Jump to content

Shimano GRX


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

osscar
11.02.2023. , 18:08, Kazarms teica:

Izskatās gan, ka būs jākonvertējas uz tubeless.

Sorry, ka vecu tēmu paceļu, bet meridām ir vai  tad aploces TL ready ? pat 600 nebija cik skatījos...saka jau ka varot uzbortēt arī uz parastajā, bet nu nez... cik tad tev bija spiediens riepā ka šādi pārsiti 🙄

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 4 minūtēm , osscar teica:

Sorry, ka vecu tēmu paceļu, bet meridām ir vai  tad aploces TL ready ?

TL ready nav, bet internetos saka, ka arī uz parastajām viss rullē. Esošās riepas nobrauks ar kamerām, pie jaunām būs jāpamēģina TL uzlikt.

 

Pirms 5 minūtēm , osscar teica:

cik tad tev bija spiediens riepā ka šādi pārsiti

Ap 2 atmosfērām. Tur vairāk bija paša stulbums komplektā ar ātrumu un manu svaru. :D

Tinu ap 30km/h, izdomāju, ka pirms duļķainas peļķes, kas izskatās ne pārāk dziļa, taču nav jābremzē un kad jutu, ka priekšritenis iet iekšā palielā bedrē, to veiksmīgi pacēlu, bet pakaļai lēciens drusku pietrūka un ar spēku uzsitu pa bedres aso kanti, kura izrādījās tālāk nekā plānots. :D 

Uz apmalēm parasti šitā sanāk uzlēkt, bet apmali arī parasti redz. :D

Link to comment
Share on other sites

osscar

nu jā 2 nav pārāk daudz priekš piķa. ..man kaut kas ap 2.3-2.5 priekšā, bet vai tas glābtu hvz

nu jā man kaut kā negribas to visu TL čakaru...tur jātīra vecais laukā sīlants ut.t...bet varbūt pārdomāšu :D 

nu jā aizmugurē man stabili 2,5 vai pat 2,7 uz piķa.

cik lasīts, ka ar mazu spiedienu braucot ne TL readī varot nobortēties asā līkumā...tipa aploce tik labi "netur". Ja spiediens norma, tad ok. 

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 2 minūtēm , osscar teica:

nu jā 2 nav pārāk daudz priekš piķa

Es tiešu uz mežu braucu, kur man 2 atmosfēras patīk uz šī riteņa. Mēģināju, gan vairāk, gan mazāk.

Pirms 3 minūtēm , osscar teica:

nu jā man kaut kā negribas to visu TL čakaru..

Man TL "iepārdod" sekojošas lietas:

1) mazie caurumi (knopkas utt) aizvelkas paši

2) biki lielākos var ievilkt diegu, neņemoties ar kameras maiņu

3) Uz kantēm grūtāk pārsist.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

osscar

nu jā man laikam paveicies un nav nācies pārdurt pa ceļam kritiski riepu..ir bijuši dūrumi, bet tādi , ka izvelku līdz galamērķim :D Kaut garākos gabalos kamera un kits ir līdzi.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Šoreiz arī veiksmīgi abus caurumus salīmēju, izbraucu mežu un mājās kameru nomainīju, jo tie līmējumi uz aci šķita šaubīgi. Un TL jau neizslēdz kameras vajadzību kitā.

Pilsētniekam, pirms uzliku riepas ar puncture protection, mīkstie pakaļritenim bija vismaz 1x mēnesī. Visādi stikli, knopkas, skrūves naglas utt. Kamera mugursomā, tur pat pa ceļam 5 minūtēs pārkrauj un sapumpē un mizo tālāk. Kopš 2 gadus braucu ar pat ne agresīvāko puncture protection, mīkstie, tpu tpu tpu,  vairs nav gadījušies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 1 stundas , osscar teica:

nu jā man kaut kā negribas to visu TL čakaru...tur jātīra vecais laukā sīlants ut.t...bet varbūt pārdomāšu :D

Nekas jau tur īpaši nav jātīra, vismaz man nav gadījies ka tur kautkas būtu sakaltis iekšā.

