Jump to content

Rīgas 3.arodskola programēšanas tehniķis


anis282
 Share

Recommended Posts

AndrisBB

Viss būs atkarīgs cik pats mācīsies un ārpus tehnikuma programmēsi vai ar ko citu saistītu nodarbosies.

Sāc rakstīt kodu jau tagad un būs OK. 

 

Link to comment
Share on other sites

anis282

Kur vislabāk programēšanā iet praksi?Kur ir laba alga, apmācības sertifikati tiek piedāvāti?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kādus tu vēl sertifikātus gribi un par kādu praksti tu runā?

Ja tu runā par gadu ilgu prakssi, tad ganjau kautkur tev maksās, bet ja pāris mēneši, tad maz ticams kā kāds gribēs tev ko maksāt, nu varbūt vismaz tā lai sanāk autobusa biļetei un pusdienām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Autor - ja jau līdz šim šī sfēra nav interesējusi, neesi jau vismaz lasījis un ko praktiski uzprogrammejis, tad aizmirsti, meklē citu sfēru!

Ļoti labi redzu no dzīves, īpaši tagad, kad attālināti mācās - topošais programmēšanas ģēnijs pirmo kursu beidzot nezin neko par cikliem, par sintaksi pat nerunājot. Un tādi ir bijuši vairāki gadījumi! Zinu, jo mammas lūdz lai palidzu un izpildu kursa noslēguma darbu...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Mums visulaiku nāk interni, ir tādi kas uz pāris mēnešiem, ir tādi kas uz gadu.

Tie kas ir uz gadu, no tiem kāda jēga, jo pa to laiku viņi var saprast ko nozīmē vispār strādāt, kautko iemācīties un arī kautko lietderīgu izdarīt no kā kompānijai ir kāds labums, plus parasti franču valdība apmaksā viņiem algu. Tāka win-win situācija.

No tiem kas nāk uz 2 - 3 mēneši īpaši lielas jēgas jau nav, parasti iedod kautko pačakarēties ar mazsvarīgiem projektiem, tīri lai būtu ar ko nodarbināt. Var teikt ka pat rada uzņēmumam zaudējumus, jo patērē mentora laiku, bet neko lietderīgu nerada. Vienīgais labums varbūt ja izrādīsies lietkoks un kad pabeigs, tad izdomās nākt strādāt, vai ieteiks kādam citam no kursa, jo programētājus jau grūti atrast.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

anis282

Es te jautāju forumā, jo man interesē programēšana (esmu prakstiski darijis), bet mans brālis saka ka visi kas ir pabeigusi programēšanu tehnikumā stradā, kur pagadās, un viņš man aicina iet par elektriķi(tas gan man ne ipaši neinteresē), bet kaut kā negribu pavadīt 4 vai 3 gadus pavadīt augstkolā, tapēc man piesaistīja 1,5 gads programēšanas tehniķis,nenoliedzu ka pēc tehnikuma iestāšos koledžā vai augstkolā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tur taču tikai 1.5 gadi jāmācās, plus iespējams tur būs daudzi kas tur mācās tapēc ka "mamma teica", kas vilks gan tavu, gan citu līmeni uz leju.

Tas viens vai 2 gadi tavā dzīvē neko nemainīs, ja iestāsies koledžā vai universitātē, paspēsi vēl nākamos 40 gadus kā minimums pastrādāt :D

Cits jautājums ka ja nav naudas vai aizdoma ka koledža/universitāte būs par grūtu.

 

Sorry, pārskatijos pirmstam. Izskatās ka tas parasts tehnikums, kur tu tēmē. Līdz universitātei vēl kāds laiks.

 

Jebkurā gadījumā, ja nozare interesēs, tad pats daudz mācīsies un arī darbu nebūs grūti atrast. Cits jautājums cik viegli ar to tehnikumu tikt universitātē, ja sagribās. 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja tas, ko dod tehnikumā ir 1. līmeņa augstākā, tad LU var turpināt sākt ar 3.kursu. Bet būs liels aplauziens ar nepieciešamā zināšanu daudzuma trūkumu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Lapā tak rakstīts ka tas tehnikums dod - "diploms par par profesionālo vidējo izglītību". Nav īsti skaidrs vai pēc tam vispār var augstskolā iestāties, jo pa 1.5 gadu jau centralizētajiem eksāmeniem nesagatavosies, vaitad nebij tā ka tehnikumos vajadzēja 4 gadus, lai apmēram dabūtu to pašu ko vidusskolā?

