Jump to content

Tehnikas ieplānotā novecošana


Arcane
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Planned Obsolescence teema nav jauna un video noteikti tie kas nav nesen registreejushies ir redzeejushi bet noder paarskatiities un nesenajiem biedriem ganjau noderees infai bet aktuaala joprojaam taapeec veidoju atsevishkji lai izceltu. No pasha pieredzes ir liela shkrobe ka pavecaakaam mashinaam gruutaak sakariigas detaljas pa sakariigu cenu dabuut bet jaunaas staasta 'dziivo' pa servisiem biezhi un arii tie pashi viedtelefoni tagad paardodas lielaakotiesi ar fikseetaam baterijaam kas anulee garantiju vai daargi maksaa ja vajadzees samainiit vai saremonteet buus probleemas, cita sadziives tehnika ari jaacer ka pietiekami ilgi straadaas nesabojaajoties nesalabojami. Kaadi ir juusu "2 centi" par sho teemu?

Link to comment
Share on other sites

Paskatījos pirmo pusotru minūti, tur tam epsonam pamperi pilni un tos noresetot un izmazgāt vai nomainīt nemaksā 120 eirikus pat Spānijā. Mani 2 centi - TGAM

Labots - noname
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 19 minūtēm , noname teica:

Paskatījos pirmo pusotru minūti, tur tam epsonam pamperi pilni un tos noresetot un izmazgāt vai nomainīt nemaksā 120 eirikus pat Spānijā. Mani 2 centi - TGAM

Varjaubuut bet teema ir nevis par Epsonu bet par to kaa bizness muus chakaree lai mees vienmeer naudu teereejam nevis kaa kaadreiz kad nopeerk Mersi piem un iet ~ miljons vai pusmiljons km bez probleemaam.

TGAM? Nopietni? Kas noticis ar sho forumu? Normaali diskuteet vairs nemaak? Dereetu kautko liidziigu "topik gavno, aftor mud4k" izdomaat par atbildeetaajiem. Piem "koment negoden, poster kazjol".

Labots - Arcane
Link to comment
Share on other sites

Tā tas diemžēl ir ...  

Un jaunos auto tagad taisa uz garantijas laiku + 10/20 kkm. Nu lai otrajam īpašniekam pirmajā mēnesī nenosprāgtu.. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varētu jau normāli diskutēt, bet ja cilvēks lieto tik novecojušu datorhlamu, kuram pat Lv burtus nav iespējams uzlikt, tad kaut kas ar viņu nav labi.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 8 minūtēm , e = d teica:

Varētu jau normāli diskutēt, bet ja cilvēks lieto tik novecojušu datorhlamu, kuram pat Lv burtus nav iespējams uzlikt, tad kaut kas ar viņu nav labi.

Interneta policija? Man nav novecojis datorhlams. Es rakstu taakaa rakstu deel nostaljgjijas peec tiem laikiem kad bija datuve utt. Varu arī rakstīt ar garumzīmēm no nenovecojuša datorhlama bet ko tas maina? Vai tad garumzīmes taisa TGAM? Šķība jums tā loģika biedri...jūs piesienieties pie nesvarīgiem sīkumiem.

Labots - Arcane
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Arcane teica:

Es rakstu taakaa rakstu deel nostaljgjijas peec tiem laikiem kad bija datuve utt.

Man šāds rakstības stils arī uzdzina nostaļģiju. Pēdējo reizi tā rakstīju 90-2000 sākumā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , e = d teica:

tik novecojušu datorhlamu, kuram pat Lv burtus nav iespējams uzlikt,

Ja tu šito domāji par to, ka rakstīts translitā, tad ar tevi pašu kaut kas nav labi. Uzskatu, ka prasme pareizi rakstīt translitā ir nepieciešama katram, arī ja sistēma ļauj rakstīt ar latviešu zīmēm, piemēram rakstot kādam ārpus Lv un nezinot, kas viņam par sistēmu (nereti tepat saņemu dizaineru uz ābola rakstītus tekstus, kur smuki ķeburi, arī emojs :) tiek attēlots kā burt J,

kaut uz ābola viss redzams pareizi. Tas pats par mobilajiem, ja nav latviskots.

 

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
Pirms 19 minūtēm , marrtins teica:

WTF is TGAM?

топик говно автар мудак

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arcane said:

Varjaubuut bet teema ir nevis par Epsonu bet par to kaa bizness muus chakaree lai mees vienmeer naudu teereejam nevis kaa kaadreiz kad nopeerk Mersi piem un iet ~ miljons vai pusmiljons km bez probleemaam.