Iemet riepas vannā un fiksi noskalo. Ratus no iekšpuses ar lupatu noslauka un viss, montē citas riepas.

Varbūt pēc pāris gadiem tur kautkas sakalst, tākā man tagad 3 ratu komplekti, tad neesu riepas mainījis kādu gadu, varbūt tur iekšā kautkas sakaltis ir.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 34 minūtēm , AndrisBB teica:

Iemet riepas vannā un fiksi noskalo

Nu par šito var no mājasgrāmatas izrakstīt. :D

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Kazarms teica:

Kopš 2 gadus braucu ar pat ne agresīvāko puncture protection, mīkstie, tpu tpu tpu,  vairs nav gadījušies.

pabrauc ar lisu riepu  😀 un jutīsi kā nauda kamerās aizripo 

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Nu kameras var salīmēt, pietiek ja ir 3 (2 uz ričuka, 1 somā) un viņas var mainīt uz riņķi. Man rekords ir ap 20 ielāpi uz kameru, kad vidusskolā braucu riepas līdz diegiem un pārsvarā pa grantenēm. Un mainot riepas, kameras jau nemainīja, tādējādi ar nobrauktām 2 pakaļējām  un 1 priekšējo riepu gadā arī tās kameras krāja ielāpus. :D Uz pilsētnieka gan iepriekš nebija lisas, tikai tik cik diezgan plānas budžetīgās riepas, kurām durās cauri viss, ko vien var iedomāties. :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tik jautājums vai ir vērts kautko līmēt ja pērkot multipaku viņas maksā ap 3 EUR gabalā?

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 46 minūtēm , Kazarms teica:

kurām durās cauri viss, ko vien var iedomāties. :D

es pat vienreiz uz ceļa rozes dzelksni biju noķēris, ko ko, bet to nebiju gaidījis 😀

Tādai lisai riepai

image.png.608c75cd3ece7dd4f9e013ba978c4322.png

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Nu pačka ar 50 ielāpiem un palielu līmes tūbu arī maksā 3 EUR. Salīmēt cik, 5 min? Neredzu jēgu izmest kameru, kura uzlasījusi kādu sīku asumu un cauruma aizlimēšanai pietiek ar 1 standarta ielāpu.

Protams, 20 ielāpi ir ekstrēmi, bet 10 - nekas neparasts.

Pirms 2 minūtēm , kaads teica:

es pat vienreiz uz ceļa rozes dzelksni biju noķēris,

Been there. :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

osscar
(labots)

Nu mikro caurumys jau var auzlīmēt..nekas traks .protams, ceļā vieglāk jaunu ielikt, tik protams rieepas iekša jāuzčamda lai nav asums iekšā..un mazi coķi nemaz yzreiz jau nenolaiž to riepu....var izvilkt līdz mājām parasti...

Kutkādas plikās ielas kendasxar ķēra rozes...

Nu jā tā tada dilemma..strp gumijas kokainību, slāņiem..smagumu utt...kaud kāds vidusceļš jau ir...

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Kazarms teica:

Protams, 20 ielāpi ir ekstrēmi

gan jau riepa ar tik daudz ielāpiem ne pa jokam met

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 8 minūtēm , kaads teica:

es pat vienreiz uz ceļa rozes dzelksni biju noķēris, ko ko, bet to nebiju gaidījis 😀

 

Tad kad man bij šosejnieks ar 23mm 'slikiem', tad rozes dzelkšņi ik pa pāris nedēļām pārdūra. 

Tagad gan ar tublesiem un 'resnākām' riepār jau pāris gadus nav gadījies 'mīkstais', braucot pa daudz 'bīstamākām' vietām.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 4 minūtēm , osscar teica:

tik protams rieepas iekša jāuzčamda lai nav asums iekšā

Jā, šis gan ar visādām stikla lauskām ne vienmēr sanāk, jo tas asums ir iekšā gumijā un nav sačamdāms ne no iekšas, ne āras. Tad tikai brīnies kāpēc katru rītu mīkstais, kaut esi piepumpējis un dienu izbraucis.

