Jump to content

Logu aiļu apdare


binary
 Share

Recommended Posts

Man pakešu logi ir diezgan sen uzstādīti, vairāk kā 10 gadi. Gumijas ir palikušas diezgan cietas, protams mainīt būtu visprātīgākais. Bet vai var izlīdzēties ar silikona ziedi un sasmērēt gumijas, to pašu ar ko auto durvis , lai ziemā neaizsalst, būs kāds pozitīvs efekts? 

Piemēram šadu:

https://www.altaserviss.lv/lv/catalog/autokimija/lidzekli-virsbuves-kopsanai/silikona-smeerviela-mannol-9953-silicone-spray-200-ml-995304/

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , Maris77 teica:

Man pakešu logi ir diezgan sen uzstādīti, vairāk kā 10 gadi. Gumijas ir palikušas diezgan cietas, protams mainīt būtu visprātīgākais. Bet vai var izlīdzēties ar silikona ziedi un sasmērēt gumijas, to pašu ar ko auto durvis , lai ziemā neaizsalst, būs kāds pozitīvs efekts? 

Neesmu mēģinājis vai tas silikons mīkstina gumiju, kura jau palikusi kokaina. Savus logu gumijas apstrādāju katru otro gadu. Izmantoju silikona zīmuli, ērtāk man vismaz šķiet, nekā ar aerosolu, pārvelc tikai  nevis nopūt vēl pusi lieka.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
Pirms 24 minūtēm , kaads teica:

Izmantoju silikona zīmuli, ērtāk man vismaz šķiet, nekā ar aerosolu, pārvelc tikai  nevis nopūt vēl pusi lieka.

Vai ar zīmuli var tik pat labi noklāt gumijas kā ar flakonu? Es savējās arī pūšu, grīda pēc tam vel mēnesi slīd :D

Nopūšu un tad ar lupatu pāri.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , Vasarnieks teica:

Vai ar zīmuli var tik pat labi noklāt gumijas kā ar flakonu?

 

Domāju kā jā, arī auto gumijas ērti nosmērēt. Vai svarīgs ir zīmuļa ražotājs nemācēšu teikt. Kādu nopirku , ar to smērēju un savu funkciju pilda.

 

image.png.428e6fb76198d16987011d529dbe5951.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

 

Tā kā par tēmu, pacelšu mironi. Sorry, ja kādam ir iebildumi.

 

Ir kas iesakāms šādu logu iekšējo aiļu apdarei? Materiālu, darba ziņā. Vaicāju, jo meistaru ieteikumi krasi atšķiras.
image_2023-12-02_001835526.thumb.png.0afb665cd364a01fd9b3c667be493605.png

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

pie loga pielīmē nobeiguma profilus kuros iespraud reģipsi un kā jau rakstīja sapūt putas.

Link to comment
Share on other sites

Kādus profilus, kādu reģipsi?
Viens ieteikums bija https://online.depo.lv/product/2773 + 9,5 mm reģipsis, ko sanāca atrast tikai vienā desu veikalā (Berģu Depo).

Ne Kuršos, ne Krūzā, ne Būvniecība ABC, ne Ksenukai nav. 

 

Ir kaut kas līdzīgs arī standarta reģipša izmēram, bet škiet, ka šādu šajā nedēļas nogalē neizdosies iegādāties: https://www.kursi.lv/lv/gipskartona-piesleguma-profils-albau-pj-12-12-5-mm-3-m-50-gab-cena-par-profilu

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Varianti dažādi tāpēc arī meistaru idejas atšķiras. Ja bilde reāla un grib pēc fen-šui, tad vispirms hermētiski jāpielīmē logu lentas, ja tas nav izdarīts.
Tālākais  atkarīgs kāda sienu apdare, cik liela "bedre", vai nepieciešams papildus siltināt logu ailes vietu, jo aili var būt liels aukstumtilts. Plākšņu materiāli (reģipsis/kokskaida) vai apmetums. Ja sprauga zem nosegmateriāla vairāk par 20mm, tad labāk ielīmēt apakšā papildus siltumizolācijas plāksni, jo putas viendabīgi sapūst būs grūtāk. Reku viena profilu ražotāja shēma, skats gan no ārpuses.

image.thumb.jpeg.c0150e66d02ff0ad17b459db0f456fa0.jpeg

 

Tev inženieris, ne meistars gadījies, jo tie vispār ir apmetuma profili un 9.5mm reģipsim ar cits pielietojums paredzēts 😆 Malači, ka kombinē, biš pietēsīs un saies ;)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , maize teica:

Ja sprauga zem nosegmateriāla vairāk par 20mm

Neatceros, vai biju mērījis, bet pēc bildes izskatās, ka +- pietiek tikai reģipsim, savādāk jau eņģēs ies iekšā. 

