Jump to content
snukurins

Ko lietot ja nav webkamera?

Recommended Posts

snukurins
Posted (edited)

Sakarā ar to ka webkameras nav nopērkamas un nez vai būs drīzumā,kādi būtu risinājumi?

1 Telefona/planšetes kameras izmantošana?pamēģināju  iVCam  ir labs,bet varbūt kādam zināms kas labāks?

2.Nav kāds variants normāls kā IP kameru virtuāli taisīt par webkameru?Šāda tipa kā bildē?  

ip web.jpg

Edited by snukurins
  • Kādas šausmas! 2

oxygen

IP webcam , varēsi uz jebkura veca smarfona

• Patīk 1

oxygen
Posted (edited)

Hren viņu zin par aizturi, bet var vecu mobīlo , kas mētājas bez darba piemēram kā bērnu pieskatīšanas mājās. Nu neko nemaksā tāda kamera, bet kvalitāte bildei pa pirmo. Pie tam, būs bezvadu (ja neskaita barošanu) . Ka tik WiFi.

Edited by oxygen

Stasss
Posted (edited)
1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Sakarā ar to ka webkameras nav nopērkamas

https://www.salidzini.lv/cena?q=webkamera

A bet lūdzu, cik negribi.

Bet nu atkal - ja tavā sūnu ciema bodē nav, tad jau laikam nav nopērkamas..

Iedod koordinātas.. Aizsūtīšu tev kādas trīs, zinu ka mētājas kaut kur paksī.

Edited by Stasss

binary

@Stasss, visi no dateksa un "Noliktavā: 0".

Kaut kur citur pirms pāris mēnešiem līdzīga problēma tika minēta par webcamu pieejamību.

• Atbalstu 1

Stasss
Posted (edited)
Pirms 2 minūtēm , binary teica:

visi no dateksa un "Noliktavā: 0".

Jā, papētiju un ieskatījos.. Nebiju manījis ka tāds deficīts..:grin:

Tad jau laikam Šņukuram kāds dolārs par šām jāpaprasa.:biggrin:

Vai arī jāpatur - varbūt kā antīkam produktam cena kāps, un varēs kolekcionāriem iztirgot (pēc 300 gadiem) 

Edited by Stasss

binary

Toreiz 1a.lv piedāvājumā bija kaut kādas dažas, kas maksāja četrciparu skaitļus. Tagad parādījušās arī lētākas, bet nu tāpat uz vietas nav, jāgaida vismaz nedēļu-divas.

Tuubijs

Ībejs, Amazone, Ķīna nav atcelta! 
Beidziet barot trolli tak.

Stasss

Bet nu nebrīnos.. Skaņas karti arī nevarēju veikalos dabūt, kad vajadzēja.

snukurins
Pirms 39 minūtēm , martinno teica:

es ss neko tādu nepērku.

Pirms 27 minūtēm , Stasss teica:

Jā, papētiju un ieskatījos.. Nebiju manījis ka tāds deficīts

attālinātie skolnieki tak visas izpirkuši,plus piegādes bremzē.PIrms trim mēnešiem tak nevienam sapņos nerādījās webkameru tirgi.

Tas iVCam liekas sakarīgs,galvenais ka no telefona kameras bilde daudz labāka kā no budžeta webkamerām.Neesmu gan lietojis zvanu,nav jau kam zvanīt.

• Kādas šausmas! 1

Stasss
Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Neesmu gan lietojis zvanu,nav jau kam zvanīt

:biggrin:

snukurins
Posted (edited)

A kas tur smieklīgs,ne jau man pašam tās kameras (kopskaitā sešas) vajag.Gadus 10mit neesmu lietojis nekādus zvanu appus un videozvanus.

Edited by snukurins

Stasss

Tās tavas problēmas...

Boņs

Vēl Ir tāds DroidCam - pāris reizes ir darbināts Zoomā un M$ Teams ar Samsung Galaxy Note (Android v4.0.3).

