Jump to content

Melnais protestvīruss.


Lameriz
 Share

Recommended Posts

Tāpēc, ka vecākā paaudze ir izgājusi ilgu internacionālu audzināšanu PSRS, mums diendienā tika audzināta mīlestība pret viņiem.Paši staigājām pliku pakaļu, bet tika atbalstīti dažādi režīmi dažādās pasaulēs malās. Labākā gadījumā bijām redzējuši pa TV, bet liela mīlestība pret viņiem nav nekad bijusi.

Domāju, ka, atšķirībā no citām valstīm,  mēs neesam viņiem neko parādā.
Starp citu, cik jūs bieži PSRS laikos ēdāt banānus? Es personīgi, ne reizi. Neskatoties uz to, ka bieži braukāju uz Maskavu, Ļeņingradu, es netiku redzējis nekur pārdošanā. Man blatu nekur nebija.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Droši vien tapēc ka LV neviens nezin ko nozīmē būt kautkādā veidā diskriminētam savas tautības, valodas, ādas krāsas utt dēļ. Tas ka tikai tapēc ka tev ir dīvains uzvārds vai ādas krāsa, bet dzīvo valstī jau ntajās paaudzēs, vari nesapņot par vietu labā universitātē, darbu labā vietā, paugstinājumi aiziet kolēģiem kuriem ir daudz zemāka izglītība vai pieredze amatā, utt. Nezinu, varbūt PSRS laikos bij tā ka krieviem bij kautkādas priekšrocības un pārējīem nācās paklusēt un paciest.

Tapēc grūti solidaritēties ar to ko nesaprot.

 

Labots - AndrisBB
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , AndrisBB teica:

Droši vien tapēc ka LV neviens nezin ko nozīmē būt kautkādā veidā diskriminētam savas tautības, valodas dēļ.

Nu Tu izpirdi..

Šai zemē visu laiku notiek savstarpēja - sauksim to par cīņu, mijiedarbību starp latviešiem/krieviem..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Starp citu, cik jūs bieži PSRS laikos ēdāt banānus? Es personīgi, ne reizi. Neskatoties uz to, ka bieži braukāju uz Maskavu, Ļeņingradu, es netiku redzējis nekur pārdošanā. Man blatu nekur nebija.

Maskavā 80. gadu sākumā uz ielām bieži redzēju kā no galdiņiem tirgo banānus. Tie gan galīgi zaļi bija, no Kubas laikam. Pie mums veikalā pat tādus neatceros, bāzē, protams, šad tad bija.

Par to, ka padomijā nevienu nediskriminēja dēļ tautības vai valodas, gan smieklīgi. Nu ja, te jau no ļaunajiem nacionālistiem cieta tikai nabaga laimes meklētāji/atbrīvotāji...
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 49 minūtēm , AndrisBB teica:

Droši vien tapēc ka LV neviens nezin ko nozīmē būt kautkādā veidā diskriminētam savas tautības, valodas, ādas krāsas utt dēļ.

bet tu zini, ka baltie uz zemes ir minoritāte , un melnie , krāsainie, šķībacainie pastāvīgi izdara spiedienu

Link to comment
Share on other sites

Uj, es ēdu,arī mandarīnus un tāpat citroni bij nopērkami, arbūzi no dienvidzemēm bij reāli gatavi un maksāja kapeikas. Eksotiskie brīnumi gan bija redzami tikai bilžainos katalogos, un labi ka tā, nevajag lekt augstāk par savu tirsu...

Labots - aoma
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , snukurins teica:

.Pat PSRS laikā latviešu valoda tāpat bija Latvijas teritorijā primārā,

Piemēram manam brālēnam Daugavpils pusē bija iespēja apmeklēt tikai krievu skolu. Latviešu valoda Latvijā nebija primārā, jo daudzās vietās valsts iestādes nebija iespēja sarunāties latviski. Tā kā visu laiku tika deklarēta tautu draudzība, tad oficiāli neviens diskriminēts netika. Kā tur bija sadzīves līmenī, tas ir cits jautājums. Dzirdēts ir daudz kas.