Ailes dziļums no loga rāmja, līdz ārējam sienas reģipsim (sienas apdare) ir ap ~16 cm 

 

Pirms 11 minūtēm , maize teica:

jo tie vispār ir apmetuma profili un 9.5mm reģipsim ar cits pielietojums paredzēts 😆

Jā, tāpēc arī te rakstu, jo, pašam meklējot, nekur neatradu ne ka kāds kaut ko tādu dara, ne, ka tie materiāli tam paredzēti :D 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , itanium teica:

Neatceros, vai biju mērījis, bet pēc bildes izskatās, ka +- pietiek tikai reģipsim, savādāk jau eņģēs ies iekšā. 

Ja tā jaunbūve un karkass un normāli mērīti logi, tad nekāda liela šķirba nevajadzētu būt, max pāris cm katrā pusē.
Ja vajag šodien un uzreiz tad nobeiguma profili (reizēm sauc arī par vadulām)  parasti katrā veikalā. Jā var nebūt līmējami - būs jāskrūvē, bet ir, internetā, piemēram https://buvniecibas-abc.lv/lv/veikals/buvmateriali/gipskartons-un-gipskartona-profili/zemapmetuma-sturi-profili-vadulas/rigipsa-nobeiguma-vadula-j-vei-da-pvc-3-0m-vws-cn-02-1-231154

https://online.depo.lv/product/2719

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , maize teica:

Ja tā jaunbūve un karkass un normāli mērīti logi, tad nekāda liela šķirba nevajadzētu būt, max pāris cm katrā pusē.

Jaunbūve, karkasa māja, logi daļa no karkasa komplekta (uzstādīti rūpnīcā) - vajadzētu (kas, protams, zina) būt ļoti labi nomērītiem.

Link to comment
Share on other sites

Daudzkam vajadzētu būt, bet vai tā ir? tas ir jautājums.


Par karkasa mājām ir vienmēr labi paraugi kā apjāj pircējus. Alderos uz Kanālu ielu var pabraukāt paskatīties kā bliež karkasa māju visu vasaru, stāv ūdeni viss jau pus gadu un visas sienas jau brūnas piepuvušas.

 

Tagad redzējās kā šie no malām piestūma smilti lai neredz ka apakšā dīķis. apšūs un pardos to sapuvušo sūdu kādam neredzot.

Link to comment
Share on other sites

Es liku 2cm putuplasta plāksni. Līmēju ar silikonu pie rāmja. Tad līmjava, siets, špaktele un krāsa. Reģipsi neliktu nekādā gadījumā. Tos pieslēguma profilus nodevu plastmasas atkritumos. Man gāzbetona siena, koka karkasam laikam nederēs

Link to comment
Share on other sites

Tad neliktu nekādā gadījumā, vai arī ne-karkasa mājām? 

 

Bija Depo tie pašlīmējošie profili, darbinieks ieteica tāpat pieskrūvēt, jo lime salīdzinoši īsi kalpojot 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tas profils reāli vajadzīgs tikai ātrajai montāžai, ja līmē ar putām pašu plāksni. Notur vietā riģipsi kamēr putas sacietē. Ja putas nelieto, tad jāsatraucas cik stipri turēs. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, e = d teica:

Tas profils reāli vajadzīgs tikai ātrajai montāžai, ja līmē ar putām pašu plāksni

Tas profils palīdz viegli un smuki uztaisīt iekšējo stūri kur savienojas ailes plakne un loga kārba.

