Jump to content

Price/performance 5 GHz rūteris


Kitai
 Share

Recommended Posts

pirms 9 stundām , uldii12345 teica:

Māju noklāt ar vienu routeri vispār nav pareizs piegājiens.

Parasti mājvietā uztaisa remontu, interneta pieslēgums bieži pienāk vistālakajā nostūrī, tad pašu spēkiem vai iesaistot "specus" mēģina noklāt visu mājokli, nekādā gadījumā nevelkot vadus, bet uzstādot pēc iespējas jaudīgāku raidītāju, nepieciešamības gadījumā liekot klāt papildus antenas un repīterus. 

Vispār vajadzētu WiFi pārdot tikai pircējiem, kuri spēj parādīt radioamatiera un CCNA apliecību 😆

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , uldii12345 teica:

Nemšanos ar wi fi ātrumu, vispār nesaprotu, ja nu vienīgi sporta pēc. Visām prasīgajām iekārtām vads


Šie laiki jau ir pagājuši. Gan jūzeru izpratnes&slinkuma, gan tehnisko risinājumu ziņā. Ik pa laikam tviterī var sastapt žēlabas "paņēmu optiku, bet Speedtest uzrāda sū..."
Tad Tet iesaka piespraust un pārbaudīt ar vadu..., un tad jūzeru atbildēs starp rindām var izlasīt, kur un kam viņš gatavi to vadu iespraust 😄

Otra lieta ir, ka ļoti daudzi pārvākušies uz laptopiem, tai skaitā tādi, kas dzenā liela apjoma failus caur dropbox vai citiem mākoņiem. 
Laptopiem RJ45 sen vairs neliek. Dokstacijas vai dongļus/adapterus mājās reti kurš pērk. Attiecīgi WiFi ir pirmā izvēle.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , ArnisR teica:

Šie laiki jau ir pagājuši.

lai kā gribētos, šī nav un nebūs taisnība.

Pirms 10 minūtēm , ArnisR teica:

Attiecīgi WiFi ir pirmā izvēle.

bet neviens jau neaizliedz šādu izvēli izdarīt, tikai nu tad pašiem sev

Pirms 11 minūtēm , ArnisR teica:

gatavi to vadu iespraust

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
pirms 12 stundām , uldii12345 teica:

Esi pārliecināts, ka tavs tp link netaisa mājā mikroviļņu krāsni, lai nodrošinātu pārklājumu.

Esmu vairāk kā pārliecināts, ka tplinks nedod vairāk par 23dbm, bet hap ac2 pat aktuālo raidītāja jaudu nerāda, bet nu tur drošvien ir tie 17+2,5 dbm :)
 

Link to comment
Share on other sites

2020.09.27. , 15:40, ArnisR teica:

~2,5 m attālumā no rūtera

Tur jau tā lieta, ka bezvadu tīklu ideoloģiski šādos gadījumos izmantot nav pamatoti, ja var pievilkt vīto pāri iekārtām, no kurām tiek prasīta kaut kāda stabilitāte vai jāpārsūta lieli datu apjomi. Šis vairāk ir reliģijas jautājums.

 

2020.09.27. , 15:40, ArnisR teica:

Ja vairākas iekārtas vienlaikus izmanto WiFi, tad lielāks antenu (spatial stream) skaits nodrošina lielāku kopējo ātrumu

Un ja tomēr izdotos iepazīties ar 802.11 būtību, tad saprastu, cik ļoti šis apgalvojums ir nepatiess.

Jā, ir MU-MIMO un 802.11ax ievieš OFDMA. Bet šeit atkal - MU-MIMO vairāk ir marketelogu jājamzirdziņš, kurš dabā tik eleganti vis nestrādā, par 802.11ax - neviena vecā iekārta šo standartu neatbalsta un OFDMA darbības loģiku noteiks katrs WAP ražotājs pats, t.i., jā, Aruba, Cisco/Meraki, Ruckus gadījumā tur viss varētu būt skaisti, bet nevajag cerēt, ka tā tas būs TP-Link un līdzīgu izstrādājumu gadījumā pa 50€. 

Labots - CosmosDC
Link to comment
Share on other sites

uldii12345
pirms 11 stundām , Vasarnieks teica:

Esmu vairāk kā pārliecināts, ka tplinks nedod vairāk par 23dbm, bet hap ac2 pat aktuālo raidītāja jaudu nerāda, bet nu tur drošvien ir tie 17+2,5 dbm :)
 

Vispār jau daudz, kur saka ka 18dbm ir max safe lielums. Uzliekot Latviju, ar tādu jaudu MT arī raida un visu MT rāda, gan jaudu, gan frekvenci, gan režīmu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
INTRASERVERNET

Asus priekshrociba ir speciali ari pievienot LTE dongle USB porta un viegli pieslegt. Ja ir velme pec Custom Firmware, tad Tomato.