 

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Droši vien tapēc ka LV neviens nezin ko nozīmē būt kautkādā veidā diskriminētam savas tautības, valodas, ādas krāsas utt dēļ.

Kā teiktu čukča: "Mans tava nesaprot" Nezinu vai čukčas diskriminēja, bet izsmēja gan. Bija daudz anekdošu. Esmu pārliecināts, ka visiem zināmais personāžs, kurš pēc tam karoja Donbasā, noteikti mācījās krievu skolā un no saviem pusaudžiem apsmiešanu noteikti izbaudīja.
Principā savas tautības dēļ pa seju varēja norauties diezgan bieži. Es domāju, ka tagad arī var.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tā kā veikalos nekā prātīga nebija, tad visu centās audzēt paši, tāpēc jau pagrabi un ledusskapji bija pilni.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

Izņemot snjukura ciemā, tur psrs laikos bija zelta laiki un visi runāja latviski 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 15 minūtēm , ieleja teica:

varbūt tiešām ir vērts par lietām, par kurām nav sajēgas vispār, neizteikties?

 

Ko tur izteikties vai neizteikties, manā laikā nekādus diskrimināciju neesu manījis, to kas bij PSRS laikos nezinu, neesu tik vecs, tapēc izdaru tikai minējumus balstītus uz nostāstiem. Tie kas nepiekrīt tie jau izteicās, nevis uzreiz borzī kas var izteikties un kas nevar :D

 

Link to comment
Share on other sites

Mandarīni bija skolniekiem uz Jauno gadu, par 1 rubli, skolotāja savāca no bērniem naudu, skolā katram iedeva papīra maisu ar mandarīniem, varētu būt kilograms.

 


Andri, tu uzrakstīji dumību - «LV neviens nezin ko nozīmē būt kautkādā veidā diskriminētam savas tautības, valodas, ādas krāsas utt dēļ».

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 5 minūtēm , vvv teica:

Andri, tu uzrakstīji dumību - «LV neviens nezin ko nozīmē būt kautkādā veidā diskriminētam savas tautības, valodas, ādas krāsas utt dēļ».

Labi mainu teikumu, mana vecuma un jaunāki :)  USA vai UK arī jau pensiorāri neprotestē, bet jaunieši

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

trallalā

Latvijā nebija pilnīgi pofig, jo es redzēju bildes ar neveiksminiekiem pie Mildas, kas ar plakātiem rokās bija notupušies uz viena ceļa

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nevajag visu spriest no sava ciemata viedokļa. Kad paskatījos no savu kazarmu Rīgā loga, bija vien skats. Rūpnīcā, kur brauca migranti no visas PSRS, jo bija kopmītnes un pieraksts, bija cits. Seši gadi kopā Rīga sanāca dzīvot ļoti krieviskā vidē. Kad aizbraucu uz latvisku rajonu bija cits. Visur es biju migrants, jo lai stātos dzīvokļa rindā vajadzēja nodzīvot tajā vietā laikam piecus gadus. Rinda varēja ilgt vairākus desmitus gadus. Par Rīgu neatceros. Tur izredžu vispār nebija. Normāla darbā bez Rīgas pieraksta neņēma.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, snukurins said:

Jā,ja.Atkal nepatiesība.Ja salīdzina 70tos un 80tos tad latviešu valoda 80to sākumā oficiālajā dokumentācija un citur figurēja daudz vairāk.

Izskatās, ka Tev NAV saprašanas par ko runā.

Un spriežot pēc pēdējā komentāra - centies mukt/izvairīties no tēmas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , snukurins teica:

boto biedrs vispār neiedziļinās un tik maļ un maļ.

Ko konkrēti es malu? Vai tu atbildēt par saviem vārdiem neesi spējīgs principā?

