Jump to content

Logu aiļu apdare


binary
 Share

Recommended Posts

Varbūt paspamojam par logu aiļu apdari? :)

 

Siena - gāzbetons, 375mm. Logi iebūvēti līdz ar ārsienu, tātad paliek gandrīz 30cm dziļa aile.

 

Pirmā neskaidrība - iekšējās palodzes. Bez palodzēm var atstāt? Vai labāk nevajag? Ja palodzi jāliek, tad cik lielu "pārkari" parasti atstāj? Kurā brīdī palodzi iebūvē - pirms vai pēc pārējā aile ir apstrādāta? Palodzi liek taisni vai ar kritumu prom no loga? Ja ar kritumu, tad cik lielu?

 

Par aiļu sāniem un augšu - kā to pareizi darīt? Jebšu nav tāda "pareizi"?

Ir doma uz līmes putām (Penosil 877) uzlīmēt cieto vati (30mm vai 40mm), pēc tam uzsmērēt dažus milimetrus Sakret KAM ar sietu, pēc tam špaktelēt. Tāds variants būtu OK?

 

Cik daudz uz rāmja var līst virsū ar apdari? Šobrīd esmu blakus logam, kuru var atvērt par 90°, tad tas atduras pret ailes apdari. Tāds variants skaitās OK? Pašam it kā baigo iebildumu nav, bet nav ne jausmas, cik tas ir pareizi.

 

Kā ir ar flīzēm? Vannas istabā logu par 90°C nevar atvērt, jo traucē flīzes. Ir divi varianti - vai nu taisīt plānāku apdari, atstājot vietu flīzēm, vai arī flīzes pašā ailē nelīmēt. Otro variantu mēdz piekopt? Kā tādā gadījumā glīti nobeigt flīzes pie ailes?

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 1 minūtes , binary teica:

Bez palodzēm var atstāt

 

A kāda problēma? Ja pašu apmierina, kāpē ne? Garāžā stāv man logi bez palodzēm - vienkārši fibo ar apmetumu pa virsu. Daži flīzē palodzes vietā, arī nav vaina.

 

Par aiļu sāniem - man iepatikās tehnoloģija, ka pieskrūvē fibrolīta plāksni (ir arī tādas rigipsa biezumā) un nošpaktelē. Apakšā - kas nu sanāk, daži pūš putas, citi liek puķiku vai citādi aizpilda. Vates likšanai telpas pusē gan neredzu pamatu.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Ir doma uz līmes putām (Penosil 877) uzlīmēt cieto vati (30mm vai 40mm), pēc tam uzsmērēt dažus milimetrus Sakret KAM ar sietu, pēc tam špaktelēt. Tāds variants būtu OK?

 

Es ekstrudēto putiku līmētu, nevis vati.

 

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Bez palodzēm var atstāt?

Takš tizli būs bez palodzēm! Palodzes liek pirms apdares. 

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

kuru var atvērt par 90°, tad tas atduras pret ailes apdari.

Man tā ir, nekāda vaina. 

 

Pirms 5 minūtēm , binary teica:

vai arī flīzes pašā ailē nelīmēt. Otro variantu mēdz piekopt? Kā tādā gadījumā glīti nobeigt flīzes pie ailes?

Man nav flīžu ailē. Nošpaktelēts, nokrāsots ir oki. 

 

Ņem vērā ka loga rāmim jābūt iekš siltumizolācijas. No āras laid fasādes vati pāri rāmim, no iekšas putiks. Savādāk baigie siltuma zudumi būs.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 7 minūtēm , binary teica:

Cik daudz uz rāmja var līst virsū ar apdari

 

Abet Tev nav tās maliņas, kur bija paredzēts stumt iekšās rigipsi?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , VebKamera teica:

man iepatikās tehnoloģija, ka pieskrūvē fibrolīta plāksni (ir arī tādas rigipsa biezumā) un nošpaktelē.

Paskaties ar termokameru, kāda būs temeratūra savienojuma vietās.


Pirms 2 minūtēm , VebKamera teica:

Abet Tev nav tās maliņas, kur bija paredzēts stumt iekšās rigipsi?

 

Tās maliņas var bez problēmām pieskrūvēt, bet es riģipsi netaisītu dēļ mezgla nepietiekamās siltumpretestības.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

Paskaties ar termokameru, kāda būs temeratūra savienojuma vietās.

 

Aha, pa riņķi nonācām līdz diskusijai, ka laikam vajag tomēr likt logus siltinājuma zonā, ja????

