Jump to content

Dators slēdzas ārā pats no sevis.


unreal89
 Share

Recommended Posts

Pirms dažām dienām dators sāka slēgties ārā pats no sevis, un pēc izslēgšanās ieslēdzas pa jaunu, bet pat nenonākot līdz BIOS, uzreiz restartējas, un tā pa riņķi bez apstājas kamēr neatvienoju no elektrības. Dažreiz restartēšanās tomēr apstājas, un izslēdzas pavisam, bet ieslēgt ar power pogu vairs nevar kamēr nav pagājis kāds laiks kad atvienoju no elektrības. Izslēgšanās nenotiek kā ar nazi kad beidzas elektrība, bet lēnām, itkā būtu nospiests Shut Down, ar pelēko ekrānu (Shutting Down...), pēc kā lēnām izslēdzas datora ventilatori, un HDD. Atvienoju visu pēc kārtas tā ka palika tikai MB, PSU, RAM, CPU ar ventilatoru, un notiek tieši tas pats. PSU uz īsu brīdi pārbaudīju pie cita datora, un problēmu nebija. Nomainīju termo pastu, uztaisīju BIOS update, RAM pārspraudu pa vienam atsevišķās ligzdās, regulāri iztīru no putekļiem, barošanas vadu iespraudu citā kontaktā, ar pārkaršanu arī nav problēmu, jo tas notiek kad procesoram ir zem 50 grādiem, un visi ventilatori griežas bez problēmām, bet tik un tā problēma saglabājas.
Dators brīdi paliek izslēgts, pēc tam dažreiz var ieslēgt, kādu brīdi viss darbojas normāli līdz pēkšņi atkal izslēdzas, un viss pa riņķi no jauna. Liekas ka viss ir izmēģināts, un problēma nav atrisināta, tāpēc vēršos pie zinošākiem cilvēkiem pēc palīdzības. Cerams, ka + - saprotami izskaidroju.
MB - asrock z77 extreme 4
CPU - i5-3570k (ne reizi nav overclockots)

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Māte vai baroklis ir beigts. 

  • Patīk 4
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, unreal89 said:

PSU uz īsu brīdi pārbaudīju pie cita datora, un problēmu nebija.

 

PSU ventilators normāli griežas?

Link to comment
Share on other sites

unreal89
pirms 1 stundas , capsx teica:

 

PSU ventilators normāli griežas?

Griežas normāli, vienmērīgi, bez nekādiem trokšņiem.  PSU pieslēdzu pie cita datora uz īsu brīdi, bet tas īsti nav rādītājs, jo man pašam dažreiz darbojas visu dienu bez problēmām.

 

Bet, laikam, PSU jebkādā gadījumā būs jāmaina pret jaudīgāku, tāpēc varbūt varat ieteikt ko man piemērotu, kas kalpotu ilgi?
GPU - GeForce RTX 2060
MB - asrock z77 extreme 4
CPU - i5-3570k 

RAM - 3x 4GB DDR3
5X HDD; 1X SSD; 1X Blu-ray writer.

Drīzumā plānoju pāriet uz Ryzen 5 3600 un tam piemērotu MB, tāpēc vajag PSU kas būtu saderīgs arī ar tiem.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Mēs jau nezinam kāds tev patreiz ir. Nav tā, ka priekš rozīnes vajadzētu īpaši "saderīgu" ar to barokli.

Link to comment
Share on other sites

unreal89
(labots)

Patreiz ir Seasonic m12ii evo, tik neatceros 520W vai 620W, uz viņa paša nav uzrakstīts.

 

OK, izņēmu ārā, izrādās ka man ir 620W. Visu laiku biju domājis ka ir 520.

Labots - unreal89
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

OneGaming

 

 

 

Bet...

 

2020.06.19. , 20:44, unreal89 teica:

PSU uz īsu brīdi pārbaudīju pie cita datora, un problēmu nebija

 

Labots - OneGaming
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

unreal89

Patreiz izskatās, ka būs jāpārbauda vai PSU ir vainīgs. Ja nebūs, tad skaidrs ka MB, un būs labs iemesls pāriet uz Ryzen.

