Jump to content

Logu aiļu apdare


binary
 Share

Recommended Posts

Tu cel māju un nezini, kā ir pareizi jebšu kā? Nesaprotu, kādā situācijā varētu rasties tādi jautājumi. Ja tik daudz neskaidrību, a moš pasauc meistaru?

Katrā ziņā nākt uz BOOTu un cerēt saklausīt pareizo risinājumu minētajos jautājumos nu nav īsti gudri. Kurš tad te ir pieredzējis būvnieks? Raimis jau toč ne.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
1 stundu atpakaļ, energys teica:

Kas ir nepareizi, ka uz stiklaveidojas mitrums? Logs baigais draņķis?

Uz stikla izkrīt kondensāts. :) Samainot divu stiklu paketi uz trim palielinās iekšējā stikla virsmas temperatūra, 

Vecas divu stiklu paketes diezgan štruntīgas, kādreiz jau siltās starplikas neizmantoja, ar alumīnija tur labs aukstuma tilts sanāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , raivix95 teica:

Ja tik daudz neskaidrību, a moš pasauc meistaru?

A moš parādi, kur tie meistari dzīvo? Cik ir sanācis saskarties ar meistariem būvniecības jomā, tad parasti vienīgais, ko viņi prot - melot, prasīt naudu un sabojāt materiālu.

Pa lielam identiska pieredze ir arī apkārt esošajiem ļautiņiem, kas ir saskārušies ar būvniecību. Līdz pat tādam absurdam, ka pazīstamam cilvēkam zināms būvnieks pat savu labāko draugu (būvnieku) nevēlas "savējajiem" ieteikt kā būvnieku.

Bija viens kolēģis, kuram pieredze bija visnotaļ pozitīva, bet tas bija pirms 10-15 gadiem - tie meistari jau strādā pavisam citā līmenī.

Bet nu tas tā, atkāpe no tēmas.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

tie meistari jau strādā pavisam citā līmenī.

Kas tas par līmeni, matrica?

Link to comment
Share on other sites

Ir problemātiski tagad labus meistarus dabūt. Tādi, kas uzbūvējuši pusotru māju, un no sevis iedomājās meistarus, nez vai, būs daudz gudrāki par dažu labu boot.lv foruma biedru, kas bieži vien paši savām rokām sev kaut ko ir labi uzbūvējuši. Netrūkst te tādu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man viens čoms, kuram bija būvfirma, jau sen atpakaļ pateica, ka man neko nebūvēšot. Tagad viņš ir būvuzraugs, mierīgi varot nākt uzraudzīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , ggg97 teica:

Kas tas par līmeni, matrica?

Orientējas nevis uz privātajiem, bet uz objektiem, kur peļņa ir dažas reizes lielāka. Un jā, es nevaru atļauties maksāt 3k/m² un uz augšu :)

 

Pirms 12 minūtēm , vvv teica:

Tādi, kas uzbūvējuši pusotru māju, un no sevis iedomājās meistarus, (..)

Pusotra māja jau vēl nebūtu tas sliktākais. Sliktāk ir, ja attieksme klibo - to objektu skaits nu nekādi nevar labot.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Bet ja netiec galā ar logu ailēm, kas būs tālāk? Prasīsi, kā betona grīdu ieliet? Tomēr ar pašdarbību var nodarboties līdz noteiktam brīdim, pēcāk tā kļūst par muļķību.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

@raivix95 varēja ieteikt @binary pieaicināt meistarus no logu firmas, nav ko pašam čakarēties ar apdari. Ātri un viegli, tur čaļiem milzīga pieredze :D

Reālā situācija ir tāda, ka pat būvniekiem ir problēmas piesaistīt savos personīgos objektos meistarus, kuri izdarīs tuvu tam līmenim kā pats sev taisītu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , binary teica:

Pusotra māja

Tas tāds teiciens no trekno gadu būvniecības laikiem. Nu tur pirmo māju kaut kā uzbūvēja, otro iesāka, līdz pusei tika, tad padzina, jo laida visu dēlī... Un tāds staigāja apkārt, kā korifejs būvniecībā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , binary teica:

un sabojāt materiālu.