Lai piekurbulētu nācās googlēt aizvēsturisku APK un tam atbilstošu execi datoram. Toties iet gan caur vadu, gan caur WiFi un bez reklāmas :).

Bilde ir OK, bet skaņa nav tik laba kā padsmit gadus vecam webcamam (Logitech Fusion) - sevišķi, ja pie datora sēž atgāzies. Taču kā rezerves variants ir OK.

Šāds variants neder kuram katram, jo jāpalaiž aplikācija gan telefonā, gan datorā, manuāli jāaktivizē savienojums un tad vien var laist videokonferences softu.

snukurins
pirms 20 stundām , oxygen teica:

Hren viņu zin par aizturi, bet var vecu mobīlo , kas mētājas bez darba piemēram kā bērnu pieskatīšanas mājās. Nu neko nemaksā tāda kamera, bet kvalitāte bildei pa pirmo. Pie tam, būs bezvadu (ja neskaita barošanu) . Ka tik WiFi.

Nepamēģināju,bet pēc aprakstā esošā sanāk ka telefonu lieto nevis kā webkameru bet gan kā novērošanas kameru.Tas jau kas pavisam cits.

snukurins
pirms 19 stundām , Stasss teica:

Tās tavas problēmas...

Mērķis jau nebija kaut ko noskaidrot,bet varbūt atskārst ko derīgu.Neiešu jau tāpēc lietot tādas aizvēsturiskas lietas kā videozvanus.

AndrisBB
Posted (edited)

kas ir video zvans?

Ja ar to domāts Teams, Zoom, Slack utt, tad tā tagad viena no karstākajām tehnoloģijā un notiek daudz inovācijas tur.

Vismaz gandrīz pus darba diena paiet lēkājot no viena uz otru un kautko apspriežot.

Kautkādā ziņā jau pat ir pamatīgi uzlabojumi "cilvēciskajā" ziņā, kādreiz ar vienu no klientiem vai kolēģiem pārsvarā sarunājas tikai caur emailu vai telefonu un nekad dzīvē nrebij redzēts, kautgan pāris gadus kopā strādāts. Tagad ar videokonferencēm tas kontaks daudz cilvēcīgāks.  

Edited by AndrisBB

snukurins
Pirms 22 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja ar to domāts Teams, Zoom, Slack utt, tad tā tagad viena no karstākajām tehnoloģijā un notiek daudz inovācijas tur.

Nu man personīgi liekas ka tādām nodarbem būtu jābūt kam nopietnākam par Skype un Zoom.Teams nav redzēts/lietots.Skolniekiem attālai apmācībai vispār būtu vajadzīga kāda kopēja koncepcija ar kameru kurā var redzēt ko vairāk par seju,tipa skats no malas/sāna.

• Kādas šausmas! 2

AndrisBB
Posted (edited)

Nu ja tev liekas ka kas tāds ir vajadzīgs un būs pieprasījums, tad sāc kodēt vai noalgo, kas to darīs.

Ne jau no tā ka kāds spriež pat to kas vajadzīgs US veidojas tās tech firmas, bet no tā ka kāds kautko dara. 

Edited by AndrisBB

binary

@snukurins, tak ar to pašu Skype un Zoom to arī dara - tiek rādītas gan sejas, gan tāfeles, gan galda virsmas, gan "skats no malas", turklāt vēl arī pārslēdzas starp tām kamerām atkarībā no tā, ko nu kurā brīdī nepieciešams parādīt. Neba nu no zvanam izmantotā softa tas atkarīgs.

Tuubijs

Viņam nav laika tādām izvirtībām, jāuztur 10 veļasmašīnas, “cigārs” un vēl sīkie uz skolu jāved, kas atrodas 150km no šķūņa, ko viņš sauc par mājām :)

• Atbalstu 2

hero
Posted (edited)

Zoom nosaukt par nenopietnu videokonferencinga platformu?
Pieturiet, es izkāpšu...

Ja par tēmu, tad cik nopietni nolūki un kādas ir prioritātes.

