Jump to content

Price/performance 5 GHz rūteris


Kitai
 Share

Recommended Posts

INTRASERVERNET

Ja gribas chakareties ar konfigureshanu, bet pec tam nolikt mala un viss strada tad Mikrotik. Ja gribas loti vienkarsi nokonfiguret un pec tam strada, tad Airport Extreme.

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ar Mikrotik esmu pazīstams sen, bet personīgi - nepatīk un nekādu mega stabilitāti nejūtu. Padaudz pieredzes, ka kaut kas lago. Protams ir arī devaisi, kuri darbojas stabili.

 

Airport Extreme vai tad kaut kur vēl pārdodas? Tu taču domāji Apple produktu.

Labots - Kitai
  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Kitai teica:

Meklēju nedārgu, stabilu 5 GHz wi-fi rūteri

mazliet uzraksti vairāk par to, kur un kā tiks lietots?

kas ir apkārt? vienk lauku māja, kur nekādu trokšņu nav, jeb pilsētas centrs ar jau daudziem wifi apkārt?

Mikrotik un wifi strādā, bet līdz brīdim..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dzīvokļu māja, nomaļš mikrorajons. Kādus 6 tīklus skenē. Dzīvoklī ir arī mikrene. :D Lietots - 2 portatīvie, 2 telefoni, wi-fi radio, wi-fi printeris, SMART TV.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Jaa, jaa es domaaju to pashu Apple Airport Extreme. Meginaju maja sastelet x2 Mikrotik, bet vairak bija bezjedzigs sekss, neka lietderigums. Noliku plaukta ieliku Time Capsule + Airport Extreme un parejot starp telpam nav paarraavums un chakars. Viss strada, iestelet bija elementati. Noradi kursh ir galvenais un otram noradi extend wifi un viss.

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Es arī esmu par Mikrotik. Bet ja negribas ņemties ar tā konfigurēšanu, tad te ir neliels videoapskatiņš ar TOP 5 (krievu valodā un, protams pēc autora ieskatiem):

 

Link to comment
Share on other sites

Mikrotik lietotājiem ir jāatceras viena ļoti svarīga lieta, ko soho useri parasti aizmirst. Tas ir regulāri jāpačo. Citādi ātri kāds "uzvilks uz desas"

Link to comment
Share on other sites

Man ir Archer C7. Tā teikt, not terrible, not great. Strādā stabili, niķojas tikai vasarā, kad >40C pekle iestājas un laikam kaut kas pārkarst.

Link to comment
Share on other sites

man arī ir tas archers C7 nekādu gļuku nav, tiesa man viņš tumšā stūrī mētājas tapēc neuzkarst baigi....pastāvīgi kādi 6-7 devaisi no jamā barojas...citreiz pat vairāk..

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , aigarsa teica:

Es arī esmu par Mikrotik. Bet ja negribas ņemties ar tā konfigurēšanu...

 

Es pirms pāris mēnešiem nopirku MT, tur tak wizards kā wizards nekā īpaša caur web ğīmi. Ja iet tajā advanced logā, tur gan bez 0.5 grūti saprast.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , rubb teica:

Drīzāk gan hroniska atkarība no boot, pie narkologa betonam ar steigu vajadzētu aiziet

Kaku mētātāju nodaļā narkologs ne labprāt pie pacienta iet... nu un arī arā nelaiž.

Ja pa tēmu- jauns MT produkts hAP ac3 , kā rakstīja vienā citā forumā + 2 antenas un +30USD :) (nu un cits CPU un PoE out ports un 128MB ROM).

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Nu ja ac^2 vieta pa maz un ac^3 par mazjaudīgu, tad atliek tikai RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN 195+pvn.

 

Papētiju ddwrt vs openwrt reālo stāvokli, openwrt uzvar vienos vārtos, jo tas ddwrt ir pilnīga miskaste.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Arī stāv Archer C7  . var teikt ka verķis par kuru ''uzliec, saliec ko vajag un aizmirsti''  . Visādā ziņā šis tiek pārstartēts kopā ar visu mājas tehniku, kad kāds vienlaicīgi ieslēdz gludekli un tējkannu... un izsisti drošinātāji. Bet tas , labi ja reizi gadā. Pirms tam bija Linksus WRT54. Nu kaut laba manta veciem laikiem, bet tomēr laiku pa laikam kārās. Pa to cenu, C7, ideāla manta. Varot ar tā USB pievienojumu pat visādas ''izvirtības'' tipa pieslēgt ārējo cieto disku vai printeri un prastu USB pievienojuma printeri kā tīkla printeri