Pašam pirmajā reizē arī tā sanāks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Vasarnieks teica:

@raivix95 varēja ieteikt @binary pieaicināt meistarus no logu firmas, nav ko pašam čakarēties ar apdari. Ātri un viegli, tur čaļiem milzīga pieredze :D

Čaļiem milzīga pieredze logu montēšanā, bet ne aiļu apdarē. Un jā, es tai logu firmai, kas man logus montēja, vaicāju, vai viņi veic arī aiļu apdari…

 

pirms 1 stundas , raivix95 teica:

Vienkārši ja jautājumu ir vairāk kā atbilžu, tas nozīmē, ka pamatzināšanu ta nav.

Varbūt pamatzināšanas ir, bet cenšos ar tām neaprobežoties, cenšos te izvilkt vēl kādus viedokļus, pieredzes? Ceru noskaidrot kaut kādus sīkumus, kas nebija ienākuši prātā?

 

1 stundu atpakaļ, e = d teica:
pirms 2 stundām , binary teica:

un sabojāt materiālu.

Pašam pirmajā reizē arī tā sanāks.

Zini… Pēc līdzšinējās pieredzes - daudz mazāk nekā "meistariem".

Labots - binary
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Slinkie meistari iet strādāt lielos uzņēmumos, kur darbu atsēž un izdara labi ja pusi no tā, ko varētu izdarīt. Īstie meistari strādā individuāli vai dažu strādnieku (palīgu) kolektīvā, bet reāli rubī tēmu un zina, ko dara, bet nestrādā par kapeikām - prasa atbilstoši kvalitātei un darbs gaida rindā pusgadu uz priekšu. Nereti pie vainas ir pats darba pasūtītājs, kurš grib pa lēto, no tā arī cieš kvalitāte.


Pirms 44 minūtēm , binary teica:

Čaļiem milzīga pieredze logu montēšanā, bet ne aiļu apdarē. Un jā, es tai logu firmai, kas man logus montēja, vaicāju, vai viņi veic arī aiļu apdari…

Čaļi ailes netaisa, jo atzīst, ka nav kompetenti tajā jautājumā, kas ir pareizi. Vai arī kantoris vienkārši nepiedāvā tādu pakalpojumu, kas arī ir saprotams. Ne visi, kas klāj jumtus, uzstāda arī notekcaurules.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mana saprašana - celtnieki lielos uzņēmumos un individuālie meistari, tās ir divas dažādas pasaules. Neteikšu, ka vieni labāki vai sliktāki par otriem. Katram sava niša. Neņems ģimenes mājas būvētājs vai dzīvokļa remontētājs sev būvfirmu, tāpat lielu objektu nebūvēs individuālie meistari.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , raivix95 teica:

Īstie meistari strādā individuāli vai dažu strādnieku (palīgu) kolektīvā, bet reāli rubī tēmu un zina, ko dara, bet nestrādā par kapeikām - prasa atbilstoši kvalitātei un darbs gaida rindā pusgadu uz priekšu.

Bet viņu ir sasodīti maz uz kopējā fona! Pat tad, ja "stājas rindā" un sagaida to savu kārtu pēc pusgada, galu galā izrādās, ka tie meistari tādi paši "daiļrunātāji" vien ir.

Par kapeikām… Jā, es daļai mūra atļāvos samaksāt kaut kādus 80 €/m3 (kas ir tēmā, tie zina, ka tas ir teju +100% pie tirgus cenas). Nē, arī dārgajā galā nav to meistaru.

 

Pirms 12 minūtēm , raivix95 teica:

Čaļi ailes netaisa, jo atzīst, ka nav kompetenti tajā jautājumā, kas ir pareizi.

Nē, ne šoreiz. Manuprāt, viņi to nedara, jo viņiem arī bez tā darba netrūkst.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , vvv teica:

Mana saprašana - celtnieki lielos uzņēmumos un individuālie meistari, tās ir divas dažādas pasaules. Neteikšu, ka vieni labāki vai sliktāki par otriem. Katram sava niša. Neņems ģimenes mājas būvētājs vai dzīvokļa remontētājs sev būvfirmu, tāpat lielu objektu nebūvēs individuālie meistari.

Tā notiek gan. Uzņēmējs, kam pašam pieder būvfirma, savas mājas celtniecībai/remontam norīko vienu no savām daudzajām brigādēm, kas to būvi/remontu arī veic. Teiksi, ka izņēmuma gadījums? Jā, varbūt, bet tas būtību nemaina, jo tā notiek bieži.

