Jump to content

Leach AMP v4.5 vai kas cits


spameris
 Share

Recommended Posts

Čau,

 

gribēju apjautāties, vai  būvēt šo te kā nākamo, nu tur smuki ar visu korpusu un tā http://leachlegacy.ece.gatech.edu/lowtim/ būtu OK. Viens no galvenajiem kritērijiem izvēlei bija ka shēma izskatās diezgan populāra, kas nozīmē ka problēmu gadījumā nebūšu uz vientuļas salas, otrs iemesls apraksts pašā lapā diezgan detalizēts (nēesmu gan izlasījis). Plānoju piepirkt kādas monitoru tipa tumbiņas uz kurām klāusīties darba istabā.

 

Link to comment
Share on other sites

Leach amp ir klasika. Protams tagad ja būvētu -  uz jaunām komponentēm. Oriģinālajā rakstā minētās dažas vairs nesameklēsi. Uzticams pastūzis, ar iebūvētu VI  aizsardzību un ja pazūd plus vai mīnuss - nebūs barošanas spriegums izejā.  Protams nav lēts. Man viens jau 11 gadus kalpo, otrs biku svaigāks.   Vācu uz platēm no raksta - fons nav  , on/off pļurkšķu nav.

 

Vēl var šo skatīties no svaigākiem dizainiem:https://diyaudiostore.com/collections/printed-circuit-boards/products/honey-badger

 

 

 

 

nu monitora tumbiņām šādi biku overkilss - jauda tomēr salīdzinoši liela un cenas..

paskatījos MJ15003/04 jau TME.eu iet 8 EUR gab  -8x8 = 64EUr :D

 

Neņemsi tak  fake no ebaya par 1EUR

 

Labots - osscar
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Monitorus jau parasti tuvu  sēžot klausās - es uz skaut ko tādu spiestu - vienkārši. lētāks kā tie 200W monstri...

Un skaņas kvalitāte teicama nelielā skaļumā -  tikai 2H un biku trešā ...

 

https://www.youtube.com/watch?v=LD4YPWDj0fs

Labots - osscar
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 25 minūtēm , osscar teica:

 

nu monitora tumbiņām šādi biku overkilss - jauda tomēr salīdzinoši liela un cenas..

paskatījos MJ15003/04 jau TME.eu iet 8 EUR gab  -8x8 = 64EUr :D

 

Neņemsi tak  fake no ebaya par 1EUR

 

nu jā, man jau arī  līdz šim izstrādes pricesā vēl gadās pa kādam nokurināt :D

 

Pirms 13 minūtēm , osscar teica:

Monitorus jau parasti tuvu  sēžot klausās - es uz skaut ko tādu spiestu - vienkārši. lētāks kā tie 200W monstri...

Un skaņas kvalitāte teicama nelielā skaļumā -  tikai 2H un biku trešā ...

 

https://www.youtube.com/watch?v=LD4YPWDj0fs

ok, paldies man tad laikam viela pārdomām/lasīšana/skatīšanaii.

Link to comment
Share on other sites

ar skaitīšanu arī jāsāk ..jo daudz traņu jau paliek nepieejami - un cenas ar katru gadu aug...uz ebaya feikiem vispār nav vērts skatīties.

Sāc ar to cik jaudīgu tev vajag  un tad  domā. skaties no saviem klausīšanās paradumiem - AB/B klasei nnelielā skaļumā kropļojumi ir lielāki...un samazinās, kad "iedod suliņu" :D

Leach amp tev jau baroklis vien  būs kādi 100EUR + korpuss (  ok var  izmantot kādus vecos krievu kā es daru) - bet tāpat būs izmaksas...un vēl pārējie sīkumi..

 

vēl daži varianti ne tik jaudīgi un pārbaudīti:

 

https://www.lf-pro.net/mbittner/Sym5_Webpage/symasym5_3.html

 

https://sound-au.com/project3a.htm

 

Ja nav pieredze - bīstami sākt ar tādiem kuriem +- 60V barošana

 

Link to comment
Share on other sites

Ja tev jau tie monitori ir esoši - varu piebraukt -  varēsi notestēt Leach amp vai ab100 .... nemāku izskaidrot ( abi mērās +- vienādi) - bet ab 100 basi ir daudz labāki  ( DF lielāks? ) uz manām Skandām :D

Jāklausās. AB100 arī   būs lētāks...