 

pirms 3 stundām , itanium teica:

nekur neatradu ne ka kāds kaut ko tādu dara, ne, ka tie materiāli tam paredzēti 

Dara šķiet apmēram visas logu firmas kas piedāvā aiļu apdari. Vai paredzēts - pameklē, ko raksta rīģipša un logu profilu (plastmasas un alumīnija profilu, no kuriem izgatavo logus) ražotāji. @maize ieliktajā bildē arī es redzu profilu kurā iespraust rīģipsi. Ja tas profils kuru tavs strādnieks (nesauksim par meistaru) gribēja likt nav tam paredzēts, tas nediskreditē pareizos profilus un rīģipsi. Nu man neticas ka varētu būt saknē nepareizi aili apdarīt ar rīģipsi ja ar šādu materiālu ir apdarīta pārējā siena, pie nosacījuma, ja zem rīģipša viss tiek pareizi izdarīts. Vai likt ailē rīģipsi ir pareizākais mainot logus mūra ēkā kur iekšā uz sienām ir apmetums, kā dara logu firmas kas piedāvā aiļu apdari, es pieļauju ka nav, bet tas neattiecas uz tavu gadījumu.

Link to comment
Share on other sites

Ja aiz tā reģipša ailē ir pietiekami daudz vietas putām un tās ir kvalitatīvi sapūstas, droši vien var likt arī reģipsi. Man ir kaut kāds stereotips galvā, ka reģipsis ailē kļūs mitrs un pelēs. Var pameklēt vai nav kaukādas kokšķiedras plāksnes putuplasta vietā, tādas kuras paredzētas apmest ar līmjavu. Tā līmjavas kārta nav bieza - kādi 5 mm.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Daiļais teica:

Man ir kaut kāds stereotips galvā, ka reģipsis ailē kļūs mitrs un pelēs.

Viņš to darīs ja siltinājums nebūs korekts, bet viņš pie tā nav vainīgs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Daiļais teica:

Var pameklēt vai nav kaukādas kokšķiedras plāksnes putuplasta vietā, tādas kuras paredzētas apmest ar līmjavu.

Tavs padoms neizklausās pēc būvnieka vai būvinženiera (kāds arī es neesmu). Davai varbūt labāk nejauksim galvu ar nestandarta risinājumiem cilvēkam kurš grib zināt kā izdarīt pareizi. :hi:

 

pirms 5 stundām , maize teica:

Ja sprauga zem nosegmateriāla vairāk par 20mm, tad labāk ielīmēt apakšā papildus siltumizolācijas plāksni, jo putas viendabīgi sapūst būs grūtāk.

Kas ir domāts ar "siltumizolācijas plāksni"? Tas var būt jebkāds relatīvi stingrs siltumizolācijas materiāls, t.i. parastais vai cietais puķiks vai cietā vate? Es vienmēr nedaudz brīnos redzot starp logu un sienu sabāztu cieto vati salīmētu ar putām - tas ir pareizi?

Link to comment
Share on other sites

21.10.2020. , 12:36, kaads teica:

Vai svarīgs ir zīmuļa ražotājs

? Protams ,ka svarīgs zīmulis un viņa ražotājs.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Kaut kad pirms dažiem gadiem

 

1n.png

Skrūves sienā un smalkais keramzītbetons. Špaktelis pa virsu, tad krāsa.

Link to comment
Share on other sites

Pirms gadiem 8, arī visas ailes apliku ar reģipsi. Starp reģipsi un sienu saliku vati.

Reģipša piesaisti pie loga veicu ar plastmasas gala savienojumiem:

https://prof.lv/uzgpvc-uzgalis-nobeiguma-vadula-regipsim-no-pvc-12-x-2500?garums_m=106525

Piestiprināju to pie loga rāmja ar divpusējo līmlenti.

Nezinu vai viss pareizi, bet 8 gadus viss ir labi.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , 138 teica:

pameklē, ko raksta rīģipša un logu profilu (plastmasas un alumīnija profilu, no kuriem izgatavo logus) ražotāji

Pašam kļuva interesanti, parakos pa Knauf, Rehau un vēl dažām lapām, neatradu FAKING NEKO.

 

Knaufam ir zolīdi biezi bukleti, kur ir aprakstīts kā pareizi montēt elektroinstalācijas kārbas un revīzijas lūkas, kā būvēt deformācijas šuves un slīdošos salaidumus ar griestiem un durvju ailes un ko tik ne, bet

KUR IR KAUT VIENS TEIKUMS KĀ AR VIŅU RĪĢIPSI APTAISĪT LOGU AILES VELNS PARĀVIS :read:

 

Meklēju jūtūbē, atradu pupus

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , 138 teica:

bet

KUR IR KAUT VIENS TEIKUMS KĀ AR VIŅU RĪĢIPSI APTAISĪT LOGU AILES VELNS PARĀVIS

 

Interesanti kāpēc tad nav😎

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...