Bildes kvalitātei - labāk pameklēt kādu lietotu dslr (vai kameru) ar hdmi + kaut kāda ķīnas capture card 

Varbūt jau tagad ir kāda kamera pieejama - pārbaudi vai var pieslēgt pie kompja un izmantot kā video sourci (pats maija beigās nopūtu putekļus no canon6d, kad canons izlaida "EOS Webcam Utility Beta" un var dabūt video pa tiešo no usb porta kompī (bez capture-kartes)

Izmantot telefonu - jā var, bet, ko darīt, ja mītiņa laikā tev uzzvana vai tev jāuzzvana... << šis der tikai 'gadījuma darbiem', bet pamatā ir tikpat stulbi kā telefonu izmantot kā auto video reģistratoru.

Izmantot vecu telefonu - ideja labāka, bet debīla video kvalitāte, tas pats būs ar visiem cctv security kamerām - krāsas pakaļā un sensors tur ir pāris megapikseļi + fokusa normāla nebūs.

Īsumā ir tā, ka vienā pusē ir dārgāk bet labāk, otrā lēti un slikta kvalitāte... Klasiskās web-kameras ir kaut kur pa vidu, bet pat visi tie logitech c920,922,930 utt nav īsti kvalitātes etalons. 

Edited by hero
  • Patīk 1

martinno
Pirms 2 minūtēm , hero teica:

es izkāpšu

Tu paliec. lai šņukurs pis ellē no kuģa.

• Haha 1

binary
Posted (edited)

Kas par problēmām? Cilvēks reizi mūžā uztaisīja normālu topiku, uzdeva normālu jautājumu, nu tik visi saskrēja kasīties. Tiešām nav nekā cita, ko darīt? :D

Pirms 35 minūtēm , hero teica:

(..), tas pats būs ar visiem cctv security kamerām - krāsas pakaļā un sensors tur ir pāris megapikseļi + fokusa normāla nebūs.

Par megapikseļiem nepiekritīšu, to tur nereti ir vairāk nekā monitoram. Sensora fiziskais izmērs arī, šķiet, ir lielāks nekā webcamiem.

Par fokusu - kas skaitās "normāls fokuss"? Man jau šķiet, ka ar fokusu tur viss OK. Nēnu OK, ir man viena kamera, kam ar fokusu kaut kas nav labi, bet tā ir konkrētās kameras vaina - jāskrūvē vaļā, jāregulē.

FOV gan varētu būt "nepierasts".

Man te arī bija līdzīga problēma - vajadzēja webcamu. It kā datoros ir (laptopi tomēr), bet lai kadrā trāpītu tas, kam jātrāpa, nācās ekrānu locīt ne pārāk ērtos leņķos. Vajadzēja vienlaicīgi gan redzēt bildi ekrānā, gan rādīt citiem, kas šajā galā notiek uz galda virsmas. Bet nu tā tas arī palika uz tām dažām (8 laikam) reizēm, kad tas bija nepieciešams - lietojām laptopa webcamu. Kā alternatīva, šķiet, būtu bijis kāds "sport cam" vai tas pats video reģistrators - šķiet, kaut kāds no tiem piedāvājās strādāt kā webcams, kad piesprauž pie USB.

Kvalitāte - nu jā, nav ne tuvu kaut kādam DSLR, bet nu mērķis ir/bija pārraidīt bildi un skaņu, nevis smukus pikseļus.

Edited by binary

Tuubijs
Pirms 12 minūtēm , binary teica:

Kas par problēmām? Cilvēks reizi mūžā uztaisīja normālu topiku, uzdeva normālu jautājumu, nu tik visi saskrēja kasīties. Tiešām nav nekā cita, ko darīt? :D

Tu ko, nopietni? Tak cūkas purns te sevi slavēja kā pro novērsošanu kameru ziņā, tobiš pats uzstāda un adminē, a te, hujakš, jautājums vai web kamera vispār eksistē un kur viņas iegādāties. Zeme atveries!