Jebvai tomēr vajag izdarīt nepareizi saknē, pēc tam ar šķībiem-greiziem risinājumiem labot - kleperējot siltinājuma materiālu no iekšpuses virsū dažādos leņķos. Zinu Tavas savienojuma vietas.

 

Skaidroju savu pozīciju: runāju tikai par APDARI. Apdares ziņā man patika fibrolīts labāk, kā reģipsis. Zem tā - liec kaut 50 cm putika, ja jau tik ļoti patīk nepareizi logus likt. 😝

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Var slīpi no rāmja uz sienu piespiest plāksni un starpā saliet keramzītbetonu. Pa 30 -50 cm posmiem.

Protams, vajadzēs kādas skrūves un stieples, uz kā tas viss turās.

Pēc tam nošpaktelē un līdzina.

Link to comment
Share on other sites

Priekš kam siltumizolāciju logu ailei no iekšpuses? Gāzbetona mūris no ārpuses taču būs siltināts? Vai arī nebūs? 375 gāzbetonu var arī nesiltinātu atstāt. Bet tad logu stiprināšana līdz ar sienas ārpusi neder, logs būtu jāiebīda sienā uz iekšpusi.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Just now, vvv teica:

Priekš kam siltumizolāciju logu ailei no iekšpuses

 

Nutak domāts, ka ieliekot logu "kasiski", tā kā mūsu celtniekiem vienmēr patīk likt - līdz ar ārsienu, pēc tam siltinot, tieši pie loga rāmja sadures ar mājas sienu ir viens punkts (līnija), kurā siltumizolācijas slāņa biezums ir 0 cm. Uz visas pārējās mājas tie ir savi 10-15 cm, bet stūrī pie loga bezmaz kails mūris iznāk ārā praktiski bez siltinājuma (tēlaini sakot - lai foruma idioti nesaklūp virsū). Tad nu par šo punktu arī ir cepiens.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , binary teica:

Ja palodzi jāliek, tad cik lielu "pārkari" parasti atstāj?

Ja apkure ar radiatoriem, palodzes pārkare par daudz nebūs labi. Man galdnieks, kurš lika palodzes, skaidroja, ka palodze nedrīkst «uziet» virsū vairāk kā pusei no radiatora platuma. Nezinu, cik tas pareizi. Pēc loģikas, jo mazāk nosedz radiatoru, jo labāk.

Link to comment
Share on other sites

Palodzes - ārzemēs raksta, ka tas pret satecējušo mitrumu, bet cik tas ir pamatoti? Ja tā padomā, dzīvojamās telpās neesmu īsti redzējis logus bez palodzēm.

Ārpusē siltinājums līdīs pāri rāmim. Cik daudz - to pagaidām nezinu.

Iekšpusē - vate ļautu mitrumam mazliet migrēt šurpu, turpu. Putuplasts to nepieļaus. Vēl kaut kur lasīju, ka apdare pie putuplasta ne vienmēr grib turēties klāt. Tāpēc izvēle par labu vatei.

Par tiem profiliem, kuros sprauž reģipsi - logu ražotājam tādi bija piedāvājumā, bet nepatika divas lietas - 1kārt, viņiem pie logiem bija palikusi plastasas mala, kura izskatās tizli, 2kārt, tiem profiliem nebija maliņas, pie kuras pielīmēt plēvi uz remontu laiku.

 

@vvv, jebkurā gadījumā tas mezgls būs aukstuma tilts - arī ar siltinājumu no ārpuses. Jebkuri papildus centimetri siltinājuma iekšpusē tomēr dos papildus centus ekonomijas apkurē un samazinās rasas punkta rašanās iespējamību.


Just now, vvv teica:

Ja apkure ar radiatoriem,

Siltās grīdas.


Pirms 1 minūtes , VebKamera teica:

Uz visas pārējās mājas tie ir savi 10-15 cm, (..)

Pēc projekta 15cm, bet ja būs noskaņojums, varētu būt arī 20cm. Tad jau redzēs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , VebKamera teica:

kurā siltumizolācijas slāņa biezums ir 0 cm.

Nesanāk tāds punkts. Ārējā siltumizolācija daļēji nosedz loga rāmi. Tad jau pliks loga rāmis vairāk siltuma zudumus izraisīs.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Just now, vvv teica:

Ārējā siltumizolācija daļēji nosedz loga rāmi.

