Jump to content

Kvēlspuldzes


Prodigy
 Share

Recommended Posts

Mani arī interesē.

Laikam tomēr neinteresē. Kaut kad drīzumā varētu noderēt kā pagaidu apgaismojums (kā reiz kādi 20gab 60W būtu ideāli), bet 50/50 - var arī nenoderēt.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Ko ar tādām iesākt mūsdienās? Es vienu kontrollampai lietoju, citādi ar viens plaukts ar šitām piekrauts šķūnī.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , e = d teica:

Es vienu kontrollampai lietoju,

Elektriķa kontrollampai vajag 2 spuldzes - virknē.

Kā savādāk pārbaudīsi starp fāzēm?!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Stepselis teica:

Elektriķa kontrollampai vajag 2 spuldzes - virknē.

Kā savādāk pārbaudīsi starp fāzēm?!

Mūsdienu digitālajā pasaulē, kas pilna ar visādime verķiem, kvēlspuldzes jau nu laikam ir vienīgais elektriķa darba rīks, lai  pārbaudītu sprieguma neesamību :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , energys teica:

kvēlspuldzes jau nu laikam ir vienīgais elektriķa darba rīks, lai  pārbaudītu sprieguma neesamību :D

Nemuldi par lietām, kurās necērt!

Labots - ggg97
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Man Fluke testeris ir jau vairāk nekā 30 gadus, tāpat skapis citu līdzīgu mērinstrumentu...

Bet pēdējais vārds, vienalga, slodzes imitācijā būs kontrollampai..

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , ggg97 teica:

Nemuldi par lietām, kurās necērt!

Nu, nu, es tieši šajā sfērā darbojos :) Un pastāsti, kā Tu tās kvēlspuldzes nesā līdzi instrumentu somā. Jāsargā kā jēlas olas, citādi ar pārējiem smagākiem dzelžiem ir uzreiz kaput. Testeri ir dažādi veidi, kādēļ tiem neuzticēties?


Pirms 15 minūtēm , jacobs teica:

Man Fluke testeris ir jau vairāk nekā 30 gadus, tāpat skapis citu līdzīgu mērinstrumentu...

Bet pēdējais vārds, vienalga, slodzes imitācijā būs kontrollampai..

Ja Tev reizē vajag kā slodzi, tad tas ir kaut kas nedaudz cits.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ja Tu darbojies šajā sfērā, tad Tev, iespējams, ir kautkāda aš programmējama slodzes dakša. Bet tehniski cilvēki, kuri ikdienā nenodarbojas ar elektroinstalāciju, izlīdzas ar kvēlspuldzi.

 

p.s.

vēl šogad mani pasauca talkā čalis, kurš divas dienas mēģināja ar testeri saprast, kāpēc pusdzīvoklī nav elektrības. Uzčiniju ar testera galiem kvēlspuldzi un pusstundas laikā atradām vainīgo rozīti, kur sacilpotais alumīnijs bija pārgājis pušu, pie kam interesanti, bez jebkādām dzirksteļošanas pēdām. 

Labots - ggg97
  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , ggg97 teica:

Ja Tu darbojies šajā sfērā, tad Tev, iespējams, ir kautkāda aš programmējama slodzes dakša. Bet tehniski cilvēki, kuri ikdienā nenodarbojas ar elektroinstalāciju, izlīdzas ar kvēlspuldzi.

Man ir vienkārša stadartizēta pretestība. Tagad uz sitiena neatceros, 30 vai 50W.

Link to comment
Share on other sites

Bet ērtāk ir, ja uzreiz var redzēt, spīd, nespīd, gluži, kā lauku zaļumballē.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Spuldzes priekš e27 patronas, aizmirsu sākumā pierakstīt. Bet izskatās, ka interese ir plaša, vajadzēs kautkādas kvotas ieviest, lai visiem pietiktu :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kādam ir tiešām vēlme braukt pakaļ tām spuldzēm uz ~Krasta Lido rajonu, tad sūtiet PM, es iedošu bračkas telefonu un adresi (viņš ir tas spuldžu magnāts), lai var sazvanīties un uzzināt, vai tās spuldzes jau nav savāktas. 

 

Labots - Prodigy
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Stepselis teica:

Kā savādāk pārbaudīsi starp fāzēm?!

Vienreizēji jau var pārbaudīt ar vienu spuldzi!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Knaabis teica:

Vienreizēji jau var pārbaudīt ar vienu spuldzi!