Labots - oxygen
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pats skatos pēc jauna, jo mans 7 gadus vecais vecais TP-Link TL-WDR3600, lai arī divjoslu WiFi, tomēr nav AC. Archer C7 izskatu kā variantu, tomēr sirdī iekritis Netgear R7800.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , oxygen teica:

Arī stāv Archer C7  . var teikt ka verķis par kuru ''uzliec, saliec ko vajag un aizmirsti''  . Visādā ziņā šis tiek pārstartēts kopā ar visu mājas tehniku, kad kāds vienlaicīgi ieslēdz gludekli un tējkannu... un izsisti drošinātāji. Bet tas , labi ja reizi gadā. Pirms tam bija Linksus WRT54. Nu kaut laba manta veciem laikiem, bet tomēr laiku pa laikam kārās. Pa to cenu, C7, ideāla manta. Varot ar tā USB pievienojumu pat visādas ''izvirtības'' tipa pieslēgt ārējo cieto disku vai printeri un prastu USB pievienojuma printeri kā tīkla printeri

man tāds pats setups bija pirms tam - ppiekrītu linksys 54tais bija bieži jārestartē, tad kāda iekārta neredz netu, tad bremzē + ātrums bija mazāks..tā teikt vairs neatbilst prasībām...man arčers nav tā ne reizes uzkāries ka būtu jārestartē...piespiedu kārtā..atšķirībā no linksa


netgear tomēr cena x2

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Netgears ir tikai dualcore un c7 visdrīzākais singlecore. Līdzko tiks darīts kaut kas ko neprot soc, tā veiktspēja dziļā pakaļā. Mikrotik hap ac2 jau ir quadcore cpu un 256mb rams. Rb4011 būs jau 1gb rama. 

 

Nebrīnīšos, ka vienīgie firmwares apdeiti šiem iznāk tikai ja šķībacainie koderi iedevuši līku fw uzstādīšanai rūpnīcā. Mikrotikam tev vel vismaz 5-10 gadus būs pieejami visi apdeiti un jaunākā funkcionalitāte.

 

Rb4011 maksās tuvu tam kā netgears un hap2 kā c7. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Mikrotik hap ac2 jau ir quadcore cpu



Gan ac2, gan ac3 ir tikai 2x2 (AC1200). MT ir specifisks pielietojums.
Userim vulgaris, kurš mājās gribi izbaudīt gigabitīgu trubu caur WiFi devaisiem, būtu jāskatās vismaz uz 3x3 (AC1750, AC1900).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , ArnisR teica:

Userim vulgaris, kurš mājās gribi izbaudīt gigabitīgu trubu caur WiFi devaisiem, būtu jāskatās vismaz uz 3x3 (AC1750, AC1900)

1000x reižu izmalta tēma, bet tāpat vienmēr kāds uzrodas, kas kaut ko šādu uzraksta.

1) Vai vari nosaukt gala iekārtas, kuras tam user vulgaris ir ar 3x3:3 bezvadu kartēm?

2) Ar bezvadu tīklu Gbps šobrīd izbaudīt vēl nevar, vienalga kāds būtu WAP un gala iekārta, bet to personām, kas raksta AC1750/AC1900 utt. laikam neuztvert nekad.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Netgears ir tikai dualcore un c7 visdrīzākais singlecore. Līdzko tiks darīts kaut kas ko neprot soc, tā veiktspēja dziļā pakaļā. Mikrotik hap ac2 jau ir quadcore cpu un 256mb rams. Rb4011 būs jau 1gb rama. 

 

Pārāk vienkāršota salīdzināšana, tas kodolu daudzums pilnīgi neko nenozīmē.

Kurš ir veiktspējas ziņā ātrāks - dual-core ar 1.7GHz vai quad-core ar 700MHz. Es domāju ka tas dual core ir jūtami ātrāks processora jaudas ziņā, cik tas kauko maina priekš rūtera jau cits jautājums.

Un ko tieši SoC neprot? Kautko glupāku sen neesu dzirdējis.

 

pirms 19 stundām , ggg97 teica:

tomēr sirdī iekritis Netgear R7800.

