Jump to content

Visi sūtījumi no trešajām valstīm būs ar PVN


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Nezinu, kā citiem, bet man tas bija jaunums.
Cik sapratu no Latvijas Radio sižeta, tad visi sūtījumi no trešajām valstīm (gandrīz viss aļiks, ēbrejs un amazons) sākot ar 01.07.2021. būs jāapliek ar PVN.
Var aizmirst par lētajiem mēsliem no ķīnas. Tagad tie būs dārgie mēsli.

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/pusdiena/pusdiena-28.08.2020.a133605/

Klausāmies no 8:00

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Stasss teica:

Beidzot!

Ko tu no tā iegūsi? 

 

Problēma te ir tāda, ka katram lētajam sūdam piemērot PVN un to izkontrolēt izmaksās vairāk kā tiks ar nodokli iekasēts.

Tie tūkstoši sūtījumu būs jāmuito, jārēķina nodoklis....  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , e = d teica:

Pvn tak 21% tikai. Lētu mēslu būtiski nesadārdzina

Piemēram prece maksāja 1.11eur ,bet tagad maksās 1.34 eur  ,tad sanāk 23 centi pvn...

Link to comment
Share on other sites

Vēl nepilns gads laika. Jāpaspēj sasūtīt līdz nākamā gada 1. jūlijam visa kā, tā, lai pietiek 10 gadiem uz priekšu. :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 3 minūtēm , Ronalds teica:

PVN un to izkontrolēt izmaksās vairāk kā tiks ar nodokli iekasēts.

Kur dati cik tiks iegūts un cik izmaksās?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Ko tu no tā iegūsi? 

 

Problēma te ir tāda, ka katram lētajam sūdam piemērot PVN un to izkontrolēt izmaksās vairāk kā tiks ar nodokli iekasēts.

Tie tūkstoši sūtījumu būs jāmuito, jārēķina nodoklis....  

Viņi jau nespēs visu izkontrolēt viņiem jau iepriekš bija problēmas ,bet tagad būs vel lielākas....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Ronalds teica:

Ko tu no tā iegūsi? 

Man tas šķiet tikai normāli, ka par visiem tiem loriņiem maksātu PVNu..

Citu neko.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nebūs jau tik traki, ja tu tur nopirktajām detaļām, izejmateriāliem, vēl pats pievieno vērtību...

Pieliec gala izstrādājumam ~10% un viss turpinās..😓

Link to comment
Share on other sites

Atraduši problēmu! Agrāk no noteiktas summas bija jāmaksā, tagad no jebkuras!

Link to comment
Share on other sites

@Stasss un @rubb - nodokļa jēga ir papildināt valsts budžetu! Ja nodokļa iekasēšana izmaksā vairāk, kā tiek iekasēts, tad tāds nodoklis ir bezjēdzīgs, tikai palielina birokrātisko slogu un mākslīgi sarežģī dzīvi visiem. 


Domāju ka tie 21 eur kā limits bija noteikts ar domu, ka no tās summas nodokļa ieņēmums pārsniegs administratīvas izmaksas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 10 minūtēm , vvv teica:

Vēl nepilns gads laika

 Lēmums jau pieņemts un tas būs vienoti visā ES. 

https://www.vid.gov.lv/lv/sutijumu-piegades-pakalpojumu-sniedzejiem-jauzsak-savu-informacijas-sistemu-pielagosana-gaidamajam-0

 

Es pieņemu, ka AliExpress un citi kantori automātiski pierēķinās cenu līdzīgi kā piegādes maksas un nekas nebūs jādeklarē. 

 

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Nekas, saradīsies vēl vairāk vietējo eiropas noliktavu un sūtīs no turienes, un neko nemaksāsim!

Tagad jau dažas pakas atnāk no Nīderlandes, Igaunijas, Čehijas..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Ronalds teica:

@Stasss un @rubb - nodokļa jēga ir papildināt valsts budžetu! Ja nodokļa iekasēšana izmaksā vairāk, kā tiek iekasēts, tad tāds nodoklis ir bezjēdzīgs, tikai palielina birokrātisko slogu un mākslīgi sarežģī dzīvi visiem. 

Značit visam, kas nepārsniedz 21 jevru, vajag nahrenizēt nodokli, jo ir bezjēdzīgi tos iekasēt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Just now, kaut_kaads teica:

Nekas, saradīsies vēl vairāk vietējo eiropas noliktavu un sūtīs no turienes, un neko nemaksāsim!

Nesasanāks šoreiz vairs šāds gājiens, jo pēc direktīvas visā ES šādi noteikumi. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Mezavecis teica:

 Lēmums jau pieņemts un tas būs vienoti visā ES. 

 

Nu paldies jums kungi! Kā vienmēr viss tiek darīts manā labā! :D :D :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , kaut_kaads teica:

Nekas, saradīsies vēl vairāk vietējo eiropas noliktavu un sūtīs no turienes, un neko nemaksāsim!

