Jump to content

Digitālais spiediena relejs ūdenssūknim


binary
 Share

Recommended Posts

Mehānisko spiediena releju gribu nomainīt uz digitālo (pie reizes tiks pārvietots no bedres uz saimniecības telpu). Cik ātrumā sagooglēju, Latvijā visur piedāvā Taivānas EVAK DPC-10. Ir kādam pieredze ar šo? Ir uzticams? Vai jārēķinās, ka būs jāmaina ik pēc 2 gadiem? Ir kaut kādi jēdzīgāki varianti? Cik speceni paskatījos, šim it kā ir vēl kaut kādas "drošības fīčas" (piemēram, sūkņa izslēgšana, ja tas strādā pārāk ilgi), reizēm varētu noderēt.

 

Tādā "iekārtā" iebūvētais relejs ir uzticams? Jebšu labāk sūkni barot caur kaut kādu ārējo releju, kuru slēgātu šitais spiediena relejs?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Lietojas 2 šādi ķīniešu analogi ilgāku laiku, nekādi releji nevajag, viss darbojas kā nākas. Tiem parasti max strāva ir 10A, līdz ar to ļoti jaudīgu sūkni nevarēs darbināt.

https://www.aliexpress.com/item/32890703422.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dYBeBZ0

 

Vienīgais mīnuss - viņi nav ūdens/mitrumisturīgi, līdz ar to ļoti ieteicams likt tikai sausā telpā.

Link to comment
Share on other sites

Es arī tādus izmantoju. Viens gan tiešām pēc 2 gadiem nosprāga. Redzēs, cik ilgi nākamais izturēs.

Link to comment
Share on other sites

@Mezavecis, cik ilgi tev viņi jau kalpo? Kaut kāda jauda uz viņa arī norādīta? Tam EVAK ir 12A, bet max jauda norādīta 1500W. Mitrums plānots tīri tik daudz, cik no kondensāta.

 

@ridao, tieši tos pašus, kas linkā? Jebšu "tādu pašus, tikai citādākus"? Ir zināms, kas tieši viņā nosprāga?

 

Gandrīz vai jāpērk no Ķīnas uzreiz 2gab - būs lētāk nekā tas EVAK, turklāt būs viens rezervē.

Link to comment
Share on other sites

Viena čupa tādu ir tikusi izmantota dažādiem nolūkiem, pievīluši nav...

Jauda lielāka taču arī nav problēma, ja pieslēdz papildus kontaktoru..?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 23 minūtēm , binary teica:

cik ilgi tev viņi jau kalpo? Kaut kāda jauda uz viņa arī norādīta?

Viens verķis strādā jau 1.5 gadu, tam max strāva ir 10A. Vismaz 1200W sūknis iet bez problēmām. Pirms tam bija 1300W, kam nobeidzās gultnis.  

 

Otru aparātu pirms dažiem mēnešiem uzstādīju senčiem, tiem arī arī viss strādā normāli.

 

2 reizes arī korekti nostrādāja aizsardzība. Pirmā reizē, kad gulnis nosprāga un noķīlējās rotors un neļāva sadegt sūknim. Otrā reizē pārsprāga plastmasas truba pie sūkņa un sūknis atslēdzās pēc laika. Ar mehānisko būtu visa garāža nopludināta. 

IMG_20200620_191605.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , jacobs teica:

Jauda lielāka taču arī nav problēma, ja pieslēdz papildus kontaktoru..?

Nu tā ir viena no lietām, ko vēlos noskaidrot - ir jāliek ārējo releju (kontaktoru? nezināju tādu jēdzienu) vai pietiek ar iebūvēto, ja plāno viņu lietot ilgāk kā 2 gadus.

 

P.S. @Mezavecis, smuka caurule, neiznāju, ka viņas tā arī prot.

Link to comment
Share on other sites

Man šitāds https://aliexpress.ru/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190717234755&origin=y&SearchText=WPC-10+ https://aliexpress.ru/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190717234755&origin=y&SearchText=WPC-10+

10A Man viņš darbina 1100W sūkni.