Varbūt varat ieteikt kādu labu servisu kur aizvest PSU uz pārbaudi? Rīgā.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
unreal89
(labots)

Paldies par palīdzību. Nopirku jaunas daļas, saliku visu kopā, un atkal bija tā pati problēma. Beigās izrādījās ka korpusam ieslēgšanas poga nobeigusies. Kad pašai sagribējās, datoru slēdza ārā, itkā es to būtu nospiedis un turētu nospiestu ?

Labots - unreal89
  • Haha 1
  • Bēdīgs 1
  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

vikvaktors
2020.06.25. , 17:29, 138 teica:

Kuri no tiem rāda reakcijas milisekundes?

tu kaut vienu no viņiem kādreiz esi rokās turējis?

Link to comment
Share on other sites

unreal89
pirms 3 stundām , LeWildSchlong teica:

Jebkurš pa pusei datorspec tādu stulbību būtu uzreiz pamanijis. Bet nu dauņuki labāk izmet vējā simtus un stundas, nekā samaksā 10€ datoriķim.

 

 

Dahua Diagnostiķis

 

 

Nu sorry, visi jau nevar būt tādi pārgudri ģēniji kā tu. Un, zināšanai, 2 servisos man teica ka mātes plate beigta ?

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , vikvaktors teica:

tu kaut vienu no viņiem kādreiz esi rokās turējis?

"mātesplates testeri" neesmu turējis rokā nekādu, tāpēc arī jautāju, lai uzzinātu ar ko šis labāks par multimetru (ko gadās turēt rokā šad tad, bet mātesplašu tuvumā ne bieži), un vai tiešām arī tie lētie rāda reakcijas milisekundes :thank_you:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, unreal89 said:

2 servisos man teica ka mātes plate beigta

 

Tad uz tiem "servisiem" gan vairāk nevajadzētu iet. Pie šādiem gļukiem primais ko normāli dara ir atvieno visu lieko (arī korpusu) un testē dēli uz avīzes.

Link to comment
Share on other sites

unreal89
(labots)
pirms 5 stundām , noname teica:

 

Tad uz tiem "servisiem" gan vairāk nevajadzētu iet. Pie šādiem gļukiem primais ko normāli dara ir atvieno visu lieko (arī korpusu) un testē dēli uz avīzes.

Tā bija 1.lieta ko pats darīju, atstāju tikai pamata lietas, un viss bija kārtībā, bet šauboties pats to norakstīju uz sagadīšanos, jo pirms tam dators dažreiz varēja iet pat 2 dienas bez problēmām. Un variantu par beigto mātes plati pieņēmu, jo pirms tam man vairākas reizes ar viņu bija problēmas. Reizēm neslēdzās iekšā, reizēm operatīvo atmiņu neņēma pretī, jo RAM slotos esot problēmas ar kontaktu, par to pat daudzos forumos biju lasījis. Un, protams, papildus tam visam, meklēju iemeslu lai tiktu pie jauna PC ?

Labots - unreal89
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

vikvaktors
2020.07.13. , 01:37, 138 teica:

"mātesplates testeri" neesmu turējis rokā nekādu, tāpēc arī jautāju, lai uzzinātu ar ko šis labāks par multimetru (ko gadās turēt rokā šad tad, bet mātesplašu tuvumā ne bieži), un vai tiešām arī tie lētie rāda reakcijas milisekundes :thank_you:

ja vēl lasīt būtu iemācījies, tad spētu saprast, kas ir PSU testeris, bet tā tik uz skolu tevi sūtīt, lai atmāca no bezsakara spamošanas... laikam jau tev kāds maksā par katru spama ierakstu...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@vikvaktors, man prieks, ka abi tavi pēdējie komentāri ir spoži saturīgu komentāru etaloni :)

Tev varbūt grūti tam noticēt, bet es saprotu frāzi "PSU testeris" un saprotu, ko ar to dara (testē PSU, doh!).

Jautājums bija:

 

v

a

i

 

t

i

e

 

 

v

i

s

i

 

r

ā

d

a

 

r

e

a

k

c

i

j

a

s

 

m

i

l

i

s

e

k

u

n

d

e

s

?

 

Vai tev kāds maksā par d1ršanos atbildot uz vienkāršiem, pa tēmu, jautājumiem?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...