• Atbalstu 1

hero
Posted (edited)
Pirms 24 minūtēm , binary teica:

Tiešām nav nekā cita, ko darīt

Es pieķēros tikai Zoom komentāram, jo, ja atnāk un mīž, es tikai atļaujos pteikt, ka tas ir urīns nevis lietus... 

par dslr vs webcam

- bildes kvalitāte no dslr būs labāka jo -  krāsas labākas; bilde asāka; ja ir zooms - kadrējumu var panākt labāku; gaismjūtību var panākt labāku pat uz identiskiem Fstopiem (padarbojoties ar iso), attiecīgi nevajag piegaismot seju; uzgriežot F uz 2.8 - automātiski dabū labu DoF un pazūd nekārtība fonā (tas ir būtiski aplikācijās, kuras neļauj uzlikt mākslīgo fonu uz chromakeja), utt utjp... 
Par fokusu es tikai pateicu, jo uz dslr es viņu varu elementāri nofiksēt manuāli ar mehānisku slēdzi, bet webcamam tādas fīčas nav (taču tā ir mana specifika, normāli cilvēki varbūt var iztikt ar softisku AF fix). Vispār streamings ar autoAF ir riskants, jo tas mēdz dažkārt 'aizpeldēt'... un kamēr tu runā - sīkajā ekrānā to neredzi, līdz pamani, ka jau 20 min esi nefokusā. +ja vēl tiek taisīts paralēls ieraksts, tas tā arī paliek, ko labot nevar.

Nav jēgas tālāk diskutēt un mērīties ar cipariem ejam offtopikā... tikai  long story short,  viss ko iepriekš teicu ir laika gaitā iegūta kaut kāda pieredze vadot attālinātas mācības/kursus/webinārus jau kādā ilgākā laika posmā.

Ja vajag kvalitatīvu attēlu - webcam nav ideāls (tikai skaidra bilde, ka 'average joe', kurš pieslēdzas pāris sanāksmēm mēnesī, tas nav vajadzīgs... tāpēc arī uzsvēru, lai ieteiktu kaut ko precīzi, vajag zināt, kādam nolūkam tas ir vajadzīgs) 

Edited by hero

e = d

Es no ipada lietoju Teams. Diezgan OK ir bildes kvalitāte.

binary

@Tuubijs, CCTV nav webcam - dažādas lietas tomēr. Un par webcama nopirkšanu - pilnīgi normāls jautājums, ņemot vērā pēdējo mēnešu situāciju (= webcamu [ne]pieejamību veikalos).

@hero, bildes kvalitāte no dslr būs sūdīgāka, jo ... nu pats uzskaitīji - padarboties uz iso, uzgriezt F utt utjp. Cik vispār cilvēku prot apieties ar DSLR? Vairumam cilvēku tajās konferencēs vajag tikai pārraidīt bildi un skaņu, nevis dabūt studijas kvalitātes video priekš pārraides pa 100 Mbps trubu (kuras daudziem nemaz nav; man pat stabilus 3 Mbps uploadā šobrīd grūti dabūt). Tak johaidī, man tādu DSLR vispār nebūtu kur nolikt - stāvētu uz galda virsmas. Iekadrēšanai vajadzētu stutēt uz pildspalvām un sērkociņu kastītēm.

snukurins
Posted (edited)
1 stundu atpakaļ, hero teica:

Izmantot telefonu - jā var, bet, ko darīt, ja mītiņa laikā tev uzzvana vai tev jāuzzvana

Par šito es arī tā kā iedomājos ka mīnuss.Man gan personīgi tas netraucē jo ir divi telefoni,zvaniem lietoju WP.

Pirms 28 minūtēm , Tuubijs teica:

hujakš, jautājums vai web kamera vispār eksistē un kur viņas iegādāties. Zeme atveries!

A Tu no sākuma apskati Latvijas internetveikalus un tad tirs.No ebeja un ali sūtīt vai ss pirkt netaisos.Jau mēnešus divus atpakaļ Latvijā un Igaunijā nekā nebija lētāk par 800Eur web kamerām,Tika apzvanīti visādi kantori,sola ātrākais pēc mēneša.Pirms diviem mēnešiem gan teica to pašu.