 

Jā, tik tad viņai jānosedz ~~ +/- par tādu pašu biezumu, kā visu pārējo māju, tad viss pareizi. Reti kad ir tik plati rāmji. Parasti pārlaiž pāri pāris cm, kas ir par maz. Reku cepiens grafiski. Un par konkrēto bildi - nafig taisīt uz 13 grādiem, ja var uztaisīt labāk - uz saviem 18. Tīri mans viedoklis.

 

1550845483_1550845450929.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

jebkurā gadījumā tas mezgls būs aukstuma tilts - arī ar siltinājumu no ārpuses.

Jebkurš logs kā tāds ir aukstuma tilts. Siena ar sliktākām siltumizolējošām īpašībām ir labāk par vislabāko logu.

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Jebkuri papildus centimetri siltinājuma iekšpusē tomēr dos papildus centus ekonomijas apkurē un samazinās rasas punkta rašanās iespējamību.

Ar siltumizolāciju no iekšpuses uzmanīgi! Veidojot siltumizolāciju no iekšpuses, nedrīkst aizmirst par tvaiku. Ja siena no iekšpuses nesiltināta, tā atrodas siltumā, sienā no istabas ieejošais mitrais gaiss neatdzisīs, lai veidotos rasas punkts. Ja siena no iekšpuses siltināta, parasti liek tvaika izolāciju, lai mitruma nokļūšanu sienā ierobežotu. Arī tas, ka no iekšpuses veidot siltumizolācijas slāni (ar visu tvaika izolāciju) pārāk biezu nedrīkst, Parokam bija 50 mm minēti, kā maksimālais.

Link to comment
Share on other sites

@VebKamera, par iznesto montāžu šoreiz palūgšu nespamot… Vismaz pagaidām. Kad būšu ticis skaidrībā ar savām ailēm, tad varēs to darīt :)

Logi ir iemontēti līdz ar ārsienu, neviens viņus tagad neņems ārā un netērēs nez cik simtus, lai montētu ārpus sienas. Tas neatmaksāsies. Tad neatmaksātos pat tad, ja jau sākotnēji montētu ārpus mūra.

 

@vvv, vot par to mitrumu es tagad nesaprotu, kā labāk - ļaut tam mitrumam caur aili staigāt (vate) vai tomēr neļaut (putupolasts). Visādi citādi - iekšā gāzbetons, paša Aeroc lapā atrastā pamācība iekšējai apdarei (Sakret BAK un kas tur vēl), ārpusē vate.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

iekšā gāzbetons, paša Aeroc lapā atrastā pamācība iekšējai apdarei (Sakret BAK un kas tur vēl), ārpusē vate.

Tā arī taisi. Nevajag nekādu siltumizolāciju mudrīt, ja bloku ražotājs savās norādēs to neparedz.


Ja būtu ar puķiku labāk, gan jau bloku ražotāja norādēs būtu tāds variants.


Pirms 3 minūtēm , binary teica:

vot par to mitrumu es tagad nesaprotu, kā labāk - ļaut tam mitrumam caur aili staigāt

Ko tur ļaut, ko tur neļaut. Mitrums tev staigās cauri visām sienām. Siltumizolācija no ārpuses neprasa tvaika izolāciju.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 1 minūtes , binary teica:

ļaut tam mitrumam caur aili staigāt (vate)

 

Primitīvi ir tā: iekšā ir silts un mitrs gaiss, ārā auksts un sauss. Ziemā mitrums tiecas ceļot cauri sienai uz āru. Ja logi jau ielikti, pie tam ar putām (lasi - tvaikam nav ceļa uz ārpusi), iekšpusē ieliekot vati, var rasties porains tilpums, kur tam kondensātam uzkrāties mainoties temperatūrām, staigājot rasas punktam loga ailē. Domāju, ka šajā gadījumā labāks ir putiks.

Link to comment
Share on other sites

Es aili apšūtu ar putiku tīri dēļ mehāniskās izturības, Bet gan jau ka arī ar vati būs ok. No tvaika difūzijas viedokļa - es domāju ka po. Platība tur niecīga. 

 

Logu montāžas vietas ļoti daudz kur ir aukstuma tilts. Esmu ar termokameru pētījis.  Skaidrs ka visu aili nevajag siltināt, bet ir vieglāk vienu loksni pa visu aili pielīmēt, nevis kaut ko no diviem materiāliem veidot.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , vvv teica:

Tā arī taisi. Nevajag nekādu siltumizolāciju mudrīt, ja bloku ražotājs savās norādēs to neparedz.