Vai arī tā prof. vidējā (4. līmenis) izsatās ka ir pēc vidējās un tad tāpat uni jāsāk no 1. kursa, jo nav jau 1. līmeņa augstākā, ko dod koledža (5. līmenis)

shemalv_Izglit_sist_aic_2018_corr.png

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

anis282

Tas ir pēc vidusskolas 1.5, pēc tam es varu iestāties augstskolā ar savu vidusskolas diplomu.

Link to comment
Share on other sites

anis282

Esmu jau gājis augstkolā, man nepatika augstskolu sistēma un ir šaubas vai es tur izsturēsu,un šaubos vai es tur tikšu iekšā.

P.S man viena to pabeidza izskatās ka nestrādās

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Diezgan neloģiski tad - esi jau gājis augstskolā, tagad iesi mācīties tehnikumā, lai pēctam atkal ietu augstskolā?

Tad labāk mācies par elektriķi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

anis282

Ne gāju citur augstkolā ne par programmētāju,viena kas pabeidza bakalaurus programetajos nestrādā

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Filozofos, vēsturniekos, valodniekos statistika ir graujošàka - lielākoties rimi, maksimas kràvèji/kasieri vai labaka gadijuma dara to pašu tikai elkora..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
pirms 2 stundām , awesome teica:

sjii teksta autora izgliitiibas griesti ir 9 klases...

es arī nevaru saprast, vai tādi meklē arodskolas, jo tur var tik cauri, vai arī arodskolu imidžs ir tāds, ta tur tikai šādi piesakās...

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Kā kurā. Man laba paziņa strādā vienā ne visai pieprasītu profesiju arodskolā, saka, ka parasti pēdējā brīdī kaut cik kontingents salasās no tiem, kuri citur nav tikuši iekšā. Gan jau ir arī tādas, kur gribētāju daudz.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , anis282 teica:

Es te jautāju forumā, jo man interesē programēšana (esmu prakstiski darijis)

Tieshaam interesee? Esi praktiski dariijis? Varbuut vari kaadu no saviem programmeshanas "darbiem" publiceet lai var biedri redzeet intereses procentus un prasmju liimeni un paliidzeet? Gruuti ko ieteikt citaadaak. Braalis iesaka elektrikji? Varbuut pameegjini? Tagad tak ir visaadi youtube utt. kur var audiovizuaalu pashapmaaciibu pameegjinaat ko kaadreiz par maksu deva vai gruuti atrast bija materiaalus tad izlemt vai iet speciaalaa skolaa vai nee.

Link to comment
Share on other sites

anis282

Es domāju ka iešu uz programēšanu, bet gribētu uzzināt kaut ko par Alberta koledžu. Cik saprotu ka tur nav fizikas, bet tur ir matemātika,bet interesētu cik dziļa tā ir (matricas ,determinanti).

Pirms 36 minūtēm , Arcane teica:

Tieshaam interesee? Esi praktiski dariijis? Varbuut vari kaadu no saviem programmeshanas "darbiem" publiceet lai var biedri redzeet intereses procentus un prasmju liimeni un paliidzeet? Gruuti ko ieteikt citaadaak. Braalis iesaka elektrikji? Varbuut pameegjini? Tagad tak ir visaadi youtube utt. kur var audiovizuaalu pashapmaaciibu pameegjinaat ko kaadreiz par maksu deva vai gruuti atrast bija materiaalus tad izlemt vai iet speciaalaa skolaa vai nee.

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tas ir maksas diploms, kur tā saņemšanai ir priekšnoteikums veikt sekmīgu apmaksu. Bet mācības ir ķeksīša pēc, lai nosaukumā drīkstētu izmantot vārdu koledža.

 

Tā pat kā LU datoristos ir bijusi "zīme no augšas" - budžetniekus nedrīkst atstāt nesekmīgus, jo tad universitātei ir jāatgriež valsts budžeta nauda (kad uzņem stud tad valsta iemaksā unversitatei par visiem paredzetajiem gadiem un ja izlidina no budzeta tad atliiums jaatgriez). Tā dažšs labs profesors vairāk netiek pie nosleguma darbu aizstavesanas, jo vienreiz ir kadu izgāzis bak/maģ aizstāvēšanā. 

Tad par kādu mācību lìmeni tu vel te uztraucies.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

ja izlidina no budzeta tad atliiums jaatgriez).