Labots - INTRASERVERNET
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ar Netgear bijusi diezgan slikta pieredze, ko esmu minejis, ja nemaldos ari seit. Isteigti routeris pekshnji pazaudee DNS ierakstus. Ka vien tu pamani pekshnji datora pie wifi vai ethernet trijsturiti. Restarts palidzeja. D-Link nespej ilgi notureet slodzi, kas beidzas ar routera (ne)speju darboties, restarts palidzeja.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tak ņem Mikrotik ac^2 un miers. Tāpat tante pati viņu nekonfigurēs un zvanīs tev. Viņai interesē tikai lai internets stabili strādātu un neatšķirs 100mbit no 1gbit tīkla. Varbūt pat pietiktu ar hap ac lite (tc?), bet p/p ac2 ir labāks.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Sakat šādu? MikroTik hAP ac2? Man tieši (varbūt) vajadzētu vienu switchu apvienot ar rūteri...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , ieleja teica:

kolēģe-grāmatvede sūdzējās par internetu

Uzliec šai kolēģei normālu mikrotiku ,vienreiz sakonfigurē kā vajag un aizmirstam problēmas. Ar hAp ac2 pilnīgi pietiks līdz ausīm.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Neliec tantei Mikrotik. Ja nevelies biezhas galvas saapes, kad izdomas ko pieslegt un itka nestradas vai stradas sudigi, tad zvanis ka to izdarit un ej skaidro, kas ar tikliem nav uz Tu.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Kas tur nav skaidrs, tāpat viņam būs jārisina visas ar to saistītās problēmas - līdz mūža galam. Vai līdz viņš noliks tantei karoti. 

 

Tāpat būs galvassāpes un pašam vajadzēs iespraust elektrības vadus un nospiest ieslegsanas pogu visām iekàrtām ko viņa mēģina pieslēgt.

 

Vismaz mikrotikam būs apdeiti kas pamazam labos daļu no lietam, kas stradas sudigi. Tplinkam, dnetam un netgearam pedejais un vienīgais apdeits iznaca reize ar pašu iekārtu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  

pirms 3 stundām , INTRASERVERNET teica:

itka nestradas vai stradas sudigi, tad zvanis ka to izdarit un ej skaidro, kas ar tikliem nav uz Tu.

 

nu tas pats būs jebkurā gadījumā. Es MT HapAc2 neņemtu, ja lokācija būs dzīvoklis ar 2+ sienām starp MT un tālāko dzīvokļa punktu. Man tādā situācijā 5GHz no MT mira nost(Indoor, Tx Power 17dBm) . Asus RT-Ac56u un Huawei E5186 (abi arī bez ārējām antenām) tajā pat punktā vēl bija lietojami (10+Mbps).

Labots - Jainit
Link to comment
Share on other sites

2020.09.27. , 00:14, ieleja teica:

 

esmu kaut kādus TP-LINKus tā uzlabojis, kļuvis nesalīdzināmi labāk un tiem TP-LINKiem arī bija caura un neatjaunojama firmware

 

bet priekš MT ir kāds iemesls. kura dēļ man vajadzētu paeksperimentēt ar savējiem (izņemot to, ka abi "ir sarakstā")?

 

Zinu ,ka ar openwrt ir labāk ,bet jaunajiem ir lieks čakars ,lai uzliktu..

Labots - rooyar
Link to comment
Share on other sites

Tik pēc ieraksta publicēšanas iebraucu, ka salīdzinājums ir galīgi nekorekts un neaktuāls. Pārējās ierīces ir vecas, vēl no laikiem kad Wi-Fi jauda netika reglamentēta (E.I.R.P. ?? ) + uz Asus stāv custom ROM un man nav ne mazākās nojausmas ar kādu jaudu strādā pārējās ierīces.

