Jump to content

1a.lv vairs nav saistoši LV likumi, noteikumi


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Varbūt kādam šķitīs noderīgi.

Raidījums bija saistībā ar valodas likumu un instrukciju latviešu valodā, ka, kopš viņus nopirka lietuvieši un juridiski viņi nodokļus maksā lietuvā, viņiem vairs nav saistoši LV noteikumi par obligāto instrukciju latviešu valodā.

Bet domāju, ka turpmāk viņi arī PTAC lūgumiem liks mīksto. Garantijas problēmu gadījumā jebatorijs būs lielāks. Domāju, ka tas jāņem vērā tur iepēroties.

https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/14.07.2020-ceturta-studija.id192137/

 

Jāskatās apmēram no 4:10

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Gastarbeiterz teica:

PTAC atbild pilnīgu narkomāna murgu

Gan jau kāds jautātājs, tāda arī atbilde.

Plānprāt, es vnk apšaubu, vai tu esi spējigs konstruktīvi komunicēt ar jebkāda veida iestādi.. nu izņemot vienīgi varbūt ar psihoneiroloģisko slimnīcu..

Labots - Stasss
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es jau kādu laicņu 1a neko vairs nepērku, pa lielam izmantoju kā filtru, lai alasītu vajadzīgās preces modeli. Cenas vairs nav tik saldas kā agrāk, piegāde lēna, komunikācija lēna vai dažkārt kā ar melno caurumu, klientu serviss sāk palikt aizvien sūdīgāks un vispār lietuviešu šepteru smaku sāk just aizvien vairāk. Manā skatījumā m79.lv tagad ir tīri laba alternatīva, ja zini ko vajag un nevajag kko smalki meklēt caur filtru.

Labots - Guncha
  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

image.png.13f824e4e731feba4d94e10aa83b0fcd.png

 

Nu ko lai saka - grūta dzīve niknām, kategoriskām tantiņām.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Varbut es domaju pilniba nepareizi, bet ja tu velies tirgot latvija, tad janodroshina manualis, rokasgramatinja Latviesu valoda. Tas nav tachu tik sarezhgjiti. Un valsts valodas centrs, kaa izskatas bezjedzigs, ja neko nevar darit. Tad vispar jaanahrenizee. Vai to ir tik gruti pienjemt valstiska limeni?

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@INTRASERVERNET, jā, to ir grūti pieņemt valstiskā līmenī, jo pa lielam 1a.lv tagad ir ārzemju internetveikals. Tikpat labi var aizliegt sportsdirect.com piedāvāt piegādi uz Latviju.

Link to comment
Share on other sites

Domāt var daudz ko, bet kad pirms mēneša pirku tur trauķeni, un Ksenukai(1a īpašnieks) ledusskapi, manuāļa nebija latviski ne vienam, ne otram. Labi ka man pakāst, varu gan krieviski, gan angliski, gan vāciski saburtot tos divus teikumus, kas tajā manuāli ir vispār svarīgi. Bet piekrītu, ka apkalpošanas un par mājaslapas kvalitāte ir ievērojami pasliktinājusies.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Vai tad nebija likums, ja tirgo EU, tad jabut visas EU valodas? Vai tomer kas mainijies un nekad ta nav bijis? Otrkart, ja esi noradijis, ka tirgo preces ari Latvijas tirgum, tad nu kur problema ir piespiest pardeveju nodroshinat ar instrukciju, rokasgramatu latviesu valoda?

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Otrkart, ja esi noradijis, ka tirgo preces ari Latvijas tirgum, tad nu kur problema ir piespiest pardeveju nodroshinat ar instrukciju, rokasgramatu latviesu valoda?

Ja būtu iespēja balsot, tad es būtu pret.

Man problēmas nesagādā izlasīt instrukciju arī kādā citā valodā. Ņemot vērā tulkojumu kvalitāti, parasti instrukcijās līdz "LV" nemaz netieku - palieku pie "EN". Vakar kā reiz nācās lasīt viena instrumenta instrukciju - tak tur vispār galvenās lietas bija "attēlu valodā" :D

Tāpat daudziem ārzemju internetveikaliem problēmas nesagādā no piegādes valstīm aizvākt Latviju - mūsējais tirgus nav tik liels, lai dažu potenciālo piegāžu dēļ iespringtu uz jebkuras preces instrukcijas tulkošanu, ja ražotājs to nav izdarījis.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Citēt

Vai tad nebija likums, ja tirgo EU, tad jabut visas EU valodas?

