Jump to content

Shimano GRX


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

Praksē tas dzelžaini atbilst teorijai! ;) Agrāk tāpat kā Tu runāju! ;) un tad pāris reizes sanāca ar īstu starplaiku pabūt uz kompleksiem slodzes testiem - veloergometriju + pamācīties pedalēšanas tehniku un pats aplauzos nejēgā... ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ticu..bet es nekad tā nebrauksu 🤪

Link to comment
Share on other sites

Just now, osscar teica:

Ticu..bet es nekad tā nebrauksu 🤪

Te jau tikai Koala kārtīgi min... pārējie mēs visi tādi tūristi... ;) 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Tā teorija ir aktuāla tikai pro vai nopietna līmeņa amatieru braukšanai, jeb trennētiem aktīvistiem. Svētdienas braucājiem pat kaitīga (pacels sirds rimtu un ātrāk nogurdinās), šinī pašā topikā bij linki uz pētījumiem. Svētdienas braucējam optimāli arī ir 70 - 80 rpm.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , AndrisBB teica:

70 - 80 rpm

šī jau arī vēl nav "laušana"... 

Link to comment
Share on other sites

Šovakar biku pārķēru 🤪 pēc vakardienas 🍻🥃🍹 biku pa ātru… muku nonlietus pret vēju 🤪

 

B31E0472-8EC6-48D3-B44B-1B4EC4FC7AEA.thumb.jpeg.d2a8a24442c86f627af822bd3af43972.jpeg

 

E77F8C1D-CC2D-4198-94D1-19B6F0A14652.thumb.jpeg.ef180020005c858c347e8c98b1d02b09.jpeg

 

FEC8EBAD-0965-478B-AA0B-36EFC5F127ED.thumb.jpeg.e73b2388a284f4ade8c1e768347b693a.jpeg

 

CE61887D-F495-4002-9835-91CFC50F0287.thumb.jpeg.68974a4701518f20bf7d49cf2da925b9.jpeg

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bija doma Vecāķi - Carnikava pa stigām, bet lietus nāca - tikām līdz Kalngalei...šašliks uzēsts un atpakaļ....līdz ar gāzienu paspējām....ar  fitnesa/treckinga plānajiem ripuļiem mežā grūti   😄

IMG-20220619-130612.jpg

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 10 minūtēm , osscar teica:

fitnesa/treckinga plānajiem ripuļiem mežā grūti

Cik tas ir? 32mm?

Link to comment
Share on other sites

nu tu uzdevi jautājumu - paskatījis kenda 42-622..bet nu tāds pliks protektors aļa šoseja  🤣

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tad jau 42mm.

"Platuma" ziņā jau nav tik traki, es ar 40mm braukāju, arī diezgan gludas.

Pa bezceļiem gan uzlieku mazliet reznākas 45mm (tuvāk gan 47mm uz maniem ratiem) un ar protektoru, bet tad pa asfaltu tik labi neripo. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , osscar teica:

paskatījis kenda 42-622..bet nu tāds pliks protektors aļa šoseja 

Man uz cx riteņa tagad ir 35mm coni speedking. Pirms tam bija vittoria terreeno dry tāda paša platuma. Pa tādām priežu meža takām tieši pašā laikā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Samainīju to 'dropout/hanger' un ātrumi slēdzas 10 reizes labāk.

Jaunais ir 'Direct Mount' un tagad nevaru saprast vai viņam patīk labāk tas, vai arī iepriekšējais jau pirmstam bij mazliet līks.

 

Tagad sanāk bez tā vidējā posma.

 

Tech_Image_DirectMount_01_en.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20220620_190723.jpg

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Klusums te kautkāds, laikam visi vēl svin.

Ko cilvēki parasti ņem līdzi garākos (50km+) izbraucienos?

 

Esu sapakojis diezgan kompaktu setu, bet varētu būt arī kompaktāk.

 

* Riepu montējamie

* Sterilas salvetes

* Rezerves kamera. Super maza un kompakta, salīdzinot ar parasto. Der gan 700c gan 650b ratiem.

https://www.tubolito.com/product/s-tubo-cx-gravel/

* Parastas salvetes

* Rezerves pārslēdzēja hangers/dropouts + 'Quick-Link' ķēdes posmi

* CO2 kārtridži

* Kēdes toolis. Jātrod laikam kautkas kompaktāks un vieglāks

* Canyon multi-toolis. Diezgan labs, viss vienā (izņemot ķēdei).

https://www.canyon.com/en-gb/gear/accessories/bikecare-and-service/puncture-repair/canyon-fix-3-in-1-minitool/10006170.html

* Savilces.

 

Viss salien 500ml pudelē un sver kopā mazliet zem 500g. Vēl vietas pietiek kam citam, ja vajag.