Man ir tas Netgear R7800, strādā kā jau rūteris, bet ja pašam būtu jāpērk nevis darbs apmaksātu, tad maz ticams ka pirktu, var nopirkt gandrīz uz pusi lētāku rūteri ar identiskām iekšām, tas vairāk tāds mārketinga produkts - gaming, Nighthawk, vaireāk krāsainas LED utt., tie atslēgas vārdi, lai var nokāst kādus 50 pa virsu.

 

Pietam paskatoties boot logus viņi pat tolkam neko tur softwāres ziņā nav mainījuši, viss tas pats kas uz Qualcomm dev kita, nekādas izmaiņas kernelī, userspeisā utt, tik cik paņēmuši references dizainu un ielikuši smukākā kastītē. To jebkurš ražotājs var izdarīt.

Bet nu tas jau pa lielam visiem consjūmeru rūteriem.

 

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CosmosDC teica:

1000x reižu izmalta tēma, bet tāpat vienmēr kāds uzrodas, kas kaut ko šādu uzraksta.

1) Vai vari nosaukt gala iekārtas, kuras tam user vulgaris ir ar 3x3:3 bezvadu kartēm?

2) Ar bezvadu tīklu Gbps šobrīd izbaudīt vēl nevar, vienalga kāds būtu WAP un gala iekārta, bet to personām, kas raksta AC1750/AC1900 utt. laikam neuztvert nekad.


1) Atslēgas vārds – iekārtas. Daudzskaitlī. Tā kā es arī rakstīju – devaisi. Piemēram divi laptopi ar 2x2 +4K TV, iekšējie Wifi<->Wifi strīmi...

2) Pagrūti, bet nu jau pat ar ac var. Ar ax virs 1 Gbps. Paskaties jaunāku augstā gala laptopu testus iekš https://www.notebookcheck.net/ 
Uz stacionārā esmu reiz bez problēmām 1,3 Gbps linku uzlicis ar pavecālu TP-Link 3x3 kartiņu un Archer A9 rūteri pretī. Reālo tik nebija iespējams nomērīt, bet gan jau virs 600 būtu.
Ir redzēti testi, kur pat no Intel AC9260 (2x2) ir izspiesti >900 Mbps ac modē ar 160 MHz joslu (https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-features/33212-160-mhz-wi-fi-channels-revisited)
Lenovo ThinkPad X1 Carbon G7 2020 (Intel AC9560 ac, 2x2) – >1100 Mbps https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-X1-Carbon-G7-2020-Laptop-Review-Same-Look-New-Processor.459048.0.html

P.S. Un nevajag domāt, ka es neatšķiru link speed no reālā. 

Link to comment
Share on other sites

Klau, pieturamies pie tēmas, OK? Personīgās attiecības varat skaidrot arī PZ :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Nebrīnīšos, ka vienīgie firmwares apdeiti šiem iznāk tikai ja šķībacainie koderi iedevuši līku fw uzstādīšanai rūpnīcā. Mikrotikam tev vel vismaz 5-10 gadus būs pieejami visi apdeiti un jaunākā funkcionalitāte.

Zelta vārdi:)

 

No pieredzes varu pateikt kā piemēru-  mikrotik RB433 ( mikrotik.com/product/RB433AH ) pirkts klientam 11.gadu atpakaļ, joprojām griežas un piedevām bez gļukiem. Ir man viens tāds klients, kurš nav ar mieru mainīt pret jaunāku modeli, jo esošais taču strādā bez problēmām. Un tādu piemēru ir tonnām.

Protams tā ir autora izvēle ,bet es arī viennozīmīgi ieteiktu kaut ko mikrotik.

 

2020.09.24. , 10:58, Kitai teica:

Padaudz pieredzes, ka kaut kas lago

Konfiga problēma? Nu uzraksti man PM un es tev palīdzēšu.

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ar RB952Ui-5ac2nD no Mikrotik viss ir slikti. Divas koka durvis un ~10m attālums un 5ghz signāls ir pazudis kā Gobezms no advokatūras.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Mikrotik hap ac2 - noteikti neņem. Wifi zona galīgi švaka. 2.4 ghz ar 20mhz joslas platumu ķer tieši tik pat tālu cik 5ghz tīklu. Taisnība, tam cilvēkam, kurš teica, ka mikrotiks nav wifi paredzēts. Būs jāmēgina pāršūt openwrt, tas man pierastāks. Otriez ņemtu Archer C7 un arī liktu openwrt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Vasarnieks teica:

Būs jāmēgina pāršūt openwrt, tas man pierastāks

priekš HapAC2 ir parādijies? nesen pētīju, it kā vēl nebija..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Vasarnieks teica:

Wifi zona galīgi švaka. 2.4 ghz ar 20mhz joslas platumu ķer tieši tik pat tālu cik 5ghz tīklu.