Jo labāk. Varbūt pienāks laiki, kad visu šņagu varēs nedēļas termiņā dabūt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pirku nesen somu no Kanādas un veikalā uzreiz pie čekaouta izvēloties valsti aprēķināja pareizo PVN. Nekādu problēmu.

Senāk bij tā ka piemēram UPS aprēķina PVN, bet tad viņi pa virsu vēl uzlika 15 GPM admin maksu, kas uz lielāku summu īpaši neko neietekmē, bet uz viosādiem sīkumiem gan neinteresanti.


Pirms 3 minūtēm , kaut_kaads teica:

Nekas, saradīsies vēl vairāk vietējo eiropas noliktavu un sūtīs no turienes

Kautkā neloģiski jau ir ka katru sīkumu sūta atsevišķā pakā no Ķīnas. Vieglāk atsūtīt konteineru un tad "izdalīt" uz vietas. Nu kautkādas retākam mantas ganjau tāpat būs jāsūta no Ķinas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

tad tāds nodoklis ir bezjēdzīgs

Nedomāju, tagad sanāk, ka loriņu no Ķīnas dabū bez PVN, bet šeit veikals, kas tirgo tos pašus loriņus - dabū PVN maksāt. Prece tā pati, bet vienā gadījumā ir nodoklis, otrā nav, manuprāt, nepareiza situācija.

Link to comment
Share on other sites

Redzi, PVN ir ļoti dārgs nodoklis no administrēšanas puses tikai te valstis šis izmaksas uzkrauj uzņēmējiem, jeb gala patērētājam. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 4 minūtēm , Stasss teica:

Jo labāk. Varbūt pienāks laiki, kad visu šņagu varēs nedēļas termiņā dabūt.

Šādas noliktavas jau eksistē, kurām mērķis ir piegādes termiņus samazināt, bet uz cenu tas neattiecas. Ja Ķīnas vietā izvēlas Čehiju, tad uzreiz cena cita, jo piegādes maksa mainās.  Savukārt ES robežās starp juridiskām personām nebūs PVN, līdz ar to galapircējs maksās 1 PVN savā mītnes zemē.  

 

Vismaz AliExpress neko tas diži nemaina, jo ir reģistrēts Luksemburgā un visi maksājumi iet caur turieni. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gestapo teica:

bet šeit veikals, kas tirgo tos pašus loriņus - dabū PVN maksāt.

PVN šeit nebūs problēma, jo cena ne jau pa PVN tiesu atšķiras bet vairākas reizes...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Mezavecis teica:

Ja Ķīnas vietā izvēlas Čehiju, tad uzreiz cena cita, jo piegādes maksa mainās. 

Personīgi pat nav nekas pretī, lai tik preci ātrāk dabūtu..

Vēl joprojām patīkamākās atmiņas no trimdas - ebrejā nopērc kaut ko. Aiznākamā dienā jau zvana pie durvīm..Woala

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Mezavecis teica:

  Savukārt ES robežās starp juridiskām personām nebūs PVN

Sen jau nav!

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
(labots)
Pirms 25 minūtēm , rooyar teica:

Piemēram prece maksāja 1.11eur ,bet tagad maksās 1.34 eur  ,tad sanāk 23 centi pvn...

Ja tas būtu tik vienkārši. Latvijas pasts sāks čakarēt ar pareizo vērtību (PVN bāzē ieskaitīs arī shippingu), varbūt izdomās savu vērtību, varbūt visu vajadzēs pierādīt ar bankas apstiprinātu maksājumu uzdevumu (kas arī nav par velti) un beigās, papielinātā darba apjoma dēļ, uzliks sūtījuma apstrādes maksu 2.99 eur +1.25%, kurai arī uzliks PVN.


Pirms 10 minūtēm , kaut_kaads teica:

Nekas, saradīsies vēl vairāk vietējo eiropas noliktavu un sūtīs no turienes, un neko nemaksāsim!

Un tu domā, ka eiropas noliktavā visas preces ieradās bez PVN un maksā tikpat, cik pa tiešo no ķīnas pārdevēja?

Labots - _dunduks_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Esošā sistēma ir tomēr greiza ar to 22 EUR limitu, jo praktiski tu nevari salasīt vairākas preces vienā grozā un esi spiests maksāt par piegādi katrai no mantām vai arī izvēlēties tā saucamo bezmaksas piegādi, kur daļa preces noklīst neceļos, atnāk sabojātas un jāgaida 2-3 mēnešus. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

Aiznākamā dienā jau zvana pie durvīm..Woala

Tagad jau Amazons šad tad piegādā pat tanī pašā dienā. Nākamajā dienā ir jau standarts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varu saderēt ka viss aprēķins tiks sakārtots līdz sīkākajai niansei. Maksājuma uzdevums kalpos kā pamats PVN aprēķinam, kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

Plāns ir, ka lielie veikali kvalificējas tam, ka paši uzreiz pieliek cenai to klāt. 
Pastam jau sistēma ir gandrīz gatava, lai arī paši iekasētu maksu. Reāli tas viss domāts, lai kā reiz vienkāršotu procesu. 