 

  

IMG_20220625_172712_1.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es neko baigi - ielāpu kitu ( nav bezkamera) . un multi tūli no MAMMUT

ja godīgi riepu nekad neesmu sadūris, ok man nav vieglās, plānās...sieva gan vienreiz uz rožu ērkšķa sadūra :D

nu jā un mazo rokas pumpi mugurenē ( pie rāmja divas pudeles = nav vieta stiprinājumam). Tas laikam viss. vēl laikam ķēdes savienojuma posms līdzi. Tikko nobraucu ap 100 2 dienās...viss ok

 

IMG-20220625-194759.jpg

Link to comment
Share on other sites

laikam vēl izolācijas lentas atlikumu mazais rullis parasti ir un mazais wc papīra pus rullis 🤣

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Melno elektrisko izoleni es kādus desmit metrus esu satinis uz riepu montējamajiem (zilajiem).

Es ar sadūris braucot vēl neesu. Vabūt neesu vienkārši pamanījis, dēļ bezkamerām. Kameru gan ņemu tāpat līdzi. Visu laiku ņēmu līdz parasto gumijas, bet tā baigi lielā un tāka ik pa laikam samainu ratus (650b ar 47mm un 700c ar 40mm gludākām), tad arī kamera visu laiku jāmaina. Citreiz aizmirst. Tā oranžā tāda universāla un super kompakta.

Tagad pieliku vēl klāt ķēdes tūli (pirms pāris nedēļām bij aplauziens, kad drugānam pārtūka ķēde), jo nav jau jēgas no savienojumiem, ja nevar noņemt pus posmu nost. 

Link to comment
Share on other sites

jā -izoleni vai amerikanku vajag. - tā noder visam..savulaik brālim hondai accord pakaļējā "ķjaga" izleca no "ābola" uz grantenes - neko - iespraudām vietā..aptinām ar "amerikanku"...līdz servisam +50 km tikām ..rats vismaz nebija "slīpi".

Link to comment
Share on other sites

Slinkums lasīt pa mugureni priekš bildes, bet ir multitūlis, parasts vidēja plakanais skrūvgriezis ar ko kko palauzīt vai pabakstīt, mazais pumpītis, ielāpiņi un lāpstiņas, izolācijas lenta un bariņš ar savilcējiem. Vedu līdzi kā ikdienā tā garākos braucienos.

Link to comment
Share on other sites

tikko vakara pelde...laiks kā man patīk - necepina, ūdens  silts....

 

IMG-20220625-215613.sized.jpg

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

esmu pārsteigts  par to kameru, pārduras tikai tā.

līdzi montāžas lāpstiņas, ķēdes savienotāji, Pirelli dzeltenā kamera, kaut gan braucu ar bezkameru ripuļiem, CO2,pumpis mazais,  multitūlis  https://www.bike-components.de/en/crankbrothers/M19-Multi-Tool-p13197/  , ventiļu pāreja, savilces,  skn, tas vis iebāzts Elite Takuin Tool Box, + karstā laikā  2x1L ūdens pudeles, kuras vēl ceļa reizēm papildinu ar H2O, ikdienas komplekts   😀  jo reti zem 50km vienā reizē mazāk braucu

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

vispār līdz 15km...braucu bez mugurenes...pa minimumu..neko līdzi neņemu

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 30 minūtēm , kaads teica:

esmu pārsteigts  par to kameru, pārduras tikai tā.

 

Domāju ka ir OK, ja sanāk dabūt tik lielu caurumu ka šķidrums neaizlāpa, tad vismaz kautkādu gabalu atpakaļ uz startu atļaus atbraukt. Ganjau nav tik slikta. Ikdienas braukāšanai varbūt arī nav tas labākais variants.

 

Pirms 32 minūtēm , osscar teica:

vispār līdz 15km...

Tik tālu arī var atnākt atpaķal :D 50km jau mazliet lielāks besis būtu stumt veļuku.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Ikdienas braukāšanai varbūt arī nav tas labākais variants.

kādus 3-4 gadus atpakaļ vieni rati bija ar šim kamerām.  Vienai laikam trīs ielāpi otrai divi. Bet tā pārējais ok, spiedienu tur, var aizmirst par pumpēšanu.

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 43 minūtēm , osscar teica:

braucu bez mugurenes

Ar mugursonu jau diezgan tāda nevisai braukšana, it īpaši vasarā. Tad jau pat kāda stūres soma vai kautkas pie aizmugures karināms labāk. Loriņi kautkā labāk salien pudelē un tad turētājā zem rāmja, ja augšējie divi azņemti ar ūdeni.

Vispār man patīk Trek, Orbea un dažu citu risinājums, žēl ka BMC tāda nav.

CheckpointSL5_22_35169_A_Alt4?$responsiv

 

Ja kautkas vairāk jāņem līdzi, tad uzmetu veco labo fanīpaku :D vai stūres somu https://www.arkel-od.com/bb-packer/.