INSTRASERVERNET - nebija gan.

 

Citēt

Otrkart, ja esi noradijis, ka tirgo preces ari Latvijas tirgum, tad nu kur problema ir piespiest pardeveju nodroshinat ar instrukciju, rokasgramatu latviesu valoda?

Pārdevējs ir ārzemju internetveikals, kurš piedāvā opciju piegādāt preci uz Latviju. Pamatprasību no VID puses tas ir izpildījis (Latvijas PVN numurs, PVN par piegādēm uz Latviju tiek maksāts Latvijai). Distances līgums ir spēkā visā Eiropā - 14 dienu atgriezt preci, ja kautkas neapmierina vēljoprojām nav nekādu problēmu :).

 

Bet atslēgas teikums manuprāt ir binary citētajā konspektā. Uz kategorisku, niknu un asu pieprasījumu klients arī saņēma attiecīgu atbildi.

 

Varbut es domaju pilniba nepareizi, bet ja tu velies tirgot latvija, tad janodroshina manualis, rokasgramatinja Latviesu valoda

Un tajā pašā laikā citi Latvijas iedzīvotāji brīnās, kāpēc tik daudzi jēdzīgi ārzmeju internetveikali nepiedāvā piegādi uz Latviju :)

 

 

Labots - LPC
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , LPC teica:

Bet atslēgas teikums manuprāt ir binary citētajā konspektā. Uz kategorisku, niknu un asu pieprasījumu klients arī saņēma attiecīgu atbildi.

Cik saprotu, 1a.lv šoreiz nostrādāja tīri profesionāli - nevis "nikni, kategoriski" atšuva, bet normāli, cilvēcīgi atbildēja un pēc kāda laika sagādāja arī instrukciju latviešu valodā.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es neesu ne anglis ne krievs vai kinietis. Es tomer domaju, ka ja es perku produktu, kas tiek piegadas, pardots ari Latvijas tirgum, tad velos, ka instrukcija ir latviesu valoda. Ja tulkojums ir slikts, tad nav brinums, ka tadi tulki:"Maisinjsh, vaijag?", strada par tulkiem.

 

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Jurkins teica:

Tāpat vešenei

Ne visi zin, ka vešenei transporta skrūves jāizskrūvē.

 

 

Instrukcijai jābūt. Tas ir drošības jautājums. Ja sākas tiesvedība  pretenzijas par gūtām traumām - a Jūs instrukciju lasījāt?

 

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vienkāršākām lietām jau visi uzraksti aizķēpāti ar to s ūda uzlīmi, it kā tulkojumu latv. valodā.

Nezinu, vai ko man dos, instrukcijas latviskojuma drukātais variants, tāpat veikts ar ''Google Translate''..?

Ko es pats varu arī veikt, ja manuālis netā pieejams.

Tāpat kā zālēm, tā avīze paciņā, kuru es arī netā atrodu..

Tas kurš nespēj pat netā neko atrast, jau defaultā ir stulbenis, kuram nekāda veida instrukcija nepalīdzēs.?

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Jurkins teica:

Man gan reizēm šķiet, ka ar tām instrukcijām tiek pārspīlēts. Man ledusskapim nekad nav bijusi vajadzīga lietošanas instrukcija. Tāpat vešenei vai gāzes plītij vai mikroviļņu krāsnij, mikserim, sulu spiedei, gludeklim, blenderim, urbmašīnai, fēnam, ripzāģim, zobenzāģim, fleksim, virsfrēzei u.t.t.

Nafig man to biezo grāmatu visās EU un vēl citās valodās? Labāk būtu mazāk mežus izcirtuši.

 

Varbūt var iestāties juridiskā atbildība? Idk.

 

P.S.

Eju ar līkumu kopš 1A prasa miniālo pasūtījuma summu. Tagad naudu atstāju M79 un AiO. Get bent 1A!