 

Kāpēc gan ne par Epsonu? Viņš taču tur figurē pašā filmas sākumā, un ja filmas veidotājs man mēģina spraust tādus batonus tad man par viņu viss ir skaidrs. Un arī par tiem, kas tādam izklaides kino tic. Tas printeris ir no tālā 2004-2006 gada (varu kļūdīties, bet tas ir nebūtiski) un viņu joprojām var salabot, normālā sevi cienošā servisā tas maksās ap 30 eirikiem, pie santīmvīlētājiem kuri īsti nesaprot ko dara 15.


Un attiecībā uz translitu - tas ir attaisnojams ja to lieto Ķirzaka, visi pārējie, nu...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , raiviic teica:

prasme pareizi rakstīt translitā ir nepieciešama katram

zeme, atveries! ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , noname teica:

Un attiecībā uz translitu - tas ir attaisnojams ja to lieto Ķirzaka, visi pārējie, nu...

 

Pats kirzaka tam PO piekrit, piem sheit

un nebija vieniigais kas raksta translita. Laikam NormaalsCilveeks un veel dazhi kaa Mephisto ari bija kas rakstiija. Neatminos.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Laikam jāuztaisa Juutuubaa tutoriāļus - kā rakstīt translītā, lai iegūtās un sakopotās zināšanas un prasmes neaiziet zudumā. 

Varbūt te arī derētu kāds topiks ar pamācībām, kā pareizi un kā nepareizi. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 3 stundām , Didzis teica:

Neiet jau runa par konkrētu hlamu. Skaidrs, datortehnika  un internets attīstās ļoti strauji, tapēc dzelži jāmaina. 

Bet kaapeec dzelzhi jaamaina tik biezhi? Kaadreiz vismaz 10 gadi tureeja ja ne vairaak. Labs piemeers ir tie pashi mobilie telefoni. Pirms paaris vai mazliet vairaak gadiem nopirku Huawei telefonu. Itkaa straadaaja normaali. Bet jau vairaakus meeneshus vienkaarshi bez izskaidrojuma gljuchii un karas un baterija arii netur un ar lecieniem maina %. Citiem telefoniem pirmstam taadu tizlumu nebija. Kaa arii bez pamatojuma visulaiku raada ka Low disk space pat ja attiira uz Factory reset un kad no Google Play kautko grib ielikt taa raada ka nevar pat mazu progu ielikt. Man tas viss ozh peec biznesa. Ka tikai pateereetaaji katru gadu bezmazvai jaunu iPhone pa 1000 pirktu. Podzinjtelefonus arii veel tirgo bet ja vajag ko vairaak par zvaniem un iiszinjaam tad ir kaa ir. Protams ir arii citi bet eksperimentiem un nostalgjijai veel negribas mest aaraa.

Labots - Arcane
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Savu laptopu nopirku pirms 5 gadiem, nekas nav ne nodilis, ne salūzis, ja nopucē, tad izskatās kā jauns.

Jaudas ziņā pagaidām arī neredzu īpaši jēgu mainīt. Ganjau vēl pāris gadu būs relatīvi aktuāls aparāts. Pieņemsim ka sanāks kādi 8 gadi aktīva lietošana, plus nav jau tā ka viņš pēctam būs nelietojams. 

Tā ir bieža datortehnikas maiņa?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Arcane said:

Labs piemeers ir tie pashi mobilie telefoni. Pirms paaris vai mazliet vairaak gadiem nopirku Huawei telefonu. Itkaa straadaaja normaali. Bet jau vairaakus meeneshus vienkaarshi bez izskaidrojuma gljuchii un karas un baterija arii netur un ar lecieniem maina %.

 

Tāpēc ka internāts strauji mainās un pārsvarā tā kontentu rada puskoka lēcēji kas nemāk uztaisīt optimālu saturu lai lapas varētu lietot arī ar 5 gadus vecām trubām, ne tikai pērno aifōnu. Un li-ion bačām nav bezgalīgs mūžs, tās noveco arī noliktavas plauktā nelietotas, vidēji 3-5 gadi. To visu rada globālizācija un konsumerisms, visiem vajag arvien lētākas trubas ar lielākiem ekrāniem, vairāk gigabaitu un megapikseļu (vai vēl lētāku auto, lai to varētu mainīt ik pēc 3 gadiem nevis 10 kā kādreiz), nav tur nekādas reptiliāņu sazvērestības. Redzi, viss ir vienkārši izskaidrojams ja kaut nedaudz ieslēdz smadzenes.