Un individuālie meistari strādā arī lielajos objektos. Renovācijas beigu fāzē tēvs ar dēlu kā apakšuzņēmēji atbrauc uz nedēļu/divām, saklāj visās telpās linoleju, saskaita brangu Eiropas naudiņu un prom ir. Stāstu reālus notikumus no savas mazpilsētas.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Aiļu apdare ir diezgan daudz laika ietilpīgs pasākums. Kāpēc gan ar to nodarboties, ja var likt logus nākamajam klientam.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , raivix95 teica:

Ja tik daudz neskaidrību, a moš pasauc meistaru?

Tu domā ka meistari zina un ir interesējušies par pareiziem mezglu risinājumiem? 

Taisa vai nu kā klients pasaka vai kā ir pieraduši taisīt. Es esmu tik daudz vietās nepareizi ieliktus logus redzējis!

Tāpēc apmainīties ar zināšanām un pieredzi nav nekas slikts!

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Droši vien, ka visu nedaru pareizi, bet logus mājās lieku pats. Logu nostiprinu ar 4 skrūvītēm un līdzdotajiem dzelzīšiem. nolīmeņoju un piepūšu ar putām. Aili veidoju no reģipša, iepūšu putas (vairākos piegājienos, lai neizspiež. Reģipsis ir arī atstutēts ar dēļu galiem un latām). No ārpuses nogriežu liekās putas, aizpļeckāju ar flīžu līmi. No iekšpuses aizpļeckāju ar rotband, stūrīšus (Al) pieskavoju un līmēju ar uniflot. špahtelēju, krāsoju. Rezultātā nekas neplaisā, ar IR termometru nekādu aukstumu ziemā nevar atrast. Pirmie logi jau 20 gadus.

Labots - Insekc
Link to comment
Share on other sites

Stūrīšus pieskavot? Tas man nebija ienācis prātā... Tā ir pareizi darīt? Jebšu labāk tomēr iestrādāt viņus no abām pusēm tai javā/špaktelē?

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , binary teica:

Stūrīšus pieskavot? Tas man nebija ienācis prātā... Tā ir pareizi darīt? Jebšu labāk tomēr iestrādāt viņus no abām pusēm tai javā/špaktelē?

Saproti... Ar tik plašu būvmateriālu dažādību un pieejamību mūsdienās nav vairs vienas pareizas receptes, kā darīt. Var izdarīt 10 dažādos veidos, un, iespējams, neviena variantā nebūs nošauts garām. To pašu reģipsi var likt vienā kārtā, var likt 2 kārtās papildus izturībai, var likt OSB un pa virsu reģipsi. Vai arī reģipša vietā var likt OSB un pa virsu tapetes. Katrs dara pēc savas saprašanas un vajadzības. Tupi tiecoties pēc pareizības, tev pēcāk vienā brīdī var atnākt atklāsme, ka pareizais risinājums nav piemērotākais tajā situācijā. Būvniekiem nereti nākas improvizēt.

Labots - raivix95
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , binary teica:

Stūrīšus pieskavot? Tas man nebija ienācis prātā... Tā ir pareizi darīt? Jebšu labāk tomēr iestrādāt viņus no abām pusēm tai javā/špaktelē?

Uzsmērēju uniflot uzlieku stūrīti un pieskavoju, pieregulējot, lai būtu līmenī. Bez skavošanas man tas stūrītis grib dzīvot savu dzīvi un izlocīties.

 

Kā jau te teica nav viena pareizā risinājuma. Es kā pensionārs pensionārs pļeckājos kā māku. nesaku, ka tā ir vispareizāk. vienkārši dalos pieredzē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , raivix95 teica:

Tupi tiecoties pēc pareizības, tev pēcāk vienā brīdī var atnākt atklāsme, ka pareizais risinājums nav piemērotākais tajā situācijā. Būvniekiem nereti nākas improvizēt.

Galvenais, lai neaizimprovizējas līdz dumībām. Es tomēr par to, ka jācenšas turēties pie ražotāja norādēm. Tas pats Knauf, viņiem saistībā ar riģipsi viss izdomāts, tā teikt, ar zinātnisku pieeju, nevajag būvnieka improvizācijas, nekad nebūs būvnieks, kurš savu racuhu pāris vietās pamēģinājis, o, viss stāv, gudrāks par tāda Knauf sistēmu izstrādātāju, kam ir eksperimentālā pieredze, ļoti daudzu objektu pieredze utt., utt. Kaut vai tāds piemērs - ir knaufam tā saucamā instalāciju starpsiena, W116, tur karkasu statņus savieno ar plāksnēm, speciāls materiāls, teiksim, būvnieks ieliks nevis to speciālo plāksni, bet, piemēram, saplāksni, stāvēs ļoti labi, bet sienas ugunsizturība vairs nebūs tāda, ko Knaufs deklarējis šādai sienai. Labi, privātajam tas neko, bet kādā objektā, kur ugunsizturība svarīga...