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads
Pirms 3 minūtēm , _dunduks_ teica:

Un tu domā, ka eiropas noliktavā visas preces ieradās bez PVN un maksā tikpat, cik pa tiešo no ķīnas pārdevēja?

 

 

Pakas no vietējām noliktavām kas personīgi man atnāca parasti bija "dārgākas" par vidējiem 5-20eur, bet cena mani apmierināja un dažos gadījumos tiešajam Ķīnas tirgonim pat nebija man vēlamā specifikācija. Tā kā uz savas ādas diezko lielu cenas atšķirību neesmu izjutis.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 44 minūtēm , Ronalds teica:

Tie tūkstoši sūtījumu būs jāmuito, jārēķina nodoklis....  

To darīs pats saņēmējs - problēma atrisināta :D 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es no Ali sūtu pēdējā laikā ļoti bieži un dažādās summās (5-120 EUR) un neesmu vēl pieredzējis, ka pastā pieprasītu papildus maksu, tā kā visticamāk PVN ir jau ietverts kopējā summā. Līdz ar to nākamā gada visi sūdiņi par 1$ gabalā arī apliksies. Tā arī būs visa atšķirība. Drīzāk pakalpojumu sniedzējiem būs galvas sāpes, jo uzkraus PVN pa visiem miljoniem sūtījumu. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Gestapo teica:

Nedomāju, tagad sanāk, ka loriņu no Ķīnas dabū bez PVN, bet šeit veikals, kas tirgo tos pašus loriņus - dabū PVN maksāt. Prece tā pati, bet vienā gadījumā ir nodoklis, otrā nav, manuprāt, nepareiza situācija.

Ir daudz preces, kuras Tu šeit pat nevari veikalā nopirkt. Vai arī atrod kaut kolīdzīgu internetveikalā, bet cena ir vismaz 2x lielāka.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man liekas ka jau tagad viss notiek automātiski(no VID puses) tā nodokļa aprēķināšana  utt. Vismaz kad es pēdējo reizi atmuitoju pats , tad tas ka janosūta tas skrinšots no Aliexpres darijuma par summu, likās tik tā, nu ja kādreiz kāds baudītājs izlases kārtībā pārbaudā vai nežulijās, Bet kā tagad tas notiek, elektroniski, tad ... domāju ka otrā galā visticamākais nav reāla cilvēka. Es vēl nodomāju, ka nu gan ir uzstaisījuši ''pa skaisto '' ka tik fiksi. Bet ... padomājot ar vēsu prātu diezin vai tur pretī reāls VID darbinieks. Tā ka valstij , domāju, tā administrēšana nebūs neko diži dārgi. Nu man, kā klientam , gan papildus darbiņš un sadārdzinājums. Bet var saprast arī to valsti- cik man nav atnākušas mantas, kuras maksā tuvu vai virs 100EUR bet ķinietis uz paciņas tipa 15$. Tagad jau varēs rakstīt uz paciņas cik grib, bet, domājums vajadzēs kādu stiprāku apliecinājumu  tipa skrīšotu no paša Aliexpres darījuma ar numuru (un tas arī ir uz paciņas) vai ko tamlīdzīgu. Var jau strādāt ar fotošopu, bet ja pieķers , tad krimināls gadījums. Tagad , ja muita pēkšņi pārbauda- neko nezinu ko tas ķīnietis ir uzrakstījis uz paciņas, bet es jau ''tūlīt taisījos maksāt''.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Mezavecis teica:

Esošā sistēma ir tomēr greiza ar to 22 EUR limitu, jo praktiski tu nevari salasīt vairākas preces vienā grozā un esi spiests maksāt par piegādi katrai no mantām vai arī izvēlēties tā saucamo bezmaksas piegādi, kur daļa preces noklīst neceļos, atnāk sabojātas un jāgaida 2-3 mēnešus. 

Man par laimi vēl nav sanācis maksāt par precēm virs 22EUR...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , energys teica:

Ir daudz preces, kuras Tu šeit pat nevari veikalā nopirkt. Vai arī atrod kaut kolīdzīgu internetveikalā, bet cena ir vismaz 2x lielāka.

Tieši tā. Tas pat nav lielākā bēda, ka pie mums maksā dārgāk. Vienkārši nav.

Link to comment
Share on other sites

Un vēl drīzumā plāno ieviest, ka visiem starptautiskajiem sūtījumiem jābūt trackojamiem.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Caur tiem VPN var rūtēt paciņas, lai neapliktu ar PVN? Nice! :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...