimoju. No zemes cēlu mugursomu, kurā bija tikai apģērbs. Nedaudz kustībā biju savērpies, un kā pacēlu somu no zemes, bija klikšķis mugurā un izslēdzos no sāpēm uz 3 minūtēm. :D Tad vienu dienu pārvietojos tikai četrrāpus (piecelties un iztaisnoties nebija iespējams), jo no ilgās gulēšanas (apmēram 4 nedēļas gulta vai dīvāns) starp skriemeļiem bija izveidojušās nogulsnes, kas iespieda nervu starp tiem. Tagad mobilitāte ir atpakaļ, bet cilāt smagumus nav baigā vēlme, bet jāpilda ikdienā speciāli vingrinājumi un jūtos labi, atsākot sportot noteikti būs pensionāru režīms. Kā saka mani paziņas - Slabo, un pelnīti :D

Labots - Malis
Link to comment
Share on other sites

Paldies par info. Citādi no visiem pazīstamajiem, kam ir bijuši pozitīvi Covid testi, pilnīgi nevienam nav vispār nekādu simptomu (viens čalis teica, ka sliktāka oža, bet tas arī pēc nedēļas pārgāja) - ne par ko nopietnāku pat nerunājot. Un uz tā pamata tiešām sāc brīnīties, kas īsti notiek. Forši, ka padalījāties!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Malis teica:

Par atlētiskumu īsti nevaru spriest,

Tas bij viens no simptomiem kapēc vispār nolēmu pārbaudīties. Jo skrienot knapi novilku pusi no ne pārāk distances, nācās nāk atpakaļ ejot. Domāju ka kautkas nav īsti labi, atnācu mājās, nomēriju temperatūru un tiešām 37.5. Tapēc aizbraucu uztaisīt testu. Izrādās pozitīvs.

Tad faktiski pus novembri, visu decembri neko no treniņiem nebiju darījis. Tagad rezultāti diezgan būtiski kritušies, apmēram kā 2 gadu treniņi būtu pazaudēti. Nezinu vai tas Covida dēļ, bet pa 1.5 - 2 mēnešiem izlaižot treniņus, tādam kritumam nevajadzētu būt. Redzēs cik ilgi man tagad vajadzēs, lai atgrieztos iepriekšējā ritmā.

Par garšas zudumu gan neesu pārlieināts. Varbūt bij/varbū nebij, diezko daudz kamēr biju slims neēdu, pārsvarā dzēru.

Super asie čili čipsi, gan likās bezgaršigi pāris dienas pēc slimības, bet tas nebij uz ilgu. Ikdienas ēdienam atšķirību nemaniju. 

Link to comment
Share on other sites

Sveiciens bēdubrāļiem un visiem pārējiem! :)

Padalīšos es ar. Ir pagājuši 2ar pusi mēneši pēc izslimošanas, bet oža faktiski tā arī nav atpakaļ atgriezusies. Nu ok, kaut ko sajūtu - stipras smaržas - aromāts tāds, ka tās paostu "caur spilvenu" , kafijas aromāts - pilnīgi neizteiksmīgs, acetons - tipa kaut kas viegls- kā kādreiz spirts. Nu jā, sāk šis te fīlings piegriezties...

Par garšu principā sūdzību nav.

Par fizisko - ko, lai pasaka, vienīgais kā kauto mazliet fiziskāku sāc darīt, tā svīsti. Pirms tam nebiju šo novērojis (vismaz pie šādas minimālas slodzes). Īsumā kaut kā tā...

 

P.S. Tā arī bija, izslimojām visa famīlija. Sikajiem -  vecākajam simptomi bija knapi 3 dienas, mazākajam 1 dienu temperatūra bija uzlekusi, tad arī viss. Pats 9 dienas pamocījos un ,tad mēnesi athodņaks...Slimošanas laikā temperatūra augstāk par 37.7 nebija. Principā lēkāja starp 37,0-37,4. 

Labots - DeEK
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Vēlējos tik sasirgušajiem biedriem uzjautāt, kā jums ar holīnesterāzes inhibitoru klātesamību organismā? Kas ar acetilholīna aktivitāti?

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

Tikko izslimoju šito zarazu, man ļoti viegli izgāja.. Sākumā muskuļi sāpēja, tad galva ar acīm reizē sāka sāpēt, tas kādas 3 - 4 dienas bija. Klepus arī pa to laiku mazliet bija uzradies, temperatūru gan nemērīju. Garša un smarža pazuda un nav atgriezusies. Tik tikko viss ir beidzies, bet sievai tā smagāk pagāja, bet uz slimnīcu nebija jābrauc.

 

Nu dīvaina tā zaraza, katrs slimo ar savu smaguma pakāpi un nevar zināt ja atkal saslimsi tad cik smagi tas būs otrreiz...

 

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
Pirms 6 minūtēm , laikamTak teica:

holīnesterāzes inhibitoru klātesamību organismā? Kas ar acetilholīna aktivitāti?

nav man pārbaudīts, bet noteikti, ka labāki rezultāti nekā covidiotiem, jo tiem jau no dzimšanas ir centrālā nervu sistēma bojāta

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , laikamTak teica:

Vēlējos tik sasirgušajiem biedriem uzjautāt, kā jums ar holīnesterāzes inhibitoru klātesamību organismā? Kas ar acetilholīna aktivitāti?

Nav taisijis analīzes uz šādiem elementiem. Tas pirmais uzrādās pēc Novičoka uzņemšanas :D 

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
Just now, romajo teica:

Ja jau smaržu nejūt, tad mož ir vērts pagaršot Surströmming ... :D 

ir garšots, bet pirms tā visa. Nu nezinu, man laikam stipras iekšas salīdzinājumā ar tiem jūtūba vēmējiem.

Smird pēc komposta spaiņa kuram vāks nedēļu turēts ciet (nekas īpašs) garšo ļoti sāļi (nav ne vainas).

Bet vai tā ir lieta kuru es ikdienā ēdīšu, domāju ka nē! 😁

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , romajo teica:

pagaršot Surströmming

Vai forumā ir atļauts pieminēt masveida iznīcināšanas ieročus un to iespējamo pielietošanu?😁

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...