Zoom nosaukt par nenopietnu videokonferencinga platformu?
Pieturiet, es izkāpšu...

Nu nebija jau tā kā domāts apgalvojums,neesmu pats lietojis.

Varbūt jau tagad ir kāda kamera pieejama - pārbaudi vai var pieslēgt pie kompja un izmantot kā video sourci

nav man nekā tāda.

Edited by snukurins
  • Kādas šausmas! 2

Stasss

Vnk neciešams muldoņa.. Kā tevi zeme nes vēl..

snukurins
Pirms 36 minūtēm , Stasss teica:

vienkārši neciešams muldoņa.. Kā tevi zeme nes vēl

Es visu laiku šito apsveru par tevi tais debīlajos topikos par melnajiem ,covid vīrusiem,pumpi akā un citu tuftu.

• Patīk 1

snukurins

Atrast jau var,tikai atver un papēti pieejamību.

Tuubijs
Pirms 31 minūtēm , snukurins teica:

Es visu laiku šito apsveru par tevi tais debīlajos topikos par melnajiem ,covid vīrusiem,pumpi akā un citu tuftu.

Vispār citēt iepriekšējos postus, pēc foruma noteikumiem, nav ļauts, idiņ!

binary

Lai nu kurš to teiktu…

• Haha 1

Tuubijs

Nu nu - šauj vaļā!

Stasss
pirms 1 stundas , snukurins teica:

Klausies pāķi. Te divreiz nevienam nav jāprasa, lai pateiktu, kurš no mums te ir dalb@jobs.. Tā ka savas asprātīgās atziņas vari paturēt pie sevis!

Kā vienmēr, baigais buržujs esi, kurš SSkās un Aļikos neiepērkas. Gan jau pakomātus un Latvijas Pastu arī neizmanto, lai PAR VELTI tiktu pie kamerām, bet vieglāk īdēt ka nav dabūjamas.

Webkameras par 800 Eur viņam.. - Ir arī Masaretti par 200 tūkstošiem, bet nejau priekš tādiem zābakiem kā Tu. Tev pietiek ar cigāru, jo tas ir labākais, kas var būt.

Tev arī piecas veļasmašīnas vajag, un Topa piegādes pie sliekšņa jebkurā stundā. Tavā sādžā nav neviena cienīga personāža, kas varētu sacensties ar tevi dzivesveidā un labturībā.

Pasaules naba.

• Patīk 1

Stasss
1 stundu atpakaļ, Tuubijs teica:

Vispār citēt iepriekšējos postus, pēc foruma noteikumiem, nav ļauts

Reizēm vajag, jo šizofrēniķi, kā šņukurs mēdz labot postus un pēc tam atrunāties, ka šams takš neko tamlīdzīgu nav teicis.. 

• Patīk 1

LPC

Mazs skaidrojums par situāciju ar vebkamerām.

Par kamerām - sakarā ar karantīnām, work from home visā Eiropā  utt. - patiešām vairumnieku noliktavās nav, veikalos nav. Aļiks un Amazon arī nederēs - bērnu slimnīca aprīlī lūdza atsaukties, vai kāds var noziedot vismaz 30 vebkameras - gribēju to izdarīt un  tad arī piefiksēju situāciju - konstatēju, ka Eiropas vairumniekiem nekā nav, viss noliktavās pa 0,  sazinoties ar ķīniešiem - visiem prognozētais ražošanas laiks bija vismaz 4 nedēļas (es patiešām biju pārsteigts, ka tāda lieta vispār vēl ir aktuāla mūsdienās, kad kameras ir katrā portatīvajā + viedtelefoni utt.)

Gan jau, ka bums ir beidzies - bet visdrīzāk,  ka ražošanas cikli visiem ir izjaukti + gan jau daudzu valstu iestādes ir bijušas spiestas rīkot oficiālos iepirkumus, ar no tā izrietošajiem termiņiem utt.  un attiecīgi - reāli iepērk kameras tagad, kad pēc tā īstas vajadzības vairs cerams drīz nebūs.