Jump to content

Rīgas 3.arodskola programēšanas tehniķis


anis282
 Share

Recommended Posts

AndrisBB

Viss jau atkarīgs kādu frontendu taisa. Ja kautkādus tipiskos veikalus, blogus, kautkāda uzņēmumu lapas utt, tad jau jā - CMS.

Bet ja taisa front-endus kas kautko arī dara, tad programmēšanas diezgan daudz. 

Link to comment
Share on other sites

Liam Ethernety
Pirms 16 minūtēm , itanium teica:

Te gan ir jāņem vērā arī tas, ka ir arī gana daudz lielie uzņēmumi, kam augstākā izglītība ir pamatots vai nepamatots must have. Tomēr prātīgāk ir to iegūt, lai šīs vietas neietu secen.

 

Esmu strādājis vairākās labās darba vietās, kur sludinājumā bakalaura grāds bija norādīts kā "must have", taču galu galā uz to piever acis, jo intervijas laikā un pair-programming uzdevumā radīju par sevi iespaidu, ka zinu, ko daru.

 

Varbūt pie kaut kādiem valsts pasūtījuma formāliem projektiem tiešām tāpēc nepaņems, bet kurš pie tādiem vispār grib strādāt? Ir simts un viena laba alternatīva privātajā sektorā, kur varēs strādāt bez problēmām.

 

Vienīgā praktiskā problēma augstākās izglītības neesamībai ir tas, ka ik pa laikam uzrodas kāds pirms 10 gadiem universitāti pabeidzis kolēģis, kurš pārliecināti mēģina visiem ieskaidrot, ka nevienu bez augstākās darbā pieņemt nevajag.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Parādi cik tev labi iet šis forums ar Lynx.

Kautkad sen mēģināju un tur viens liels marazms vien ir.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Liam Ethernety
Pirms 2 minūtēm , awesome teica:

eerglis? es no linux komandinas ar lynx paarluuku... bet tu? ?

 

Tad jau sanāk, ka esi viens no tiem, kas nemāk izvēlēties konkrētam uzdevumam piemērotu tooli. Augstskolā nemācija, ka lynx nav labākais rīks komentāru rakstīšanai? Ikdienā dari visus darbus uz Arch linux bez desktop environment?

Link to comment
Share on other sites

itanium
Pirms 49 minūtēm , Liam Ethernety teica:

jo intervijas laikā un pair-programming uzdevumā radīju par sevi iespaidu, ka zinu, ko daru.

Intervijā, jā, bet var atsijāt vēl pirms tiek dota iespēja izteikties - visus jau uz intervijām neaicina.

 

Lai vai kā, jēdzigam kadram darbu atrast izdosies. Pie vienādām zināšanām augstākā izglītība ir plus.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vienmēr jau var filozofēt cik vēlies, bet ja vairāki labi kandidāti un tev vienīgajam nav tās augstākās, tad skaidrs kuru atsijās pirmo.

Un tas var gadīties taisni tad, kad kandidē uz tādu darbu ko tiešām gribās, vai tā būtu lokācija, interesanti projekti vai alga jūtami lielāka. 

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

"Dīvaina" paralēle, ka augstāka izglītiba ir nesvarīgs sīkums tiem, kuriem pašiem tās nav ?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

itanium

Ja par mani, tad, pirmkārt, man tas neliekas kā nesvarīgs sīkums, bet gan kaut kas, bez kā programmētājs VARētu arī iztikt (es gan tomēr ieteiktu iegūt). Otrkārt, man pašam ir - saistīta ar matemātiku, finansēm un IT.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

... Emm .. es gribētu teikt, ka Rubby jāmācās. Īpaši - Rubby on Rails kà frontend...

Wp, citi CMS nederēs, ja vēlēsies atrast interesantu darbu.

Jä, j node utt ir ok sākumā.. bet - Rubby IR laba lieta.

