Jump to content

Sarežģījumi ar kredītvēsturi.


Stasss
 Share

Recommended Posts

Neliels updeits.

Zvanīja šodien izslavētais Paus jurists. Ieslīgām tādā dziļākā sarunā. Jurists pats par sevi izklausījās ļoti nepārliecinošs. Sarunas karstumā dēļ argumentu trūkuma lietoja žargonus, kas īsti pārliecinoši nenorādija uz profesionalitāti savā jomā. Vārds pa vārdam un nu jau esam nonākuši pie tā, ka parāda summa ir samazināta uz 1/4, respektīvi savi 200 nost. Bet es ar to neesmu mierā. Tāpat uzskatu ka procentus šie ir piekačājuši nelikumīgi. Ja viņš man būtu piedāvājis pamatsumma + 100% soda procenti, es varbūt liktos mierā. Bet tagad nelikšos mierā, jo jūtu ka viņus var izpogāt uz ko vairāk. Nākošnedēļ aiziešu uz kādu no tiem kredītņēmēju aizsardzības kantoriem un noskaidrošu, vai parādu piedzinējs var likumīgi audzēt procentus. Domāju ka nē. Tas ka viņi ir nopirkuši parādu, nedod tiesības uz vecā līguma pamata iedzīvoties..

Tas tā, mans subjektīvais juridiska āmura viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

Es neesmu jurists. Tomēr esmu savā laikā tiesājies un tāpēc studējis likumus un tiesu prakses.

 

Tātad, cilvēkam ir parāds kādam kantorim. Starp cilvēku un to kantori ir līgums, kas šo apstiprina. Tur nav variantu, tas parāds ir jāatdod.

Tālāk - kantoris pārdod, nodod parādu citam kantorim. Te ir likumdošanas norma ka līgums, darījums, kurš noslēgts starp divām pusēm, nekādi nevar ietekmēt trešo! Tīri formāli, tas, ka piemēram LMT nodeva tavu parādu Paus, nekādi nekādi nemaina to, ka esi parādā LMT. (trešā puse neko nezin un arī nav jāzina par attiecībām starp LMT un Paus)

Labi, te vēl pa starpai ir likumi par parāda pārdošanu, cesiju. 

Bet, ja esi atdevis parādu LMT, tad arī cesijai vairs nav pamata. Līdz ar to arī Paus prasībām. Viņi to labi apzinās un tāpēc tu vēl neesi saņēmis tiesas pavēsti. Un pa 99% arī nesaņemsi.  

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 18 minūtēm , Ronalds teica:

Bet, ja esi atdevis parādu LMT, tad arī cesijai vairs nav pamata.

Lūk šo es arī gribu panākt LMT gadījumā par tiem padsmit eiro. Man nebūtu grūti samaksāt, bet kārtējo reiz vnk gribu iziet uz principa, un pierādit, ka man nav pienākums viņiem maksāt. Bet viņi protams mani šantažē ar to savu būšanu viņu datu bāzē. Un to viņi skaidri un gaiši norāda - vari nemaksāt, bet tādā gadījumā uz pozitīvu kredītvēsturi neceri. Ja man būtu brīvie līdzekļi šādam pasākumam, neapšaubāmi tiesātos. Kā sanāktu, sanāktu. Un ja būtu pozitīvs rezultāts, tad tā būtu paraugprāva tam, kā nevajag ļaut sevi slaukt.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Stasss teica:

Bet viņi protams mani šantažē ar to savu būšanu viņu datu bāzē

Jā, privātam kantorim GDPR ietvaros nav aizliegts vākt info savās bāzēs. 

Bet tas nenozīmē ka esi viņiem ko parādā! 

Kreditoram esi parādu atdevis? Viss -  pārējie lai iet kakāt! 

Viņi vienkārši tevi uz muļķi ķer! 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Domāju, ja būtu tiesa, to varētu raksturot kā apzinātu finansiālu kaitējumu.. Jo pateicoties tam, man ir liegta kredītu, pakalpojumu pieejamība.

Nu tas tā, no maniem slapjajiem sapņiem.


Pirms 13 minūtēm , Ronalds teica:

Viņi vienkārši tevi uz muļķi ķer! 

Jā. Jo tad kad es juristelim pajautāju - kā tā.? Tad sanāk, jebkurš kantoris, kas man piestādīs rēķinu par atgādinājuma pakalpojumu, būšu šiem likumīgi parādā? Šis atbildēja, jā - tādos laikos un likumos dzīvojam, visiem gribas ēst..

Nice

Link to comment
Share on other sites

Ieteiktu jums paņemt un izlasīt kādu savu līgumu ar šiem pakalpojumu sniedzējiem. Visu. Un tad gvelzt.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu nu.. Klāj vaļā savu domu..