Nu tad jau vispār nekādu siltumizolāciju nevajag mudrīt - Aeroc saka, ka viņu blokus vispār nevajag siltināt, priekš kam gan …

 

Pirms 12 minūtēm , vvv teica:

Ko tur ļaut, ko tur neļaut. Mitrums tev staigās cauri visām sienām. Siltumizolācija no ārpuses neprasa tvaika izolāciju.

Cauri putuplastam mitrums diez ko nestaigā. Cauri pārējām sienām - lai jau, tur viņam ir jāstaigā. Bet tur temperatūras citas. Aile tomēr ir vēsāka.

 

Pirms 5 minūtēm , Ronalds teica:

No tvaika difūzijas viedokļa - es domāju ka po. Platība tur niecīga. 

Pelējumam pietiek arī ar niecīgu platību.

Link to comment
Share on other sites

binary, neliec puķiku. Ja nu biedri tevi pierunā uz puķika likšanu, tad liec ekstrudēto, nevis parasto. Nav parastais puķiks labi iekštelpās. Slēgtā konstrukcijā, zem grīdas betona, puķiks ir OK, bet citādi, nafig.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

Es aili apšūtu ar putiku tīri dēļ mehāniskās izturības, (..)

Man šķiet, ka kaut kādi 5mm armēta Sakret BAK varētu dot pietiekamu mehānisko izturību.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , VebKamera teica:

Primitīvi ir tā: iekšā ir silts un mitrs gaiss, ārā auksts un sauss.

es šito tā kā drusku apšaubītu - ļoti atkarīgs no mājas materiāla. man ziemā mitrums ir 30-40%, tādā ziemā kā pagājušā ļoti reti kad ārā ir tik mazs mitrums. jābūt lielam aukstumam, lai būtu mitrums zem 50%.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Aeroc saka, ka viņu blokus vispār nevajag siltināt

Pareizi saka. Ir viņiem 500 mm biezumā, tiem galīgi neparsās siltumizolācija, arī ar 375 mm bieziem blokiem var iekļauties normās. Siltināt viņi neaizliedz. Nosiltināsi, būs mazāki siltuma zudumi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , vvv teica:

Ir viņiem 500 mm biezumā, tiem galīgi neparsās siltumizolācija

Prasās gan! Man ir 500mm gāzbetons +100 vate.

 

Bet lētāk un nebūt ne sliktāk būtu 300 bāzbetons un 200 vate. Gāzbetona m3 maksā dārgāk par vati un nodrošina sliktāku siltumizolāciju.

Link to comment
Share on other sites

Ja grib pa kruto, tad jābūvē pasīvā maja, logus izvirzītu ārā no sienas utt., utt.

500 mm gāzbetons + 100 vate ir ļoti labi, bet dārgāk kā 500 mm gāzbetons. Tēmas autors neizbīdīja logus ārpus sienas, jo dārgi, kā viņš saka - neatmaksāsies. Vai tu esi izrēķinājis, papildus vate, tev jau ir atmaksājusies? Ja dārgs kurināmais apkurē, gan jau drīz atmaksātos, ja lēts kurināmais apkurē, ne tik drīz atmaksātos...

Ja viss būtu tik skaisti un vienkārši - siltumizolāciju pa maksimumam un laime, tad pie mums vienas vienīgas pasīvās mājas būvētu. Kaut kā nav tās tik ļoti populāras. Jo dārgi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , vvv teica:

Pareizi saka. Ir viņiem 500 mm biezumā, tiem galīgi neparsās siltumizolācija, arī ar 375 mm bieziem blokiem var iekļauties normās.

Normas lai paliek papīram. Mājā dzīvo cilvēki, nevis normas.

Ja viņi saka, ka to viņu bloku var nesiltināt, tad ir pilnīgi loģiski, ka viņi arī par ailēm var atļauties teikt "apmetiet un būs OK", bet tas nebūt nenozīmē, ka ailes nav jāsiltina.


Par vati vs putuplastu aiļu apdarei - zāli pļaujot, iedomājos, ka klasiskais reģipsis jau arī mitrumam ļauj staigāt šurpu, turpu. Tā ka laikam jau var arī to vati likt, no mitruma viedokļa varētu necik daudz neatšķirties no reģipša.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , vvv teica:

Vai tu esi izrēķinājis, papildus vate, tev jau ir atmaksājusies?