Kāpēc tev uz 2,4 ghz ir jāizmanto tikai 20mhz? M? Uzliec 20/40 un viss lido tā ka kūp! Man daudzstāvenē apkārt ir ap ~11 wifi kaimiņu un no 2,4ghz wAP ac spriež laikā ~135Mbit, kas priekš 2,4 ir ļoti labs rādītājs. Savukārt 5Ghz bliež ap 430Megi... ēters piedrazots, domāju, ka laukos varētu dabūt vairāk. Nekas negļuko, nekas nebremzē.....gadu gadiem.

 

 

 

mt.JPG

Link to comment
Share on other sites

nu, ja vajag ārējās, tad jau HapAC3. ja jau viņi palaidīs Opemwrt tam AC2, tad jau AC3 turpat vien būs, čipsets gandrīz tas pats.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Vai tad mikrotiks savus lūžņus ņem atpakaļ un maina uz jaudīgākiem ar klienta nelielu piemaksu?

Fakts paliek fakts. Māja lauka vidū, nav citi wifi apkārt. Ar tplink 1043nd v1. Netu mierīgi lietoju pa visu māju. Upgreidoju uz hap ac2, wifi nelietojams, lai vispār 2.4 ghz ķertu caur 1 istabu jāliek 20mhz, jo 40mhz visu laiku atvienojās dēļ zonas neesamības. 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , ArnisR teica:

Ir redzēti testi

Tie ir sterili testi - kontrolēta apkārtne bez interferences, ideāli RF apstākļi kanālam un par iperf3 testiem, vismaz es uz ātro neatradu kādu packet size izmanto testos, ja default, nu tad tas neatbilst standarta lietotāja trafikam, jo tiek piedzīts optimālais packet size, kas būs tuvu 1500 baitiem.

Bet tā arī es nesapratu to pirmo daļu - kāpēc obligāti vajag 3x3:3 piekļuves punkta daļu, ja nav pretī iekārtu, kas to varētu izmantot? Kāda starpība - iekārta ir viena vai simts? 

Link to comment
Share on other sites

Ne gluži sterili vai pilnīgi neiespējami mājas apstākļos. Katrā ziņā notebookcheck tests manam laptopam sakrita ar to, ko varēju dabūt LAN->WLAN.  Reālie ~300 Mbps no 433 Mbps(1x1ac) linka ~2,5 m attālumā no rūtera. 2,4 GHz ēters pilns līdz nemaņai, 5 GHz patukšs, ibo caur dzelzsbetonu reti kurš tiek cauri.


image.thumb.png.fcf38cd746fd8832a4bdd591e5058278.png
Ja vairākas iekārtas vienlaikus izmanto WiFi, tad lielāks antenu (spatial stream) skaits nodrošina lielāku kopējo ātrumu. 

Link to comment
Share on other sites

uldii12345
2020.09.26. , 22:13, Vasarnieks teica:

Vai tad mikrotiks savus lūžņus ņem atpakaļ un maina uz jaudīgākiem ar klienta nelielu piemaksu?

Fakts paliek fakts. Māja lauka vidū, nav citi wifi apkārt. Ar tplink 1043nd v1. Netu mierīgi lietoju pa visu māju. Upgreidoju uz hap ac2, wifi nelietojams, lai vispār 2.4 ghz ķertu caur 1 istabu jāliek 20mhz, jo 40mhz visu laiku atvienojās dēļ zonas neesamības. 

 

Esi pārliecināts, ka tavs tp link netaisa mājā mikroviļņu krāsni, lai nodrošinātu pārklājumu. Ac2, cap ac diezgan daudz likti, nav tādu problēmu ar pārklājumu. Katrā stāvā pa ap ac2, bet pat no 1st., otrā stāvā ir normāls signāls, kāmēr neaiziet uz tālākiem galiem, nepārslēdzas uz 2 st AP. Māju noklāt ar vienu routeri vispār nav pareizs piegājiens. Nemšanos ar wi fi ātrumu, vispār nesaprotu, ja nu vienīgi sporta pēc. Visām prasīgajām iekārtām vads, wi fi telefoniem un tur vairāk par 30 mbit nevajag. Kāpēc piekakāt ēteru ar vairāk kā 20mhz joslu? 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...