Nu nevajag tik prasti drist

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Sava taisnība ir. Augstskolai maksā par izmantotām budžeta vietām. Ja naudu paspēja notriekt, tad maciņ, veries vaļā

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Tavs bračka tev dod jēdzīgu padomu.
Jā, programmētāj profesija ir prestižāka un labāk apmaksāta, taču arī ar būtiskiem trūkumiem. Tu kļūsi par ofisa planktonu un 8-12 stundas pavadīsi sēžot pie datora, jo programmētājs, kurš laicīgi visu paspēj izdarīt ir reti sastopams īpatnis. Attiecīgi pēc dažiem mēnešiem tev parādīsies sausās acs sindroms, pēc pāris gadiem karprālā kanāla sindroms un muguras sāpes, pēc gadiem 10 hemoroīdi.
https://www.tvnet.lv/5748067/ka-darbs-ar-datoru-ietekme-veselibu
Salīdzi to ar cilvēka veselībai daudz piemērotāko elektriķa profesiju ar pastāvīgām kustībām un mērenu fizisko slodzi. Pieprasīta profesija (https://www.cv.lv/darba-sludinajumi/q-elektri%C4%B7is) ar iespējām variēt atkarībā no tā, ko vēlies darīt.
 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nevajag jau pārspīlēt par tiem hemoroīdiem :D

Pie datora nemaz tik daudz sēdēt nesanāk (darba laikā), tikuntā pa vidam mītingi, pusdienas, vienkārši klačošanās. Pa dienu varbūt reāli pie datora kautko darot 4 stundas sanāk.

 

Plus ja cilvēks daudzmaz aktīvs, tad pa brīvo laiku tāpat sporto vai ko citu dara. Tādi dīvānsēdētāji elektriķi tāpat apresnē.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tikpat labi arī nevienu programmētāju resnu neesu manījis darbā :D

Tas tak no paša atkarīgs.

Link to comment
Share on other sites

itanium
Pirms 14 minūtēm , awesome teica:
 

Cik saprotu ka tur nav fizikas, bet tur ir matemātika,bet interesētu cik dziļa tā ir (matricas ,determinanti).

Viss atkarīgs no tā, ko Tu vēlies. Tu vari programmēt DAUDZ un dikti, itin nemaz neaiztiekot "sarežģīto" matemātiku.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tak UK vispār matemātiku vai fiziku programmētājiem nemāca un visi kautkā dzīvi. Ja tiešām ko vajag rēķināt, tad atrod matemātiķi.

Tas ka programmētājiem baigi būtu vajadzīga vai noderīga tā matemātika ir pilnīgs fufels, tik cik pamocīt studentus, lai atsijātu pašus slinkākos.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

itanium
Pirms 9 minūtēm , awesome teica:

bravo! tiesji taa straadaa indusi...

Tā strādā ĻOTI daudzi programmētaji no ļoti daudzām valstīm! Un tā nav nekāda problēma.
Par autora tēmu: Tu esi izvēlējies vienu no retajām normālajām profesijām, kurai augstākā izglītība nav MUST HAVE, bet uz izglītību 3. arodskolā gandrīz jebkurš darba devējs skatīsies nedaudz šķībi. Ej kursus, iegūsti sertifikātus utt. 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

itanium

Ņjā, piedod, bet Tu skaidri un gaiši parādi, ka ne Tu kaut ko saproti no šīs tēmas, ne Tu esi spējīgs normāli argumentēt.

 

Pirms 12 minūtēm , awesome teica:

kaadaa prieksjmetaa tiesji apguust algoritmus? jaa, jaa, tiesji algoritmus - programmeesjanas pamatu...

RTU to apgūst vairākos priekšmetos, bet ir pat speciāls priekšmets, kas saucās Risinājumu algoritmizēšana un programmēšana

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Īstenībā tie kas mācās UK vidusskolās matemātiku priekš eksāmeniem, lai tiktu universitātē kur tie vajadzīgi, mācās viņu daudz augstākā līmenī. Te centralizētie matemātikā ir vairākos līmeņos, labās universitātes parasti prasa "advanced mathematics", bet ir arī vienkārši vidusskola eksāmens matemātikā, kas ir stipri līdzīgs LV. Advanced ietver to ko pa lielam LV māca tikai universitātē.

Tapēc arī no LV nevar pa taisno tik no vidusskolas labajās UK universitātēs, nākas ņemt Foundation Year in Maths uz gadu vai diviem un tad pieteikties universitātei.

 

Tak avīzes ir 100 un 1 reizi bijis, ka labās universitātes nav mierā ar LV eksāmeniem, jo nav mācīti integrāļi, atvasināšanas utt, ko RTU piemēram māca 1. kursā.