 

P.S. Neaizmirsti vēl paslavēt čeku un stukačus - tie tak pēdējiem spēkiem aizstāvēja latviešus no CIP un Mossad diversantiem. 

Labots - boto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , snukurins teica:

Ja salīdzina 70tos un 80tos tad latviešu valoda 80to sākumā oficiālajā dokumentācija un citur figurēja daudz vairāk.

Runāju no *irsas, bet šķiet, ka 80ajos sākot no Gorbačova - jā, ļoti varētu tā būt, bet 80to pašā sākumā līdz Gorbačovam nekas nebija īpaši citādāk kā 70ajos.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Lameriz teica:

Bet Latvijā pilnigi po!?

Ko Tu vēlies, lai mēs šobrīd Latvijā šai sakarā darītu?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , 138 teica:

bet 80to pašā sākumā līdz Gorbačovam nekas nebija īpaši citādāk kā 70ajos.

70tos veikalos bija viss vairāk. 70to pašās beigās sākās, ka trūka. Atceros runāja, it kā dēļ tā, ka olimpiāde, visu «grūž uz olimpiādi», tāpēc «jāpiecieš»... Gan jau īstais iemesls tam bija 79. gada beigās sāktais karš Afganistānā. 80tos atšķirībā no 70tiem veikalos daudz kas trūka vairāk, atceros rindas pie pārtikas veikaliem 80tos, 70tos tik traģiski nebija. 70tie, ja pareizi saprotu, bija psrs ziedu laiki, priekš 80tajiem vairs tas nebūtu pareizi teikts. 82ajā nomira brežņevs, tad vēl divi pēc kārtas, Gorbačovs sāka ar antialkohola likumiem...

Link to comment
Share on other sites

Nujā, bet ja par valodu runājam?

 

Bet tā vispārīgi, man ir radies iespaids, ka visumā ciešamākais PSRS posms bija Hruščova atkusnis, ne tā?


Pirms 43 minūtēm , itanium teica:

Ko Tu vēlies, lai mēs šobrīd Latvijā šai sakarā darītu?

2020.06.8. , 14:27, 138 teica:

Žēl, ka Rīgā nespīd novirzīt kādu protestētāju pūli lai nogāž Uzvaras pieminekli.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , 138 teica:

Hruščova atkusnis

Kā man tantes un onkuļi stāstīja, jā. Ar vienu piebildi. Pilsētās. Pilsētās hruščova laikā dzīve kļuva jūtami labāka. Laukos, vēl ne.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , AndrisBB teica:

USA vai UK arī jau pensiorāri neprotestē, bet jaunieši

Tāpēc jau arī protestē, ka strādāt negrib, bet grib na šaru visu. US, kas veikalus laupa? Nebūtu UK lockdowns un veikali tukši, domā, te nebūtu rioti, kā dažus gadus atpakaļ? Plus vēl USA ir 20% melnadaino (kaut kur pēc statistikas, cik nu viņa precīza) Un uzmini, nu, 80% no visiem smagajiem noziegumiem izdara tiesi melnadainie. Ko nu? UK arī ir pamēram tada pati situācija, ka dažos Londonas rajonos nemaz tā droši ar kājam staigat nevar, ja vēlies būt dzīvs nākamā rītā. Un tagad, ka vienu noziedznieku nejausi nodušija, tad haips pa visu pasauli. Tam dzekam bija nevājš criminal record pirms tam. Vot sis ir rasisms, nevis tas ko viņi te grib PR.

 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Lameriz teica:

Visi komentāri, pēkšņi kļuva no melnie Asv uz krievi Latvija?

Tēmā par dzīvi Latvija jau visu izrunājam. ?

 

Vispār mēs vairāk uztraucamies, lai pie mums nepiebrauktu bēgļi no dažiem reģioniem. Esam priecīgi, ka viņi diezgan ātri mūk no mums materiālu apsvērumu dēļ.