Lai nu kā - ja vēlies iet frontendā, tad vienkārši jāapgūst frontenda programmēšanas valoda. Jebkurā gadījumā. Vienalga vai tie uz Rubby, vai j nodes...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kāds vēl Ruby frontendā? :D

 

Bet savādāk macies Pitonu, noderēs viskautkur. Aizmirsti visādu tur eksotiku kā Ruby.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Liam Ethernety

Varat mēģināt mani pārliecināt tagad iestāties augstskolā, septembris nāk galu galā. Āķis tajā, ka man negribas dabūt diplomu, jo "visi tā dara", bet gan tad, ja tas man kaut kā pozitīvi atmaksātos. Šobrīd jau strādāju profesijā, mācos brīvajā laikā, projekti interesanti, nav baigi par ko sūdzēties. Rezultātā grūti saprast, kā es varu no tās augstskolas dabūt positive return on investment. Galu galā runa iet par 4 gadiem investēta laika. Citiem vārdiem sakot, vajag kādu interesantu studiju piedāvājumu un iemeslu studēt cilvēkam, kas jau strādā un ir apmierināts ar savu profesiju.

Labots - Liam Ethernety
Link to comment
Share on other sites

Liam Ethernety
Pirms 42 minūtēm , rubb teica:

... Emm .. es gribētu teikt, ka Rubby jāmācās. Īpaši - Rubby on Rails kà frontend...

Wp, citi CMS nederēs, ja vēlēsies atrast interesantu darbu.

Jä, j node utt ir ok sākumā.. bet - Rubby IR laba lieta.

Lai nu kā - ja vēlies iet frontendā, tad vienkārši jāapgūst frontenda programmēšanas valoda. Jebkurā gadījumā. Vienalga vai tie uz Rubby, vai j nodes...

 

Much Ruby, very wow. Such programming, yes.

 

Bet vispār, ja nav ko rakstīt, varbūt labāk neko nerakstīt?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Maz ticams ka jēga iet studēt ja kādi 10 gadi jau nostrādāti. Bet te jau runa ir par kādu kuram nav ne izglītības, ne pieredzes. 

Iesākot karjeru tā izglītība var izrādīties diezgan labs tramplīns, salīdzinot ar kādu kuram tās nav. Var jau protams iet grūto ceļu un mēģināt visiem pierādīt ka neesi ēzelis, bet vai nav vielāk pamacīties nedaudz.

Pēc 10 gadi pieredzes droši vien ka ir jēga iet studēt maģistros. Atrast kādu interesantu tēma, vienkārši dzīve interesantāka, it īpaši ja tiec pie kāda kruta projekta. Ja patīk diendienā klabināt tās web lapas, tad katram savs.

Pietam maģistrs neaizņem 4 gadus, un tie paši 4 paiet ļoti ātri, kur nu vēl tipiskie maģistra 2.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AndrisBB said:

Kāds vēl Ruby frontendā?

Nejauc - es teicu r&r kà frontend, nevis r kà tads,. Ja kas, dažas no lv valsts sistēmām uz tā arī sēž ;)

Vēl var arī Oracle forms apgūt, bet nu šaubos, ka tas būs vienkārši.. 

Jeb kurā gadījumā - jebkuru programmēšanas valodu apgūstot ar vien vairāk apgusti algoritmisko domāšanu. Rezultātā tiek panākts galvenais - māki programmēt, valoda ir tikai sintakse un optimizācija.

Link to comment
Share on other sites

optimuss
Pirms 6 minūtēm , rubb teica:

Vēl var arī Oracle forms apgūt, bet nu šaubos, ka tas būs vienkārši

Kāda velna pēc?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vēl var arī Fox Pro vai vēl ko eksotiskāku apgūt, tā lai materiālu un labas kvalitātes info būtu pēc iespējas mazāk, kā arī protams darbu tā lai grūtāk atrast, varbūt kādas 3 brīvas vakances pa gadu :D

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AndrisBB said:

Vēl var arī Fox Pro vai vēl ko eksotiskāku apgūt, tā lai materiālu un labas kvalitātes info būtu pēc iespējas mazāk, kā arī protams darbu tā lai grūtāk atrast, varbūt kādas 3 brīvas vakances pa gadu :D

 

Labi. Teikšu savādāk. Īsts programmētājs ir tāds kurš zin konkrētos dzelžus. Attiecīgi prot ar attiecīgo asm ar tiem darboties. Pārzina attiecīgo arhitektūru. Attiecīgi c vai, pat, nedod dies, uz javas, whatever Kas konkrētajam DZELZIM ir.