Pirms 7 minūtēm , osscar teica:

Nu jā tā tada dilemma..strp gumijas kokainību, slāņiem..smagumu utt...kaud kāds vidusceļš jau ir...

Pilsētniekam jo biezāka un cietāka, jo labāk, īpaši ja jābraukā garām būvlaukumiem, kur vis kas ass mētājas.

 

Pirms 6 minūtēm , kaads teica:

gan jau riepa ar tik daudz ielāpiem ne pa jokam met

1.95-2.25 kamera 1.95 riepā faktiski nemet. 1.5-1.75 kamera 1.95 riepā sāk mest jau pēc kāda piektā ielāpa. :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Kazarms teica:

Pilsētniekam jo biezāka un cietāka,

tad jāņem maraton riepa, ar iestrādātu pret pārduršanas to zilo draņķi riepā

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Jā, Marathon ir laba ne tikai ar pretpārduršanu, bet arī ilgmūžību.

Man ir Continental Ride tour, kam arī iekšā ir kkāds pretpārduršanas slānis. Un izskatās, ka tas strādā. :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)
6.03.2023. , 13:36, Regisss teica:

 

Vari ko ieteikt no siksnas velo? Veloprofs neko nepiedāvā jo šiem BMC arī vairs nav... :( 

 

Cannondale, dēļ rāmja konstrukcijas.

BMC (vecie modeļi) un  Cube siksna spriegojās ar "pedāļu ekscentru", kas nozīmēja divas, piekakātas  skrūves rāmja apakšā, kas beigās vai nu bija pārvilktas, vai pedāļu ekscentrs pie mīšanas slodzes izkustējās, attiecīgi siksna vaļīga, sāka pārlekt.

Lai uzliktu siksnu - rāmis labajā pusē ir sadalīts un turas uz skrūvēm. Pie labas slodzes tas viss ļurkājas - siksna paliek valīga, sāk pārlekt - atkal atsistas olas, izrauti zobi siksnā.

 

Un jā, 11 ātrumu Shimano Alfine nav vērts izvēlēties, mierīgi ar Nexus 8 var iztikt.

 

 

 

 

Labots - Fruzz
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Šifters veiksmīgi nomainīts, tik tas ka mainot šifteri, nākas arī ātrumu trosīti vilkt pa jaunam caur rāmi.

Life haks - veco trosīti diezgan veiksmīgi var 'savienot' ar jauno izmantojot tos vadu 'srink wrapus', sakaisē uz izvelk jauno caur rāmi, izmantojot veco.

Ja veco vienkārši izvelk, tad jau dabūt iekšā ir bezcers bez visādiem spec tūļiem, aka garām adatām ar magnētiem galos.

s-l500.jpg

 

 

Pie reizes nomainiju arī jaunu stūres lentu uz Cannodale SuedeCush. Labākā lenta kādu sanācis lielot, biezāka kā citas - 4mm. Sanāk jūtami resnāka sture, man plaukstas lielas un resnāka stūre kāreiz, plus tāda diezgan mīksta un patīkama.

https://www.cannondale.com/en-gb/gear/equipment/grips--bar-tape/bar-tape/suedecush-bar-tape

 

Tik tas ka īsāka kā citas un nepietiek notīt vcisu stūri. Citas parasti pat mazliet paliek pāri.

Nu varbūt ja 'retāk tin', tad ok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

PXL_20230312_140943789.jpg

PXL_20230312_140805626.jpg

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nu jā hidraulika pistolēm vēl tāda eksotika vairumam

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Jāgaida kad parādīsies 12 ātrumu GRX ar Di2.

Itkā 11 ātrumu Di2 ir pieejams, bet ja upgreidojas, tad jau uzreiz uz 12 ātrumiem. Sanāks ka lielais zobrats bonusā.

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 28 minūtēm , AndrisBB teica:

Sanāk jūtami resnāka sture, man plaukstas lielas un resnāka stūre kāreiz, plus tāda diezgan mīksta un patīkama.

https://www.cannondale.com/en-gb/gear/equipment/grips--bar-tape/bar-tape/suedecush-bar-tape

Es parastai stūres lentei pa virsu tinu tenisa/badmintona rakešu overgripu! 👍👍👍 man tā ļoti patīk!