Ņemot vērā, ka apkure būs siltumsūknis ar vertikālajiem urbumiem un siltās grīdas - jā, vate atmaksāsies.

Jo mazāki siltuma zudumi, jo vēsāka grīda - tīri komforta ziņā jau atmaksājas.

Tālāk - pēc aprēķiniem man vajadzētu pietikt ar 6 kW SS, kam pietiek ar diviem 60m urbumiem. Pat ar 10cm siltinājumu man ar to 6kW varētu nepietikt, tātad apkures ierīkošanai mierīgi 2k varētu pieskaitīt. Bez siltinājuma par SS varbūt ka pat varētu vispār aizmirst.


Pirms 1 minūtes , vvv teica:

binary, skaties, ka beigās uz ailēm iztērēsies vairāk kā būtu iztērējies izbīdot logus ārā no sienas.

Nu tak… Izbīdot logus ārā no sienas, tāpat aiļu siltināšana un apdare ir nepieciešama. Un vēl pirmajā ziemā, kamēr no ārpuses nav siltinājuma, apkures izmaksas nespētu nosegt :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , binary teica:

Tā ka laikam jau var arī to vati likt, no mitruma viedokļa varētu necik daudz neatšķirties no reģipša.

Nav mitruma režīms tur izšķirošs. Siltumizolējošās īpašības jāvērtē. Vate aiļu iekšpusē «dzesēs» sienu. Tā rezultāts jāpapēta.

Ja par mitruma režīmu vatē un riģipsī, pilnībā atšķirīgi. Riģipsī mitrums var akumulēties, vatē nemaz. Esmu redzējis, kā no iekšpuses ar vati nosiltināta siena izskatās, kad mitruma par daudz, atceros gadījumu, gāzbetona siena, vate no iekšpuses, tvaika izolācijas plēve, riģipsis, tas viss otrā stāvā, izbūvēts uz jau gatavas «pelēkās» grīdas, tur bija skaidu plate, kamēr notiek būvdarbi, mitruma daudz, nebija vēl pabeigta aiļu apdare, tvaika izolācijas tajās vietās vēl nebija, uz grīdas zem vates peļķes veidojās...


Cik biezu siltumizolācijas slāni grasies likt?

Kaut ko atceros lasījis, ka jēga logus bīdīt uz āru ir, ja siltumizolācijas biezums pārsniedz noteiktu lielumu, neatminos, cik bija tas biezums, 150 mm vai nedaudz vairāk. Katrā ziņā, 100 mm tie nebija. Ja siltināsi ar 100 mm vati, tavi neizbīdītie logi ir tas kas vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Logs sienā uz putām. No iekšpuses putas nogrieztas vienā plaknē ar logu, putas nosegtas ar silikonu, var arī ar lentēm. No iekšpuses!! pāri rāmim ekstrudētais puķiks 40nieks vai 50 atkarīgs no putu šuves biezuma. Neklausies cilvēkos, kas vati tur iesaka likt, tikai un vienīgi ekstrudētais puķiks. Ja loga enģe pie ailes, tad jāņem plānāks puķiks utt. Puķiku līmēsi ar bak vai putām, bet pirms to dari ar zāģi saskrāpe no abām pusēm. Tālāk ņemsi līmējamās loga apmetuma vadulas, ar līmeņrāža palīdzību salīmē viņas līmenī pa augšu, sāniem. Pie sienas ar lenķa palīdzību saskrūvē finieri un pieliec plēvi. Un aiziet apmešana. Vari vilkt ar to pašu bak pa virsu, iekšā sietu, bet rēķinies, ka viņš sēdīsies. Es liku palodzes pēc tam, bet ja nemāk precīzi uzmest, tad var palodzes uzreiz likt un viņas rūpīgi nolīmet, lai nesašmucē. Pēc tam vadulas noņem nost, es plēsu arī pie loga pielīmētās un pēc tam nošpaktelēju tur kur līmējamā vadula izrauta, nokrāso un ir ideali gludas, siltas, izturīgas ailes.

Labots - Vasarnieks
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , binary teica:

apkure būs siltumsūknis ar vertikālajiem urbumiem un siltās grīdas

Kad ierīkosi, padalies ar savu pieredzi forumā. Forumā diezgan par SS spriedelēts, pašu SS īpašnieku bijis maz.