Link to comment
Share on other sites

Šitā bieži ir lielākā problēma. Zemās kvalitātes tulkojums tiek uzlīmēts virsū oriģinālajam tekstam un nevari vairs saprast kā ir pareizi.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , ggg97 teica:

pretenzijas par gūtām traumām

daudzums tieši korelē ar vispārējā debīlisma pieaugumu (gan starp patērētājiem gan starp ražotājiem). Drīz āmuram instrukciju vajadzēs.

 

Bieži vien pietiktu ar shematisku zīmējumu, kurš visās valodās izskstās vienādi. Bet, nu jā, debīls patērētājs + slīpēts jurists ir spēcīga savienība.

 

To uzlīmju izgudrotāju vispār vajadzēja bērnībā nomušīt.

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tā instrukcija visvairāk nepieciešama ražotājam, no juridiskā viedokļa. Lietotājs viņu var lasīt vai nelasīt, tās jau būs viņa problēmas.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Gribētu reiz palasīt kādu instrukciju, no kuras neko saprast nevr, vai saprast var kļūdaini. Citādi izklausās pēc sliktā latviskotā winduļa

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , superKrona teica:

palasīt kādu instrukciju, no kuras neko saprast nevr, vai saprast var kļūdaini.

Man tā bija ar vairākiem produktiem no būvmateriālu veikaliem. Kur ir svarīgas proporcijas, kā Tu sajauc pulveri ar ūdeni vai divkomponentu līmi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Cik saprotu, 1a.lv šoreiz nostrādāja tīri profesionāli - nevis "nikni, kategoriski" atšuva, bet normāli, cilvēcīgi atbildēja un pēc kāda laika sagādāja arī instrukciju latviešu valodā.

Es šādus raidījumus parasti neskatos, bet cik ir redzēts, tad bet pēc TV iejaukšanās, vienmēr pakalpojumu sniedzēji pēķšņi ķļūst ļoti pretimnākoši.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Jurkins teica:

Drīz āmuram instrukciju vajadzēs.

Gluži āmura instrukcija nav. Datora klaviatūras instrukcija:

e5c776d48eb04ab49472c82f86117891.jpg.5ecc43b2be58473136b53facb10af760.jpg

Pašvaka izšķirtspēja bildei, internetā kāda bija, tāda bija.

FVZ, gan jau kādi gadījumi bijuši, dēļ kā tādu tekstu pamācībā likuši.

Āmuram arī prasītos lietošanas pamācībā - darbojoties ar āmuru, atceries, āmura nokrišana uz kājām var izraisīt kājas satraumēšanu...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , superKrona teica:

Gribētu reiz palasīt kādu instrukciju, no kuras neko saprast nevr, vai saprast var kļūdaini.

Gribi teikt, ka nav sanācis lasīt tādu?

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Instrukcijas reizēm ir ļoti vajadzīgas, piemēram, salikt IKEA divstāvu gultu bez instrukcijas varētu paprasīt ļoti lielu laiku. Datorlietām instrukcijas reizēm nepieciešamas dažādiem dzesētājiem, piemēram, Be Quiet radiatoriem, kuru stiprinājumu izgudrotāji laikam bieži zāli pīpē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , ivo teica:

Gribi teikt, ka nav sanācis lasīt tādu?

Par ko brīnies? Ir tak cilvēki, kas instrukcijas nelasa ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Mielestapa teica:

salikt IKEA divstāvu gultu bez instrukcijas varētu paprasīt ļoti lielu laiku.

Šāda veida instrukcijas vislabāk ir zīmējumu veidā. Tur valoda tikai viena.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , INTRASERVERNET teica:

Varbut es domaju pilniba nepareizi, bet ja tu velies tirgot latvija, tad janodroshina manualis, rokasgramatinja Latviesu valoda. Tas nav tachu tik sarezhgjiti.

redz situācija ir vairāk, ka Latvijas rezidenti vairāk grib ko nopirkt, nekā kāds grib te tirgot (samērā mazā un agresīvā tirgū).

un kamēr ir daudz tanteļu kas gatavas kapeikas lētāk dēļ skriet pār pilsētu uz citu maksimu, "kur akcija" - nekas nemainīsies.

un pircēji kas gatavi pirkt sadzīves tehniku un datortehniku internetbodē no polijas noliktavām poļu reģionam, bet bļaut pa visurieni ka redz nav latvijas valsts ko parūpējusies.