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Pagāšnedēļ (laikam jau sanāk vēl šonedēļa) gan sanāca labs pārsteigums, no rīta aizminos uz darbu, kā jau parasti, diezgan silts.

Vakarā braucot mājās līdz vakaram sasnieg 10cm sniegs :D Anglijā - martā.

 

 

PXL_20230308_090145891.jpg

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Laiciņš labs ārā....biku  nominu ap 40km...dibins sāpēs...vēl jo vairāk jo vakar svaru zālē pietupienus taisīju...

Pūtiens baigais pie jūras..transmisija ar smiltīm...ķēde jātīra...

uzliku to ring tipa zvana klonu no aļika..klasiskie nepatīk...bet pilsētā vajag...ja mēle nolūzīs - var ar gredzenu dauzīt :D

Uzsūtīju arī 36t aļika zobratu..jo 80 eur par sram  neceļas roka maksāt :D nu tā lai kasetei vidējās zvaigznes šancē optimāli...

jā un beņķis uz aizmuguri nobīdīts - jāmeklē stute ar offsetu//

PXL-20230318-111310965.jpg

 

 

PXL-20230318-120804097.jpg

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jā un nenožēloju ka radziņus uzliku... Ļoti patīk ..pamainīju biku leņķi uz mazāku

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss

Arī gribās pamīt… bet vakardien tā Rīgā smiltis nesa pa gaisu, ka visa vēlme pārgāja… 

Link to comment
Share on other sites

Šodien ar minu..cerams nelīs..dubļiniekus neuzliku😄

Link to comment
Share on other sites

Šodien uztinām biku pa Imantas velo celiņu..laiks labs + Rīgas centrts

 

Pirmo reizi multi toolis noderēja - izkrita padsmit gadus vecajai meridai SKS shock blade stiprinājums no dakšas :D..nācās ieskrūvēt :D

 

Laiks super....rīt laikam 1. dienas puse būs ok..pēc tam...dibinā visu nedēļu...

un uzliku sarkanu tjūningu skrūvei...:D  kā ventiļu kalpaki un gripu skavas..

DSC-0018.jpg

 

DSC-0020.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kaut kā nemanot uztinās 400km jau 😁 vakar pa pilsētu vien 50 satinu....pats nezinu kā

Ričuks pabija apkopē - palūdzu lai saīsina pārslēdzēja trosi - čaļi baigo cilpu bija atstājuši - tagad ir pa smuko:

 

DSC-0111.jpg

 

Pabūts pie hesa un vēl visur citur, kā pārējiem sezonas sākums ?

 

DSC-0052.jpg

 

DSC-0066.jpg

 

DSC-0064.jpg

 

PXL-20230409-102313945.jpg

 

PXL-20230409-094803016.jpg

 

uzliku šādus vieglos anodētos turētājus - lai viss saskan toņos :D (biju arī plastmasas pasūtījis - bet no drausmīga kvalitāte (lējums tik nekvalitatīvs...)- ieliku negatīvu fīdbeku - čainietis teicās ka atdos naudu lai tik laboju atsauksmi, bet nelabošu, jāpārmāca...)

DSC-0110.jpg

 

vecais zirgs arī ripo forši, reizēm pietrūkst 26 nieka///

DSC-0083.jpg

 

atnāca aļika 36T ALU zvaigzne - izskatās baigi kvalitatīva ...un maksāja ap 12 eur....nu ja salīdzina pret sram OEM pa 60 :D būs jānotestē.