 

Labots - Jainit
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Cik no jums reali raud par atjauninajuma neesamiibu? Cik no jums saskaras, ka jusu routeris tiek uzlausts vai wifi tiikls? Ir kaads? Ja nav, tad ko raudat? Un nevajag tantei Mikrotik. Varbut tas kursh bus iespraudis tantei Mikrotik varbut bus atrak nolicis karoti par tanti. Un tad kam nav saskare ar taadiem, ko vinja daris? Nemaksas mikrotikam par konfigureshanu.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ieleja teica:

un updates?

ja tev tas ir ''pastāvīgais klients'', kuru ik pa laikam supportē, tad uzmet uz mikras vpn. Pieslēgsies vakarā pēc darba laika un noupdatosi tai tantei rūteri. No pieredzes varu teikt, ka viss smuki strādās arī tad, ja updatosi reizi pusgadā. Protams var jau arī biežāk, bet nu pats pačeko, kas aktuāls ir mainīts updatos un vai kārtējo jauno firmware vajag vispār likt. Tas, ka tur būs piem. updatoti ''region'', visāda jauna šņaga priekš CRS switch un tamlīdzīgas lietas, tev diez vai to visu vajadzēs. Tā kā skriet uzreiz pēc jaunākā update arī nav vajadzības.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
pirms 7 stundām , M@R$$ teica:

Sakat šādu? MikroTik hAP ac2? Man tieši (varbūt) vajadzētu vienu switchu apvienot ar rūteri...

Kā switch hap ac2 būs ļoti labs. Wifi ir ļoti vājš. Bet nu runā, ka ar openwrt 20.x versiju būs oficiālais supports šim modelim. Par to naudu noteikti var labāku dzelzi dabūt.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Priekš šitiem diviem kadriem izīrēt papildus dzelzs roku un kāju drošības jostas un biļeti uz kamčatku.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , DropTables Bobby teica:

Netgear bijusi diezgan slikta pieredze

Nezinu par viņu router produkciju, bet switch diezgan bieži noklājās. Esmu viņu produkciju plaši izmantojis.

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja netgear sēžot uz poda piečurā visu grīdu (ar switchu), kā tu sagaidi ka stàvot kàjàs (ar routeri) rokas un kājas būs sausas?

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Visas pareizas. Katram tirgotājam sava cenu politika.

Es ņemu no eurodk.lv. Tur viss normāli.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

eurodk ļoti labs veikals.

Prieks, ka hap ac 2 paliek lētāki, atbilsošāki veiktspējai.

 

Starp citu, ja kādam interesē, varu piedāvāt 2 gab pigtails, priekš ārējām antenām, ja ir vēlme izmantot rūteri metāla kastē utml.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad tā. Gribu izkliegt sāpi.

Bija skaists sestdienas rīts. Nekas neliecināja par nelaimi.

Izņēmu no kastītes jaunu MikroTik hAP ac2 rūteri.

Saspraudu vadus...ieliku barošanu...un šovs varēja sākties.

Pieslēdzos rūterim...un sapratu ka nu ir mati. Tur. Es nesaprotu NEKO. NE parasto, ne advancēto versiju. Interfeiss ir pelnījis balvu par līkāko. Kaut kādi mistiski saīsinājumi...

Protams pirmo reizi viss beidzās ar to ka netiku rūterī. OK, hard reset poga ir tur kur parasti. Protams tikai nospiežot un paturot nekas nenotiek.

Ņēmu gugli, atradu manuāli, ok tīk tālu esam.

Saliku visu atpakaļ, un sāku testēt. Vissirslikti.lv

Caur switchu datorā ātrums ir ... mazāks. Nesaprotu.

Andriod boxā netflix iet ar bremzi, lai gan atrodas blakus (rūteris strādā duālā režīmā).

TV box vispār atsakās sadarboties, lai gan internetu atrod....

Nja, sausais atlikums, saliku visu atpakaļ vecajās sliedēs, un pirmdien tiks nests uz nomaiņu.

Nevienam neiesaku, diemžēl.

  • Atbalstu 3
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , M@R$$ teica:

Nja, sausais atlikums, saliku visu atpakaļ vecajās sliedēs, un pirmdien tiks nests uz nomaiņu.

Nevienam neiesaku, diemžēl.

 

Mana pieredze diametrāli pretēja. Saslēdzu, divus portus saliku WAN bridžā, lai IPTV kastei nevajag atsevišķu Switchu (Baltcom)

Uzliku VPN serveri, IoT lietām atsevišķu no/apdalītu WLANu bez interneta piekļuves. 

Ātrums gan uz TV gan kompī ideāls. Pa WiFi 400Mbit/s. 

Iesaku!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kā man patīk šie ticības kari, ka tikai MikroTik ir manta un pārējais ir sūds - eh puikas, labs ir gan MikroTik (ja māk viņu konfigurēt un uzturēt), kā arī labs ir arī TP-Link, Asus (mājsaimniecei, kam po par firmu un "krutajām" fīčām ko var tai kastītē salikt). Nezinu, man strādā gan liktie MikroTik, gan Asus, TP-Link, ko nu puikas? Mistika kaut kādā!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu labi, pieņemsim, ka es neko nesaprotu. 