Pirms 2 minūtēm , Vasarnieks teica:

tikai un vienīgi ekstrudētais puķiks

+1

Es arī par šo. Ja izdomā siltināt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , vvv teica:

pašu SS īpašnieku bijis maz

es par savējo biju iepriekš rakstījis jau, ja ir kādi jautājumi, uz priekšu :) bet nu tad citā tēmā, vai PM.

Link to comment
Share on other sites

Šuve ir kaut kādi 15mm, vairāk par 40mm putuplastu diez vai varēšu ņemt. Jāskatās, varbūt arī 40mm ir par daudz. Bet nu kaut kādus milimetrus var arī ar putām piedzīt. Līmēšu droši vien ar putām, to man ir daudz, pat pārāk daudz :)

 

Logu montāžas putas nav nepieciešamības (t.i., nedrīkstu) griezt, tur viss paslēpts aiz lentām.

 

Par apmešanu - domāju mēģināt pēc Aeroc mājaslapā atrastā PDF, tur nekādas vadulas nav minētas. Ja konkrēti par ailēm, tad uz ailes stūra būs leņķis ar sietu, pie loga varētu pielīmēt loga profilu ar sietu, tie tad arī kalpotu par vadulām.

 

Par pieredzi ar SS - es kā topošais īpašnieks varu padalīties jau tagad - sakarā ar globālo sasilšanu (vai tik polos tā nenotiek 5x ātrāk nekā citu…), ziemas pie mums vairs neatgriezīsies un SS kalpos par dārgu b[r]oileri :D

 

Pirms 24 minūtēm , Vasarnieks teica:

Pie sienas ar lenķa palīdzību saskrūvē finieri un pieliec plēvi.

Bet ko šitais nozīmēja?

 

Pirms 25 minūtēm , Vasarnieks teica:

Vari vilkt ar to pašu bak pa virsu, iekšā sietu, bet rēķinies, ka viņš sēdīsies.

Cik ļoti?

Man ir KAM, kas it kā ir +/- tas pats, tikai balts.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
Pirms 41 minūtēm , binary teica:

Ja konkrēti par ailēm, tad uz ailes stūra būs leņķis ar sietu, pie loga varētu pielīmēt loga profilu ar sietu, tie tad arī kalpotu par vadulām.

Es uz ailes stūri neliku stūri ar sietu. Man ailes nebija tik precīzas, dabuju skrūvēt finieri pie iekšējās sienas un tad pa to izvilku taisnu aili. Šie ir īstie -  loga profilu ar sietu, ir tikai tādi bez sieta, sietu liku atsevišķi un tad to plastmasu pēc darbu pabeigšanas izvilku laukā un robu špaktelēju ciet.

Pirms 48 minūtēm , binary teica:

Cik ļoti?

Man ir KAM, kas it kā ir +/- tas pats, tikai balts.

Atkarīgs no kārtas biezuma, pieliekot lenķi varēs redzēt, nu man kāds ~1-2mm bija, bet to ikdienā nepamanīs. Sakret kam jau skaitās labāks par bak, maksā dārgāk, jo klāt baltais cements :)

Link to comment
Share on other sites

Kungi, man tāds jautājums: siltināta daudzdzīvokļu māja, logi kā jau visiem ielikti + ārpusē vate. Tikko laukā ir ap 0 un zemāk, uz loga stikla veidojas mitrums. Logs ir kādus padsmit gadus vecs ar diviem stikliem. Pārējās telpās šos logus nomainīju uz logiem at 3 stikliem un tikai pie lieliem mīnusiem neliela migliņa stūros veidojas. Mitrums telpās ir normas robežās -atkarībā no laika apstākļiem 35-60%.

Kas ir nepareizi, ka uz stiklaveidojas mitrums? Logs baigais draņķis?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , energys teica:

Kas ir nepareizi, ka uz stiklaveidojas mitrums? Logs baigais draņķis?

Zem loga radiators ir?

Man viens logs ir bez radiatora zem tā. Tas ir vienīgais logs mājā, uz kura stikla esmu novērojis mitrumu (reizēm). Tā ir neliela istaba ar diviem logiem, zem viena loga radiators ir, ar to pietiek istabu uzturēt siltu, zem otra loga radiatoru neielikām, jo nāktos veidot lieku stāvvadu apkures sistēmā.

Link to comment
Share on other sites

Radiators ir. Aptuveni zem pusloga (logs 2m, radiators čugunieks  uz 1m). Bet, tas neko nemaina, jo mitrums ir arī uz stikla virs radiatora. siltumu dzīvoklī turam ap22grādi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...