DSC-0113.jpg

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , osscar teica:

reizēm pietrūkst 26 nieka

kurā vietā tev tas pietrūkst? ja nu vienīgi saulīti met uz maza laukuma :)

Pirms 16 minūtēm , osscar teica:

Kaut kā nemanot uztinās 400km jau

labs, es vairs neskatos cik tur salasās, min tikai.  400km salasās 5-7 dienās

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu jā laikam dēļ mobilitātes :D

Jā maz jau bija to labo dienu...pats brīnos kā  krājas km...nu tu jau daudz vairāk dragā ..man vēl ciska jākačā ...😆 sāku jau pierast pie tā selles beņķa :D

rēcīgi bija kad aizmirsu ķiveri uz trafa būdas....nācās 10km braukt pakaļ no imantas velo ceļa....nebija vēl  nosperta :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , osscar teica:

kā pārējiem sezonas sākums ?

Kaut kādi 500km gan jau būs satīti, vajadzētu arī varbūt vismaz 1x bodei iedot uz pirmo apkopi, tālāk jau tad pats var čibināt.

 

Citādi, mēru dubļus, tinu pa takām un pētu vietējo apkārtni. Ir forši, uz rigid 26nieka noteikti šādos ceļa apstākļos, kā braukāju, vairs negribu kāpt atpakaļ.

IMG_20230318_173636_1.thumb.jpg.42da86b82a28acdc959db5900a308874.jpg

Uzlabojis neko baigi neesmu, tik cik piepirku lukturu komplektu un mācos kopt ķēdi tā kā vajag, nevis tā kā daru pilsētas ritenim. :D

 

Ā un pilsētas 26nieks tika pie platās moča stūres (jo kopš nopirku 29nieku, ar zemo 55cm stūri vairs nemāku braukt :D) un gaida lielo apkopi ar visu zobratu maiņu, gultņu pārlasīšanu, jaunām trosēm, apvalkiem utt.

IMG_20230322_165518.thumb.jpg.f729c7c71861a75edab29046c64d5ea5.jpg

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

cik meridai plata oem stūre ? man 26tajai šķiet ap 60 cm...kubikam 68. baigā starpība nav, nu tik cik durvīs lien biku švakāk...ja būtu 80cm tad gan būtu biku pa traku 😆

jā es ar gribu nopirkt tās stangas ar  ko posmu ātro izņemt, feel free ir, būs rīt jāiebrauc

tas mazais dubļu sargs dod kādu efektu vērā ņemamu ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

cik meridai plata oem stūre

720mm, ir nice. 800 gan jau būtu par daudz, jā. 26niekam bija knapi 550mm. Kamēr nepabrauca ar platāku, nesapratu, cik ļoti tā šaurā ir neērta un meklēju visādus augstos iznesumus un ko vēl. Tagad uzliku krosa moča stūri, nozāģēju uz tiem pašiem 720mm un beidzot komfortabli var pabraukt, pleci pamatīgi atslogojās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , osscar teica:

Pabūts pie hesa un vēl visur citur, kā pārējiem sezonas sākums ?

 

Man pa šo gadu sākot no janvāra katru mēnesi 500km tīri uz darbu braukājot. 

Pa brīvdienām vai vakarā tad negribās vairs mīties, kautko citu atrod ko darīt.

 

Beidzot esu pārvācies pilnībā uz jauno dzīvessvietu (pirmstam pāris mēnešus dzīvoju pa pusei abās), uz darbu vairs mīties nesanāks, 50km vienā virzienā būs mazliet par šerpu.

Nākamnedēļ ja nebūs ko darīt, tad pa vīkendu būs jāsāk izpētīt tuvējā apkārtne.

Doma uzmīties kalnā kas man te pa logu redzams un pabreaukāties pa grantenēm, nu kādus 30km iesākumam.

 

Nu apmēram te, jāizpēta tik kartē tos ceļus un jāsaplāno tik maršruts.  Nav tas lielākais kalns, bet 400m ir.

https://www.google.com/maps/@51.6818203,-3.0665761,15.23z/data=!5m1!1e4?authuser=0

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , osscar teica:

kā pārējiem sezonas sākums ?

0.00km :(

pat pitekļus neesmu no veļukiem notīrijis… :(

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Maz vēl. Nesanāk kaut kā. tagad vēl sanāk pa dārzu trenēties :) , bet esmu izbraucis vismaz 20km katrā nedēļā šogad.

Strava saka, ka ir tikai 676.3km :(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...