Bet nu tad uz kastītes ir jādrukā brīdinājums, ka nav paredzēts parastam/advancētam lietotājam...

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Lai gan auto setup butu janostrada, bet ari es esmu saskaries, ka nenostrada, nakas ar rocinjam konfiguret. Protams sekss garantets, ja neizproti, kaa kas jakonfigure. Vispar prasitos, ka pircejam sanjemot ierici butu ari manualis kastite. Protams ja Advanced mode ietu cauri, tad sanaktu diezgan pabiezs manualis.

Link to comment
Share on other sites

Nu es sāku ar, tjipa, vienkāršoto versiju. Lai nokonfigurētu wifi. Bez gugles tur ir pieejamas opcijas CAP, CPE... un ej un saproti, kas tie pa dzīvniekiem. Murgs ne interfeiss.

Advanced mode nācās līst jo uzlikt paroli uz ieejas rūterī ir obligāta sākuma procedūra.

Nu es sapratu vienu svarīgu lietu, ja nav kazai piena, tad arī nebūs. 

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
Pirms 42 minūtēm , M@R$$ teica:

Nu es sāku ar, tjipa, vienkāršoto versiju. Lai nokonfigurētu wifi. Bez gugles tur ir pieejamas opcijas CAP, CPE... un ej un saproti, kas tie pa dzīvniekiem. Murgs ne interfeiss.

Advanced mode nācās līst jo uzlikt paroli uz ieejas rūterī ir obligāta sākuma procedūra.

Nu es sapratu vienu svarīgu lietu, ja nav kazai piena, tad arī nebūs. 

Apsveicu ar pirkumu! 😃 Microtik vienīgā labā lieta ir winbox, pārējais tur ir max neloģiski. Bet nu kad iebrauc visādus s... var uztaisīt, bet nu to pašu ar openwrt var izdarīt loģiskā interfeisā. 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tuvākais kas mikrotik instrukcijai ir CCNA training books vai Comptia network+. Ko izmanto, lai atšifrētu mikrotik wiki.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345
pirms 3 stundām , M@R$$ teica:

Nu es sāku ar, tjipa, vienkāršoto versiju. Lai nokonfigurētu wifi. Bez gugles tur ir pieejamas opcijas CAP, CPE... un ej un saproti, kas tie pa dzīvniekiem. Murgs ne interfeiss.

Advanced mode nācās līst jo uzlikt paroli uz ieejas rūterī ir obligāta sākuma procedūra.

Nu es sapratu vienu svarīgu lietu, ja nav kazai piena, tad arī nebūs. 

Tad jau neesi nemaz tik advancēts lietotājs. Next, next visi māk. Interfeis ar daudz funkcijām nevar būt vienkārš. Ir taču n tie video par mikrotik konfigu no nulles youtube. Var taču iegoglēt ko CAP, CPE nozīmē. Skaidrs, ka ja nekad nav mt lietots, ir jāpatērē laiks, bet nav jau standarta lietas nekāda raķešu zinātne. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , AVilks teica:

man strādā gan liktie MikroTik, gan Asus, TP-Link

Man kā pamatrūteris ir Mikrotika lētais Lite, tad tālāk kā swičs Tplinks un otrajā stāvā Asus kā repīters un ar vadu uz bērna datoru. Viss griežās. Jāpiezīmē gan, ka Asus un Tplinks reizi pāris mēnešos nu neteiksim, ka uzkarās, bet sāk bremzēt, tad pārstartēju, Microtikam to vajag reiz 6 mēnešos. Mikrotikam web GUI ir prasts kā zābaks - visu var sadarīt ātri, VPN man neizdevās, piesaistīju kolēģi, jamais uztaisīja. Šodien atcerē'jos, ka gadu apdeiti nav taisīti, palūdzu kolēģi, jamais attālināti visu izdarīja. Problēma ir iekš tā, ka apdeitam nepietiek vietas :D Jamais māk patīrīt un uzlikt to ko vajag. Uz Ziemassvētkiem laikam uzdāvināšu sev to to AC pa 50+ eirām. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pārkārtoju mājas slēgumu, ieliku otru rūteri. 
Dlinks DIR-842, AC1200.
OK, par to, kāpēc TV kaste negāja, bišķiņ mana līkrocība, nebiju šo to aktivizējis.
Un tagad: uguņošana, salūts, šampanietis.
Your Internet speed is 1.1 Gbps.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Akvaimandieniņ teica:

Ko aktivizējis? Barošanas bloku vai rozeti?

Andrīt nu tu pats izdomā! Sarunājuši?

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...