Ja uz īsu brīdi «pārbauda», tad nav nekas vienreizējs. Neizdeg spuldzīte.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Prodigy teica:

Spuldzes priekš e27 patronas

Atsevišķās elektromateriālu bodēs ir nopērkamas bez problēmām. Tieši parastās kvēlspuldzes nevis "uzlabotās"

Link to comment
Share on other sites

Ja tai kvēlspuldzei virknē pieliek pretestību uz kuras tajā slēgumā ir kādi 50 volti un pašai lampai paliek 180V, tad tāda spuldze strādā 5 gadus uz neizdeg.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Droši vien ka neiet. Pēc maniem novērojumiem koridorā spuldze izdeg ik pa kādi 3 - 4 mēneši, tikmēr istabā jau iet gadus 6 vismaz. Tāpat arī virtuvē izdeg ik pa laikam.

Varbūt nepatīk temperatūras maiņas. 

Link to comment
Share on other sites

Cik esmu lasījis, LED spuldzes nav sajūsmā par slēgāšanu. Arī man koridorī tā spuldze kādu reizi gadā izbeidzas (bet nu jā, DEPO maina), kamēr istabā ir jau vairāk kā trīs gadus, respektīvi kopš dzīvoju šajā dzīvoklī.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, cik tur patiesības, esmu dzirdējis stāstu, ka kaut kur Norvēģijā birojos gaismas neslēdzot ārā vispār, spuldzes mazāk tērējas, jo netiek slēgalētas iekšā ārā, tas atsver iztērēto elektrību. Varbūt tā ir tikai leģenda, bet kaut kāda loģika varbūt tur ir, ja vēl ierēķina spuldžu mainītāja darba samaksu, kas Norvēģijā, droši vien, nav maza...

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Kazarms teica:

Cik esmu lasījis, LED spuldzes nav sajūsmā par slēgāšanu. 

Nez man divās vietās uz sensoru uzliktas PHILIPS 18W ledenes un pāris gadus jau iet. Slēgājas n-tās reizes pie jebkādām kustībām.

 

Vispār tu jauc ar CFL spuldžu palaidēju kas netur biežu slēgāšanu. Lediem kautkā pofig.

Labots - Māšuks
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Māšuks teica:

Nez man divās vietās uz sensoru uzliktas PHILIPS 18W ledenes un pāris gadus jau iet. Slēgājas n-tās reizes pie jebkādām kustībām.

 

Vispār tu jauc ar CFL spuldžu palaidēju kas netur biežu slēgāšanu. Lediem kautkā pofig.

+1

LED spuldzes var/drīkst slēgt cik bieži grib. Atšķirībā no "ekonomiskajām" t.i. luminiscences. FIZIKA.

Cita lieta, ka sūdīgam LED spuldzes barošanas blokam (impulsu pārveidotājam) gan var nepatikt bieža slēgšana (ja vien baroklis nesastāv no kondensatora un diožu tiltiņa).

Link to comment
Share on other sites

@Māšuks CFL atšķiru no LED. Tā kā man visi ir kkādi lētie no DEPO, ne Philips vai citi brendi, sliecos laikam uz šo:

Pirms 56 minūtēm , Insekc teica:

sūdīgam LED spuldzes barošanas blokam (impulsu pārveidotājam) gan var nepatikt bieža slēgšana

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

gan var nepatikt bieža slēgšana (ja vien baroklis nesastāv no kondensatora un diožu tiltiņa).

Nu šitādi barošanas risinājumiem nevajag pat slēgšanu iekšā/ārā. Pietiek ja kaut kur dzirksteļo kāds kontakts dzīvoklī. Bet ja labs barošana risinājums, tad LED degs ilgi. Cita lieta kāda būs gaismas atdeve ar laiku. Šito punktu lampu ražotāji kaut kādīgi kautrīgi noklusē .... Papētāt ko pašu diožu ražotāji garantē-ieraudzīsiet daudz ko interesantu. Reāli pēc kādām 3-5tūkstoši stundām sak krist atdeve. Ja paskatās pēc tām 20t, ko lepni raksta spuldžu ražotājs, tad .. varat paši pameklēt datu internetā. Ja vēl papēta kāds ir CRI lielai daļa lēto spuldžu tad nav ko brīnīties ka daži joprojām mīl kvēlspuldzes (nu halogēnās).

 

 

 

Labots - oxygen
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Man deg 10 gadīgi pirmie ķīniešu LED, kas pirktas par baismīgu naudu ap 12$ gabalā, luminafors jau ir pakaļā bet gaisma deg, man būdā ir pāri pa 200 LED dažādām lampiņām, pieredze nenormāla, izdegušās ir visas LV leduro mēsli, vias VTAC ir dzīvas, puse strādā uz automātiem, viņas visas tur, nevajag pilsētas leģendas dzīt

 

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Priekā!

Pirms 47 minūtēm , jema teica:

luminafors jau ir pakaļā bet gaisma deg,

 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...