Par būvnieku improvizācijām, redzējām, kas notika Zolitūdes maksimā, tieši būvnieku improvizācija noveda līdz nelaimei, sākotnējā projektā bija paredzēts likt nedalītas tērauda kopnes, nonāca līdz dalītām, ietaupījās tur, redz, daži simti latu, ko pauniņš sev savāca.

Link to comment
Share on other sites

Kaudzi no tiem Knauf risinājumiem nemaz nepārdod parastos būvmateriālu veikalos un tāpēc jau nākas improvizēt ar to kas ir pie rokas.

Link to comment
Share on other sites

Un viss, kas atbilst augstajiem Knauf standartiem, maksā nesamērīgu naudu, tāpēc arī veikalos nepārdod. Nevienam te to nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Arī taisnība. Bet tāpēc taču nav jāsaka, ka būvnieka «izgudrojumi» ir labāki par pareizajiem.


Veikalos uz vietas netur, jo gandrīz neviens nepērk, bet pasūtāms pilnīgi noteikti ir.

Link to comment
Share on other sites

Pasūtījumi iespējami, viss kas nav uz vietas, pērc pilnos iepakojumos. Reizēm tā ir palete. 
Tā ka priekš privātpersonas dažiem logiem  tas nestrādā.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kaut kādās pozīcijās tā ir. Es nesen sev pasūtīju, ne logiem, vispār, tieši Knauf materiāls, uz gabaliem varēja pasūtīt. Un tas materiāls nebija Latvijas tirgum paredzēts. Knauf Latvijas mājaslapā nav. Pat ar tādu nebija problēmu nopirkt pa gabaliem. Tas, ka veikalnieks bieži vien negrib ķēpāties ar mazo pasūtītāju, ir cits stāsts.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man reiz vajadzēja loga aili palielināt no 70x70cm uz 70x130. Paprasīja viens kantoris par to 400 EUR, kur viss ietverts.  Pēc pusgada pateica, ka nav laiks ar to nodarboties. Beigās pats pasūtīju logu, kopā ar bračku iemontējām, izzāģējām vajadzīgo caurumu gāzbetonā un pats uztaisīju apdari. Ar palodzēm un logu apdari ir čakars, jo normālie materiāli nav pieejami. Krutie džeki reklamē, ka ir sānu palodzes no plastmasas un nav ar riģipsi jāčakarējas, tikai mūsu veikalos nekas tāds nav redzēts un pārdevēji rausta plecus. Var tikai nopirkt PVC apakšējo palodzi. 

 

Piekrītu, ka speciālista izsaukšana nav tik viegla kā šķiet. Ja vajag bruģēt vai mājai jaunu jumtu, tad tā arī pārvēršas par veselu epopeju :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Mezavecis teica:

Ja vajag bruģēt vai mājai jaunu jumtu, tad tā arī pārvēršas par veselu epopeju :) 

Nu tās ir divas diferenciāli dažādas lietas. Jumts negaidīs, tas jādara žigli. Savukārt bruģēt vari pats pa svētdienām kaut gada garumā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Just now, raivix95 teica:

Savukārt bruģēt vari pats pa svētdienām kaut gada garumā.

Tās ir pilnīgas muļķības. Tur vajag atbilstošus laika apstākļus, aprīkojumu, ja vien nav runa par improvizētu taciņu uz siltumnīcu, kur nospļauties par kvalitāti.  

Link to comment
Share on other sites

Kārtīgi profi ar sīkumiem parasti nekrāmējas. Ja vajag nošpahtelēt/nokrāsot vienā istabā griestus , dari pats vai "vasja" no ss. Lai kā arī nepatīk to darīt, jāķeras vien pašam klāt. Visai mājai - cita lieta, tur ir profi, kas to vien dara. Ātri, labi, bet nav pārāk lēti. Tas pats ar bruģi.

Katrai lietai ir savi knifi, nepieciešama specializēta tehnika (to gan var izīrēt) un māka to lietot.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , raivix95 teica:

Tupi tiecoties pēc pareizības, tev pēcāk vienā brīdī var atnākt atklāsme, ka pareizais risinājums nav piemērotākais tajā situācijā. Būvniekiem nereti nākas improvizēt.

Nē, nē, es necenšos tupi tiekties pēc pareizības.

