Jump to content

Kā taisīt laistīšanu dārzam un siltumnīcai?


ImissimI
 Share

Recommended Posts

Diezgan lieli attālumi. Pirts no mājas kādi 200m, Gauja no pirts kādi 40m, viena siltumnīca apmēram pa vidu starp māju pirti Gauju. Otra siltumnīca kādi 20 metri no pirts, pret kalniņu varētu būt ap 2-3 metri cēlums. Tāds bermuda 4.stūris ar atsevišķu pastaigu līdz Gaujai, lai zāles no sūkņa noķeksētu.

 

Šobrīd tiek izmantots kaut kāds prasts vibrosūknis iekārts ar striķi Gaujā un štepselis pirtī. Pa visu pleķi dzeltenā 3/4" dārza šļauka tiek staipīta un pārsprausta.

Šad tad kādam aizmistas sūkni izraut no kontakta, kādreiz kāds savienojums tek, pa dienu man liekas ka tīri ar laistīšanu saistīti darbi paprasa kādus nu gan jau vidēji ap 2km nostaigāt. Maļutka delfīns vai ručejoks nosprāga vakar - "siltumnīca kalstot nost", "priekškam es tos stādus audzēju", meitieši klūp krāgā, viss slikti.

VienvārdsakotZB.

 

Kā tu, bootiet, taisītu ūdensapgādi pa teritoriju?

 

skice-ar-laistamobjektiem.jpg

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

vi1spirms jāzin, uz kuru pusi tagad motors griežas

eh, sorrr., griežas, izrādās

Labots - laikamTak
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Dambi netaisīšu, bet nu straumes virziens uz leju, protams :D

(Siltumnīca 2 -> Pirts)

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Siltumnīcai un dārzam risinājums varētu būt liela ūdenskrātuve - kādi 10-20 kubi vismaz un jaudīgs sūknis. Muca, eirokubi, dažādu veidu baseini. Tad tik skatās, lai ir 2-3-5 dienu rezerve.

https://www.ss.lv/msg/lv/construction/plumbing/plumbing/pools/bmkxkg.html

https://www.shopo.lv/lv/baseins-3-0mx2-01mx66cm-3300l.html  70 euro, 3 kubi

Pirtij gan vajag svaigu ūdeni. 

UPDATE. https://www.ksenukai.lv/p/baseins-easy-set-56412-28162-28158-intex/7xei?mtd=search&pos=regular&src=searchnode  

9 kubi par 140 euro.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Pirtij ir ūdens no akas, tā tikai pieminēta tādēļ, ka tā ir tuvākā vieta pie Gaujas kur man ir elektrība pieejama (3f).
 

@drunk_lizard Tev bija pliks sūknis uz plosta? Tāds variants vienā rudenī pirms pārdesmit gadi beidzās pamatīgā rudens salnā. Viena doma, ko es štukoju ir uztaisīt kaut kādu sūkņa būdiņu aiz pirts stūra, līdz Gaujai ierakt trubu un uz pludiņa kaut kā ieriktēt sūckurvi. Bet jūtu ņemtni ar posmu - ieraktais trubas gals līdz sūckurvim. Gribas pa lēto, tā lai labi rukā, roka nav jāpieliek, viss automātiski, spiediens ahūns utt :) 

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Nu tam variantam uz plosta bija tāda pati ķeza. Protams, attiecīgi pietika ar vienu ķobi, bet vienalga.. jāvelkas līdz sūknim. Ideālais variants būtu - atgriez siltumnīcā krānu un tek.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 48 minūtēm , ImissimI teica:

sūkņa būdiņu aiz pirts stūra,

laba doma, un vari arī nerakt zemē, man līdz dīķim 50 m, sūcvads (melnā truba)tā tur jau 10 gadus , jau pati ieaugusi zemē, pavasarī sūkni pieslēdzu, rudenī novācu, ja sola palielu salnu līdz -7 grādiem, tad sūknim uzmetu vecu fufaiku

Pirms 48 minūtēm , drunk_lizard teica:

probleema buus sisteemas hermeetiskumaa.

nekāda problēma tur nav


Pirms 4 minūtēm , ImissimI teica:

Ideālais variants būtu - atgriez siltumnīcā krānu un tek.

nu tad tev tādu vajag

https://www.xnet.lv/lv/darza-preces-un-instrumenti/darza-tehnika/sukni-un-hidrofori/automatiskie-pumpji/hidrofors-ar-udens-automatu-autojet100s-daewoo_486f0bb2/

Link to comment
Share on other sites

Tas normālais virpuļsūknis (pašiesūcūšais) būtu normāls variants. Tik tādu likt pie upes? Var ''pieaugt kājas'' . Par pašu ūdensapgādi teritorijā: ''iekašā'' nedaudz zem zemes melno polietilēna cauruli un nebūs bēdas . Ja ziemā sasalst , tai jau nekas nenotiks. Atliek tik vajadzīgās vietās izvilkt virszemē un pievienojuma vietas , lai pieštepselētu dārza šļūtenes.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)

Ienāca prātā belarusam piekabināt vienkorpusa arklu, sasvērt slīpi, lai velēnu negriež apkārt un tādā veidā ieklāt cauruli, domāju, ka kaut kādu 30cm dziļumā vajadzētu sanākt. Vismaz kājas neķersies un ar zāles pļaujamo varēšu vicot pāri.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

2020.08.11. , 19:59, Raimonds1 teica:

Siltumnīcai un dārzam risinājums varētu būt liela ūdenskrātuve - kādi 10-20 kubi vismaz un jaudīgs sūknis.

Es droši vien skatītos šajā virzienā, tik par tilpumu nav ne jausmas. Un, iespējams, tās tvertnes primāri pildītu ar lietus ūdeni.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es nemēģinātu izdomāt jaunu riteni un atstātu veco principu. Vienīgi visus punktus savienotu ar PE cauruli ar ventili katrā punktā. Pie esošajiem ūdens patēriņiem varētu iztikt pat ar 20mm. Papildus uzreiz aiz Ručejoka uzliktu pretvārstu, lai nevag gaidīt, kamēr Ručejoks sapumpē pilnas caurules.

Pilnai laimei pirtī var uzlikt mazāko standara spiedkatlu ar spiediena slēdzi un būs automātiska ūdens apgāde. Atgriez krānu un laisti siltumnīcu vai ej pirtī, mājās pieslēdz veļas mašīnu.

Sūkni atstātu to pašu Ručejoku. Nebūs liela skāde, ja kāds maluzvejnieks to no Gaujas izcels un aiznesīs.

 

water.PNG

Link to comment
Share on other sites

+1 par @Kirpis variantu. Laukos bija no dīķa vienkāršotais variants - bez nekādiem oļu filtriem. Šim labums tas, kā var nosiltināt akas vāku, var darboties visu ziemu.

Rucjokam samērā garlaicīga ražība, es apdomātu par kādu dziļurbuma sūkni. Ūdens apgādes automāts būtu ok, bet tad jāņem vērā ūdens līmeņa izmaiņas un akā mitrumā nav sevišķi ok.

Link to comment
Share on other sites

Ja ierīko oļu filtru un drenāžas cauruli, tad aka paliek praktiski neizsūknējama. Vismaz man ar iedemdējamo sūkni neizdevās (ap 200l/min). Jā, taisnība par ziemu. Ja neliels patēriņš tad var drenāžas cauruli nelikt un oļus arī var aiztāt ar šķembām, granti vai smilti.

Labots - Kirpis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , marizo teica:

 Ūdens apgādes automāts būtu ok, bet tad jāņem vērā ūdens līmeņa izmaiņas un akā mitrumā nav sevišķi ok.

Spiediena releju nevajag likt akā. Ir vienalga, kurā vietā pie ūdensvada pieliek ar trijnieku. Man laukos Ručejoks dīķī, spiedkatls un relejs mājā.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)

Hmm, variants par aku blakus ir interesants, tad nebūtu jāuztraucas par Gaujas sanesumiem un sūckurvja aizaugšanu ar dūņām aļģēm utml.