710DyGU9CiL._AC_UL1500_.jpg

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pa šoseju daudzmas cilivizācijā, tad jau tas nekas īpašs nav. Bet ja aizminās kautkur Velsas pus-nekurienē kalnos, kur nevienas dzīvas dvēseles tuvumā, tad nu stumies atpakaļ ar turkšu riepu :D

Jaku vienmēr jāpaņem līdzi, pietiekoši daudz ūdeni/dzeramo, jo vienu stundu tur var būt +25, tad pēķši uznākt riktīgi auksts sniegs/lietus :D

 

Link to comment
Share on other sites

Jā..tā ir.piekrītu..ja nav vairāku dienu brauciens ..bez somam var iztikt

Link to comment
Share on other sites

Man līdzīgi gan MTB, gan šosim… tikai atšķirība ka šosim arī kamera nāk līdzi…

bet tā man ir neliels Bontrager maciņš, somiņa, kurā ir lielais CO2 balons, riepu montējamās plastmasas, ielāpu komplekts, riepu diegu komplekts… pāreja lai varu sapumpēties jebkur, mazs nazis un atslēgu komplekts ;) viss kompakts un lieku vienmēr velo kreklam vai velo jakā uz muguras - muguras kabatā… un tad jau dzeramais ;) nu drēbes atkarībā no laikapstākļiem…

Soma tikai tad kad ir kādas daudzdienu piedzīvojumu pasākums - bet tad arī cenšos velo somā… lai nav nekas uz muguras.


 

image.thumb.jpeg.18579ab18499e57d3064852766f6fdda.jpeg

 

orģināli šāds komplekts, kuru es papildināju, upgreidoju ;)


cenšos pēdējā laikā regulāri mīt… šovakar šķiet 43km nominām… no kuriem 20km pa takām normālā slodzītē…

 

un vēl šodien kārtīgi nopidrasīju abus MTB ;) bet nu tāda kārtīgā mazgāßana bija abiem… ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , AndrisBB teica:

Tagad pieliku vēl klāt ķēdes tūli (pirms pāris nedēļām bij aplauziens, kad drugānam pārtūka ķēde), jo nav jau jēgas no savienojumiem, ja nevar noņemt pus posmu nost.

Ja regulāri kopj un maina ķēdes, tad šis ir bezjēdzīgi… regulāri kopjot un mainot neesmu nevienu ķēde pārrāvis ;) tas šķiet vairāk tiem kas žmiedzas un nemaina normāli ķedes… un liek lētus sū… ne normālas ķēdes…

Link to comment
Share on other sites

Nu hvz, neesmu ne trakais minējs, neko, bet vot izlūza sāns vienam posmam, ķēde kopta, bija gan ap 900km nogājusi, bet vienalga izbeigties tai nevajadzēja. Paveicās, ka biju jau atpakaļ gandrīz, nevis dabūju stumties 20km pa mežu 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nav jau arī tas tūlis tik liels un smags, lai neravētu līdzi paņemt, it īpaši ja nopērk tādu super-kompaktu vai jau nāk kopā ar multi-tūli. 

Link to comment
Share on other sites

Es savu multitūli atradu uz asfalta Maljorkā kaut kad šķiet pirmajā reizē kad biju nometnē Maljorkā ;) 

Izspiedēja gan tur nav… to arī neesmu nopircis :( arī savienotājposmiņš nav…

 

image.jpeg.885cbb1a934007d95551e8c678961ed8.jpeg

 


pāris reizes smuki noderējis arī tas toolis ar diegu ievilkšanu bezkameru riepā 🤪

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kaads teica:

manējam ir, par var izspiest pinus 😀

image.png.a212edd8857157751dccd95b2c4d1867.png


šādu es arī gribētu… bet tā kā savu atradu tad… 🙄🧐

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 8 stundām , Regisss teica:

tas toolis ar diegu ievilkšanu bezkameru riepā

Man viss vienā: krūvējamie, CO2 pumpētājs, riepu labotājs. Tik ķēdes tūlis nav.

 

 10006170_Canyon_Mini_Tool_3_in_1_top_3_.

Link to comment
Share on other sites

Jūnijs noslēdzies... man biku ir progress uz aktivitātēm - te ir visa veida velo braukšana un slēpošana! ;) Slēpošanai klāt ir kalnu slēpošana attiecīgi šķiet ka laiks tur kaut kā dīvaini uzrādās... :( 

 

image.thumb.png.a357d69a90df6cb482d8abcf77268f53.png

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man pa jūniju tikai 500km sanāca. Jūlijā jāpamēģina kādus 600km.

 

Šodien vakarā pēc darba apm. 50km izbrauciens ap pilsētu.

Skats uz tiltu un no tilta. 

 

 

IMG_20220707_205454.jpg

IMG_20220707_204742.jpg

IMG_20220707_205516_1.jpg

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...