Link to comment
Share on other sites

spameris

Nē monitori nav, un attiecīgi tavs laipnais piedāvājums vēl nav aktuāls. Nu jā, par tiem monitoriem pamatā jau tāda patriotisma vadīts, un arī ne pārāk labi pārzinot kas ir labs un slikts  skatos uz https://rrr.lv/product/rigonda-s-mm-1-3/ 

 

P.S.

sorry, vēl to youtube vid neesmu noskatījies, tur vēl pirmā daļa ir. Bet randomā vietā paskatoties, vai tiešām tāda A klasse tukšgaitā kurina 1.5A  😮 , vai nu es kautko nesapratu. 

Link to comment
Share on other sites

Imho šīs tumbas nav nopietnas...ok mājas kinozālei der...bet ne pilnvērtīgai mūzikas baudīšanai...100mm basinieks...mazas kastes...tur arī tik jaudīgu pastūzi nevajag..jā a klase būs 30w siltumā...bet tāpat arī radiatoru vajag jebkuram pastūzim...vienkārši izdomā ko tev vajag īsti 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Es ļooooti silti iesaku drīzāk taupīt uz pastūzi (ar prātu) un netaupīt uz tumbām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Es ceru, ka tu netaisies tās jaunas pirkt par tiem 150-200 euro ? Kā osscar teica, 100mm basinieks der tikai kā kāds surround mājas kinozales komplektā. Par 200 euro ss lietotu ko pilvērtīgāku var sazvejot.

Link to comment
Share on other sites

nezinu par jēdzīgumu - bet cenas diezgan kosmiskas..

Link to comment
Share on other sites

spameris

uh, izskatās ka nāksies tomēr palasīt vairāk, kas ir tie kritēriji labiem skaļruņiem. Jo tas cenu diapazons jau ir milzīgs. Un tā likne cena/kvalitāte nav lineāra, kurā līknes punktā man skatīties nav īsti skaidrs :)

Link to comment
Share on other sites

būsim reāli - austiņas nesniedz tādu baudījumu kā tumbas :D  Vismaz man austiņas vairāk krāj putekļus....

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , spameris teica:

Es, protams, varu kļūdīties, jo dzīvē neesmu dzirdējis, bet man ir aizdomas, ka aktīvās Edifier S1000DB skanēs galvas tiesu pārāk nekā tās Rigondas.


Pirms 1 minūtes , osscar teica:

būsim reāli - austiņas nesniedz tādu baudījumu kā tumbas :D 

Ir, ir tā 😕 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Nekļūdies, jo rigondas ir malka.

 

Autoram jāsaprot ko vēlās, kas ir līdzšinējā reference un no tā izriet pārējais.

Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 8 minūtēm , itanium teica:

Es, protams, varu kļūdīties, jo dzīvē neesmu dzirdējis, bet man ir aizdomas, ka aktīvās Edifier S1000DB skanēs galvas tiesu pārāk nekā tās Rigondas.

 

 

es pagaidām nepskatu aktīvās, jo tad viss pasākums zaudē jēgu :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , spameris teica:

tad viss pasākums zaudē jēgu

Kas ir tā jēga, pēc kā tiecies?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Dali vietā varu piedāvāt uz to pašu cenu labāk skanošas Magnat plaukta skandas ar visu demo tavās telpās, kad būsi ticis pie pastiprinātāja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

spameris
pirms 2 stundām , itanium teica:

Kas ir tā jēga, pēc kā tiecies?