Ja tā doma ir par kavētu maksājumu nodošanu trešajai personai, tas neko neizsaka. Tas nedod iespēju kačat procentus.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

vari nemaksāt, bet tādā gadījumā uz pozitīvu kredītvēsturi neceri.

Nu ja tev ir ieraksts ka neatdevi parādu laicīgi, tad tur viņš arī paliks, samaksāsi tam Paus vai nē.

Neredzedzu jēgu par to stesot, mainīt tu tur neko vairs nevari. Tik dzīvot tālāk, ja vajag tad ņemt jaunus kredītus ar sūdīgu procentlikmi un cerēt ka tie pārkāpumi paliks par kautko no "vēstures" un neviens vairs neņems viņus vērā.

 

Vaitad ja tu samaksāsi Pausam, tad tas kautkā uzlabos tavu vēsturi?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Vaitad ja tu samaksāsi Pausam, tad tas kautkā uzlabos tavu vēsturi?

Jā. Ir tāds termins kredītdevēju sfērā kā aktīva parādsaistība un noslēgta parādsaistība. Varbūt neprecīzi, bet doma skaidra.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu ja tev ir ieraksts ka neatdevi parādu laicīgi, tad tur viņš arī paliks, samaksāsi tam Paus vai nē

Ieraksts izmainās vai pazūd. Savādāk nevienam nebūtu motivācijas ko maksāt.

Link to comment
Share on other sites

2020.06.10. , 18:23, Stasss teica:

Otra lieta - bija kādreiz izveidojies nenomaksāts rēķins iekš LMT, kas tika nokārtots bez asinssūcēju palīdzības. Bet šie maitas uzskata, ka es viņiem esmu parādā piedziņas izdevumus.

Bet tie ir 17 (vai kkā tā) eiro. Ja tevi neuztrauc pats fakts, ka tie tev karājas kā aktīva parādsaistība, tad lai karājas. Ir zināmi gadījumi, ka nenomaksāti pliki šitie Paus/Creditreform/Gelvora/utjpr piedziņas izdevumi tā karājas ilgus gadus (parādniekam ik pa laikam saņemot atgādinājuma meilu vai zvanu no šiem kantoriem) un netiek piedzīti ar ZTI.

Ja uztrauc - nomaksā. Tur tu neko neizcīnīsi. Tā ir leģitīma standarta procedūra.

 

Bet par Sweda parādu - tiki kādā skaidrībā, ar kādu mehānismu tā summa tā uzpūtās?

Tur gan, manumazinformētoprāt, var un vajag ar tiem gnīdām pacīnīties.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 2 minūtēm , martinno teica:

Tu arī no citas dimensijas?

Man tik interesanti cik tie reģistri ir. Maz ticams ka ja tu nesamaksā LMT rēķinu un tagad kautkāds Paus meģina piedzīt parādu, tad būs ieraksts tanī bašā reģistrā kur bankas liek (piemēram tas pats Latvijas Bankas kredītvēstures reģistrs).

Ganjau Pausiem utt ir savi reģistri.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

Tālāk - kantoris pārdod, nodod parādu citam kantorim. Te ir likumdošanas norma ka līgums, darījums, kurš noslēgts starp divām pusēm, nekādi nevar ietekmēt trešo! Tīri formāli, tas, ka piemēram LMT nodeva tavu parādu Paus, nekādi nekādi nemaina to, ka esi parādā LMT. (trešā puse neko nezin un arī nav jāzina par attiecībām starp LMT un Paus)

Labi, te vēl pa starpai ir likumi par parāda pārdošanu, cesiju. 

Bet, ja esi atdevis parādu LMT, tad arī cesijai vairs nav pamata. Līdz ar to arī Paus prasībām. Viņi to labi apzinās un tāpēc tu vēl neesi saņēmis tiesas pavēsti. Un pa 99% arī nesaņemsi.  

Tas parāds bija nodots (vai kā to sauc), bet ne cedēts (pārdots).

Ir kaut kāds likums, kurš to apraksta, un tur tie 17 (vai cik) ir griesti šiem piedziņas, nē, atgūšanas vaikāviņpareizsauc izdevumiem.

 

Bet ja parāds būtu cedēts, tad no tā brīža parādnieks vairs nav parādā LMT, bet kantorim, kurš parādu nopircis.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Es domāju, ka tādu reģistru savulaik ir bijis gana daudz (krīzes laikā) - bez maz katram lielajam kantorim savs un citiem tika dota tam pieeja. Pieļauju, ka šobrīd ir mazāk ņemot vērā ekonomisko situāciju + laiks nestāv uz vietas un gan jau kāds ir centies kaut kā tos visus ierakstus apvienot/centralizēt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Interesanti jau arī ka tad sanāk ka viss tiek jaukts vienā katlā. Nesamksā kautkādu internera rēķinu un tagad tev slikt kredītvēsture. Kads tam sakars ar kredītiem?

