Jump to content

Ātrs SSD priekš X79 plates


xnemiersx
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

Atvainojos par ignoranci, bet, ja nu kāds izglītots cilvēks vēlas izklaidēties iedodot padomu.

Ir paveca kaste ar Gigabyte GA-X79-UD3 mātesplati. Tiek lietota visai specifiskām vajadzībām ar Win7.

Apskatījos, kas jauns hardware pasaulē, un šķiet, ka jaunu kompi galīgi nevajag, bet varētu novērst lielāko bottlenecku uzliekot ātru SSD.

Skatos uz Samsung 970 Evo M.2 + PCI Express x16 to M.2 adapteri (to, no M79 par 12.80)

Laikam vajadzēs custom biosu, ko nošārējuši šie kungi https://www.win-raid.com/t5312f16-Request-GA-X-UD-Rev-modded-Bios-with-NVMe-Support.html

Tik tālu viss OK? Kas varētu noiet greizi, un vai tiešām dabūšu tos 3400/2500 MB/s, vai tuvu tam? Win7 varēs noklonēt no esošā hdd, vai vismaz pārinstalēt pa tīro?
Paldies :)

Labots - xnemiersx
Link to comment
Share on other sites

SSD jebkurā gadījumā būs 5x ātrāks par "niknāko" HDD, klonēt jau nu gan nav īsti jēgas, pati plate atbalsta 6GB/s SATA, vienīgi tās specifiskās vajadzības?  w7 darbosies arī pēc diska nomaiņas.

Link to comment
Share on other sites

ir specifiskas vajadzības priekš tā rakstīšanas ātruma? savādāk pietiks ar parastu SATA ssd ar tiem 550/550 ātrumiem.

Link to comment
Share on other sites

xnemiersx

Specifiskās vajadzības nozīmē to, ka, jo ātrāks disks, jo labāk. Brīžiem, tieši proporcionāli ātrumam. Tāpēc arī jautājums, vai es, ņemot to relatīvi dārgo Samsungu un flashojot hackotu Biosu, vismaz teorētiski beigās iegūšu tos tūkstošus ātruma.

Un vispār, tajā forumā nošārētais hackotais bioss ir legit, vai arī ir risks, ka kaut kādi troļļi pacentušies? Jocīgi, ka Gigabyte paši nav izlaiduši Bios atjaunojumu ar NVME atbalstu, bet kaut kādā shady forumā to dabūja gatavu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , xnemiersx teica:

Jocīgi, ka Gigabyte paši nav izlaiduši Bios atjaunojumu ar NVME atbalstu, bet kaut kādā shady forumā to dabūja gatavu.

vai Tev vispār ir šis vajadzīgs? BIOS mainīt vajag tad, ja vēlies sistēmu no tā NVME ielādēt. neesi izskatījis variantu sistēmu atstāt kur ir(vai ielikt parastu sata SSD), bet NVME atstāt tikai savām specifiskajām vajadzībām?  

Link to comment
Share on other sites

xnemiersx

Labs jautājums. Ja visu pareizi sakonfugurē, gan jau, ka varētu iegūt visus nepieciešamos benefitus arī atstājot Win, kur ir.

OK, tad tas bootošanas no NVME un BIOS flešošanas risks atkrīt. Bet vai es beigās dabūšu to vēlamo ātrumu, lietojot to adapteri un griežot to visu uz Win7?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , xnemiersx teica:

BIOS flešošanas risks atkrīt.

Kāds tur risks? Paņem un noflešo kaut tagad. Ja jautājumu no Tevis vairs nebūs, tas nozīmē, ka risks paņēma. A tā, sistēmai jāgriežas uz SSD, nevis HDD, Tālāk jau gaumes un iespēju jautājums.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, xnemiersx said:

Specifiskās vajadzības nozīmē to, ka, jo ātrāks disks, jo labāk.

 

Tad ir jāmaina platforma nevis jāsip kapeika ar nezināmu rezultātu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , ggg97 teica:

Kāds tur risks

risks ir vienmēr, bioss noflešot nav windozi pārlikt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Risks ir tik, cik mātene. Bet mātene šeit nav jauna, Ivy un Sandy pročiem.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

xnemiersx
(labots)

Veca ta veca, bet nav arī tā, ka LGA2011 plates baigi apkārt mētātos.

OK, pasūtīju to kitu. Patīk dzīvot bīstami, paeksperimentēšu arī ar Biosu. Pēc tam pastāstīšu, kā gāja. Varbūt :D

Labots - xnemiersx
Link to comment
Share on other sites

Tā mātenei ir DualBIOS™ Technology. Es neesmu kursā, cik šī tehnoloģija pasargātu dotajā gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

Onboard raid? raiviic tiešām? Tas temats jau 15 gadus atpakaļ ir pārgremots līdz nemaņai, labākajā scenārijā 30% pieaugums.