Ja prasa par frontendiem, tas, ko teicu, arī ir variants! Vai ta ne? Iespējams, kā UK ir kas cits. Es par to, kas ir pieprasīts.

Jā, zemā līmenī ne vienmēr ir nepieciešams programmēt. Tomēr uzskatu, ka arī tas jāsaprot.

Labots - rubb
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tu tak ieteici Ruby on Rails kā frontendu. Izskatās ka tev vispār nekādas sajēgas nav ko runā :D

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AndrisBB said:

Tu tak ieteici Ruby on Rails kā frontendu. Izskatās ka tev vispār nekādas sajēgas nav ko runā :D

 

Vispār jau ir ;)


Labi, te var sākties mūžīgais strīds kas ir front kas back. Es uzskatu back to ku IR tiešām iekšējās lietās, front - kur to visu savāc kopā. Tāpat kā kašķis kas ir hal...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tad parādi kā tu uztaisīsu kādu lapu iekš RR vai kamā citā neizmantojot kautkādus transpailerus un citas muļķības.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AndrisBB said:

Tad parādi kā tu uztaisīsu kādu lapu iekš RR vai kamā citā neizmantojot kautkādus transpailerus un citas muļķības.

Labi. Tas ir zemā līmeņa frontends. Viss tālāk jābūvē. Iedarbinot pliku r&r bus nekas. Un? Tas ka kāds angularis vai kāda cita ficha jāpielieto tas nemaina būtību.

Iemācoties r&r, kas mani īstenībā besis, jo nepatīk, nenoliedz faktu, kā daudzas lielās sistēmas(web) uz tā sēž. Nepiekasisimies pie definīcijas.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tas nav nekāds zemā līmeņa frontends, bet vistīrākais backends. 

Frontendam reaļi ir tikai viena valoda - Javascripts, vait tas Angular vai React nav nozīmes.

Pēc tavas loģikas arī PHP, Java un kautvai C++ arī ir frontends.

 

 

 

Pirms 4 minūtēm , ieleja teica:

ir jau arī kādas vakances LV, bet gan jau mazāk kā .php

Kautkādas vakances LV jau ir iekš Ruby, zinu kas šad tad ko dara, bet nav tā ka ekskluzīvi Ruby, vairāk blakus projekti. Bet nu nav lielas jēgas viņu mācīties, tik cik ja trāpies kautkādā darbā, kur kāds projekts ir RR un nav izvēles, tad var arī kautko pačakarēties. Kānekā ekstra zinašanas par sliktu nenāk. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AndrisBB said:

Frontendam reaļi ir tikai viena valoda - Javascripts, vait tas Angular vai React nav nozīmes.

Purniņš un biznesa loģika. Nejauc kaut ko?

Cik atceros labojot nesen - r&r laboju autorizācijas mehānismu.

Reacts UN angularis bija tika reprezentācija.


Bet pēc būtības ir kā jau teicu - principā frontends.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 3 minūtēm , rubb teica:

autorizācijas mehānismu.

Un kur tad tev tas viss autorizacijas kods bij? frontendā? tā lai browserī var atvērt un apskatīties.

 

Drīzāk visu var noformulēt savādāk:

* kods tiek izpildīts uz servera - backends

* kods iet browserī vai citā klientā - frontends.

 

Kur tad tavs RR iet? Tak uz servera ne? 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

(DOH). Priekš manis augšējais frontends ir vis kas nav saistīts ar sistemu, precīzāk sakot, konkrētajā gadījumā ar pašu r. Pārējais ir virsbūve uz r, kas veic funkciju.

Frontends augšējais priekš manis IR TIKAI TAS, kas redzams rezultātā, konkrētajā gadījumā - pārlūkā.

Rodas sajūta, kā neesi izstrādājis web aplikācijas.