Link to comment
Share on other sites

Pēdējais Edge ir  labāks par resursus bezjēgā rijošo Chromi.  Kaut kur lasīju, ka tas ir pa godu pēdējam apdeitam, bet kam tas krata...

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 32 minūtēm , noname teica:

To visu rada globālizācija un konsumerisms, visiem vajag arvien lētākas trubas ar lielākiem ekrāniem, vairāk gigabaitu un megapikseļu (vai vēl lētāku auto, lai to varētu mainīt ik pēc 3 gadiem nevis 10 kā kādreiz), nav tur nekādas reptiliāņu sazvērestības. Redzi, viss ir vienkārši izskaidrojams ja kaut nedaudz ieslēdz smadzenes.

Bet par to jau arii ir teema un video. Pats iesledz smadzeni. Bizness. Nevis sazveerestiiba. Tachu VISIEM vai VISAAM nevajag to lai buutu krutaaka tehnika bet jaunaaka. Kaapeec tad citai tehnikai kas ir veel senaaka nav probleemu? Iznemot outdatismu jo neljauj update. Tas pats internets iet un pareizi glabaatas baterijas darbosies ilgi.

Labots - Arcane
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja kādam būtu vajadzīgas mašinas kuras iet 20 gadus bez problēmām, tad ganjau arī tirgus noliktu visu savās vietās. Tik jārēķinās ka viņas ganjau maksātu 5x dārgāk.

Bet tā ja pircēji ir ok ar to kas nopērkams, tad kāda velna pēc ražotājam taisīt kautkādas mūžigās mašinas?

Pa lielam pēc maniem novērojumiem UK mašīnas uzturās uz ceļiem apmēram līdz 100k jūdzēm, pēctam šrots vai arī nonāk kautkur Āfrikā, kur viņas nobrauc līdz galam, it īpaši premuium/luksus. Sīkie drapaki kā Fiestas, Corsas utt braukā vēl ilgi, jo remonti lēti. Bet lielās un dārgās sanāk pārāk dārgi remontēt, tapēc arī parasti kādus 6 - 10 gadus vecs Audi A6, BMW 5 maksā lētāk nekā VW Polo. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja kādam būtu vajadzīgas mašinas kuras iet 20 gadus bez problēmām, tad ganjau arī tirgus noliktu visu savās vietās.

Par to nav shaubu. Ir arii taadi aparaati uztaisiiti kas pirmajaa briidii liekas njirdziigi. Piem shis video kuraa ir arii boot lietotaaju tipa leksika:

Tachu aciimredzot un ausiimdzirdot kaadiem vajag arii ko taadu..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Arcane said:

Bet par to jau arii ir teema un video. Pats iesledz smadzeni. Bizness. Nevis sazveerestiiba.

 

Kur tajā visā ierakstās planned obsolence? Pastāsti man, tiešām interesanti.

Link to comment
Share on other sites

Jebkurā sfērā var atrast kvalitatīvu tehniku, kura bez problēmām kalpos gadiem. Tikai, tā nebūs iekārta, kuru pārdod katrā lielveikalā vai kura atrodas zemāko cenu segmentā. Bieži tā ir specializēta un kalpo tikai vienam/dažiem mērķiem.

par topika tēmu parasti gaudo tie, kas nopērk lētus štruntus un sagaida, ka tie kalpos līdz šamo mūža galam. 
puslīdz saprātīgam cilvēkam vajadzētu saprast, ka jo sarežģītāka iekārta, jo vairāk iespēju tai nobrukt. Tādu jēdzienu kā entropija pagaidām neviens nav pievārējis.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Sāpīgi ir kad nopērc kaut ko dārgu, ar domu, ka šis nu gan kalpos, bet nekā.

Taču lēts mēsls nelūzt, bet turpina kalpot.

 

Ps. visu laiku vidējais automašīnas vecums palielinās.

Piemēram uz šodienu 2000. gada auto liekas daudz, daudz pieņemamāks nekā 95. gadā 75. gada auto.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Par mazo Stihl ieinteresējās mana priekšniece  - tas esot pārliecinošs arguments sarunās ar darbiniekiem, kuri kavē darbu termiņus!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 59 minūtēm , noname teica:

 

Kur tajā visā ierakstās planned obsolence? Pastāsti man, tiešām interesanti.

Noskaties video un palasi biedru rakstiito varbuut tad pasham saaks straadaat domaashana..ironiski ka kaarteejo reizi tie kas neiedzilinaas teemaa steidzas ar to TGAM.

Pirms 23 minūtēm , Mielestapa teica:

Par mazo Stihl ieinteresējās mana priekšniece  - tas esot pārliecinošs arguments sarunās ar darbiniekiem, kuri kavē darbu termiņus!