 

Man jaunums, ka ručejoks var piekačāt spiedienu. Man no pirts līmeņa līdz mājas puķu dobēm varētu būt kādi 4 max 5 metri kāpums. Kad atvelku dzelteno 3/4" dārza šļauku tad aukšā tik tāda knapa čura tek. 10l spainīti kādas nez.. 30 sekundes pumpē.

Labots - ImissimI
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, tieši tāda jau ir tā doma. Ūdens ir arī pietiekami tīrs no smiltīm, putekļiem un citas smalkās drazas, lai sūknētu ar cimperlīgākiem sūkņiem un otrā galā nesit ciet filtrus,  dārza pistoles sprauslas utt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , ImissimI teica:

Kad atvelku dzelteno 3/4" dārza šļauku tad aukšā tik tāda knapa čura tek. 10l spainīti kādas nez.. 30 sekundes pumpē.

Par dārza pistolēm runājot - man kaut kādā brīdī apnika mainīt tās pistoles, nomainīju uz parastu ūdensapgādes ventili, rezultātā vairs nekas nelūzt un plūsma arī krietni lielāka nekā bija ar dārza pistoli.

 

Ventilis šāda tipa:

https://ksd-images.lt/display/aikido/store/96709c5bf05963803c43db451ebbe7b1.jpg

Dobes laistīšanai, protams, nederēs, bet spaiņa/lejkannas pildīšanai ir ok.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , binary teica:

Dobes laistīšanai, protams, nederēs, bet spaiņa/lejkannas pildīšanai ir ok.

Es ar līdz tam nonācu, tik īsā šļutene, tad ventilis, kuram uzskrūvēts uzgalis, lai var piespraust garo šļūteni ar pistoli vai citiem laistāmajiem.

Link to comment
Share on other sites

Man ir tikai garās šļūtenes :D

 

Varētu būt, ka man abi gali ventilim vienādi. Es viņam vēl pieliku šādu pāreju:

Dārza Šļūtene Pāreja cena no 0.67 € - Salidzini.lv

Rezultātā varu spraust pie jebkuras šļūtenes parastās pistoles vietā.

 

Link to comment
Share on other sites

2020.08.11. , 18:55, drunk_lizard teica:

negatiivais - katru gadu jaatjauno stekjis un jaatiira elektriibas kaarba upmalaa

Pad laikos dārzs bij kādi 50-70m no Misas, tad ar bij ieraktas caurules un kabelis, pie upes bij plostiņš un rozete. Plostiņu katru pavasari ielikām un rudenī aizvācām. Kamu vienīgais katru reizi pirms laistīšanas bij jāstiepj uz upi un jāpieslēdz, bet tā - gadus 30 kalpoja pasākums, vienīgi Kama tāda cimperlīga bij.

Link to comment
Share on other sites

Nepatīk man tas Kama. Oglīšu motors.

Link to comment
Share on other sites

Ar Kamu padomju laikos daudzi cilvēki pie dieviem aizgāja. Mans kaimiņš tai skaitā. Bija izdomājis viņu paturēt rokās lai no būvbedres izsūknētu ūdeni.

Link to comment
Share on other sites

Kamu jau esam citā pavedienā apsprieduši. Skaidrs, ka mēsls un bīstams, bet tai laikā īpaši daudz variantu nebij. Es jamo tik piemēram pieminēju, noteikti neağitēju izmantot - mūsdienās ir plaša izvēle ar civilizētākiem verķiem. ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Plostiņš un  normāls iegremdējamais sūknis , tipa šitāds laikam vislabākais risinājums, jo nekritīs acīs kādam kas var iekārot svešu mantu. Spiedkatlu ar automātiku jau var nolikt pie mājas.

 Vienīgi, ar tiem iegremdējamiem, jāskatās lai būtu ar kaut cik normālu spiedienu, nevis 7m (0,7bar).

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Un vispār - tomātiem un gurķiem laistīšanai vēlams SILTS ūdens.

 

Tātad - pie pašas siltumnīcas kaut kāds 300-600-800-1000 L eirokubs tomēr jānoliek.

Link to comment
Share on other sites

Lielākā daļa no šeit forumā tusējošās paaudzes pat nenojauš, par ko Tu...:sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...