Vienalga vai PHP ar kādu laravelu vai ko citu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 33 minūtēm , rubb teica:

Priekš manis

Frontents un backend ir tīri labi nodefinēti koncepti. Tas ka tev tā liekas, ka tas ko tu raksti ir frontends, nenozīmē kā tā to saprot industrijā.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, AndrisBB said:

Frontents un backend ir tīri labi nodefinēti koncepti. Tas ka tev tā liekas, ka tas ko tu raksti ir frontends, nenozīmē kā tā to saprot industrijā.

Zinu konceptu. Slidens temats :)

Piemēram kaški sākas ar to kas ir PHP un kas ir zend vai kāds cits no PHP moduļu pielietojumiem.

 

Runa ir par konkrētu sistēmu un tās moduļiem.

 

Labi, tas tā kā offtopic velk.

Link to comment
Share on other sites

Jūs nepieļaujat tādu varbūtību, ka pēc 10-15 gadiem programmētājus aizstās mākslīgais intelekts? Tai skaitā arī juristus, grāmatvežus, mediķus.

Elektriķus būs grūtāk aizstāt. Lai tēmas autors iet uz elektriķiem.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Liam Ethernety

Vai nu @rubb māk smalki troļļot, vai arī cilvēkam ir kāda humanitārā izglītība. Piedodiet, nevaru nepaņirgāties... ?

 

 

Pirms 21 minūtēm , Aigars teica:

Jūs nepieļaujat tādu varbūtību, ka pēc 10-15 gadiem programmētājus aizstās mākslīgais intelekts? Tai skaitā arī juristus, grāmatvežus, mediķus.

Elektriķus būs grūtāk aizstāt. Lai tēmas autors iet uz elektriķiem.

 

Ja AI būs tādā saprāta līmenī, ka spēs izdomāt programmēšanā nepieciešamās abstrakcijas, tad pilnīgi noteikti spēs arī veikt elektriķa pienākumus. Caur computer vision atpazīt un mehāniski ar robota roku notestēt kurš vads ir fāze/nulle ir vieglāk nekā izdomāt tās abstraktās koda lietas. Domāju, ka robota mehāniskais izpildījums - uzkāpt stabā vai pa kāpnītēm - tad arī nebūs problēma. Jāsecina, ka elektriķi pazudīs pirmie. ?

Labots - Liam Ethernety
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Liam Ethernety teica:

uzkāpt stabā, vadā mašīnu, tad arī nebūs problēma. Jāsecina, ka elektriķi pazudīs pirmie.

Šitas bija jautri. Ja arī daļa tiešām pazudīs, tad atlikušajiem ceņņiks noteikti uzkāps.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Viens gan ir skaidrs; ka meistari, kuriem rokas aug īstajā vietā un tās vada '' advancēts komandcentrs'' izzudīs tikai reizē ar cilvēci...?

Un nevar, pavisam ne tuvu, izvēlēties jebkuru jaunieti ar domu, ka tu tagad mums kļūsi, teiksim elektromehāniķis...

Kā nesen žēlojās manējā kardioloģe, ka atrast labu domājošu elektriķi, pat santehniķi, šodien esot jau grūtāk, kā dakteri...?

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Man te ar kaut ko ierakstīt vai labāk nevajag?

--------------------

Kāda būtu programmēšanas valoda, ja to rakstītu NO JAUNA TAGAD?! Ar visām šodienas tehnoloģiju iespējām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Liam Ethernety
Pirms 25 minūtēm , jacobs teica:

Viens gan ir skaidrs; ka meistari, kuriem rokas aug īstajā vietā un tās vada '' advancēts komandcentrs'' izzudīs tikai reizē ar cilvēci...?

 

 

Tas ir slikti. ? Tas nozīmētu tikai to, ka mēs neprotam automatizēt un programmētājiem, AI pētniekiem rokas aug no nepareizās vietas. Iespēja automatizēt elektriķu, santehniķu, būvnieku u.c. darbus neiedomājami palielinātu globālo IKP un cilvēku dzīves kvalitāti. Mums būtu vairāk brīvā laika un mazāk lietas, par ko uztraukties. Piemēram, sākas bīstama vīrusa pandēmija - nekādu problēmu, cilvēki var dzīvot mājās uz dīvāna un nestrādāt kaut gadu vai divus, jo pārtikas ražošanu/loģistiku u.c. nepieciešamos darbus veiktu roboti.