DIY radītprieks, piedzīvojums, labi pavadīts laiks būvējot to pastiprinātāju. Nopirkt praktiski jebkurā gadījumā būtu lētāk.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

ne vienmēr gatavs būs lētāk, it sevišķi tāds kur nav ekonomēta nauda uz detaļām un viss ir ar atbilstošu rezervi....vairums , lielākā daļa gatavo būs kompromiss - apgraizīti gan jaudas gan dzelžu ziņā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

spameris
pirms 2 stundām , osscar teica:

ne vienmēr gatavs būs lētāk, it sevišķi tāds kur nav ekonomēta nauda uz detaļām un viss ir ar atbilstošu rezervi....vairums , lielākā daļa gatavo būs kompromiss - apgraizīti gan jaudas gan dzelžu ziņā.

Nu jums jau profiņiem droši vien, man diletantam tur visādi var iet 😄

Link to comment
Share on other sites

2020.08.29. , 19:32, osscar teica:

Monitorus jau parasti tuvu  sēžot klausās - es uz skaut ko tādu spiestu - vienkārši. lētāks kā tie 200W monstri...

Un skaņas kvalitāte teicama nelielā skaļumā -  tikai 2H un biku trešā ...

 

https://www.youtube.com/watch?v=LD4YPWDj0fs

Jā taisīšu to JLH 1969 (nāk rudens, varēs sildīties!)  un darīšu tāpat kā video autors, plates izmantošu no CN KIT, pārlodēšu vismaz tos gala tranzistorus uz orģinālajiem. Jāsāk pārējo komponenšu vāksāna.

 

https://ej.uz/jlh1969kit

Link to comment
Share on other sites

Ne maz jau tas jlh tik traki nesilst , protams skatoties uz cik omu slodzes viņš  tev būs optimizēts un cik miera strāva…tāpat AB klases 100W stipreklis dīkstāvē izkliedē kādus  25W , bet slodzē vēl vairāk.
Jlh vienkārši būs mazjaudīgāks, bet to jaudu jau mājās reāli nevajag ( nu  ja nav mega liela telpa un  “tupas” tumbas) . Vismaz man patīk ka mazā skaļumā skan labi 😊 
Pašam arī kaut kur ir JLH plates, bet tā arī neesmu pieķēries..ja kas varu atdot..arī uz TO-3  izejniekiem. Tikai jāatrod…vēl pat PSU filtri bija savākti 2x 80 000 uf…ar šotkī diodēm. 
Šim kā reiz var izmantot tos kondensatorus ko  paveltī dabūju – varu tev sauju atbērt, protams vajadzēs vietu jo tie ir tikai 4700 uf – kādus 10 vismaz uz kanālu :D CRC konfigurācijā. Vēl var laptopa 19V barokļus izmantot – budžeta vai testa variantā, fons toč nebūs. PA vienam uz kanālu. 
 


vari netērēties sākumā uz tiem MJ traņiem - kaut vai krievu KT metāla korpusā var izmantot..

Link to comment
Share on other sites

To plati jau biju biju pasūtījis pirms sava posta, jau ceļo šurp ar visām komponentēm(pagaidu/testa), un kā jau teicu plati domāju atstāt, bet vismaz gala tranzistorus samainīt uz orģinālajiem. Tie tranzistori un kondensatori tāpat tikai mazu daļu no izmaksās sastādīs. Lielākās izmaksas laikam būs trafs un korpuss. Jā korpusu gribu lielu, lai baigi nav jāspiežas un pieļauju, ka mazāk iespēja pie kautkādiem nevēlamiem foniem tikt, un 400eur ar negirbu maksāt, meklēju ali/ebay visādus variantus.

 

Par PSU runājot, vai ir viedoklis par to kondensatora reizinātāju. Jo cik nu esmu taisījis tos PSU(divus :D) , tos 50hz var tāpat dzirdēt, klusu bet ir, izmantojot tikai kondensatoru filtrus. Protams man vajag tikai pusi no attēlā redzamās shēmas.

 

https://www.diyaudio.com/forums/power-supplies/297921-jumas-easy-peasy-capacitance-multiplier.html

585920d1481786375-jumas-easy-peasy-capacitance-multiplier-juma-cx-schematic-png

 

vēl varbūt ir kas sakāms par aktīvo skaļuma kontroli(linkā "non inverting version)", ir vērts iespringt ? čakars meklēt papildus barošanu tiem opampiem?

http://objectivesounds.co.uk/articles/active-volume-controls/

630niavc500.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , spameris teica:

 

vēl varbūt ir kas sakāms par aktīvo skaļuma kontroli(linkā "non inverting version)", ir vērts iespringt ? čakars meklēt papildus barošanu tiem opampiem?

