Jump to content

Overclock. CPU max TDP zemāks nekā MoBo TDP.


Veeteks
 Share

Recommended Posts

Tātad CPU TDP 125W, bet MoBo TDP 95W. Neprasiet man, kā es tā ieberzos, bet tas ir noticis un tagad ar to nāksies sadzīvot. Interesē nenokaut MoBo tuvākajā pusgadā!

Uz stock ātrumiem šis combo sastrādājas jau kādus 2 gadus.

CPU ir 11 gadus vecs un ir bijis mocīts visādi. Ar sākotnējo mātesplati tika izspiesti 3.9Ghz un tā tas tika lietots pāris gadus.

Nezināmu iemeslu dēļ vecā mātesplate nosprāga pēc 9 gadu darbības.

Jaunais setup -

CPU vecs Phenom II X4 955 dinozaurs, MoBo Asus M5A78L-M LX3 mēsls.

Stock 3.2Ghz, OC uz 3.6Ghz viegli. CPUZ rāda - voltāža 1.368 idle.

Nevaru netā atrast, kā CPU cooleris ietekmē MoBo TDP.

Tobiš, ja man uz CPU stāv nīgrs cooleris, vai ir drošāk overclockot CPU, kurš jau ar pamata TDP ir visai jaudīgāks, nekā MoBo ligzda.

CPU temperatūras spēlēs turas zem 70 grādiem pēc celsija. Principā neko agresīvāku šis CPU arī neplāno pārciest.

Var kāds ieteikt, kā rīkoties? Bliezt iekšā 3.8Ghz, jeb tas, ka cooleris viegli tiek galā nekā neietekmē mātesplates max TDP?

Labots - Veeteks
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Grossmeister

CPU dzese dzesē CPU - MB TDP viņai pie vienas vietas , bet plates barošana tev var arī pie stock frekvences nokūpēt .

Neliels info

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Dabuju pc ar ko paspēlēties.

Phenom x2 560

Asus mobo

 

Respektīvi. Izrādās šitiem pročiem var pats vērt vaļā kores.

Mātene to atbalsta.

Bet :)

Kad bios startēšanās laikā spaidu 4 viņš parāda ka all cores unlocked, bet iekerās pie jebkuras os boota. Tas nozimē ka kāda kore ir slikta.

Atradu opciju ka var manuāli slēgt cores on/off. Pa vienai atstājot on, sapratu ka derīgas un bootojās 2,5,6

Tad es viņas visas manuāli ieslēdzu un spiežu f10. Un bootojoties bios ir izsledzīs all core unlocked funkciju. Logiski winda redz tikai 1 core.

Kas pa knifu? Vai arī vērt vaļā var tikai ar auto funkciju bios. 

Link to comment
Share on other sites

Kas par plati? Bios versija jaunākā? var mēģināt paspēlēties ar voltāžu, lai dabūtu stabilas visas 4cores, var arī nesanākt. Tad mēģini 3. Ir arī varbūtība, ka nesanāks nemaz. Uzmanība jāpievērš arī barošanas blokam un cpu dzesētājam. Ar originālo dzesētāju nekas nebūs

P.S Procis vecs un švaks. Tīri intereses pēc to var darīt, bet realitātē dižas jēgas nebus

Link to comment
Share on other sites

Jā zinu ka nav jēgas. Vienkārši spēlējos. Es jau meiģinu ar 3 corēm.

Problēma tā ka ja es bios setingos uzlieku manual core on off uz on trīs ejošajām korēm. Tad uzspiežot f10 (save un exit) kompis restartējas un boot screena ir nolidojusi funkcija open cores. Nu nerādās. Bet ieejot bios ķipa stāv uz manual tās 3 ejošās kores. Tiklīdz es meiginu startējot plati turēt to 4 nospiestu lai aktivizētu open cores funkciju. Tā nolido mans biosa setings lai manual startē tikai 2,5,6 cori bet stāv jau atkal auto, un ieķeras pie jebkuras os boota

 

Plate asus

m4a78lt-m le

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Grossmeister

Derētu skrīns no CPU-Z , lai saprastu vai tur kādas kores vispār var atlauzt - C3 revīzijai neko neatlauzīsi . 6 kores viņam toč nav . Mēģinot atraut papildkores ACC atstāj (auto) , (all cores) , C1E un Cool'n'quit uz (disabled) .

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Nepagaja gads un ar otro piegajienu izdevās atvērt vienu kodolu un overclokot ramu un gpu.

 

IMG20220515144134.thumb.jpg.ad3735a3f134a670cf3985093c4f3346.jpg

 

Gta V pat ir spēlejam uz 900p ar 30 fps lock.

 

Iespejams varetu overclokot ari cpu bet vainas varetu but baroklis 350w vai matene kautko nelauj, bija izdevies pacelt no 3.3 līdz 3.8 bet stress testos negāja cauri

 

 

15.08.2021. , 17:01, Grossmeister teica:

Derētu skrīns no CPU-Z , lai saprastu vai tur kādas kores vispār var atlauzt - C3 revīzijai neko neatlauzīsi . 6 kores viņam toč nav . Mēģinot atraut papildkores ACC atstāj (auto) , (all cores) , C1E un Cool'n'quit uz (disabled) .

Revīzija bija c3

 

 

Vienīgi tās cores nebija visas pēc kārtas. Stradā 1,2,4 kore.

Piemeram cpu z test laikam nemaz neredz to trešo cori savā benchmark testā, bet cinebench redz un ir ieguvums.

Labots - maiss
  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
15.05.2022. , 14:48, maiss teica:

Revīzija bija c3

Izrādās , ka ir arī Deneb ar C3 , tā i kad kārtīgi nepārbauda .

  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...