Tur kautkādai citai vēsturei jābūt - sūdīgo rēķinu maksātāju reģistrs. 

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

sūdīgo rēķinu maksātāju reģistrs. 

 

Tas jau ir katra komersanta iekšējais reģistrs. Ja Tu ilgstoši nenomaksā rēķinu, tad jau to nodod tālāk piedziņas kantorim un tad jau Tu esi aizgājis "globāli" :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , AndrisBB teica:

Nesamksā kautkādu internera rēķinu un tagad tev slikt kredītvēsture. Kads tam sakars ar kredītiem?

Tur kautkādai citai vēsturei jābūt - sūdīgo rēķinu maksātāju reģistrs.

Ir pasaulē vietas, kur ir šāds dalījums?

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 11 minūtēm , AndrisBB teica:

Nesamksā kautkādu internera rēķinu un tagad tev slikt kredītvēsture. Kads tam sakars ar kredītiem?

 

Un vispār sakars ir diezgan acīmredzams - Tu neesi spējīgs/negribi pildīt sevis uzņemtās saistības.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Jo pēc būtības - daudzu pakalpojumu rēķinus Tu apmaksā par iepriekšējo periodu. Tas nozīmē, ka komersants Tev ir aizdevis uz noteiktu termiņu naudu (pakalpojums maksā naudu, tātad pakalpojums = nauda). Ideja tieši tāda pati kā kredītam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , AndrisBB teica:

Interesanti jau arī ka tad sanāk ka viss tiek jaukts vienā katlā. Nesamksā kautkādu internera rēķinu un tagad tev slikt kredītvēsture. Kads tam sakars ar kredītiem?

Experian serviss UK. Esi apskatījis sevi tur?

 

Tur uzrādās cik gadus katrā adresē dzīvo, cik ilgi ir bijuši kopumā atvērti kādi līgumu vai saistības. Cik lielas ir pašreizējās saistības. Cik maksājumi ir veikti pēdējos gados, cik no tiem kavēti. Cik ir bijusi pavisam atdoti kredīti/līgumi utt. Un tas viss ietekmē un to skatās praktiski jebkurš, kas dod kredītus, lizingus un līgumus

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 19 minūtēm , Zin... teica:

skatās praktiski jebkurš, kas dod kredītus, lizingus un līgumus

 

Droši vien jau atkarīgs no tā cik daudz grib aizņemties. Pirms kādi 3 gadi, kad pirku iepriekšējo auto, bij doma ņemt līzingu pusi uz pusi - pusi samaksā, pusi līzingā. 

Visa procedūra bij -> ieej internetbankā, ieraksti cik gribi, auto cenu, atbilde uzreiz 10 sekundes max, maz ticams pa to laiku pārbauda kādas datubāzes. Tik pēctam ieraksti uz kurieni pārskaitīt, kāds auto reģistrācijas numurs utt. Summa gan nebij nekāda lielā - 10k. Beigās gan izdomāju ka man to līzingu nevajag.

 

Dzīvokli pērkot gan procedūra diezgan ilgi, pat algas lapiņas bij pa pagājušo gadu jāatrāda, kautgan algu pārskaita tanī pašā bankā. 

 

Link to comment
Share on other sites

Tas notiek sekundēs - tavs vārds, dzimšanas gads un post code tiek salīdzināts pret tavu punktu skaitu datubāzē ?

Link to comment
Share on other sites

 KIB (manakreditvesture.lv) tieshi taa arii straadaa. Krediita deveejs nosuuta info par personu un pretii sanjem krediit score. Var arii pilno personas paarbaudi pieprasiit. Viss notiek online, caur webservisiem.

Kad tev pieshkjir krediitu, krediita deveejs nosuuta info KIB. Un reizi meenesii aktualizee datus par veiktajiem maksaajumiem.

Tas, ka tev karaajas viens nenomaksaats krediits nenoziimee ka tava krediitveesture ir negatiiva. To var uzlabot nokaartojot saistiibas ar Pausu, un papildua njemot tos pashus tv krediitaa un atmaksaajot paaris meeneshu laikaa. Katrs njemtais un laikaa atdotais krediits uzlabos tavi credit score. Iespeejams ka tev pat buus labaaks score kaa cikveekam kas nemuuzham nav njeemis nevienu krediitu un neatrodas vinju regjistraa.

Labaakie klienti ir tie, kas njem krediitus un maksaa procentus... :)

Link to comment
Share on other sites

Pukinens

Ne tikai kredīta devējus tas interesē. Ir dzirdētas baumas ka arī apdrošinātāji painteresējas, pirms dot tev piedāvājumu. Laipni lūgti digitālajā laikmetā ?

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Rīgas Namu Apsaimniekotājs Pārvaldnieks arī čeko tos reģistrus. Pabrīnījos. Iespējams tāpēc, ka rēķinus maksāju ik pa 3 mēnēšiem :sarkasms:

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...