 

aptuveni tikpat saprātīgi kā ieguldīt naudu ārzemju fondā, bet nodokļu atmaksas prasīt no mūsu vida....

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Jurkins teica:

Šāda veida instrukcijas vislabāk ir zīmējumu veidā. Tur valoda tikai viena.

Un IKEA tāda ir. Tikai bildītes un cipariņi! Teksts ir kaut kādiem drošības noteikumiem.

Piemēram, Markus krēsls: https://d37kg2ecsrm74.cloudfront.net/web/ikea4/pdfs/assembly/lv/870/AA-251870-17_pub.pdf

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 34 minūtēm , ivo teica:

Gribi teikt, ka nav sanācis lasīt tādu?

Nē, vismaz ar nepareizām proporcijām un citiem svarīgiem atslēgas vārdiem.

Jā, 1. punktu nekad nelasu, tajā vienmēr rakstīts viens un tas pats, kaut kas par instrukcijas lasīšanu.

Parasti svarīgas lietas instrukcijās neraksta vispār, piemēram, pļaujmašīnai makitai 4 taktu nav norādīta eļļa, tās tilpums, un valoda vienalga kāda, arī angļu nē.

Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2020 at 7:37 AM, INTRASERVERNET said:

ja tu velies tirgot latvija, tad janodroshina manualis, rokasgramatinja Latviesu valoda.

 

Ja tu vēlies iesipt kapeiku iepērkoties sen par sūdīgu palikušā veikalā tad parasti ir šādas vai citas ne pārāk patīkamas konsekvences.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , noname teica:
2020.07.15. , 07:37, INTRASERVERNET teica:

ja tu velies tirgot latvija, tad janodroshina manualis, rokasgramatinja Latviesu valoda.

 

Nav obligāti

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es neesmu anglis, krievs utml. Starp citu liela dalja nepareizi lieto ierici, parlieciba, ka vinjiem nav vajadzigs lasit un visu zin. Un ta brinas, ka tiek atteikta garantija.

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ev, taisnības cīnītāji.. kaut vienu vēstuli uz PTACu esat uzrakstījuši jau, vai tikai forumā mākat ieīdēt? Bilde, prece, problēma, iesniegums... Aiziet..

Link to comment
Share on other sites

https://likumi.lv/ta/id/14740#p21

 

Citēt

(3) Ikvienai importētai precei, kuras marķējumā, lietošanas instrukcijā, garantijas dokumentos vai tehniskajā pasē ietvertā informācija ir svešvalodā, pievienojams šīs informācijas tulkojums valsts valodā.

 

Link to comment
Share on other sites

1a.lv nav vienīgais, kam tulkojums nav latviešu valodā.

Piemēram, nesen tika iegādāts galda ventilators. Instrukcija šim modelim latviešu valodā nebija ne Elkorā, ne Semicomā, ne 220, ne citos veikalos.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nē nu, pardon! Es pat iedomāties nespēju, kādas funkcijas varētu būt galda ventilatoram, lai būtu jālasa instrukcija.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Zobains pipucītis kas regulē vai šams grozas vai stāv ka nolikts :) Varētu padomāt ka jāskrūvē, bet nē jāvelk ārā vai jāspiež dziļāk un vispār tas pipuks pats griežas un nemaz negribas viņu vispār aiztikt. Savam par šīs funkcijas eksistenci uzzināju vien izlasot instrukciju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Kerčenskijs Mostas teica:

PTAC atbild šādu bezjēdzīgu tuftu un viss. 1kārši pasūta gudri izrunāties un viss.

Iepostē arī savu rakstīto vēstuli..

 

Nez, man šādas problēmas negadās. Esmu arī apavus stiepis uz bodi, kas pāris mēnešu laikā izjūk. Elementāri samaina pret jauniem bez iebildumiem, ja saskata brāķi.

Ja tu aizstiep uz bodi atpakaļ smirdīgus, meibī uz naglas uzplēstus apavus un pasniedz to McBetona ierastajā stilā, tad nebrīnos ka tevi pasūta nakuj..

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Nē nu, pardon! Es pat iedomāties nespēju, kādas funkcijas varētu būt galda ventilatoram, lai būtu jālasa instrukcija.

Parunā ar pārdevēju. Klienti ir visādi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...