Par armēšanas sietu cik nav lasīts, ka pareizi ir uzklāt javu, tad iespiest sietu, lai viss siets būtu javā. Ir arī dzirdēts, ka būvnieku "pienaglot sietu, uzsmērēt javu" variants pēc dažiem mēnešiem kā tāda tapete no sienas nonāk. Arī par vecā tipa gāzbetona armatūru (to zig-zag) to pašu rakstīja. Par tagadējo (ruļļos) jau raksta, ka tas nav vajadzīgs - izklāj rulli, līmi pa virsu, bet nu tas pat ir saprotams - tā līme kaut kādā mērā tomēr pamanās zem viņas palīst.

Tāpēc arī jautājums par to leņķu skavošanu - vai ir gaidāmas kaut kādas problēmas, ja viņus vienkārši pieskavo. Bet nu nākamajā komentārā bija pareiza doma - uz javas viņu var "pieregulēt".

 

pirms 3 stundām , Insekc teica:

Uzsmērēju uniflot uzlieku stūrīti un pieskavoju, pieregulējot, lai būtu līmenī. Bez skavošanas man tas stūrītis grib dzīvot savu dzīvi un izlocīties.

Nu jau pavisam skaidrs. Paldies par info :) Varbūt arī nāksies piekopt. Skavas tik jāatcerās izņemt (man laikam rūsējošās).

 

pirms 2 stundām , vvv teica:

Labi, privātajam tas neko, bet kādā objektā, kur ugunsizturība svarīga...

"Neko" līdz brīdim, kad mājās izceļas ugunsgrēks. Kolēģis nesen tam gāja cauri.

 

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

Visai mājai - cita lieta, tur ir profi, kas to vien dara. Ātri, labi, bet nav pārāk lēti. Tas pats ar bruģi.

Par "ātri" un "labi" man citāda pieredze. Vienīgais, kas līdz šim ir bijis "ātri" - logi. Sākumā kādas 2 nedēļas līdz līguma slēgšanai, pēc tam 6 nedēļas ražoja, tad 2 dienas montēja. Viss pārējais pagaidām nav bijis ne "ātri", ne "labi". Nēnu OK, jumtu puslīdz OK uzlika, bet arī ne bez kasjakiem. Bet nu tas pie tēmas par logu ailēm gluži neiederas…

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Maris77 teica:

Kas vainas šai metodei logu aiļu apdarei?

Nav ne vainas. Tik materiāls nav lēts.


1 stundu atpakaļ, binary teica:

Tāpēc arī jautājums par to leņķu skavošanu

Priekš kam leņķīšus skavot? Ar uniflotu ļoti labi var piestiprināt. Pamēģini, piešausi roku un sapratīsi, ka skavot neprasās. A tu vēl skavu ņemšanu ārā piemini. Paskaiti, cik lieku darbību.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , vvv teica:

Priekš kam leņķīšus skavot? Ar uniflotu ļoti labi var piestiprināt. Pamēģini, piešausi roku un sapratīsi, ka skavot neprasās. A tu vēl skavu ņemšanu ārā piemini. Paskaiti, cik lieku darbību.

 

 

Pamēģini ailes augšmalā 2.5 m leņķīti tikai uz uniflota pielipināt lai gali nenokarājas/nesavērpjas un vidū nav vēdera. Dažas skaviņas to atrisina.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Esmu leņķīšus ļoti daudz pielicis. Neesmu skavas lietojis.

Tad jau drīzāk kādu skrūvīti ar rokām ieskrūvēt, ja nu to horizontālo leņķīti nevar savaldīt. Skavotāju šmulēt ir muļķīgi.


binary, pats uzrakstīji par armēšanas sieta pienaglošanu, kā pēc tam neturas. Kāpēc safanojies par leņķīšu skavošanu? A tagad leņķīšus gribi likt uz uniflota un vēl papildus skavot. Varbūt armējošo apmetuma sietu arī tāpat - ieklāj uz līmjavas kārtas, tad pienaglo, pēc tam naglas izvelc ārā, jo rūsējošās?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 5 stundām , Mezavecis teica:

sānu palodzes no plastmasas un nav ar riģipsi

es visu apdari noliku ar koka dēļiem, palodze - 5 cm bieza , sānos un augšā 2,5 cm, šķirbas ar putām aizpūtu, redzamo pusi kokam nolakoju, izskatās ļoti labi, un 8 gadu kalpošanu laikā, nav problēmu

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...