Kaut kā viesiem piemirsusies bēgļu krīze. Kā tur bija? Vai gadījumā bēgļu krīze neizprovocēja UK izstāšanos no Eiropas savienības?

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Lameriz teica:

Visi komentāri, pēkšņi kļuva no melnie Asv uz krievi Latvija?

 

Domāju, ka retais ir bijis ASV + vēl vēl retākais tur ir dzīvojis lai spriestu par viņu problēmām. Bet tepat uz vietas izbaudījuši uz savas ādas tā laika rasismu es domāju ir daudzi, tādēļ arī interesanti palasīt par situāciju dažādās vietās (Šņukura utopija neskaitās - tas tomēr ir maksas darbs vai demence, dziedāt slavas dziesmas par zelta laikiem pēc 1940gada).

+ Pie mums morīši īsti nav aktīvi lai mēs te uz vietas par viņiem žēlotos vai justu līdzi.

 

+ Pareizi jau teica, blakus topikā jau par šo tiek diskutēts.

Link to comment
Share on other sites

Esmu mazliet jaunāks, bet daudz ko atceros. Dīvainākais, ka kāds Hruščovs izskatās ieraudzīju tikai pa TV 1987. gadā. Biju komandējumā Nikolajevā. Tajā laikā PSRS pazuda desa kā suga. Dienesta viesnīcā skatījāmies kopējo TV. Pēc komentāriem es uzzināju, ka tas ir Hruščovs. 

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Padomju laikos bērniem dzīve bija daudz labāka. Tagad gandrīz neredz bērnus spēlējam pagalmos futbolu, meitenes nelec klasītes. Atceros, spēlējam dažādas spēles, skraidījām pa pagalmiem, gājām kauties ar kaimiņu kvartāla bērniem, vēl palikušas nažu rētas. Tagad visi pagalmi ciet, par kaušanos var dabūt sodu. Laukos skrūvējām močus: minskas, čezetas, javas, mežā lasījām spridzekļus, uzlaidām gaisā saimniecības dīķī zivis. Šodienas bērni ir kā cietumā, nekādas brīvības.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, gandrīz vai pašiem jāiet pagalmā klasītes lekt..??

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Mielestapa teica:

Padomju laikos bērniem dzīve bija daudz labāka. Tagad gandrīz neredz bērnus spēlējam pagalmos futbolu, meitenes nelec klasītes. Atceros, spēlējam dažādas spēles, skraidījām pa pagalmiem, gājām kauties ar kaimiņu kvartāla bērniem, vēl palikušas nažu rētas. Tagad visi pagalmi ciet, par kaušanos var dabūt sodu. Laukos skrūvējām močus: minskas, čezetas, javas, mežā lasījām spridzekļus, uzlaidām gaisā saimniecības dīķī zivis. Šodienas bērni ir kā cietumā, nekādas brīvības.

Neredzu tur režīma vainu. Drīzāk tas, ka mūsdienās vairums vecāku neļauj bērniem garlaikoties. Garlaicība pamodina fantāziju. Garlaicība + fantāzija noved pie darbībām, kas ir līdzīgas tevis uzskaitītajām.

Labots - TOoMoOT
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , snukurins teica:

Vispār jau arī tagad nekas nav mainījies,kamēr pārejā Latvijā pilnīgi visiem vienalga kāds šodien datums tikmēr Rīgā plosās.tur aktuāli,klausīties visādu vadoņu runas.Mums savukārt ārpusē netiek svinēti ne tās ne šitās valsts svētki.

 

Vispār es varētu nojaust kāpēc Tu nekur nebrauc ārpus savas sādžas. Pie normāliem vīriem sākot klārēt savu sviestu par PSRS, kolhoziem, kamaziem un cigāriem, Tevi labākajā gadījumā ignorētu, bet sliktākajā (teiksim pie Jāņu ugunskura, kur miezītis jau pabaudīts) norautos pa sīpolu tā, ka nograb.

  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...