 

Neredzu baigo jēgu. Atrodi parastu rk27 un būs labi.

 

Runājot par barošanu, tev moš vienkārši vajag pāri Meanwell slēgājošos un fona nebūs. Tik pačeko, kā šiem galā filtru uztaisīt, lai pārāk daudz troksni nevemj. Šeit var pasmelties idejas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu jā izmantojot IRM-60-24/IRM-60-24ST ļautu arī diezgan būtiski vietu ietaupīt. Kas būtiski paplašinātu pieejamo korpusu klāstu.

 

Nu tā visa elektronika pasūtīta, 

 

2 x IRM-60-24ST, orģinālie MJ15003G, izejas un ieejas kondensatori, barošanas filtra detaļas. To skaļuma poci alps rk27 nopirku ALI, gan jau ir feikais, bet tāpat nebija viegli ~9EUR samaksāt par vienu poci, nu redzēs. Kā jau teicu pašas plates nāk no ALI.

 

Vēl tad paliek korpuss.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kādu nedēļu atpakaļ pasūtīju, pasūtīju tieši tādu pašu kā vienam iepriekšējam projektam, kvalitāte/cena pieņemama un ar visiem konektoriem.

 

https://www.aliexpress.com/item/32811537764.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.488b4c4die8QNm

 

tagad itkā visa elektronika itkā ir, Tikai atliek gaidīt kamēr no tālām zemēm atceļo tās pakas.

Link to comment
Share on other sites

Vienīgi šim nav diez ko jaudīgi tie radiatori...imho 30W tur var izkliedēt max  +-....un diez ko lēti nav...tik tas ka tā kaste platāka

Re kur bilde - radiatori 250x84mm (50 eur)  +- , tikai korpuss šaurāks ...iekšā LM3875 - ja pirts tusiņā kārtīgi iegriež - radiatori tīri silti,,,

DSC09998.jpg

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

to kardānu (nezinu īsti kā pareizi nosaukt) , tu pats konsturēji, vai tā gatava nopērkama detaļa?

Link to comment
Share on other sites

Tam kardānam izskatās pat galā "krustiņš" ir :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, spameris teica:

to kardānu (nezinu īsti kā pareizi nosaukt) , tu pats konsturēji, vai tā gatava nopērkama detaļa?

nocītēšu pats sevi :D , jā ir nopērkams. Es galvā biju domājis kā tur taisīt to konstrukciju, bet visas paša idejas likās tādas ļurīgas.

Link to comment
Share on other sites

Šie ir no RRR priekšpastūža - ar plastmasas savienojumu....man viņi ir vairāki un dažādu konstrukciju savākti. Vajag piezāģēt pēc garumiem. Var pats taisīt - vajag vienkārši "uzmavu" ar divām skrūvēm, ar ko pievilkt.

 

var nopirkt arī ebayā, bet nav lēti...

 

https://www.ebay.com/itm/Extended-Shaft-For-Potentiometer-Switch-Volume-Control-Audio-Amplifier-260mm/254671268853?hash=item3b4b972bf5:g:QW4AAOSw7~Va~SlR

Link to comment
Share on other sites

Pa štukāru būs baigi liesi. Fekālim man kaut kā skaņa ne īpaši patīk. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , RudeWolf teica:

Pa štukāru būs baigi liesi. Fekālim man kaut kā skaņa ne īpaši patīk. 

Bet ir tādas lētās un labās :D , tādas kuras īstajiem audiofīliem ir par lētu, bet skan ļoti labi. Man tādas derētu.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, spameris teica:

Bet ir tādas lētās un labās :D , tādas kuras īstajiem audiofīliem ir par lētu, bet skan ļoti labi. Man tādas derētu.

 

Samērā labs variants ir Q acoustics. Pa garāžu mētāt man būtu žēl, bet skanēs labi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...