Kas nosprāga nezinu- sāka mirgot displejs un rādīt neadekvātus ciparus.

Labots - ridao
Link to comment
Share on other sites

Lietoju minētos ķīnīzeru regulatorus no Ali. Viss OK. Uzliku sev un kaimiņiem. Atšķirībā no mehāniskā, ir iebūvēta aizsardzība. Ja zināmu laiku darbinot sūkni spiediens nekāpj tad izslēdzas un midžina ciparus 8888. Laiks ir ieregulējams, tikai aprakstā nav dokumentēts, kā tas mainās iestādot tos " papagaiļus" no 1 līdz 6. Ar mehānisko kaimiņienei pagrabs reiz bija pilns ar ūdeni (izjucis savienojums), aka tukša un tad arī sūknis nodedzis. Tā teikt, laimes pilna cepure. "Kīnīzers" būtu to visu novērsis.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 2 minūtēm , ggg97 teica:

A ja pazūd šponis, kas ar tiem iestatījumiem?

Nekas, nenotiek, visi iestatījumi saglabājas. Precīzāk 2 parametri - min un max.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Mezavecis teica:

Nekas, nenotiek, visi iestatījumi saglabājas. Precīzāk 2 parametri - min un max.

Saglabājas arī iestādītais aizsardzības aiztures laiks.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
CapsLock
On 8/13/2020 at 9:08 AM, Mezavecis said:

Viens verķis strādā jau 1.5 gadu, tam max strāva ir 10A. Vismaz 1200W sūknis iet bez problēmām. Pirms tam bija 1300W, kam nobeidzās gultnis.  

 

Otru aparātu pirms dažiem mēnešiem uzstādīju senčiem, tiem arī arī viss strādā normāli.

 

2 reizes arī korekti nostrādāja aizsardzība. Pirmā reizē, kad gulnis nosprāga un noķīlējās rotors un neļāva sadegt sūknim. Otrā reizē pārsprāga plastmasas truba pie sūkņa un sūknis atslēdzās pēc laika. Ar mehānisko būtu visa garāža nopludināta. 

IMG_20200620_191605.jpg

Man ar parasto mehānisko releju notika tāpat. Kādēļ plīsa caurule pirms sūkņa, nav zināms. Sūknis nepieskatīts darbojās apmēram 1h. Parastais Delfin mehāniskais relejs. Rezultāts - sūknis pārkarsa un karstuma dēļ WILO sūknim deformējās ūdens sūkšanas rotors-propellers (nezinu kā sauc), kas izgatavots no platsmasas. Izmaksas - jauns 1.1 kW PEDROLLO sūknis 155 EUR + santehniķim 50 EUR = 205 EUR. Ja būtu uzliks minētais ķīniešu izstrādājums, es šo naudu nebūtu zaudējis. Es pirkšu to digitālo releju!

IMG_20210323_123949.jpg

Link to comment
Share on other sites

Brainless

Vīri, tīri intereses pēc - kāds jums ir spiediens uzlikts, ka pu caurules šādi plīst? 

Link to comment
Share on other sites

Droši vien, sūknim ilgāk strādājot ''uz sevi'' ūdens uzkarst, pat uzvārās un rezultāts attiecīgs?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 5 stundām , CapsLock teica:

plīsa caurule pirms sūkņa, nav zināms

Tā notika 2 reizes un līdz iemeslam nonācu. Tā notiek, ja truba ir saskrāpēta, deformēta un atrodas saliektā stāvoklī un tad jebkura deformācija spiediena svārstību rezultātā izpūš burbuli.

 

Tavā bildē redzams, ka caurule ar savienojumu veido izliekumu. Ja tas netiks labots, tad gaidi kaut kad atkārtojumu. Protams, darba spiediens arī ir svarīgs. Manā gadījumā sūknis darbojas 3-4 bar robežās, lai otrā stāvā būtu normāls spiediens.