Labots - noname
Link to comment
Share on other sites

Esmu vienreiz hackojis BIOS un ielicis tajā NVME atbalstu. Viss pēc neta instrukcijām.

Viss sanāca, varēja no tās PCI-E  pārejas pat startēt sistēmu.

Čakars bija modficēto BIOS iešūt, jo čeksummas un paraksti nesakrīt. Tad nu ir jāsameklē pareizie tooļi, pareizās versijas vai jāfleshoi ar programmatoru pa taisno čipā.

 

Es teiktu, ka tavas iespējas ir 50:50, ka viss sanāks.

Link to comment
Share on other sites

Nvme ir krietni ātrāks kā parastais ssd. Tomēr te vairs nav novērojams tas pieaugums, kas pārejot no hdd-> ssd. 

Es nemēģinātu likt modificētu bios. Var iegūt kieģeli. Lai atjaunotu plati būs jānes pie speca kurš māk mikrenes lodēt un kuram ir programmators. Lēti nebūs.

Es nopirktu lētu usb flašku un uzliktu uz tās boot loaderu - pc palaižās no flaškas, tālāk loaders palaiž sistēmu no nvme. 

Trūkumi - vajag flašku. viens usb ports aizņemts. Tomēr nav risks nobeigt plati. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , noname teica:

Onboard raid?

Nu protams, nebūs kosmiskais ātrums, tāpēc jau rakstīju, interesanti kas tiek darīts, ja nepietiek ar SSD, bet grib NVME.

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Ronalds teica:

Es nemēģinātu likt modificētu bios. Var iegūt kieģeli. Lai atjaunotu plati būs jānes pie speca kurš māk mikrenes lodēt un kuram ir programmators. Lēti nebūs.

Te tak minēja, ka esot DualBIOS. Tiešām jāpārlodē mikreni?

Savulaik laptopu izslēdzu BIOS apgreida laikā, kad Windows upgrade nolēma BIOS pāršūt. Rezultātā - "it kā ķieģelis". Nu neko, dabūju veco laptopu pie dzīvības, izgooglējos, izrādījās, ka minūtes laikā var to "ķieģeli" salabot.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2020.06.16. , 20:39, xnemiersx teica:

Jo ātrāks disks, jo labāk. Brīžiem, tieši proporcionāli ātrumam

Papagaiļi kāps, bet dzīvē tu starpību starp SATA un NVME gandrīz vai garantēti nejustu. iT sevišķi, ņemot vērā, ka tagad lieto HDD.

Labots - itanium
  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

OneGaming

Zin, es ilgi ilgi ilgi ilgi ar hdd nodzīvoju, kad pirmoreiz iebōtojos satas ssd, viss atvērās ātrāk par peles klikšķi.

Un ar tādu diezgan piedrazotu hdd.


Ko jūs vispār varat strīdēties vai ir nvme vai huivme, man personīgi tā ir liela extra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
xnemiersx

Paldies visiem par brīdinājumiem.

Samsungs ir ielikts

BIOS ir noflešots un ķieģeļa nav :)

Setups ir tāds, ka man ir vēl cits SSD, un ir dual boot Win10 uz SSD un Win7 uz HDD.

Bootloaderis ir uz vecā SSD

Tagad es esmu noklonējis HDD uz jauno Samsung SSD, un bootojot izvēloties Win7 dabūju ziņu, ka disks nav atrasts (par to neesmu izbrīnīts).

Ātri pagooglējot, neatrodu risinājumu, bet varbūt tas ir triviāls - kā es bootloaderim varu nomainīt disku, no kura tas mēģina palaist Win7?

Paldies jau iepriekš.

Protams, vienmēr ir iespēja pārinstalēt, bet gribētos tomēr izsprukt ar noklonēšanu.

Link to comment
Share on other sites

xnemiersx

Paldies visiem par ieteikumiem. Noklonēto Win7 tā arī, diemžēl, nesanāca palaist.

Papildināju Win instalāciju ar NVMe atbalsta apdeitiem un Samsung NVME draiveri (izmantojot Gigabyte tooli), un veiksmīgi uzinstalēju Win7 uz NVMe.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Kur viņam aptieciņu meklēt?

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Rubenis

Pats personīgi esmu ap 10 PC pārtaisījis, lai boototos no NVME.

Paņem orģinālo bios, pieliec klāt NVME instrukcijas, uzflasho bios ar šo modu un liec ar pāreju platē un lieto laimīgs.

 

Labākie rezultāti protams ir uz PCI E 16x, bet iz likts arī uz PCI E 1x. Strādā ātrāk par SATA SSD, iops dēļ.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...