Jump to content

Datu zinātne, datu analīze


RūdisRūdis
 Share

Recommended Posts

Sveiciens visiem!

 

Vai kāds ir dzirdējis vai redzējis informāciju, kur varētu apgūt datu analītiķa amatu klātienē? Vislabāk būtu, ja kāds esošs speciālists mani pieņemtu kā stažieri.

 

Šobrīd strādāju kā civilais inženieris celtniecības firmā un vēlos mainīt profesiju. Esmu noskatījies visus (tiešām visus) Youtube video par Data Analytics un kā tas viss notiek. Šķiet, ka nākamais solis ir praktiskā zināšanu apguve.

 

Pateicos par visa veida ieteikumiem!

 

Link to comment
Share on other sites

RūdisRūdis
1 hour ago, spameris said:

Kamēr meklē praksi, droši vien tavā CV labi izskatītos ka apgūsti R,

 

https://en.wikipedia.org/wiki/R_(programming_language)

 

un vēl  python, tensor flow, uztaisīt kādus datu modeļus.

 

Gan jau kāds amata pratējs (pats nēesmu datu zinātnieks) var ieteikt vēl ko.

Paldies par ieteikumu! Es jau esmu pieķēries pie šī uzdevuma.

 

Daudz foršāk, ja ir kāds, kas jau vārās šajā katlā un var uzreiz pateikt, ko labāk darīt un nedarīt, kur labāk specializēties un uz ko var laiku nemaz netērēt.

 

Pagaidām cīnos vienatnē ar Youtubi un malā neplānoju nomest savu apņēmību :)

Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 37 minūtēm , RūdisRūdis teica:

Paldies par ieteikumu! Es jau esmu pieķēries pie šī uzdevuma.

 

Daudz foršāk, ja ir kāds, kas jau vārās šajā katlā un var uzreiz pateikt, ko labāk darīt un nedarīt, kur labāk specializēties un uz ko var laiku nemaz netērēt.

 

Pagaidām cīnos vienatnē ar Youtubi un malā neplānoju nomest savu apņēmību :)

vēl var ieteikt, raksti uz lielajiem uzņēmumiem,  kur šādas datu analītikas nodaļas ir, kā arī uz kādiem IT pakalpojumu kantoriem.

Link to comment
Share on other sites

itanium
pirms 2 stundām , RūdisRūdis teica:

Pagaidām cīnos vienatnē ar Youtubi un malā neplānoju nomest savu apņēmību :)

Udemy, Coursera un EDX ir vairāki labi datu analīzes kursi - apskaties tur. Lai vai kāds, bet sertifikāts noderēs, vismaz pirmajai kārtai.

 

P.S. Sāc analizēt savas "sapņu" profesijas prasības sludinājumos. Varēsi saprast, ko labāk mācīties. Piemēram, ir pilns ar kursiem par datu analīzi Pitonā, bet apšaubu, ka Latvijā tas datu analīzei tiek izmantots masveidā.

 

SQL veidīgo zināšanas varētu nākt par labu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Reāli beigās viss kas jāzina - elementāras excel funkcijas, max pivottabulu , un tad no tā smuku stabiņgrafiku uztaisīt dažādās krāsās, un ielikt to powerpointā. :)

Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 14 minūtēm , ju teica:

Reāli beigās viss kas jāzina - elementāras excel funkcijas, max pivottabulu , un tad no tā smuku stabiņgrafiku uztaisīt dažādās krāsās, un ielikt to powerpointā. :)

diezvai ar ekseli izdosies uzminēt kuri klienti nākamnedēļ ko nopirks un ko tieši visticamāk pirks, tas kā piemērs mazumtirdzniecībai.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kas vainas šiem, vismaz kautkāds iesākums. Bet tas vai tur mācās kautkādus konkrētus tehnoloģijas, valodas vai freimworkus ir mazsvarīgi, ja nav pašu pamatu - ko ar to visu darīt.

 

https://www.coursera.org/professional-certificates/ai-engineer

https://www.coursera.org/specializations/data-science-python

 

Vairāk izskatās pēc tā ka paņemta tā nozare no sludinājumiem kur tagad daudz maksā, bez īpašas intereses vai pamatzināšanām.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

Vairāk izskatās pēc tā ka paņemta bez īpašas intereses vai pamatzināšanām.

Pēc kā tu to secini?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Nu, manuprāt, datu zinātne ir pavisam kas cits, nekā datu analīze.
Datu analīzi var apgūt vēl praksē, ekselī (power query) zīmēt grafikus. Bet datu zinātnē bez pamatīgas matemātikas backgrounda diez vai sanākas izdarīt. Un ar vienām pašām R nekur tālu netiksi, ja nezināsi, kur tās pielietot.
Vismaz manā uzņēmumā tā ir. Datu analītķu ir daudz, bet zinātnieka neviena.
Bet nu datu analītķiem PivotTables (Power BI, Qlik, Tableau u.c.) būs tavs draugs. SQL ir labs bonuss.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...