 

Pagaidām tas viss ir utopiski protams, bet tas varētu pavērt tādu nākotni, kur vairāk cilvēku var nodarboties ar lietām ko tiešām patīk darīt, nevis ar tādām, kas obligāti jādara, jo citādi nevar nodrošināt ģimenei ēdienu un mājokli.

Labots - Liam Ethernety
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 1 minūtes , Liam Ethernety teica:

vairāk cilvēku var nodarboties ar lietām ko tiešām patīk darīt

BLM piemēram.?

Link to comment
Share on other sites

Man vienmēr intresējis, kas ir tās lietas,  ko cilvēkam,

Pirms 5 minūtēm , Liam Ethernety teica:

tiešām patīk darīt,

bez ''hobijstrādāšanas'', un nonstopā...?

Drāzties, šņabi dzert, rīt, uz dīvāna pie TV vārtīties. zivis ķert utml. ...??

Link to comment
Share on other sites

Liam Ethernety
Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

BLM piemēram.?

 

Ja tu tā vēlies. Katrs varētu vairāk laika veltīt tādām nodarbēm, kam nav obligāti jābūt vērstām uz ražošanu vai pakalpojumu sniegšanu... Manā gadījumā - varētu studēt 4 vai 6 gadus un neuztraukties par to, kā tikmēr saglabāt tādu pašu finansiālo brīvību kā tad, ja es strādātu.


Just now, jacobs teica:

Man vienmēr intresējis, kas ir tās lietas,  ko cilvēkam,

bez ''hobijstrādāšanas'', un nonstopā...?

Drāzties, šņabi dzert, rīt, uz dīvāna pie TV vārtīties. zivis ķert utml. ...??

 

Katrā ziņā tas, ka tu pagaidām nevari iztēloties, kas būtu šīs lietas, nav nekāds iemesls lai mēs neturpinātu strādāt pie turpmākas AI un robotizācijas attīstības. Papildus IKP un vairāk brīva laika patīk visiem. Gan jau izdomās, ko ar to darīt.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Nē nu ok, nezinu kādā pasaulē Tu dzīvo. Gan jau Tev vēl no bērnībā lasītām/klausītām pasakām ir palicis rožains skats uz dzīvi ?. Es esmu konservatīvs un uzskatu, ka bezdēšana dīvānā patīkamu lietu darīšana elementāri degradēs cilvēku dažu gadu laikā. Iespējams Tu tajā laikā garīgi un fiziski sevi attīstītu (pat ticu tam), bet vari būt drošs, Tu būsi mazākumā. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Liam Ethernety
Just now, Jurkins teica:

Nē nu ok, nezinu kādā pasaulē Tu dzīvo. Gan jau Tev vēl no bērnībā lasītām/klausītām pasakām ir palicis rožains skats uz dzīvi ?. Es esmu konservatīvs un uzskatu, ka bezdēšana dīvānā patīkamu lietu darīšana elementāri degradēs cilvēku dažu gadu laikā. Iespējams Tu tajā laikā garīgi un fiziski sevi attīstītu (pat ticu tam), bet vari būt drošs, Tu būsi mazākumā. 

 

Saprotu tavu viedokli, pilnībā. Bet tam seko jautājums - vai tas ir iemesls progresa apturēšanai? Vai mums vajadzētu jau laicīgi atteikties no AI un automatizācijas tāpēc, ka vairāk cilvēkiem tā dēļ būs iespēja bezdēt dīvānā?

 

Ar tādiem pašiem apsvērumiem varēja apturēt arī industriālo revolūciju 18. gs. Gribētāju netrūka, starpcitu.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Bezjēdzīgs jautājums ?. Dabā ir iekārtots tā, ka katram jebkam ir galīgs dzīves cikls. Mūsu civilizācija ir kaut kur tuvu vecuma marasma stadijai.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...