Link to comment
Share on other sites

Man maksimums spiediena kautkur pie 2,3 atmosfēras. Lielāku neredzu vajadzību regulēt. Drošības vārsts uz 3 atmosfērām, kurš vienreiz izručija, kad tas mēsla mehāniskais spiediena relejs ieklemēja.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Man atkal digitālais laikam nederēs, jo ik pa laikam tiek pildīts kubls, un cik pavēroju spiediens tad arī stāv ap 2atm un sūknis kapā nonstopā. un mehaniskais relejs noregulēts 1-3atm.

Uzlikšu elektrisko, laidīšu nonstopā kublu un šams atslēgsies? Pareizi sapratu?

Viss pasākums pirtī, un kad neviena tur nav tad sonofs tiek izslēgts uz sūkni, un vienīgais, kas var izplūst ir padsmit litri no spiediena rezervuāra...

Link to comment
Share on other sites

Jo resnākas trubas, jo mazāku spiedienu var turēt sistēmā, es muļķīgi ieekonomēju, ieliku 20 mm uz otro stāvu, turu 2,8-3,4 ATM, toties masāžas klausule ļoti labi strādā :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kaut_kaads teica:

Uzlikšu elektrisko, laidīšu nonstopā kublu un šams atslēgsies? Pareizi sapratu?

Pat ja atslēgsies, tad jautājums ir, ko darīs, kad spiediens nokritīsies līdz minimālajam - ieslēgsies no jauna vai paliks "avārijas stāvoklī".

 

pirms 8 stundām , Brainless teica:

Vīri, tīri intereses pēc - kāds jums ir spiediens uzlikts, ka pu caurules šādi plīst? 

Ja relejs noklājas, tad nav jau vairs svarīgi, uz cik tas bijis noregulēts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , jema teica:

Jo resnākas trubas, jo mazāku spiedienu var turēt sistēmā, es muļķīgi ieekonomēju, ieliku 20 mm uz otro stāvu, turu 2,8-3,4 ATM, toties masāžas klausule ļoti labi strādā :biggrin:

Man ienākošais ir colla un 1/4, tālāk pa māju caur pāreju ceturtdaļcolla, spiediens konstants 2atm, spiež labi arī 2 stāvā dušā. Ja atgriež uz pillu klapi, jāuzmanās, ka netrāpa pa krānu, nezinu, sievai varbūt tieši patīk :D

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Biku ne par tēmu, bet tomēr par sūkņiem.

Laukos dīķī vibrosūknis "ručejok" (ir bijis arī chaina analogs). Līmeņu starpība ~2 m, bet problēma, ka vibrosūkņa ražība biku par mazu un diezgan ātri izdilst gumijas vārsti un tad krītas gan ražība, gan spiediens. Konfigurācija tāda, ka der tikai iegremdējamais sūknis (nav īsti vietas, kuer novietopt centrbēdzes sūkni tā, lai ziemā nesasaltu). Kādas atsauksmes par šāda veida (skrūves) sūkņiem? Kā ar ilgmūžību? Kuras firmas varētyu būt uzticamāks?

https://www.ss.lv/msg/lv/construction/plumbing/plumbing/pumps/jimbp.html

Link to comment
Share on other sites

Ko tik netirgo :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc jau jautājums par biedru pieredzi. Apnicis čakarēties ar vibrosūkņiem, neko jau nemaksā, bet nepatīk līst dīķī lai apmainītu (parasti jau nosprāgst ne jūlijā🤪).

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 2 stundām , Insekc teica:

Kā ar ilgmūžību?

 

Nu kā, tas taču dziļurbuma sūknis. Ar tīru ūdeni šie parasti strādā ilgi - viņi tak māju ūdensapgādei domāti. Šitas laikam gan polis kaut kāds. Es ņēmu itāļu, mājai kalpoja gadus 8 un nosprāga laikam tādēļ, ka pietiekami labi hidroforu neuzmanīju.

Itālis gan kādas 4 X dārgāks ira. Man liekas, ka man bija Nocchi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...