 

Protams ja vidusskolā neliek matemātikas eksāmenus, tad neko nemācās un dzīvo ar to ko pamatskolā iemācijās. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu pamēģini tikt :D

Gribētāju tur netrūkst, jo visi maksā, vai tā Kembridza vai tā pati pēdējākā universitāte, maksa gadā no tā nemainas.

Visi tak grib tikt Kembridžā.

Link to comment
Share on other sites

itanium

Tu ej beztēmā. Precīzāk, Tu nemaz neesi bijis tēmā...
Autor, ignorē @awesome - tāpat viņa komentāri drīz pazudīs no šejienes :)

Link to comment
Share on other sites

anis282

Es gribētu uzzināt par Riga Coding School vai kādu labāku alternatīvu ,kas būtu aptuveni 1 - 1,5 gadu ietvaros. Es tēmēju vairāk kļūt par web devloperi.

Link to comment
Share on other sites

itanium

Treehouse piedāvā 4 mēnešu "kursus" frontendam: https://join.teamtreehouse.com/front-end-web-development-techdegree/

Ir arī free trial, vari pamēģināt.

Galu galā izveidosi sev portfolio, kas noobam būs labāks par teju jebkuru sertifikātu.

 

Protams, to visu var apgūt daudz lētāk un arī par brīvu, bet tam vajag labu sevis disciplīnu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Web frontend tak vairs neprogrammē mūsdienās. Sakonfigurē CMS un pārējo dara maketētājs

Link to comment
Share on other sites

Liam Ethernety

Manuprāt, visas IT augstākās izglītības Latvijā ir šāds vai tāds biznesa projekts un nekas vairāk...

Nu, atnāk strādāt cilvēks ar IT bakalauru (laikam taču mācījies augstāko matemātiku, algoritmus) - bet tāpat ieliek ciklā datubāzes pieprasījumu, tāpat indeksēšanai nepiegriež īpaši lielu vērību, tāpat izdomā bez kārtīgas testēšanas ielikt produkcijā buggainu fīču un sagraut datu integritāti.

 

Tikmēr pie blakus galda strādā cilvēks bez augstākās un tādas muļķības dara daudz mazāk.

Lai tas pirmais ar fancy izglītību beigtu pieļaut visādas aplamības, vienkārši ir pāris mēneši/gadi jāvelta pašmācībai, komplektā ar labu mentoringu.

 

P.s. man augstākās izglītības nav. Bet, atšķirībā no @awesome, es vismaz spēju uzrakstīt gramatiski pareizu tekstu un datorā latviešu burtus instalēt. Papildus tam, es nebiju no tiem, kam būtu problēmas iekļūt augstskolā. Vidusskolas eksāmenos viss bija virs 90% un budžeta grupā iekļuvu ar 1. kārtas numuru. Neraugoties uz to visu, tomēr izvēlējos citu ceļu.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 55 minūtēm , awesome teica:

piemeers ljoti reaals.

:D:D:D  Nu iespējams, ka ziedojot 10 citronus tevi ne tikai uzņems, bet pat pie sienas zelta plāksnīti ar tavu vārdu pienaglos, tikai ne visiem senči ir Rokfelleri, Geitsi, Abramoviči u.c. - tā kā piemērs vairāk kā utopisks :D .

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

itanium
Pirms 43 minūtēm , e = d teica:

Web frontend tak vairs neprogrammē mūsdienās. Sakonfigurē CMS un pārējo dara maketētājs

Pag, pag, pag, arī React, Angular un Vue skaitās front-end :) Jau labu laiku front-end ir kas vairāk par HTML + CSS + Vanilla JS.

 

@Liam Ethernety, es Tev daļēji piekrītu. Augstākā izglītība pārsvarā ir nepieciešama tikai pirmajai darba vietai, kur tai vajadzētu iet kopā ar sākuma līmeņa zināšanām. Ja izglītības nav, tad būs gana daudz vietas, kas Tevi junior pozīcijā pieņems, ja spēsi pieradīt, ka kaut ko saproti - portfolio.

Pēc tam jau lielākai daļai par to augstāko izglītību vispār nospļauties: galvenais, lai ir zināšanas/pieredze.

 

Te gan ir jāņem vērā arī tas, ka ir arī gana daudz lielie uzņēmumi, kam augstākā izglītība ir pamatots vai nepamatots must have. Tomēr prātīgāk ir to iegūt, lai šīs vietas neietu secen.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...