Tad labi un Stihl nav vieniigais kas izstraadaajis mazos, ir arii Bosch un ganjau veel citi:

Bet ja nopietni tad tie mazie agregaati tieshaam ir praktiski noderiigi vai rotaljlietas tiem kam naudu nav kur likt?

Labots - Arcane
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Arcane said:

Noskaties video

 

Es man šķiet jau savā pirmajā postā diezgan skaidri paskaidroju kāpēc es to video neskatīšos, kas vēl? Par iedziļināšanos ironiski jo pēc šī

 

Quote

Tas pats internets iet un pareizi glabaatas baterijas darbosies ilgi.

 

sanāk ka komputatoros un trubās būtu jāliek svina vai Ni-Mh bačas. Nezin kāpēc tikai neviens tā nedara, dīvaini, ne?

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

pēc maniem novērojumiem UK mašīnas uzturās uz ceļiem apmēram līdz 100k jūdzēm, pēctam šrots vai arī nonāk kautkur Āfrikā, kur viņas nobrauc līdz galam

rasisms!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

tapēc arī parasti kādus 6 - 10 gadus vecs Audi A6, BMW 5 maksā lētāk nekā VW Polo. 

 

Vai tas nav saistīts ar apdrošināšanas īpatnībām?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Viss kopā. Kautgan fiksi apskatot man pilnā apdrošināšana (OCTA + KASkO) kautkādam 530d sanāk ka 2019. gada ir ap £120 - £150 mēnesī, kamēr 2009. gada ap 70 - 100. 

Tāka vecākam apdreošināšana būs lētāka.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Arcane teica:

Bet ja nopietni tad tie mazie agregaati tieshaam ir praktiski noderiigi vai rotaljlietas tiem kam naudu nav kur likt?

 

Koka konstrukciju montāžai vietās, kur objektīvu iemeslu pēc iegriezumus un garināšanu nevar veikt uz zemes ar stacionāriem zāģiem. Domāju, ka prasmīgi namdari novērtētu.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Cik ir skatīts prasmīgu namdaru darbs, klātienē vai youtubē, neesmu redzējis, ka ar tādu kaut kas tiktu darīts, man šķiet, ka topā ir cirkulārais uz bačas un miers.

Kādu ābeles zaru varētu nozāģēt ja neērta pozīcija.. bet nu nezinu.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , AndrisBB teica:

Viss kopā. Kautgan fiksi apskatot man pilnā apdrošināšana (OCTA + KASkO) kautkādam 530d sanāk ka 2019. gada ir ap £120 - £150 mēnesī, kamēr 2009. gada ap 70 - 100. 

Tāka vecākam apdreošināšana būs lētāka.

akujetj. Tu tāds braucējs vai tur tas ir normāli?


pirms 7 stundām , marrtins teica:

WTF is TGAM?

topik gavno avtor labs cilvēk

Jeb

Tēma galīgi garām, autors muļķis

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 3 minūtēm , Murlo teica:

akujetj. Tu tāds braucējs vai tur tas ir normāli?

 

Tas ir normāli, 5 gadus vecam Golfam man ir ap 50-60 mēnesī. Un tā ir ok cena. Ja baigi saņemās, tad ganjau var atrast pa kādi 40.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Raimonds1 teica:

Šo pielieto volvo s40 pēdējie modeļi

 

Par octu man 60eur uz gadu, kaut gan gudriem.lv lètàkais 90eur. 

 

Labots - Murlo
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 2 minūtēm , Murlo teica:

gadu 60eur

Pa 60 uz gadu pat mopēdu neapdrošināsi.

Ritenim man apdrošināšana ir ap 60 gadā :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , noname teica:

 

Es man šķiet jau savā pirmajā postā diezgan skaidri paskaidroju kāpēc es to video neskatīšos, kas vēl? Par iedziļināšanos ironiski jo pēc šī

 

 

sanāk ka komputatoros un trubās būtu jāliek svina vai Ni-Mh bačas. Nezin kāpēc tikai neviens tā nedara, dīvaini, ne?

Nu ja neskatiisies tad nevari spriest.

 

Iemaacies kontekstu. Tas bija citaadaak domaats.

 

Man tieshaam saak likties ka kaarteejais kam kautkaadas nepamatotas pretenzijas vai uzeedies(energijas vampiirisms internetaa). Normaala teema. Kas nepatiik?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , AndrisBB teica:

Pa 60 uz gadu pat mopēdu neapdrošināsi.

Ritenim man apdrošināšana ir ap 60 gadā :D

Tāpēc, ka neesi ES

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...